Feest voor Oranje? EK-winnaar blikt vooruit met VN

51 stemmen
Feest voor Oranje? EK-winnaar blikt vooruit met VN

Spanje heeft de finale gehaald, maar wie zal het daar treffen? Nederland of Engeland? Oranje hunkert heel erg naar een finale. In 1988 wonnen ze het EK in... Duitsland. Adri Van Tiggelen was toen van de partij. VoetbalNieuws sprak met de ex-verdediger.

LEES OOK: Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Van Tiggelen won met Oranje het EK 1988

Nederland won in 1988 het EK en Adri Van Tiggelen was toen een basispion. Hij speelde in die periode voor RSC Anderlecht. Van Tiggelen speelde 56 keer voor Nederland en was er ook bij op het WK 1990 en EK 1992. 

"We speelden de afgelopen jaren vooral in vriendschappelijke wedstrijden tegen Engeland, maar nu is het voor echt. Dit is een heel andere setting. De laatste keer op een toernooi was in 1996, toen we op het EK met 4-1 verloren", opent Van Tiggelen.

"Kijk, ik heb niet zo een hoge pet op van dit Oranje. Maar ook niet van dit Engeland, hoor. Geen van de twee landen geeft mij het gevoel dat ze Europees kampioen gaan worden. Ik hoop uiteraard dat Nederland het gaat halen, maar ik vrees en denk toch dat Engeland de finale gaat halen", aldus de ex-verdediger.

Nederland bekoort nog niet

Hij geeft ook aan waarom. "Engeland heeft toch meer spelers dan Nederland die op een hoog niveau spelen. Ze komen bijna allemaal uit voor een topclub of spelen in de Premier League, terwijl je bij Nederland toch ook nog wat jongens hebt die in de Eredivisie spelen. Dat is toch een verschil. Wij hebben vooral achteraan spelers rondlopen die het zeer goed doen in de Europese top. Vooraan is er toch minder klasse. Ze hebben geen aanvallende spelers van wereldklasse, zoals wij dat hadden met mannen als Ruud Gullit of Marco van Basten."

In de aanval krijgt Wout Weghorst veel lof door zijn invalbeurten. Van Tiggelen is geen fan. "Als hij invalt gebeurt er wel iets, maar ik ga eerlijk zijn: het is niet mijn type spits waarvan je zou zeggen dat hij de nummer een in de aanval moet zijn bij het Nederlands elftal. Ik vind hem voetballend te beperkt en hij gebruikt zijn lichaam nog te vaak niet goed genoeg. Maar dat is mijn mening."

Het EK 1988 is uiteraard een fantastische herinnering en 36 jaar later hoopt heel Nederland op een evenaring. Ook Van Tiggelen. "Dat blijft bijzonder mooi om terug te kijken. Dat EK wordt ook nog regelmatig teruggehaald in Nederland. Dat gaat ook nooit vervelen (lacht). Het was dan ook uniek. Maar ik zei het al meerdere keren, ik hoop echt dat de jongens van Ronald Koeman ons succes gaan evenaren. Dat gun ik ze echt, maar zoals ik zei: ik vrees er toch voor", besluit de sympathieke Nederlander.

Gaat Nederland het EK winnen?

Meest recent

'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

71
71
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

366
366
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

216
216
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

257
257
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

70
70
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

293
293
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

463
463
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

287
287
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

410
410
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

549
549
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

614
614
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

730
730
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

88
88
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

274
274
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

348
348
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1058
1058
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

55
55
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

855
855
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

541
541
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

397
397
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

938
938
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

182
182
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

235
235
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

741
741

Meer sportnieuws