Feest voor Oranje? EK-winnaar blikt vooruit met VN

51
Feest voor Oranje? EK-winnaar blikt vooruit met VN

Spanje heeft de finale gehaald, maar wie zal het daar treffen? Nederland of Engeland? Oranje hunkert heel erg naar een finale. In 1988 wonnen ze het EK in... Duitsland. Adri Van Tiggelen was toen van de partij. VoetbalNieuws sprak met de ex-verdediger.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Van Tiggelen won met Oranje het EK 1988

Nederland won in 1988 het EK en Adri Van Tiggelen was toen een basispion. Hij speelde in die periode voor RSC Anderlecht. Van Tiggelen speelde 56 keer voor Nederland en was er ook bij op het WK 1990 en EK 1992. 

"We speelden de afgelopen jaren vooral in vriendschappelijke wedstrijden tegen Engeland, maar nu is het voor echt. Dit is een heel andere setting. De laatste keer op een toernooi was in 1996, toen we op het EK met 4-1 verloren", opent Van Tiggelen.

"Kijk, ik heb niet zo een hoge pet op van dit Oranje. Maar ook niet van dit Engeland, hoor. Geen van de twee landen geeft mij het gevoel dat ze Europees kampioen gaan worden. Ik hoop uiteraard dat Nederland het gaat halen, maar ik vrees en denk toch dat Engeland de finale gaat halen", aldus de ex-verdediger.

Nederland bekoort nog niet

Hij geeft ook aan waarom. "Engeland heeft toch meer spelers dan Nederland die op een hoog niveau spelen. Ze komen bijna allemaal uit voor een topclub of spelen in de Premier League, terwijl je bij Nederland toch ook nog wat jongens hebt die in de Eredivisie spelen. Dat is toch een verschil. Wij hebben vooral achteraan spelers rondlopen die het zeer goed doen in de Europese top. Vooraan is er toch minder klasse. Ze hebben geen aanvallende spelers van wereldklasse, zoals wij dat hadden met mannen als Ruud Gullit of Marco van Basten."

In de aanval krijgt Wout Weghorst veel lof door zijn invalbeurten. Van Tiggelen is geen fan. "Als hij invalt gebeurt er wel iets, maar ik ga eerlijk zijn: het is niet mijn type spits waarvan je zou zeggen dat hij de nummer een in de aanval moet zijn bij het Nederlands elftal. Ik vind hem voetballend te beperkt en hij gebruikt zijn lichaam nog te vaak niet goed genoeg. Maar dat is mijn mening."

Het EK 1988 is uiteraard een fantastische herinnering en 36 jaar later hoopt heel Nederland op een evenaring. Ook Van Tiggelen. "Dat blijft bijzonder mooi om terug te kijken. Dat EK wordt ook nog regelmatig teruggehaald in Nederland. Dat gaat ook nooit vervelen (lacht). Het was dan ook uniek. Maar ik zei het al meerdere keren, ik hoop echt dat de jongens van Ronald Koeman ons succes gaan evenaren. Dat gun ik ze echt, maar zoals ik zei: ik vrees er toch voor", besluit de sympathieke Nederlander.

Gaat Nederland het EK winnen?

Meest recent

Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

0
0
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

39
39
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

25
25
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

136
136
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

97
97
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

104
104
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

73
73
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

14
14
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

37
37
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

105
105
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

57
57
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

37
37
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

95
95
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

138
138
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

331
331
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

117
117
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

82
82
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

208
208
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

52
52
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

199
199
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

760
760
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

69
69
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

104
104
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

79
79
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

77
77

Meer sportnieuws