‘Na Toni Kroos stopt ook Duitse legende na 14 jaar’

270 stemmen
‘Na Toni Kroos stopt ook Duitse legende na 14 jaar’

Duitsland organiseerde het Europees Kampioenschap, maar kon de trofee niet thuis houden. Toni Kroos was aan zijn laatste wedstrijden bezig en nu hangt ook legende Thomas Müller zijn interlandschoenen aan de haak.

Volgens het Duitse BILD heeft Müller besloten om er einde aan te maken bij de Duitse nationale ploeg. Het Bayern-icoon was onder bondscoach Julian Nagelsmann niet altijd zeker van speelminuten. Müller stopt na 131 caps.

LEES OOK: Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Grote carrière

De 34-jarige aanvaller annex middenvelder speelde zijn laatste interland in de kwartfinale van het EK tegen Spanje. Müller viel in, maar verloor met 2-1 van de Spanjaarden. Gisteren versloeg Spanje ook Frankrijk en staat het als eerste in de finale in Berlijn.

Müller kende een impressionante interlandcarrière met als hoogtepunt de winst van het Wereldkampioenschap in 2014. Bij Bayern München gaat Müller overigens nog wel door. Hij heeft nog een contract tot 2025 dus Vincent Kompany kan aldus nog steeds over Müller beschikken.

Veel interlands

Müller maakte zijn debuut in maart 2010 voor Die Mannschaft en speelde op de WK’s van 2010 in Zuid-Afrika (derde plaats), 2014 in Brazilië (winnaar), 2018 in Rusland (eerste ronde) en 2022 in Qatar (eerste ronde) en de EK’s van 2012 in Polen en Oekraïne (halve finale), 2016 in Frankrijk (halve finale), 2021 doorheen Europa (achtste finale) en 2024 in eigen land (kwartfinale).

Uiteindelijk speelde Müller 131 interlands. Enkel Lothar Matthäus (150 caps) en Miroslav Klose (137 caps) kwamen meer in actie voor de Duitse nationale ploeg. Een doelpuntenmachine is Müller nooit geweest, maar toch kon hij 45 keer scoren. Op het WK van Zuid-Afrika werd hij gedeeld topscorer met vijf stuks. Op het WK in Brazilië stond hij met vijf stuks op een tweede plek achter James Rodriguez.

Is Thomas Müller één van de beste Duitse spelers ooit?

Meest recent

KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

6
6
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

66
66
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

430
430
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

71
71
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

68
68
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

31
31
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

88
88
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

113
113
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

111
111
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

814
814
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

374
374
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

118
118
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

843
843
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

407
407
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

476
476
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

459
459
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

137
137
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

518
518
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

118
118
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

283
283
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

265
265
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

267
267
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

703
703
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

180
180

Meer sportnieuws