TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Nilsson, Kompany houdt grote kuis'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Nilsson, Kompany houdt grote kuis'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Jupiler Pro League

Club Brugge staat op het punt om weer een fraaie transferslag te slaan, want de landskampioen zou woensdag een akkoord bereikt hebben met Union omtrent de komst van Gustaf Nilsson. Daarvoor zouden ze maar liefst 6,1 miljoen euro neertellen en met bonussen kan die som nog oplopen tot 7 miljoen. Voor de Zweed zou bovendien ook een stevige loonsverhoging klaarliggen.

Een andere transfer wist Club zelfs al helemaal af te ronden. Ze wonnen immers definitief de strijd om Shandre Campbell. Het Zuid-Afrikaanse toptalent zette zijn handtekening onder een contract voor drie jaar in Brugge, maar zal eerst nog aansluiten bij Club NXT.

Bij Anderlecht wordt het nog afwachten waar de toekomst van Alexis Flips zal liggen. De Fransman krijgt een nieuwe kans in de voorbereiding en zou indruk maken op Brian Riemer, maar ook een vertrek is niet uitgesloten. RC Lens blijft op de loer liggen, terwijl Villarreal al een bod uitgebracht zou hebben. Dat lag echter veel te laag voor Anderlecht, dat minstens 3,5 miljoen euro eist.

Union gaat gezien de vele vertrekkers zelf uiteraard ook op zoek naar versterking deze zomer. Anouar Ait El Hadj lijkt de volgende aanwinst te gaan worden. De offensieve middenvelder zou zelf aangedrongen hebben op een vertrek bij KRC Genk omdat hij vond dat hij onvoldoende speelminuten kreeg en ook te weinig perspectief op verandering zag.

Vorige zomer greep Abdelkahar Kadri nog naast een toptransfer, maar deze zomer gaat hij mogelijk wel KV Kortrijk verlaten. Een eerste club heeft zich alvast gemeld, want Cardiff City zou al contact opgenomen hebben met de entourage van de middenvelder. Die zou echter niet staan springen voor een overgang naar de zusterclub van KVK, die in de Championship uitkomt.

Buitenland

Vincent Kompany is Bayern München alsmaar meer naar zijn hand aan het zetten. Donderdag mocht hij met João Palhinha al een derde aanwinst verwelkomen en daar zal het zeker niet bij blijven. Voor er nog meer ingekocht wordt, wil Bayern echter eerst een aantal spelers verkopen. Daarbij is Kompany bereid om enkele grote namen van de hand te doen. Met name Joshua Kimmich, Alphonso Davies, Kingsley Coman, Serge Gnabry, Leon Goretzka en Matthijs de Ligt zouden bij een goed bod kunnen vertrekken.

Bij FC Barcelona zijn ze woensdag aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Daarbij kon nieuwe trainer Hansi Flick nog geen nieuwe spelers verwelkomen, maar een opvallende naam keert wel terug naar Barça. Thiago Alcantara gaat enkele dagen na zijn spelerspensioen meteen aan de slag in de staf van de Duitse coach.

PSG zag deze zomer Kylian Mbappé vertrekken, maar blijft niet bij de pakken zitten. Met het vrijgekomen budget wil het zich stevig gaan versterken. De Franse kampioen zou een bod van maar liefst 90 miljoen euro neergelegd hebben bij Benfica voor João Neves, het 19-jarige goudhaantje op het middenveld. Daarnaast zou PSG ook bereid zijn om een speler naar Portugal te laten vertrekken.

Sluit Club een goede deal voor Nilsson?

Meest recent

Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

5
5
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

10
10
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

22
22
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

28
28
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

173
173
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

145
145
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

137
137
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

94
94
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

28
28
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

199
199
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

79
79
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

350
350
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

274
274
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

262
262
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

112
112
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

312
312
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

259
259
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

218
218
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

88
88
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

57
57
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

525
525
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

384
384
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

658
658
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

445
445
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

121
121

Meer sportnieuws