'Flick haalt meteen straffe naam binnen bij Barça'

290 stemmen
'Flick haalt meteen straffe naam binnen bij Barça'

Het EK is nog niet eens voorbij, maar de start van het nieuwe voetbalseizoen nadert alweer met rasse schreden. Dat is ook het geval in de Europese topcompetities en dus gaan ook daar stilaan alle clubs van start met de voorbereiding. Woensdag stond bij FC Barcelona bijvoorbeeld de eerste afspraak van het seizoen op het programma.

Voor nieuwe trainer Hansi Flick werd het dus een eerste werkdag, maar de Duitse opvolger van Xavi kan nog lang niet op een volledige spelersgroep rekenen. Het leeuwendeel van de A-kernspelers is nog actief op het EK of de Copa America of is op vakantie nadat ze nog interlandverplichtingen hadden.

LEES OOK: ’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Flick begint met smalle kern aan voorbereiding

Daardoor kan Flick volgens The Athletic momenteel op amper negen A-kernspelers rekenen. Vijf van die jongens zijn bovendien teruggekeerde huurlingen voor wie ook komend seizoen wellicht geen plaats zal zijn, zoals bijvoorbeeld Clement Lenglet en Ansu Fati. Van de groep van vorig seizoen zijn enkel Iñigo Martinez, Iñaki Peña, Oriol Romeu en Vitor Roque al op het appel.

Op nieuwe spelers is het ook nog wachten bij Barça, maar Flick zou wel snel een andere straffe naam mogen verwelkomen. Spaanse media hebben woensdag immers Thiago Alcantara gespot op het trainingscentrum van de Catalaanse grootmacht.

Barça haalt Thiago terug

De 33-jarige middenvelder kondigde maandag nog zijn afscheid van het profvoetbal aan, nadat zijn contract bij Liverpool verstreken was. Amper enkele dagen later zou hij echter al beginnen aan zijn trainerscarrière, want Thiago zou één van de assistenten van Flick worden.

Daarmee keert de Braziliaanse Spanjaard terug op het oude nest. Thiago kreeg immers zijn jeugdopleiding op La Masia en speelde daarna van 2011 tot 2013 ook in de A-ploeg. Vervolgens haalde Pep Guardiola hem naar Bayern München, waar hij zeven jaar zou blijven. De voorbije vier jaar was Thiago op Anfield aan de slag.

Goede zet van Barça?

Meest recent

AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

0
0
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

56
56
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

29
29
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

72
72
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

50
50
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

33
33
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

32
32
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

88
88
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

388
388
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

84
84
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

66
66
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

204
204
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

65
65
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

64
64
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

126
126
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

92
92
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

41
41
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

62
62
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

376
376
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

65
65
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

234
234
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

293
293
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

211
211

Meer sportnieuws