Feest voor Oranje? EK-winnaar blikt vooruit met VN

door
Feest voor Oranje? EK-winnaar blikt vooruit met VN

Spanje heeft de finale gehaald, maar wie zal het daar treffen? Nederland of Engeland? Oranje hunkert heel erg naar een finale. In 1988 wonnen ze het EK in... Duitsland. Adri Van Tiggelen was toen van de partij. VoetbalNieuws sprak met de ex-verdediger.

LEES OOK: Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Van Tiggelen won met Oranje het EK 1988

Nederland won in 1988 het EK en Adri Van Tiggelen was toen een basispion. Hij speelde in die periode voor RSC Anderlecht. Van Tiggelen speelde 56 keer voor Nederland en was er ook bij op het WK 1990 en EK 1992. 

"We speelden de afgelopen jaren vooral in vriendschappelijke wedstrijden tegen Engeland, maar nu is het voor echt. Dit is een heel andere setting. De laatste keer op een toernooi was in 1996, toen we op het EK met 4-1 verloren", opent Van Tiggelen.

"Kijk, ik heb niet zo een hoge pet op van dit Oranje. Maar ook niet van dit Engeland, hoor. Geen van de twee landen geeft mij het gevoel dat ze Europees kampioen gaan worden. Ik hoop uiteraard dat Nederland het gaat halen, maar ik vrees en denk toch dat Engeland de finale gaat halen", aldus de ex-verdediger.

Nederland bekoort nog niet

Hij geeft ook aan waarom. "Engeland heeft toch meer spelers dan Nederland die op een hoog niveau spelen. Ze komen bijna allemaal uit voor een topclub of spelen in de Premier League, terwijl je bij Nederland toch ook nog wat jongens hebt die in de Eredivisie spelen. Dat is toch een verschil. Wij hebben vooral achteraan spelers rondlopen die het zeer goed doen in de Europese top. Vooraan is er toch minder klasse. Ze hebben geen aanvallende spelers van wereldklasse, zoals wij dat hadden met mannen als Ruud Gullit of Marco van Basten."

In de aanval krijgt Wout Weghorst veel lof door zijn invalbeurten. Van Tiggelen is geen fan. "Als hij invalt gebeurt er wel iets, maar ik ga eerlijk zijn: het is niet mijn type spits waarvan je zou zeggen dat hij de nummer een in de aanval moet zijn bij het Nederlands elftal. Ik vind hem voetballend te beperkt en hij gebruikt zijn lichaam nog te vaak niet goed genoeg. Maar dat is mijn mening."

Het EK 1988 is uiteraard een fantastische herinnering en 36 jaar later hoopt heel Nederland op een evenaring. Ook Van Tiggelen. "Dat blijft bijzonder mooi om terug te kijken. Dat EK wordt ook nog regelmatig teruggehaald in Nederland. Dat gaat ook nooit vervelen (lacht). Het was dan ook uniek. Maar ik zei het al meerdere keren, ik hoop echt dat de jongens van Ronald Koeman ons succes gaan evenaren. Dat gun ik ze echt, maar zoals ik zei: ik vrees er toch voor", besluit de sympathieke Nederlander.

Gaat Nederland het EK winnen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

46
46
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

41
41
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

17
17
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

130
130
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

19
19
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

82
82
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

154
154
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

55
55
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

67
67
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

13
13
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

378
378
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

413
413
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

206
206
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

98
98
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

273
273
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

533
533
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

173
173
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

444
444
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

235
235
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

218
218
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

160
160
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

272
272
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

241
241
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

384
384
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

146
146

Meer sportnieuws