Feest voor Oranje? EK-winnaar blikt vooruit met VN

51 stemmen
Feest voor Oranje? EK-winnaar blikt vooruit met VN

Spanje heeft de finale gehaald, maar wie zal het daar treffen? Nederland of Engeland? Oranje hunkert heel erg naar een finale. In 1988 wonnen ze het EK in... Duitsland. Adri Van Tiggelen was toen van de partij. VoetbalNieuws sprak met de ex-verdediger.

LEES OOK: Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Van Tiggelen won met Oranje het EK 1988

Nederland won in 1988 het EK en Adri Van Tiggelen was toen een basispion. Hij speelde in die periode voor RSC Anderlecht. Van Tiggelen speelde 56 keer voor Nederland en was er ook bij op het WK 1990 en EK 1992. 

"We speelden de afgelopen jaren vooral in vriendschappelijke wedstrijden tegen Engeland, maar nu is het voor echt. Dit is een heel andere setting. De laatste keer op een toernooi was in 1996, toen we op het EK met 4-1 verloren", opent Van Tiggelen.

"Kijk, ik heb niet zo een hoge pet op van dit Oranje. Maar ook niet van dit Engeland, hoor. Geen van de twee landen geeft mij het gevoel dat ze Europees kampioen gaan worden. Ik hoop uiteraard dat Nederland het gaat halen, maar ik vrees en denk toch dat Engeland de finale gaat halen", aldus de ex-verdediger.

Nederland bekoort nog niet

Hij geeft ook aan waarom. "Engeland heeft toch meer spelers dan Nederland die op een hoog niveau spelen. Ze komen bijna allemaal uit voor een topclub of spelen in de Premier League, terwijl je bij Nederland toch ook nog wat jongens hebt die in de Eredivisie spelen. Dat is toch een verschil. Wij hebben vooral achteraan spelers rondlopen die het zeer goed doen in de Europese top. Vooraan is er toch minder klasse. Ze hebben geen aanvallende spelers van wereldklasse, zoals wij dat hadden met mannen als Ruud Gullit of Marco van Basten."

In de aanval krijgt Wout Weghorst veel lof door zijn invalbeurten. Van Tiggelen is geen fan. "Als hij invalt gebeurt er wel iets, maar ik ga eerlijk zijn: het is niet mijn type spits waarvan je zou zeggen dat hij de nummer een in de aanval moet zijn bij het Nederlands elftal. Ik vind hem voetballend te beperkt en hij gebruikt zijn lichaam nog te vaak niet goed genoeg. Maar dat is mijn mening."

Het EK 1988 is uiteraard een fantastische herinnering en 36 jaar later hoopt heel Nederland op een evenaring. Ook Van Tiggelen. "Dat blijft bijzonder mooi om terug te kijken. Dat EK wordt ook nog regelmatig teruggehaald in Nederland. Dat gaat ook nooit vervelen (lacht). Het was dan ook uniek. Maar ik zei het al meerdere keren, ik hoop echt dat de jongens van Ronald Koeman ons succes gaan evenaren. Dat gun ik ze echt, maar zoals ik zei: ik vrees er toch voor", besluit de sympathieke Nederlander.

Gaat Nederland het EK winnen?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

15
15
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

105
105
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

84
84
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

84
84
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

269
269
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

156
156
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

150
150
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

346
346
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

600
600
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

306
306
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3421
3421
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

204
204
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

221
221
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws