‘Topschutter op weg naar AA Gent: miljoenen rollen’

635 stemmen
‘Topschutter op weg naar AA Gent: miljoenen rollen’

AA Gent strijdt fel om Max Dean, de topschutter van MK Dons, binnen te halen voor 2 miljoen euro. Dean staat bekend als een spits met Premier League-potentieel, hij scoorde vorig seizoen 16 goals en werd geprezen als Jonge Speler van het Jaar bij MK Dons.

LEES OOK: Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

AA Gent op zoek naar nieuw speerpunt

Er staan de komende weken en maanden veel veranderingen op stapel binnen de selectie van AA Gent. Hoewel Wouter Vrancken nog afwacht, verwacht hij niet dat de club opnieuw zes à zeven sterkhouders zal verliezen, zoals vorig jaar het geval was.

Toch zoeken de Buffalo’s koortsachtig naar een nieuwe aanvalsleider. Het vertrek van Gift Orban en Hugo Cuypers werd nog niet adequaat opgevangen. Laurent Depoitre's contract werd niet verlengd en Tarik Tissoudali lijkt op weg naar de uitgang.

Volgens Vrancken is de scoutingscel van AA Gent echter goed voorbereid om snel te anticiperen op mogelijke veranderingen in de selectie. De scouts hebben Max Dean (20) geïdentificeerd als een veelbelovende nieuwe spits voor het team.

AA Gent matcht vraagprijs van 2 miljoen

De Buffalo’s zijn momenteel in een stevige strijd verwikkeld met het Franse Toulouse voor de handtekening van Max Dean, de topschutter van MK Dons, een club uit de Engelse vierde klasse.

Max Dean scoorde vorig seizoen 16 doelpunten in alle competities en zijn vraagprijs ligt rond de 2 miljoen euro. MK Dons en Toulouse zouden al een akkoord hebben bereikt voor een deal ter waarde van 1,7 miljoen pond (2 miljoen euro), maar AA Gent probeert de transfer te kapen.

Arnar Vidarsson en zijn team zijn bereid de 2 miljoen euro te evenaren om een akkoord te bereiken.

Dean sloot zich in januari 2023 aan bij MK Dons voor wat destijds als een "koopje" werd beschouwd. Nu kan de Engelse vierdeklasser een enorme winst boeken bij een eventuele verkoop.

Topschutter Dean: vurige spits van Premier League-kwaliteit

Max Dean kende een indrukwekkend seizoen. Hij was de topschutter van de club, werd uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar bij MK Dons en behoorde ook tot de drie genomineerden voor Jonge Speler van het Jaar van de League Two.

“Hij is een speciale kerel”, zei Mike Williamson, coach van MK Dons. “Hij heeft nog veel ruimte voor verbetering, en dat is het enge. Zijn plafond is ongelooflijk hoog, die vastberadenheid die hij heeft, ik denk niet dat hij nog meer vuur nodig heeft.”

Volgens ploegmaat Alex Gilbey vertoont topschutter Max Dean alle kenmerken van een spits van Premier League-kwaliteit. In het afgelopen seizoen scoorde hij een verscheidenheid aan doelpunten, van echte spitsengoals tot prachtige treffers in de bovenhoek met zijn verkeerde voet.

“Deano is ongelooflijk om mee te spelen, hij veroorzaakt constant chaos, en daar kan ik van profiteren”, zei hij. “Het zijn de tekenen van een top, top spits, nietwaar? Als je naar de top van de Premier League kijkt, scoren ze allerlei soorten doelpunten.”

Bad boy Dean: schorsing door gewelddadig gedrag

Als Max Dean bij MK Dons blijft, zal hij de eerste drie wedstrijden van het seizoen 2024-25 missen vanwege een schorsing voor het trappen op tegenstander Jay Williams van Crawley Town.

De 20-jarige ontliep aanvankelijk een straf voor het incident in de 11e minuut van hun 5-1 nederlaag thuis in de tweede wedstrijd van de halve finale van de League Two play-offs.

Dean scoorde later het enige doelpunt voor MK Dons in die wedstrijd. Hoewel de scheidsrechters het incident op dat moment niet opmerkten, werd het vastgelegd op camera en werd Dean door de Engelse voetbalbond (FA) aangeklaagd voor gewelddadig gedrag.

Hij pleitte schuldig en accepteerde de standaard schorsing van drie wedstrijden.

Dean past bij AA Gent

Meest recent

De Bruyne dropt bommetje over Napoli-toekomst

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

4
4
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

28
28
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

72
72
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

87
87
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

175
175
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

137
137
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

93
93
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

44
44
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

117
117
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Wie pakt het laatste Europees ticket? Morgenavond staan AA Gent en KRC Genk tegenover mekaar. De ...

126
126
Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Wat als Bart Verhaeghe ooit gewoon nee had gezegd? Het is een vraag die veel Club Brugge-supporters ...

444
444
Wonderkind wordt zorgenkind: Sterling opgepakt in Engeland

Terwijl Raheem Sterling al jaren worstelt om zijn carrière nieuw leven in te blazen, duikt ...

46
46
'Wouter Vrancken heeft gedroomde bestemming te pakken'

Wouter Vrancken heeft ondertussen zijn laatste wedstrijd als trainer van STVV al achter de rug, maar ...

578
578
Dubbele Jackpot voor Courtois? Duizelingwekkende WK-zet

Thibaut Courtois staat deze zomer opnieuw in de schijnwerpers met de Rode Duivels op het WK, maar ...

55
55
TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

231
231
Jan Mulder serveert dwingend advies richting Nathan De Cat

Nathan De Cat wordt al maanden genoemd als één van de grootste talenten die Anderlecht ...

225
225
Champions League-chaos: zware rellen in Boedapest

De Champions League-finale wordt om 18u afgetrapt, maar in Boedapest zijn de supporters uiteraard al ...

181
181
Bayat laat bommetje vallen over nieuw stadion

Verschillende clubs in de Jupiler Pro League willen een nieuw stadion bouwen, maar dat is geen ...

99
99
CL-finale: Vandenbempt haalt genadeloos uit naar Trossard

Zaterdagavond om 18u staat de finale van de Champions League op het programma. Arsenal en PSG nemen ...

206
206
Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

RSC Anderlecht wist ook dit seizoen weer geen prijs binnen te halen. De supporters snakken al acht ...

193
193
Louwagie zet KAA Gent-fans stevig op hun plek

KAA Gent speelt nog een finale tegen KRC Genk om Europees voetbal. De Buffalo’s kenden een ...

313
313
Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

Canada heeft de selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada bekendgemaakt. In ...

56
56
Anderlecht zoekt: Besnik Hasi duidelijk over terugkeer

Besnik Hasi kende een periode als speler en als trainer van RSC Anderlecht. Als T1 stond hij al ...

340
340
Ivan Leko maakt definitief korte metten met ‘Propere Handen’

Het is al een tijdje geleden dat ‘Operatie Propere Handen’ de Belgische voetbalwereld op ...

147
147
Droomtransfer Christos Tzolis: "Zij mogen mij komen halen"

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, lijkt inmiddels ...

393
393

Meer sportnieuws