TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Nilsson, Kompany houdt grote kuis'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Nilsson, Kompany houdt grote kuis'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Jupiler Pro League

Club Brugge staat op het punt om weer een fraaie transferslag te slaan, want de landskampioen zou woensdag een akkoord bereikt hebben met Union omtrent de komst van Gustaf Nilsson. Daarvoor zouden ze maar liefst 6,1 miljoen euro neertellen en met bonussen kan die som nog oplopen tot 7 miljoen. Voor de Zweed zou bovendien ook een stevige loonsverhoging klaarliggen.

Een andere transfer wist Club zelfs al helemaal af te ronden. Ze wonnen immers definitief de strijd om Shandre Campbell. Het Zuid-Afrikaanse toptalent zette zijn handtekening onder een contract voor drie jaar in Brugge, maar zal eerst nog aansluiten bij Club NXT.

Bij Anderlecht wordt het nog afwachten waar de toekomst van Alexis Flips zal liggen. De Fransman krijgt een nieuwe kans in de voorbereiding en zou indruk maken op Brian Riemer, maar ook een vertrek is niet uitgesloten. RC Lens blijft op de loer liggen, terwijl Villarreal al een bod uitgebracht zou hebben. Dat lag echter veel te laag voor Anderlecht, dat minstens 3,5 miljoen euro eist.

Union gaat gezien de vele vertrekkers zelf uiteraard ook op zoek naar versterking deze zomer. Anouar Ait El Hadj lijkt de volgende aanwinst te gaan worden. De offensieve middenvelder zou zelf aangedrongen hebben op een vertrek bij KRC Genk omdat hij vond dat hij onvoldoende speelminuten kreeg en ook te weinig perspectief op verandering zag.

Vorige zomer greep Abdelkahar Kadri nog naast een toptransfer, maar deze zomer gaat hij mogelijk wel KV Kortrijk verlaten. Een eerste club heeft zich alvast gemeld, want Cardiff City zou al contact opgenomen hebben met de entourage van de middenvelder. Die zou echter niet staan springen voor een overgang naar de zusterclub van KVK, die in de Championship uitkomt.

Buitenland

Vincent Kompany is Bayern München alsmaar meer naar zijn hand aan het zetten. Donderdag mocht hij met João Palhinha al een derde aanwinst verwelkomen en daar zal het zeker niet bij blijven. Voor er nog meer ingekocht wordt, wil Bayern echter eerst een aantal spelers verkopen. Daarbij is Kompany bereid om enkele grote namen van de hand te doen. Met name Joshua Kimmich, Alphonso Davies, Kingsley Coman, Serge Gnabry, Leon Goretzka en Matthijs de Ligt zouden bij een goed bod kunnen vertrekken.

Bij FC Barcelona zijn ze woensdag aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Daarbij kon nieuwe trainer Hansi Flick nog geen nieuwe spelers verwelkomen, maar een opvallende naam keert wel terug naar Barça. Thiago Alcantara gaat enkele dagen na zijn spelerspensioen meteen aan de slag in de staf van de Duitse coach.

PSG zag deze zomer Kylian Mbappé vertrekken, maar blijft niet bij de pakken zitten. Met het vrijgekomen budget wil het zich stevig gaan versterken. De Franse kampioen zou een bod van maar liefst 90 miljoen euro neergelegd hebben bij Benfica voor João Neves, het 19-jarige goudhaantje op het middenveld. Daarnaast zou PSG ook bereid zijn om een speler naar Portugal te laten vertrekken.

Sluit Club een goede deal voor Nilsson?

Meest recent

UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

15
15
‘Jackers verrast Club: transfer naar rivaal dreigt‘

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

163
163
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

25
25
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

42
42
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

194
194
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

260
260
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

44
44
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

143
143
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

118
118
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

73
73
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

31
31
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

262
262
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

49
49
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

45
45
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

115
115
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

292
292
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

224
224
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

281
281
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

669
669
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

284
284
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

151
151
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

530
530
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

135
135
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100

Meer sportnieuws