Talent klopt op de deur bij Anderlecht: “Hoog niveau”

door
Talent klopt op de deur bij Anderlecht: “Hoog niveau”

Anderlecht zit in volle voorbereiding en paars-wit speurt nog de mercato af. Vooral in de verdediging mag er nog wat bij na het vertrek van Zeno Debast. Al kloppen er ook enkele talenten op de deur.

Één van die talenten die in de voorbereiding zijn kans krijgt is Amando Lapage. De kleinzoon van legende Paul Van Himst is een 19-jarige centrale verdediger en lijkt klaar voor een kans bij de A-kern.

LEES OOK: Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Debuut

Volgens vader Laurenzo Lapage is zijn zoon klaar voor een debuut bij Anderlecht. “Hij heeft van kleins af gezegd dat hij profvoetballer wilde worden. Hij droomt er al lang van en het is te hopen dat hij zijn droom kan waarmaken. Natuurlijk zou het mooi zijn als dat bij Anderlecht lukt, maar Amando is daar zelf zeer nuchter in. Lukt het niet bij Anderlecht, dan elders. Hij wil gewoon op hoog niveau voetballen.”

Laurenzo is diep onder de indruk van de verdediger. “En dat zeg ik niet omdat hij mijn zoon is. Ik heb nu toch al wat ervaring in het wielrennen en als ik zie wat jonge renners er allemaal voor moeten doen om er te komen… Amando zou ik in dezelfde categorie durven zetten. Hoe hij bezig is met zijn lichaam, voeding en z’n gewicht: naar het schijnt is dat niet normaal voor een voetballer.”

Atletisch

Lapage is 19 jaar, maar is fysiek al enorm sterk. “Zijn kopspel is geweldig goed, hij heeft een goeie lange bal, veel spelinzicht en hij speelt vaak in één tijd. Hij heeft nog als aanvaller en als middenvelder gespeeld, dus hij is ook polyvalent. Het zou mooi zijn als hij binnenkort zijn eerste minuten krijgt, maar we moeten geduldig zijn. Hij is nog maar negentien.”

Op stage in Portugal krijgen de talenten alvast een kans om zich te bewijzen. Lapage mocht alvast spelen in de oefenwedstrijden tegen Tubize (1-4), Dender (2-1) en PSV (0-3). Zondag wacht het Portugese Braga nog. Door het gebrek aan verdedigers bij Anderlecht zien we de kleinzoon van Van Himst mogelijk in de Jupiler Pro League komend seizoen.

Moet Lapage komend seizoen zijn kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

92
92
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

45
45
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

242
242
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

92
92
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

195
195
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

130
130
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

155
155
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

353
353
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

237
237
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

122
122
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

273
273
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

151
151
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

141
141
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

338
338
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

555
555

Meer sportnieuws