‘Na Toni Kroos stopt ook Duitse legende na 14 jaar’

door
‘Na Toni Kroos stopt ook Duitse legende na 14 jaar’

Duitsland organiseerde het Europees Kampioenschap, maar kon de trofee niet thuis houden. Toni Kroos was aan zijn laatste wedstrijden bezig en nu hangt ook legende Thomas Müller zijn interlandschoenen aan de haak.

Volgens het Duitse BILD heeft Müller besloten om er einde aan te maken bij de Duitse nationale ploeg. Het Bayern-icoon was onder bondscoach Julian Nagelsmann niet altijd zeker van speelminuten. Müller stopt na 131 caps.

Grote carrière

De 34-jarige aanvaller annex middenvelder speelde zijn laatste interland in de kwartfinale van het EK tegen Spanje. Müller viel in, maar verloor met 2-1 van de Spanjaarden. Gisteren versloeg Spanje ook Frankrijk en staat het als eerste in de finale in Berlijn.

Müller kende een impressionante interlandcarrière met als hoogtepunt de winst van het Wereldkampioenschap in 2014. Bij Bayern München gaat Müller overigens nog wel door. Hij heeft nog een contract tot 2025 dus Vincent Kompany kan aldus nog steeds over Müller beschikken.

Veel interlands

Müller maakte zijn debuut in maart 2010 voor Die Mannschaft en speelde op de WK’s van 2010 in Zuid-Afrika (derde plaats), 2014 in Brazilië (winnaar), 2018 in Rusland (eerste ronde) en 2022 in Qatar (eerste ronde) en de EK’s van 2012 in Polen en Oekraïne (halve finale), 2016 in Frankrijk (halve finale), 2021 doorheen Europa (achtste finale) en 2024 in eigen land (kwartfinale).

Uiteindelijk speelde Müller 131 interlands. Enkel Lothar Matthäus (150 caps) en Miroslav Klose (137 caps) kwamen meer in actie voor de Duitse nationale ploeg. Een doelpuntenmachine is Müller nooit geweest, maar toch kon hij 45 keer scoren. Op het WK van Zuid-Afrika werd hij gedeeld topscorer met vijf stuks. Op het WK in Brazilië stond hij met vijf stuks op een tweede plek achter James Rodriguez.

Is Thomas Müller één van de beste Duitse spelers ooit?

Meest recent

'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

52
52
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

7
7
Plots lof voor Renard: "Anders dan met Fredberg"

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

83
83
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

136
136
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

28
28
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

88
88
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

335
335
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

121
121
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

92
92
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

179
179
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

85
85
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

171
171
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

141
141
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

47
47
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

89
89
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

344
344
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

89
89
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

373
373
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

39
39
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

91
91
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

112
112
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

326
326
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

265
265
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

623
623

Meer sportnieuws