Talent klopt op de deur bij Anderlecht: “Hoog niveau”

door
Talent klopt op de deur bij Anderlecht: “Hoog niveau”

Anderlecht zit in volle voorbereiding en paars-wit speurt nog de mercato af. Vooral in de verdediging mag er nog wat bij na het vertrek van Zeno Debast. Al kloppen er ook enkele talenten op de deur.

Één van die talenten die in de voorbereiding zijn kans krijgt is Amando Lapage. De kleinzoon van legende Paul Van Himst is een 19-jarige centrale verdediger en lijkt klaar voor een kans bij de A-kern.

LEES OOK: 'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Debuut

Volgens vader Laurenzo Lapage is zijn zoon klaar voor een debuut bij Anderlecht. “Hij heeft van kleins af gezegd dat hij profvoetballer wilde worden. Hij droomt er al lang van en het is te hopen dat hij zijn droom kan waarmaken. Natuurlijk zou het mooi zijn als dat bij Anderlecht lukt, maar Amando is daar zelf zeer nuchter in. Lukt het niet bij Anderlecht, dan elders. Hij wil gewoon op hoog niveau voetballen.”

Laurenzo is diep onder de indruk van de verdediger. “En dat zeg ik niet omdat hij mijn zoon is. Ik heb nu toch al wat ervaring in het wielrennen en als ik zie wat jonge renners er allemaal voor moeten doen om er te komen… Amando zou ik in dezelfde categorie durven zetten. Hoe hij bezig is met zijn lichaam, voeding en z’n gewicht: naar het schijnt is dat niet normaal voor een voetballer.”

Atletisch

Lapage is 19 jaar, maar is fysiek al enorm sterk. “Zijn kopspel is geweldig goed, hij heeft een goeie lange bal, veel spelinzicht en hij speelt vaak in één tijd. Hij heeft nog als aanvaller en als middenvelder gespeeld, dus hij is ook polyvalent. Het zou mooi zijn als hij binnenkort zijn eerste minuten krijgt, maar we moeten geduldig zijn. Hij is nog maar negentien.”

Op stage in Portugal krijgen de talenten alvast een kans om zich te bewijzen. Lapage mocht alvast spelen in de oefenwedstrijden tegen Tubize (1-4), Dender (2-1) en PSV (0-3). Zondag wacht het Portugese Braga nog. Door het gebrek aan verdedigers bij Anderlecht zien we de kleinzoon van Van Himst mogelijk in de Jupiler Pro League komend seizoen.

Moet Lapage komend seizoen zijn kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

9
9
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

75
75
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

53
53
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

106
106
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

29
29
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

21
21
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

91
91
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

97
97
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

140
140
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

97
97
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

149
149
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

132
132
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

439
439
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

155
155
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

72
72
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

88
88
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

41
41
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

149
149
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

232
232
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

551
551
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

170
170
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

168
168
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

39
39
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

103
103

Meer sportnieuws