‘Topschutter op weg naar AA Gent: miljoenen rollen’

door
‘Topschutter op weg naar AA Gent: miljoenen rollen’

AA Gent strijdt fel om Max Dean, de topschutter van MK Dons, binnen te halen voor 2 miljoen euro. Dean staat bekend als een spits met Premier League-potentieel, hij scoorde vorig seizoen 16 goals en werd geprezen als Jonge Speler van het Jaar bij MK Dons.

LEES OOK: Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

AA Gent op zoek naar nieuw speerpunt

Er staan de komende weken en maanden veel veranderingen op stapel binnen de selectie van AA Gent. Hoewel Wouter Vrancken nog afwacht, verwacht hij niet dat de club opnieuw zes à zeven sterkhouders zal verliezen, zoals vorig jaar het geval was.

Toch zoeken de Buffalo’s koortsachtig naar een nieuwe aanvalsleider. Het vertrek van Gift Orban en Hugo Cuypers werd nog niet adequaat opgevangen. Laurent Depoitre's contract werd niet verlengd en Tarik Tissoudali lijkt op weg naar de uitgang.

Volgens Vrancken is de scoutingscel van AA Gent echter goed voorbereid om snel te anticiperen op mogelijke veranderingen in de selectie. De scouts hebben Max Dean (20) geïdentificeerd als een veelbelovende nieuwe spits voor het team.

AA Gent matcht vraagprijs van 2 miljoen

De Buffalo’s zijn momenteel in een stevige strijd verwikkeld met het Franse Toulouse voor de handtekening van Max Dean, de topschutter van MK Dons, een club uit de Engelse vierde klasse.

Max Dean scoorde vorig seizoen 16 doelpunten in alle competities en zijn vraagprijs ligt rond de 2 miljoen euro. MK Dons en Toulouse zouden al een akkoord hebben bereikt voor een deal ter waarde van 1,7 miljoen pond (2 miljoen euro), maar AA Gent probeert de transfer te kapen.

Arnar Vidarsson en zijn team zijn bereid de 2 miljoen euro te evenaren om een akkoord te bereiken.

Dean sloot zich in januari 2023 aan bij MK Dons voor wat destijds als een "koopje" werd beschouwd. Nu kan de Engelse vierdeklasser een enorme winst boeken bij een eventuele verkoop.

Topschutter Dean: vurige spits van Premier League-kwaliteit

Max Dean kende een indrukwekkend seizoen. Hij was de topschutter van de club, werd uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar bij MK Dons en behoorde ook tot de drie genomineerden voor Jonge Speler van het Jaar van de League Two.

“Hij is een speciale kerel”, zei Mike Williamson, coach van MK Dons. “Hij heeft nog veel ruimte voor verbetering, en dat is het enge. Zijn plafond is ongelooflijk hoog, die vastberadenheid die hij heeft, ik denk niet dat hij nog meer vuur nodig heeft.”

Volgens ploegmaat Alex Gilbey vertoont topschutter Max Dean alle kenmerken van een spits van Premier League-kwaliteit. In het afgelopen seizoen scoorde hij een verscheidenheid aan doelpunten, van echte spitsengoals tot prachtige treffers in de bovenhoek met zijn verkeerde voet.

“Deano is ongelooflijk om mee te spelen, hij veroorzaakt constant chaos, en daar kan ik van profiteren”, zei hij. “Het zijn de tekenen van een top, top spits, nietwaar? Als je naar de top van de Premier League kijkt, scoren ze allerlei soorten doelpunten.”

Bad boy Dean: schorsing door gewelddadig gedrag

Als Max Dean bij MK Dons blijft, zal hij de eerste drie wedstrijden van het seizoen 2024-25 missen vanwege een schorsing voor het trappen op tegenstander Jay Williams van Crawley Town.

De 20-jarige ontliep aanvankelijk een straf voor het incident in de 11e minuut van hun 5-1 nederlaag thuis in de tweede wedstrijd van de halve finale van de League Two play-offs.

Dean scoorde later het enige doelpunt voor MK Dons in die wedstrijd. Hoewel de scheidsrechters het incident op dat moment niet opmerkten, werd het vastgelegd op camera en werd Dean door de Engelse voetbalbond (FA) aangeklaagd voor gewelddadig gedrag.

Hij pleitte schuldig en accepteerde de standaard schorsing van drie wedstrijden.

Dean past bij AA Gent

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

0
0
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

80
80
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

57
57
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

305
305
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

85
85
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

86
86
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

268
268
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

84
84
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

176
176
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

552
552
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

420
420
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

71
71
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

125
125
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

228
228
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

72
72
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

252
252
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

36
36
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

53
53
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

222
222
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

176
176
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

118
118
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

182
182
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

266
266
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

156
156

Meer sportnieuws