Talent klopt op de deur bij Anderlecht: “Hoog niveau”

door
Talent klopt op de deur bij Anderlecht: “Hoog niveau”

Anderlecht zit in volle voorbereiding en paars-wit speurt nog de mercato af. Vooral in de verdediging mag er nog wat bij na het vertrek van Zeno Debast. Al kloppen er ook enkele talenten op de deur.

Één van die talenten die in de voorbereiding zijn kans krijgt is Amando Lapage. De kleinzoon van legende Paul Van Himst is een 19-jarige centrale verdediger en lijkt klaar voor een kans bij de A-kern.

LEES OOK: Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

Debuut

Volgens vader Laurenzo Lapage is zijn zoon klaar voor een debuut bij Anderlecht. “Hij heeft van kleins af gezegd dat hij profvoetballer wilde worden. Hij droomt er al lang van en het is te hopen dat hij zijn droom kan waarmaken. Natuurlijk zou het mooi zijn als dat bij Anderlecht lukt, maar Amando is daar zelf zeer nuchter in. Lukt het niet bij Anderlecht, dan elders. Hij wil gewoon op hoog niveau voetballen.”

Laurenzo is diep onder de indruk van de verdediger. “En dat zeg ik niet omdat hij mijn zoon is. Ik heb nu toch al wat ervaring in het wielrennen en als ik zie wat jonge renners er allemaal voor moeten doen om er te komen… Amando zou ik in dezelfde categorie durven zetten. Hoe hij bezig is met zijn lichaam, voeding en z’n gewicht: naar het schijnt is dat niet normaal voor een voetballer.”

Atletisch

Lapage is 19 jaar, maar is fysiek al enorm sterk. “Zijn kopspel is geweldig goed, hij heeft een goeie lange bal, veel spelinzicht en hij speelt vaak in één tijd. Hij heeft nog als aanvaller en als middenvelder gespeeld, dus hij is ook polyvalent. Het zou mooi zijn als hij binnenkort zijn eerste minuten krijgt, maar we moeten geduldig zijn. Hij is nog maar negentien.”

Op stage in Portugal krijgen de talenten alvast een kans om zich te bewijzen. Lapage mocht alvast spelen in de oefenwedstrijden tegen Tubize (1-4), Dender (2-1) en PSV (0-3). Zondag wacht het Portugese Braga nog. Door het gebrek aan verdedigers bij Anderlecht zien we de kleinzoon van Van Himst mogelijk in de Jupiler Pro League komend seizoen.

Moet Lapage komend seizoen zijn kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

45
45
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

48
48
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

24
24
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

140
140
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

112
112
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

178
178
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

105
105
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

206
206
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

294
294
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

287
287
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

506
506
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

234
234
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

254
254
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

366
366
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

340
340

Meer sportnieuws