‘Na Toni Kroos stopt ook Duitse legende na 14 jaar’

door
‘Na Toni Kroos stopt ook Duitse legende na 14 jaar’

Duitsland organiseerde het Europees Kampioenschap, maar kon de trofee niet thuis houden. Toni Kroos was aan zijn laatste wedstrijden bezig en nu hangt ook legende Thomas Müller zijn interlandschoenen aan de haak.

Volgens het Duitse BILD heeft Müller besloten om er einde aan te maken bij de Duitse nationale ploeg. Het Bayern-icoon was onder bondscoach Julian Nagelsmann niet altijd zeker van speelminuten. Müller stopt na 131 caps.

LEES OOK: Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Grote carrière

De 34-jarige aanvaller annex middenvelder speelde zijn laatste interland in de kwartfinale van het EK tegen Spanje. Müller viel in, maar verloor met 2-1 van de Spanjaarden. Gisteren versloeg Spanje ook Frankrijk en staat het als eerste in de finale in Berlijn.

Müller kende een impressionante interlandcarrière met als hoogtepunt de winst van het Wereldkampioenschap in 2014. Bij Bayern München gaat Müller overigens nog wel door. Hij heeft nog een contract tot 2025 dus Vincent Kompany kan aldus nog steeds over Müller beschikken.

Veel interlands

Müller maakte zijn debuut in maart 2010 voor Die Mannschaft en speelde op de WK’s van 2010 in Zuid-Afrika (derde plaats), 2014 in Brazilië (winnaar), 2018 in Rusland (eerste ronde) en 2022 in Qatar (eerste ronde) en de EK’s van 2012 in Polen en Oekraïne (halve finale), 2016 in Frankrijk (halve finale), 2021 doorheen Europa (achtste finale) en 2024 in eigen land (kwartfinale).

Uiteindelijk speelde Müller 131 interlands. Enkel Lothar Matthäus (150 caps) en Miroslav Klose (137 caps) kwamen meer in actie voor de Duitse nationale ploeg. Een doelpuntenmachine is Müller nooit geweest, maar toch kon hij 45 keer scoren. Op het WK van Zuid-Afrika werd hij gedeeld topscorer met vijf stuks. Op het WK in Brazilië stond hij met vijf stuks op een tweede plek achter James Rodriguez.

Is Thomas Müller één van de beste Duitse spelers ooit?

Meest recent

Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

3
3
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

52
52
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

112
112
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

82
82
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

195
195
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

222
222
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

68
68
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

346
346
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

125
125
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

805
805
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

172
172
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

697
697
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

72
72
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

189
189
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

232
232
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

91
91
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

596
596
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

270
270
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

576
576
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

213
213
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

179
179

Meer sportnieuws