'Flick haalt meteen straffe naam binnen bij Barça'

290 stemmen
'Flick haalt meteen straffe naam binnen bij Barça'

Het EK is nog niet eens voorbij, maar de start van het nieuwe voetbalseizoen nadert alweer met rasse schreden. Dat is ook het geval in de Europese topcompetities en dus gaan ook daar stilaan alle clubs van start met de voorbereiding. Woensdag stond bij FC Barcelona bijvoorbeeld de eerste afspraak van het seizoen op het programma.

Voor nieuwe trainer Hansi Flick werd het dus een eerste werkdag, maar de Duitse opvolger van Xavi kan nog lang niet op een volledige spelersgroep rekenen. Het leeuwendeel van de A-kernspelers is nog actief op het EK of de Copa America of is op vakantie nadat ze nog interlandverplichtingen hadden.

LEES OOK: Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

Flick begint met smalle kern aan voorbereiding

Daardoor kan Flick volgens The Athletic momenteel op amper negen A-kernspelers rekenen. Vijf van die jongens zijn bovendien teruggekeerde huurlingen voor wie ook komend seizoen wellicht geen plaats zal zijn, zoals bijvoorbeeld Clement Lenglet en Ansu Fati. Van de groep van vorig seizoen zijn enkel Iñigo Martinez, Iñaki Peña, Oriol Romeu en Vitor Roque al op het appel.

Op nieuwe spelers is het ook nog wachten bij Barça, maar Flick zou wel snel een andere straffe naam mogen verwelkomen. Spaanse media hebben woensdag immers Thiago Alcantara gespot op het trainingscentrum van de Catalaanse grootmacht.

Barça haalt Thiago terug

De 33-jarige middenvelder kondigde maandag nog zijn afscheid van het profvoetbal aan, nadat zijn contract bij Liverpool verstreken was. Amper enkele dagen later zou hij echter al beginnen aan zijn trainerscarrière, want Thiago zou één van de assistenten van Flick worden.

Daarmee keert de Braziliaanse Spanjaard terug op het oude nest. Thiago kreeg immers zijn jeugdopleiding op La Masia en speelde daarna van 2011 tot 2013 ook in de A-ploeg. Vervolgens haalde Pep Guardiola hem naar Bayern München, waar hij zeven jaar zou blijven. De voorbije vier jaar was Thiago op Anfield aan de slag.

Goede zet van Barça?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

46
46
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

85
85
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

59
59
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

88
88
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

366
366
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

206
206
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

63
63
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

123
123
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

753
753
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

351
351
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

576
576
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1013
1013
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws