'De Bruyne doet de storm losbarsten bij Manchester City'

2215
'De Bruyne doet de storm losbarsten bij Manchester City'

Kevin De Bruyne heeft de voetbalwereld opgeschud door openlijk te hinten op een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië, waar hij tot 70 miljoen euro kan verdienen. In Engeland reageerde men geschokt op het nieuws.

De verwachte transfersom dat Manchester City eist, zou boven de 100 miljoen euro liggen. De Saoedi’s zien De Bruyne als het volgende Europese kroonjuweel en hebben al contact met hem en zijn entourage.

Al-Ittihad lijkt momenteel de voorkeursclub, hoewel interne problemen de deal kunnen compliceren.

LEES OOK: Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

De Bruyne zwicht voor Saudische miljoenen

Begin juni onthulde Kevin De Bruyne in een exclusief interview met Aster Nzeyimana dat hij openstaat voor een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië. Zijn contract bij Manchester City loopt binnen een jaar af, waardoor hij nadenkt over zijn toekomst.

In Saoedi-Arabië zou hij tot 70 miljoen euro kunnen verdienen. Zijn vrouw Michèle staat ook open voor een dergelijk avontuur, wat De Bruyne de mogelijkheid biedt om de toekomst van zijn kinderen en achterkleinkinderen financieel veilig te stellen.

“Dat zijn de gesprekken die je als gezin meer en meer voert, op mijn leeftijd”, zei De Bruyne toen op VTM. “Ik sluit Saoedi-Arabië zeker niet uit. Op mijn leeftijd moet je voor alles openstaan. Je praat ook over bedragen die ongelooflijk zijn.”

De Bruyne zou in twee jaar een ongelooflijk bedrag kunnen verdienen waarvoor hij misschien vijftien jaar heeft moeten voetballen.

De Bruyne staat bovenaan de verlanglijst van het Public Investment Fund (PIF) van de Saoedische kroonprins. Hij moet het volgende kroonjuweel van het Europese voetbal worden dat naar Saoedi-Arabië gehaald wordt.

De Bruyne is zelfs het toptarget van de Saudi’s, die al meer dan een jaar contact zoeken met hem en zijn entourage.

Michael Emenalo, de Nigeriaanse voorzitter van de Saudische Profliga en voormalig sportief directeur bij Chelsea, waar hij De Bruyne destijds van KRC Genk naartoe haalde, is nauw betrokken bij de onderhandelingen.

Man City enorm geschrokken: minstens 100 miljoen voor De Bruyne

De uitspraken van Kevin De Bruyne over een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië hebben in Engeland voor grote verbazing gezorgd.

“Ze zijn er enorm geschrokken. Dat zelfs Kevin De Bruyne openstaat voor een vertrek naar Saoedi-Arabië, hadden ze niet verwacht,” zei Premier League-watcher Tim Wielandt aan HUMO.

“Alle Engelse kranten hebben dat interview opgepikt, het was groot nieuws.”

Manchester City is echter niet van plan om hun sterspeler zomaar te laten gaan. De club staat erom bekend met spelers boven de dertig pas in het laatste contractjaar te onderhandelen over een (eenjarige) verlenging.

De Bruyne is momenteel de grootverdiener bij de Engelse landskampioen met een jaarsalaris van ongeveer 23 miljoen euro. Mocht De Bruyne daadwerkelijk willen vertrekken, zal City door zijn bewezen verdiensten waarschijnlijk geen obstakels opwerpen, maar de Saoedi’s zullen dan diep in de buidel moeten tasten.

De verwachte transfersom ligt naar verluidt boven de 100 miljoen euro. Als een transfer deze zomer niet tot stand komt, richten de Saoedi’s hun pijlen op 2025, wanneer De Bruyne in principe een vrije speler zal zijn.

PIF beslist: De Bruyne naar Al-Ittihad

Pas na een eventuele go van Kevin De Bruyne zal het Public Investment Fund (PIF) beslissen bij welke van de vier topclubs de Rode Duivel het beste past: kampioen Al-Hilal, Al-Ittihad, Al-Nassr of Al-Ahly.

De toenaderingen van de Saudi’s waren meer dan een jaar lang erg discreet, maar binnenkort zouden er grotere manoeuvres kunnen plaatsvinden. Saoedische clubs blijven vastbesloten om De Bruyne naar de Golf te halen.

Begin juli meldde journalist Rudy Galetti, samen met het Spaanse Sport, dat de toekomst van De Bruyne waarschijnlijk bij Al-Ittihad ligt. De club, waar ook Karim Benzema speelt, zou een mondeling akkoord hebben bereikt met De Bruyne, hoewel er nog onderhandeld moet worden met Manchester City.

Dit belooft geen gemakkelijke onderhandeling te worden. De interne situatie bij Al-Ittihad is momenteel chaotisch vanwege een machtsstrijd in het clubbestuur, wat eerder al de komst van collega Rode Duivel Arthur Theate heeft verhinderd.

Deze interne strubbelingen zouden ook een mogelijke transfer van De Bruyne kunnen bemoeilijken.

🚀

Moet De Bruyne naar Saoedi-Arabië trekken?

Meest recent

Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

2
2
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

36
36
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

109
109
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

117
117
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

42
42
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

301
301
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

95
95
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

274
274
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

197
197
‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Joel Ordonez stond al een paar keer dichtbij een transfer. Afgelopen zomer leek de centrale ...

117
117
‘La Louvière hakt knoop door over Edward Still’

La Louvière ging afgelopen speeldag met 2-0 onderuit tegen rechtstreekse concurrent ...

98
98
Code rood bij KRC Genk: Jess Thorup in de problemen?

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De formatie van Jess Thorup is ...

242
242
Anderlecht en Vitor Bruno krijgen ferme waarschuwing

RSC Anderlecht boekte afgelopen speeldag een 3-0 zege tegen Zulte Waregem. Paars-Wit sprong daardoor ...

195
195
'Club Brugge incasseert ferme tegenslag Joel Ordonez'

Joel Ordonez werd al verschillende keren in verband gebracht met een knaltransfer, maar de ...

258
258
'KV Mechelen zet druk op Vanderbiest: twee opvolgers''

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Vorig seizoen was Malinwa nog de grote revelatie ...

219
219
Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

165
165
TRANSFERUURTJE: ‘JPL-ontslag nakend, comeback bij STVV’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

341
341
‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de ...

160
160
Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

111
111
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

77
77
Vandenbempt over RSCA: "Als ze dit kunnen bevestigen..."

Bij RSC Anderlecht wisten ze een overetuigende 3-0-zege te boeken tegen Zulte Waregem. De start van ...

405
405
Tresoldi vol lof: "Speciale vermelding voor hen"

Club Brugge kon eindelijk een topper winnen. De Bruggelingen waren in de topmatchen dit seizoen nog ...

198
198
Vandenbempt over JPL-topper: "Verdiende Duivels-selectie"

De Rode Duivels maken zich klaar voor een lange interlandperiode met maar liefst vier wedstrijden. ...

149
149
Leko is trots én geeft boodschap aan KRC Genk

Club Brugge won verdiend van KRC Genk. De 3-0 was overdreven, de Limburgers kregen immers ook genoeg ...

268
268
Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

465
465

Meer sportnieuws