‘Topschutter op weg naar AA Gent: miljoenen rollen’

door
‘Topschutter op weg naar AA Gent: miljoenen rollen’

AA Gent strijdt fel om Max Dean, de topschutter van MK Dons, binnen te halen voor 2 miljoen euro. Dean staat bekend als een spits met Premier League-potentieel, hij scoorde vorig seizoen 16 goals en werd geprezen als Jonge Speler van het Jaar bij MK Dons.

LEES OOK: Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

AA Gent op zoek naar nieuw speerpunt

Er staan de komende weken en maanden veel veranderingen op stapel binnen de selectie van AA Gent. Hoewel Wouter Vrancken nog afwacht, verwacht hij niet dat de club opnieuw zes à zeven sterkhouders zal verliezen, zoals vorig jaar het geval was.

Toch zoeken de Buffalo’s koortsachtig naar een nieuwe aanvalsleider. Het vertrek van Gift Orban en Hugo Cuypers werd nog niet adequaat opgevangen. Laurent Depoitre's contract werd niet verlengd en Tarik Tissoudali lijkt op weg naar de uitgang.

Volgens Vrancken is de scoutingscel van AA Gent echter goed voorbereid om snel te anticiperen op mogelijke veranderingen in de selectie. De scouts hebben Max Dean (20) geïdentificeerd als een veelbelovende nieuwe spits voor het team.

AA Gent matcht vraagprijs van 2 miljoen

De Buffalo’s zijn momenteel in een stevige strijd verwikkeld met het Franse Toulouse voor de handtekening van Max Dean, de topschutter van MK Dons, een club uit de Engelse vierde klasse.

Max Dean scoorde vorig seizoen 16 doelpunten in alle competities en zijn vraagprijs ligt rond de 2 miljoen euro. MK Dons en Toulouse zouden al een akkoord hebben bereikt voor een deal ter waarde van 1,7 miljoen pond (2 miljoen euro), maar AA Gent probeert de transfer te kapen.

Arnar Vidarsson en zijn team zijn bereid de 2 miljoen euro te evenaren om een akkoord te bereiken.

Dean sloot zich in januari 2023 aan bij MK Dons voor wat destijds als een "koopje" werd beschouwd. Nu kan de Engelse vierdeklasser een enorme winst boeken bij een eventuele verkoop.

Topschutter Dean: vurige spits van Premier League-kwaliteit

Max Dean kende een indrukwekkend seizoen. Hij was de topschutter van de club, werd uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar bij MK Dons en behoorde ook tot de drie genomineerden voor Jonge Speler van het Jaar van de League Two.

“Hij is een speciale kerel”, zei Mike Williamson, coach van MK Dons. “Hij heeft nog veel ruimte voor verbetering, en dat is het enge. Zijn plafond is ongelooflijk hoog, die vastberadenheid die hij heeft, ik denk niet dat hij nog meer vuur nodig heeft.”

Volgens ploegmaat Alex Gilbey vertoont topschutter Max Dean alle kenmerken van een spits van Premier League-kwaliteit. In het afgelopen seizoen scoorde hij een verscheidenheid aan doelpunten, van echte spitsengoals tot prachtige treffers in de bovenhoek met zijn verkeerde voet.

“Deano is ongelooflijk om mee te spelen, hij veroorzaakt constant chaos, en daar kan ik van profiteren”, zei hij. “Het zijn de tekenen van een top, top spits, nietwaar? Als je naar de top van de Premier League kijkt, scoren ze allerlei soorten doelpunten.”

Bad boy Dean: schorsing door gewelddadig gedrag

Als Max Dean bij MK Dons blijft, zal hij de eerste drie wedstrijden van het seizoen 2024-25 missen vanwege een schorsing voor het trappen op tegenstander Jay Williams van Crawley Town.

De 20-jarige ontliep aanvankelijk een straf voor het incident in de 11e minuut van hun 5-1 nederlaag thuis in de tweede wedstrijd van de halve finale van de League Two play-offs.

Dean scoorde later het enige doelpunt voor MK Dons in die wedstrijd. Hoewel de scheidsrechters het incident op dat moment niet opmerkten, werd het vastgelegd op camera en werd Dean door de Engelse voetbalbond (FA) aangeklaagd voor gewelddadig gedrag.

Hij pleitte schuldig en accepteerde de standaard schorsing van drie wedstrijden.

Dean past bij AA Gent

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

52
52
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

15
15
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

97
97
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

23
23
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

33
33
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

109
109
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

35
35
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

113
113
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

316
316
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

45
45
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

473
473
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

95
95
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

221
221
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

475
475
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

329
329
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

302
302
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

158
158
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

426
426

Meer sportnieuws