'Flick haalt meteen straffe naam binnen bij Barça'

door
'Flick haalt meteen straffe naam binnen bij Barça'

Het EK is nog niet eens voorbij, maar de start van het nieuwe voetbalseizoen nadert alweer met rasse schreden. Dat is ook het geval in de Europese topcompetities en dus gaan ook daar stilaan alle clubs van start met de voorbereiding. Woensdag stond bij FC Barcelona bijvoorbeeld de eerste afspraak van het seizoen op het programma.

Voor nieuwe trainer Hansi Flick werd het dus een eerste werkdag, maar de Duitse opvolger van Xavi kan nog lang niet op een volledige spelersgroep rekenen. Het leeuwendeel van de A-kernspelers is nog actief op het EK of de Copa America of is op vakantie nadat ze nog interlandverplichtingen hadden.

LEES OOK: Lamine Yamal beleeft nachtmerrie na afslachting Turkije

Flick begint met smalle kern aan voorbereiding

Daardoor kan Flick volgens The Athletic momenteel op amper negen A-kernspelers rekenen. Vijf van die jongens zijn bovendien teruggekeerde huurlingen voor wie ook komend seizoen wellicht geen plaats zal zijn, zoals bijvoorbeeld Clement Lenglet en Ansu Fati. Van de groep van vorig seizoen zijn enkel Iñigo Martinez, Iñaki Peña, Oriol Romeu en Vitor Roque al op het appel.

Op nieuwe spelers is het ook nog wachten bij Barça, maar Flick zou wel snel een andere straffe naam mogen verwelkomen. Spaanse media hebben woensdag immers Thiago Alcantara gespot op het trainingscentrum van de Catalaanse grootmacht.

Barça haalt Thiago terug

De 33-jarige middenvelder kondigde maandag nog zijn afscheid van het profvoetbal aan, nadat zijn contract bij Liverpool verstreken was. Amper enkele dagen later zou hij echter al beginnen aan zijn trainerscarrière, want Thiago zou één van de assistenten van Flick worden.

Daarmee keert de Braziliaanse Spanjaard terug op het oude nest. Thiago kreeg immers zijn jeugdopleiding op La Masia en speelde daarna van 2011 tot 2013 ook in de A-ploeg. Vervolgens haalde Pep Guardiola hem naar Bayern München, waar hij zeven jaar zou blijven. De voorbije vier jaar was Thiago op Anfield aan de slag.

Goede zet van Barça?

Meest recent

‘Renard faalt: vijf rampscenario’s Anderlecht onthuld’

De zomermercato in België is afgesloten. Op de slotdag van de transferperiode stelde RSC ...

23
23
Kane reageert op racisme en rellen, UEFA radeloos

De interlandperiode is voor de Rode Duivels voorbij, maar er staan nog WK-kwalificatiewedstrijden op ...

8
8
‘Aardverschuiving Matz Sels, Zidane heeft topjob beet’

De zomertransferperiode zit er bij de meeste competities op, maar er staat nog heel wat te ...

63
63
Marc Coucke zwijgt niet langer: 'Woorden raken diep'

Marc Coucke heeft er een heel woelige week opzitten. De eigenaar van Anderlecht geraakte andermaal ...

311
311
Genk troeft Europese clubs af met last-minute transfer

KRC Genk heeft nog een last-minute transfer bekendgemaakt op de officiële kanalen. De ...

212
212
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, vuurwerk op slotdag'

De zomerse transfermercato is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer Deadline ...

525
525
‘Dwomoh verrast vriend en vijand met nieuwe club’

Pierre Dwomoh speelde in de jeugd van KV Mechelen, RSC Anderlecht en KRC Genk en trok vervolgens ...

165
165
Anderlecht pijnlijk afgewezen: “Geen haar op mijn hoofd”

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Sportief gaat het niet goed en achter de schermen ...

474
474
Tedesco zorgt voor grote rel in Turkije: fans genadeloos

Domenico Tedesco zit sinds zijn ontslag in januari bij de Rode Duivels zonder job. De oefenmeester ...

84
84
'Origi bereikt dieptepunt: drama compleet in Milaan'

Divock Origi werd ooit gezien als hét volgende goudhaantje van de Rode Duivels. De aanvaller ...

391
391
Doku verrast met steun aan verguisde Duivel

De interlandperiode van de Belgische nationale ploeg zit erop. De Rode Duivels hebben twee keer ...

178
178
‘Monstertransfer Debast: grootmacht heeft masterplan’

De opmars van Zeno Debast is indrukwekkend. De verdediger maakte de overstap van RSC Anderlecht naar ...

424
424
Anderlecht likt zijn wonden: geleden van Devroe-periode

RSC Anderlecht heeft zijn mercato afgesloten met de komst van Mihajlo Ilic. That’s it. Olivier ...

301
301
'Kompany schrikt op: Real wil Bayern muilpeer verkopen'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen en won tot dusver al zijn wedstrijden. ...

180
180
'Club stomverbaasd na bizarre transferwending Tzolis'

Sinds maandagavond is de mercato ook in België gesloten, maar in bepaalde competities kunnen ...

752
752
'Viertal zadelt Anderlecht met reusachtige kater op'

RSC Anderlecht heeft de transferperiode maandagavond afgesloten met de komst van de Servische ...

479
479
Premier League-schok: deur Mourinho wagenwijd open

José Mourinho vatte het seizoen aan als hoofdcoach van Fenerbahçe, maar werd daar ...

135
135
'Verbazing: Anderlecht wijst oud-Club Brugge-smaakmaker af'

RSC Anderlecht is er dan toch niet in geslaagd om voor het verstrijken van de transferdeadline een ...

1057
1057
Waanzin: JPL-clubs verdienen dit enorme bedrag op mercato

De transferperiode zit er sinds maandagavond ook in België op. Er kunnen weliswaar nog spelers ...

243
243
Onrust RSCA: wat speelt écht tussen Coucke en Vandenhaute?

Wouter Vandenhaute is out als voorzitter van RSC Anderlecht. Maar via zijn investeringsvehikel heeft ...

352
352
Lamine Yamal beleeft nachtmerrie na afslachting Turkije

Europees kampioen Spanje heeft zondagavond nog eens stevig uitgehaald. Zo won de ploeg van ...

405
405
'Keihard statement Garcia: Vanaken kind van de rekening'

Met een 6 op 6 en 12 goals tegen Liechtenstein en Kazachstan, kunnen de Rode Duivels dik tevreden ...

1267
1267
Anderlecht gaat weer af: spitsenjacht eindigt in fiasco

Kasper Dolberg weg, 44 goals in 96 duels weg. En de mercato gesloten voor een nieuwe spits. Kento ...

508
508
Italië redt WK in 91ste minuut na spektakelstuk met 9 goals

Maandagavond werd op de Europese velden opnieuw gestreden om de tickets voor het WK van komende ...

87
87
Vijf Rode Duivels in problemen na september-tweeluik

De Rode Duivels blijven goed op koers om zich te plaatsen voor het WK 2026. In het voorbije tweeluik ...

308
308

Meer sportnieuws