TRANSFERUURTJE: 'Club moet 25 miljoen dokken, Nusa op vertrekken'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club moet 25 miljoen dokken, Nusa op vertrekken'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze volop in de weer voor de samenstelling van hun kern. Bovenaan het verlanglijstje staat een diepe spits om het vertrek van Igor Thiago op te vangen. Eén van de namen die daarvoor vielen, was die van Franculino Dju. De 20-jarige lijkt echter geen spek voor de Brugse bek, want FC Midtjylland zou maar liefst 25 miljoen euro eisen.

Daarnaast gaat Blauw-Zwart mogelijk nog op zoek naar een extra flankaanvaller, ondanks dat Tzolis al kwam. Antonio Nusa zou immers nog Club kunnen gaan verlaten. Crystal Palace heeft zich gemeld voor het Noorse goudhaantje na het vertrek van Michael Olise naar Bayern. De gesprekken zouden aangeknoopt zijn, Club hoopt rond de 30 miljoen euro te kunnen vangen.

Een positie waar echter geen versterking zou komen, is op de backs. Dat lijkt nochtans wel aangewezen, want Odoi vertrok en Sabbe en Meijer zijn nog geblesseerd. Het lijkt er dus op dat Nicky Hayen een tactische wijziging plant of gaat rekenen op de eigen jeugd.

Wel werd Club de voorbije dagen nog gelinkt aan een middenvelder, met name Philippe Rommens. De 26-jarige Belg gooide afgelopen seizoen hoge ogen bij Go Ahead Eagles en dat blijft niet onopgemerkt. Ferencvaros zou zelfs al een bod neergelegd hebben, maar dat werd afgewezen door de Nederlanders.

Anderlecht houdt zich nog altijd koest, maar wist dinsdag toch een speler langer aan zich te binden. Robbie Ure zette zijn handtekening onder een nieuwe overeenkomst voor drie seizoenen. De Schotse spits maakte vorig seizoen een goede indruk bij RSCA Futures en wil nu ook doorbreken in de A-kern.

Op nieuws over Jan Vertonghen blijft het nog altijd wachten voor Paars-Wit. Al zou de recordinternational nu toch de knoop over zijn toekomst doorgehakt hebben. Hij zou namelijk de intentie hebben om nog een jaartje door te gaan op clubniveau, waar ze in het Lotto Park zeer blij mee zullen zijn.

Daarna moet de mercato ook aan inkomende zijde op gang komen. Het is de bedoeling dat Anderlecht deze zomer nog een keeper, een creatieve middenvelder en een paar centrale verdedigers gaat halen. Voor die laatste positie lijkt de komst van Chiquete Orozco wel moeilijk te gaan worden. Daarnaast is het nog altijd de bedoeling om Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney definitief vast te leggen, terwijl ook de naam van Dennis Praet op tafel blijft liggen. Filip Marchwinski (Lech Poznan) blijkt momenteel dan weer niet aan de orde te zijn.

Union staat op het punt om alweer te gaan shoppen bij KRC Genk. Met Anouar Ait El Hadj zou een derde speler deze zomer overstappen van de Cegeka Arena naar het Dudenpark, want de clubs zouden een akkoord bereikt hebben over een transfersom van 2 miljoen euro inclusief bonussen. El Hadj moet enkel nog zijn medische keuring doorstaan en kan daarna voor vier jaar tekenen.

Zal Club Brugge de jackpot kunnen vangen voor Nusa?

Meest recent

Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

7
7
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

55
55
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

352
352
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

59
59
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

253
253
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

60
60
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

82
82
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

431
431
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

415
415
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

338
338
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

377
377
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

90
90
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

23
23
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

358
358
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

228
228
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

55
55
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

652
652
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

562
562
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

164
164
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

311
311
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

453
453
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

103
103
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

83
83
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

92
92
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

347
347

Meer sportnieuws