‘Na Toni Kroos stopt ook Duitse legende na 14 jaar’

270 stemmen
‘Na Toni Kroos stopt ook Duitse legende na 14 jaar’

Duitsland organiseerde het Europees Kampioenschap, maar kon de trofee niet thuis houden. Toni Kroos was aan zijn laatste wedstrijden bezig en nu hangt ook legende Thomas Müller zijn interlandschoenen aan de haak.

Volgens het Duitse BILD heeft Müller besloten om er einde aan te maken bij de Duitse nationale ploeg. Het Bayern-icoon was onder bondscoach Julian Nagelsmann niet altijd zeker van speelminuten. Müller stopt na 131 caps.

LEES OOK: Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Grote carrière

De 34-jarige aanvaller annex middenvelder speelde zijn laatste interland in de kwartfinale van het EK tegen Spanje. Müller viel in, maar verloor met 2-1 van de Spanjaarden. Gisteren versloeg Spanje ook Frankrijk en staat het als eerste in de finale in Berlijn.

Müller kende een impressionante interlandcarrière met als hoogtepunt de winst van het Wereldkampioenschap in 2014. Bij Bayern München gaat Müller overigens nog wel door. Hij heeft nog een contract tot 2025 dus Vincent Kompany kan aldus nog steeds over Müller beschikken.

Veel interlands

Müller maakte zijn debuut in maart 2010 voor Die Mannschaft en speelde op de WK’s van 2010 in Zuid-Afrika (derde plaats), 2014 in Brazilië (winnaar), 2018 in Rusland (eerste ronde) en 2022 in Qatar (eerste ronde) en de EK’s van 2012 in Polen en Oekraïne (halve finale), 2016 in Frankrijk (halve finale), 2021 doorheen Europa (achtste finale) en 2024 in eigen land (kwartfinale).

Uiteindelijk speelde Müller 131 interlands. Enkel Lothar Matthäus (150 caps) en Miroslav Klose (137 caps) kwamen meer in actie voor de Duitse nationale ploeg. Een doelpuntenmachine is Müller nooit geweest, maar toch kon hij 45 keer scoren. Op het WK van Zuid-Afrika werd hij gedeeld topscorer met vijf stuks. Op het WK in Brazilië stond hij met vijf stuks op een tweede plek achter James Rodriguez.

🚀

Is Thomas Müller één van de beste Duitse spelers ooit?

Meest recent

Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

56
56
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

107
107
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

14
14
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

673
673
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

25
25
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

28
28
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

64
64
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

303
303
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

110
110
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

126
126
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

52
52
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

88
88
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

58
58
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

55
55
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

222
222
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

138
138
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

116
116
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

37
37
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

290
290
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

187
187
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

63
63
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

49
49
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

38
38
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

93
93

Meer sportnieuws