TRANSFERUURTJE: 'Club moet 25 miljoen dokken, Nusa op vertrekken'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club moet 25 miljoen dokken, Nusa op vertrekken'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze volop in de weer voor de samenstelling van hun kern. Bovenaan het verlanglijstje staat een diepe spits om het vertrek van Igor Thiago op te vangen. Eén van de namen die daarvoor vielen, was die van Franculino Dju. De 20-jarige lijkt echter geen spek voor de Brugse bek, want FC Midtjylland zou maar liefst 25 miljoen euro eisen.

Daarnaast gaat Blauw-Zwart mogelijk nog op zoek naar een extra flankaanvaller, ondanks dat Tzolis al kwam. Antonio Nusa zou immers nog Club kunnen gaan verlaten. Crystal Palace heeft zich gemeld voor het Noorse goudhaantje na het vertrek van Michael Olise naar Bayern. De gesprekken zouden aangeknoopt zijn, Club hoopt rond de 30 miljoen euro te kunnen vangen.

Een positie waar echter geen versterking zou komen, is op de backs. Dat lijkt nochtans wel aangewezen, want Odoi vertrok en Sabbe en Meijer zijn nog geblesseerd. Het lijkt er dus op dat Nicky Hayen een tactische wijziging plant of gaat rekenen op de eigen jeugd.

Wel werd Club de voorbije dagen nog gelinkt aan een middenvelder, met name Philippe Rommens. De 26-jarige Belg gooide afgelopen seizoen hoge ogen bij Go Ahead Eagles en dat blijft niet onopgemerkt. Ferencvaros zou zelfs al een bod neergelegd hebben, maar dat werd afgewezen door de Nederlanders.

Anderlecht houdt zich nog altijd koest, maar wist dinsdag toch een speler langer aan zich te binden. Robbie Ure zette zijn handtekening onder een nieuwe overeenkomst voor drie seizoenen. De Schotse spits maakte vorig seizoen een goede indruk bij RSCA Futures en wil nu ook doorbreken in de A-kern.

Op nieuws over Jan Vertonghen blijft het nog altijd wachten voor Paars-Wit. Al zou de recordinternational nu toch de knoop over zijn toekomst doorgehakt hebben. Hij zou namelijk de intentie hebben om nog een jaartje door te gaan op clubniveau, waar ze in het Lotto Park zeer blij mee zullen zijn.

Daarna moet de mercato ook aan inkomende zijde op gang komen. Het is de bedoeling dat Anderlecht deze zomer nog een keeper, een creatieve middenvelder en een paar centrale verdedigers gaat halen. Voor die laatste positie lijkt de komst van Chiquete Orozco wel moeilijk te gaan worden. Daarnaast is het nog altijd de bedoeling om Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney definitief vast te leggen, terwijl ook de naam van Dennis Praet op tafel blijft liggen. Filip Marchwinski (Lech Poznan) blijkt momenteel dan weer niet aan de orde te zijn.

Union staat op het punt om alweer te gaan shoppen bij KRC Genk. Met Anouar Ait El Hadj zou een derde speler deze zomer overstappen van de Cegeka Arena naar het Dudenpark, want de clubs zouden een akkoord bereikt hebben over een transfersom van 2 miljoen euro inclusief bonussen. El Hadj moet enkel nog zijn medische keuring doorstaan en kan daarna voor vier jaar tekenen.

Zal Club Brugge de jackpot kunnen vangen voor Nusa?

Meest recent

‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

86
86
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

24
24
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

66
66
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

115
115
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

52
52
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

331
331
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

542
542
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

146
146
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

409
409
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

56
56
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

171
171
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

601
601
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

47
47
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

656
656
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

368
368
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

950
950
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

264
264
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

70
70
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

40
40
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

196
196
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

196
196
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

130
130
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

629
629
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

276
276

Meer sportnieuws