‘Topschutter op weg naar AA Gent: miljoenen rollen’

door
‘Topschutter op weg naar AA Gent: miljoenen rollen’

AA Gent strijdt fel om Max Dean, de topschutter van MK Dons, binnen te halen voor 2 miljoen euro. Dean staat bekend als een spits met Premier League-potentieel, hij scoorde vorig seizoen 16 goals en werd geprezen als Jonge Speler van het Jaar bij MK Dons.

LEES OOK: Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

AA Gent op zoek naar nieuw speerpunt

Er staan de komende weken en maanden veel veranderingen op stapel binnen de selectie van AA Gent. Hoewel Wouter Vrancken nog afwacht, verwacht hij niet dat de club opnieuw zes à zeven sterkhouders zal verliezen, zoals vorig jaar het geval was.

Toch zoeken de Buffalo’s koortsachtig naar een nieuwe aanvalsleider. Het vertrek van Gift Orban en Hugo Cuypers werd nog niet adequaat opgevangen. Laurent Depoitre's contract werd niet verlengd en Tarik Tissoudali lijkt op weg naar de uitgang.

Volgens Vrancken is de scoutingscel van AA Gent echter goed voorbereid om snel te anticiperen op mogelijke veranderingen in de selectie. De scouts hebben Max Dean (20) geïdentificeerd als een veelbelovende nieuwe spits voor het team.

AA Gent matcht vraagprijs van 2 miljoen

De Buffalo’s zijn momenteel in een stevige strijd verwikkeld met het Franse Toulouse voor de handtekening van Max Dean, de topschutter van MK Dons, een club uit de Engelse vierde klasse.

Max Dean scoorde vorig seizoen 16 doelpunten in alle competities en zijn vraagprijs ligt rond de 2 miljoen euro. MK Dons en Toulouse zouden al een akkoord hebben bereikt voor een deal ter waarde van 1,7 miljoen pond (2 miljoen euro), maar AA Gent probeert de transfer te kapen.

Arnar Vidarsson en zijn team zijn bereid de 2 miljoen euro te evenaren om een akkoord te bereiken.

Dean sloot zich in januari 2023 aan bij MK Dons voor wat destijds als een "koopje" werd beschouwd. Nu kan de Engelse vierdeklasser een enorme winst boeken bij een eventuele verkoop.

Topschutter Dean: vurige spits van Premier League-kwaliteit

Max Dean kende een indrukwekkend seizoen. Hij was de topschutter van de club, werd uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar bij MK Dons en behoorde ook tot de drie genomineerden voor Jonge Speler van het Jaar van de League Two.

“Hij is een speciale kerel”, zei Mike Williamson, coach van MK Dons. “Hij heeft nog veel ruimte voor verbetering, en dat is het enge. Zijn plafond is ongelooflijk hoog, die vastberadenheid die hij heeft, ik denk niet dat hij nog meer vuur nodig heeft.”

Volgens ploegmaat Alex Gilbey vertoont topschutter Max Dean alle kenmerken van een spits van Premier League-kwaliteit. In het afgelopen seizoen scoorde hij een verscheidenheid aan doelpunten, van echte spitsengoals tot prachtige treffers in de bovenhoek met zijn verkeerde voet.

“Deano is ongelooflijk om mee te spelen, hij veroorzaakt constant chaos, en daar kan ik van profiteren”, zei hij. “Het zijn de tekenen van een top, top spits, nietwaar? Als je naar de top van de Premier League kijkt, scoren ze allerlei soorten doelpunten.”

Bad boy Dean: schorsing door gewelddadig gedrag

Als Max Dean bij MK Dons blijft, zal hij de eerste drie wedstrijden van het seizoen 2024-25 missen vanwege een schorsing voor het trappen op tegenstander Jay Williams van Crawley Town.

De 20-jarige ontliep aanvankelijk een straf voor het incident in de 11e minuut van hun 5-1 nederlaag thuis in de tweede wedstrijd van de halve finale van de League Two play-offs.

Dean scoorde later het enige doelpunt voor MK Dons in die wedstrijd. Hoewel de scheidsrechters het incident op dat moment niet opmerkten, werd het vastgelegd op camera en werd Dean door de Engelse voetbalbond (FA) aangeklaagd voor gewelddadig gedrag.

Hij pleitte schuldig en accepteerde de standaard schorsing van drie wedstrijden.

Dean past bij AA Gent

Meest recent

'Anderlecht houdt hart vast: trainersplan plots in gevaar'

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker en bleef zondag op een 0-0-gelijkspel steken in ...

33
33
'Club Brugge schrikt op: tweede bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge deed zondag een goede zaak met zijn nipte overwinning in de stadsderby tegen Cercle ...

70
70
Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

135
135
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

75
75
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

26
26
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

124
124
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

114
114
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

314
314
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

140
140
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

100
100
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

268
268
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

59
59
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

588
588
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

161
161
Kijkers Anderlecht-La Louvière niet te spreken: "Wie kan dít uitleggen?!"

RSC Anderlecht kruiste zondagavond de degens met La Louvière. Door het harde werk van heel ...

204
204
Leko geeft eerste reactie op 'duw-incident' met Campbell

Het is Club Brugge zondagmiddag gelukt om de Brugse derby tegen Cercle naar zich toe te trekken. ...

372
372
Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

137
137
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

382
382
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

183
183
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

154
154
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

252
252
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

370
370
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

136
136
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

482
482
Anderlecht speelt met vuur: "Niets geleerd uit eigen fouten"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

561
561

Meer sportnieuws