TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Nilsson, Kompany houdt grote kuis'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Nilsson, Kompany houdt grote kuis'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Jupiler Pro League

Club Brugge staat op het punt om weer een fraaie transferslag te slaan, want de landskampioen zou woensdag een akkoord bereikt hebben met Union omtrent de komst van Gustaf Nilsson. Daarvoor zouden ze maar liefst 6,1 miljoen euro neertellen en met bonussen kan die som nog oplopen tot 7 miljoen. Voor de Zweed zou bovendien ook een stevige loonsverhoging klaarliggen.

Een andere transfer wist Club zelfs al helemaal af te ronden. Ze wonnen immers definitief de strijd om Shandre Campbell. Het Zuid-Afrikaanse toptalent zette zijn handtekening onder een contract voor drie jaar in Brugge, maar zal eerst nog aansluiten bij Club NXT.

Bij Anderlecht wordt het nog afwachten waar de toekomst van Alexis Flips zal liggen. De Fransman krijgt een nieuwe kans in de voorbereiding en zou indruk maken op Brian Riemer, maar ook een vertrek is niet uitgesloten. RC Lens blijft op de loer liggen, terwijl Villarreal al een bod uitgebracht zou hebben. Dat lag echter veel te laag voor Anderlecht, dat minstens 3,5 miljoen euro eist.

Union gaat gezien de vele vertrekkers zelf uiteraard ook op zoek naar versterking deze zomer. Anouar Ait El Hadj lijkt de volgende aanwinst te gaan worden. De offensieve middenvelder zou zelf aangedrongen hebben op een vertrek bij KRC Genk omdat hij vond dat hij onvoldoende speelminuten kreeg en ook te weinig perspectief op verandering zag.

Vorige zomer greep Abdelkahar Kadri nog naast een toptransfer, maar deze zomer gaat hij mogelijk wel KV Kortrijk verlaten. Een eerste club heeft zich alvast gemeld, want Cardiff City zou al contact opgenomen hebben met de entourage van de middenvelder. Die zou echter niet staan springen voor een overgang naar de zusterclub van KVK, die in de Championship uitkomt.

Buitenland

Vincent Kompany is Bayern München alsmaar meer naar zijn hand aan het zetten. Donderdag mocht hij met João Palhinha al een derde aanwinst verwelkomen en daar zal het zeker niet bij blijven. Voor er nog meer ingekocht wordt, wil Bayern echter eerst een aantal spelers verkopen. Daarbij is Kompany bereid om enkele grote namen van de hand te doen. Met name Joshua Kimmich, Alphonso Davies, Kingsley Coman, Serge Gnabry, Leon Goretzka en Matthijs de Ligt zouden bij een goed bod kunnen vertrekken.

Bij FC Barcelona zijn ze woensdag aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Daarbij kon nieuwe trainer Hansi Flick nog geen nieuwe spelers verwelkomen, maar een opvallende naam keert wel terug naar Barça. Thiago Alcantara gaat enkele dagen na zijn spelerspensioen meteen aan de slag in de staf van de Duitse coach.

PSG zag deze zomer Kylian Mbappé vertrekken, maar blijft niet bij de pakken zitten. Met het vrijgekomen budget wil het zich stevig gaan versterken. De Franse kampioen zou een bod van maar liefst 90 miljoen euro neergelegd hebben bij Benfica voor João Neves, het 19-jarige goudhaantje op het middenveld. Daarnaast zou PSG ook bereid zijn om een speler naar Portugal te laten vertrekken.

Sluit Club een goede deal voor Nilsson?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

18
18
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

140
140
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

55
55
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

43
43
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

23
23
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

917
917
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

162
162
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

189
189
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

289
289
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

28
28
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

149
149
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

662
662
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

33
33
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

38
38
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

178
178
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

95
95
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

121
121
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

114
114
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

118
118
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

122
122
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

309
309
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

316
316
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

179
179

Meer sportnieuws