Feest voor Oranje? EK-winnaar blikt vooruit met VN

door
Feest voor Oranje? EK-winnaar blikt vooruit met VN

Spanje heeft de finale gehaald, maar wie zal het daar treffen? Nederland of Engeland? Oranje hunkert heel erg naar een finale. In 1988 wonnen ze het EK in... Duitsland. Adri Van Tiggelen was toen van de partij. VoetbalNieuws sprak met de ex-verdediger.

LEES OOK: Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Van Tiggelen won met Oranje het EK 1988

Nederland won in 1988 het EK en Adri Van Tiggelen was toen een basispion. Hij speelde in die periode voor RSC Anderlecht. Van Tiggelen speelde 56 keer voor Nederland en was er ook bij op het WK 1990 en EK 1992. 

"We speelden de afgelopen jaren vooral in vriendschappelijke wedstrijden tegen Engeland, maar nu is het voor echt. Dit is een heel andere setting. De laatste keer op een toernooi was in 1996, toen we op het EK met 4-1 verloren", opent Van Tiggelen.

"Kijk, ik heb niet zo een hoge pet op van dit Oranje. Maar ook niet van dit Engeland, hoor. Geen van de twee landen geeft mij het gevoel dat ze Europees kampioen gaan worden. Ik hoop uiteraard dat Nederland het gaat halen, maar ik vrees en denk toch dat Engeland de finale gaat halen", aldus de ex-verdediger.

Nederland bekoort nog niet

Hij geeft ook aan waarom. "Engeland heeft toch meer spelers dan Nederland die op een hoog niveau spelen. Ze komen bijna allemaal uit voor een topclub of spelen in de Premier League, terwijl je bij Nederland toch ook nog wat jongens hebt die in de Eredivisie spelen. Dat is toch een verschil. Wij hebben vooral achteraan spelers rondlopen die het zeer goed doen in de Europese top. Vooraan is er toch minder klasse. Ze hebben geen aanvallende spelers van wereldklasse, zoals wij dat hadden met mannen als Ruud Gullit of Marco van Basten."

In de aanval krijgt Wout Weghorst veel lof door zijn invalbeurten. Van Tiggelen is geen fan. "Als hij invalt gebeurt er wel iets, maar ik ga eerlijk zijn: het is niet mijn type spits waarvan je zou zeggen dat hij de nummer een in de aanval moet zijn bij het Nederlands elftal. Ik vind hem voetballend te beperkt en hij gebruikt zijn lichaam nog te vaak niet goed genoeg. Maar dat is mijn mening."

Het EK 1988 is uiteraard een fantastische herinnering en 36 jaar later hoopt heel Nederland op een evenaring. Ook Van Tiggelen. "Dat blijft bijzonder mooi om terug te kijken. Dat EK wordt ook nog regelmatig teruggehaald in Nederland. Dat gaat ook nooit vervelen (lacht). Het was dan ook uniek. Maar ik zei het al meerdere keren, ik hoop echt dat de jongens van Ronald Koeman ons succes gaan evenaren. Dat gun ik ze echt, maar zoals ik zei: ik vrees er toch voor", besluit de sympathieke Nederlander.

Gaat Nederland het EK winnen?

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

47
47
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

13
13
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

93
93
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

23
23
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

33
33
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

108
108
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

34
34
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

112
112
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

314
314
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

44
44
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

472
472
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

94
94
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

219
219
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

475
475
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

329
329
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

300
300
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

158
158
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

426
426

Meer sportnieuws