‘Topschutter op weg naar AA Gent: miljoenen rollen’

635 stemmen
‘Topschutter op weg naar AA Gent: miljoenen rollen’

AA Gent strijdt fel om Max Dean, de topschutter van MK Dons, binnen te halen voor 2 miljoen euro. Dean staat bekend als een spits met Premier League-potentieel, hij scoorde vorig seizoen 16 goals en werd geprezen als Jonge Speler van het Jaar bij MK Dons.

LEES OOK: De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

AA Gent op zoek naar nieuw speerpunt

Er staan de komende weken en maanden veel veranderingen op stapel binnen de selectie van AA Gent. Hoewel Wouter Vrancken nog afwacht, verwacht hij niet dat de club opnieuw zes à zeven sterkhouders zal verliezen, zoals vorig jaar het geval was.

Toch zoeken de Buffalo’s koortsachtig naar een nieuwe aanvalsleider. Het vertrek van Gift Orban en Hugo Cuypers werd nog niet adequaat opgevangen. Laurent Depoitre's contract werd niet verlengd en Tarik Tissoudali lijkt op weg naar de uitgang.

Volgens Vrancken is de scoutingscel van AA Gent echter goed voorbereid om snel te anticiperen op mogelijke veranderingen in de selectie. De scouts hebben Max Dean (20) geïdentificeerd als een veelbelovende nieuwe spits voor het team.

AA Gent matcht vraagprijs van 2 miljoen

De Buffalo’s zijn momenteel in een stevige strijd verwikkeld met het Franse Toulouse voor de handtekening van Max Dean, de topschutter van MK Dons, een club uit de Engelse vierde klasse.

Max Dean scoorde vorig seizoen 16 doelpunten in alle competities en zijn vraagprijs ligt rond de 2 miljoen euro. MK Dons en Toulouse zouden al een akkoord hebben bereikt voor een deal ter waarde van 1,7 miljoen pond (2 miljoen euro), maar AA Gent probeert de transfer te kapen.

Arnar Vidarsson en zijn team zijn bereid de 2 miljoen euro te evenaren om een akkoord te bereiken.

Dean sloot zich in januari 2023 aan bij MK Dons voor wat destijds als een "koopje" werd beschouwd. Nu kan de Engelse vierdeklasser een enorme winst boeken bij een eventuele verkoop.

Topschutter Dean: vurige spits van Premier League-kwaliteit

Max Dean kende een indrukwekkend seizoen. Hij was de topschutter van de club, werd uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar bij MK Dons en behoorde ook tot de drie genomineerden voor Jonge Speler van het Jaar van de League Two.

“Hij is een speciale kerel”, zei Mike Williamson, coach van MK Dons. “Hij heeft nog veel ruimte voor verbetering, en dat is het enge. Zijn plafond is ongelooflijk hoog, die vastberadenheid die hij heeft, ik denk niet dat hij nog meer vuur nodig heeft.”

Volgens ploegmaat Alex Gilbey vertoont topschutter Max Dean alle kenmerken van een spits van Premier League-kwaliteit. In het afgelopen seizoen scoorde hij een verscheidenheid aan doelpunten, van echte spitsengoals tot prachtige treffers in de bovenhoek met zijn verkeerde voet.

“Deano is ongelooflijk om mee te spelen, hij veroorzaakt constant chaos, en daar kan ik van profiteren”, zei hij. “Het zijn de tekenen van een top, top spits, nietwaar? Als je naar de top van de Premier League kijkt, scoren ze allerlei soorten doelpunten.”

Bad boy Dean: schorsing door gewelddadig gedrag

Als Max Dean bij MK Dons blijft, zal hij de eerste drie wedstrijden van het seizoen 2024-25 missen vanwege een schorsing voor het trappen op tegenstander Jay Williams van Crawley Town.

De 20-jarige ontliep aanvankelijk een straf voor het incident in de 11e minuut van hun 5-1 nederlaag thuis in de tweede wedstrijd van de halve finale van de League Two play-offs.

Dean scoorde later het enige doelpunt voor MK Dons in die wedstrijd. Hoewel de scheidsrechters het incident op dat moment niet opmerkten, werd het vastgelegd op camera en werd Dean door de Engelse voetbalbond (FA) aangeklaagd voor gewelddadig gedrag.

Hij pleitte schuldig en accepteerde de standaard schorsing van drie wedstrijden.

Dean past bij AA Gent

Meest recent

Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

1
1
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

17
17
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

424
424
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

122
122
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

49
49
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

90
90
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

133
133
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

153
153
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

112
112
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

165
165
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

128
128
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

328
328
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

44
44
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

235
235
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

665
665
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

297
297
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

117
117
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

59
59
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

98
98
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

1050
1050
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

79
79
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

49
49
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

1153
1153
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

390
390

Meer sportnieuws