'De Bruyne doet de storm losbarsten bij Manchester City'

2215 stemmen
'De Bruyne doet de storm losbarsten bij Manchester City'

Kevin De Bruyne heeft de voetbalwereld opgeschud door openlijk te hinten op een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië, waar hij tot 70 miljoen euro kan verdienen. In Engeland reageerde men geschokt op het nieuws.

De verwachte transfersom dat Manchester City eist, zou boven de 100 miljoen euro liggen. De Saoedi’s zien De Bruyne als het volgende Europese kroonjuweel en hebben al contact met hem en zijn entourage.

Al-Ittihad lijkt momenteel de voorkeursclub, hoewel interne problemen de deal kunnen compliceren.

LEES OOK: 'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

De Bruyne zwicht voor Saudische miljoenen

Begin juni onthulde Kevin De Bruyne in een exclusief interview met Aster Nzeyimana dat hij openstaat voor een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië. Zijn contract bij Manchester City loopt binnen een jaar af, waardoor hij nadenkt over zijn toekomst.

In Saoedi-Arabië zou hij tot 70 miljoen euro kunnen verdienen. Zijn vrouw Michèle staat ook open voor een dergelijk avontuur, wat De Bruyne de mogelijkheid biedt om de toekomst van zijn kinderen en achterkleinkinderen financieel veilig te stellen.

“Dat zijn de gesprekken die je als gezin meer en meer voert, op mijn leeftijd”, zei De Bruyne toen op VTM. “Ik sluit Saoedi-Arabië zeker niet uit. Op mijn leeftijd moet je voor alles openstaan. Je praat ook over bedragen die ongelooflijk zijn.”

De Bruyne zou in twee jaar een ongelooflijk bedrag kunnen verdienen waarvoor hij misschien vijftien jaar heeft moeten voetballen.

De Bruyne staat bovenaan de verlanglijst van het Public Investment Fund (PIF) van de Saoedische kroonprins. Hij moet het volgende kroonjuweel van het Europese voetbal worden dat naar Saoedi-Arabië gehaald wordt.

De Bruyne is zelfs het toptarget van de Saudi’s, die al meer dan een jaar contact zoeken met hem en zijn entourage.

Michael Emenalo, de Nigeriaanse voorzitter van de Saudische Profliga en voormalig sportief directeur bij Chelsea, waar hij De Bruyne destijds van KRC Genk naartoe haalde, is nauw betrokken bij de onderhandelingen.

Man City enorm geschrokken: minstens 100 miljoen voor De Bruyne

De uitspraken van Kevin De Bruyne over een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië hebben in Engeland voor grote verbazing gezorgd.

“Ze zijn er enorm geschrokken. Dat zelfs Kevin De Bruyne openstaat voor een vertrek naar Saoedi-Arabië, hadden ze niet verwacht,” zei Premier League-watcher Tim Wielandt aan HUMO.

“Alle Engelse kranten hebben dat interview opgepikt, het was groot nieuws.”

Manchester City is echter niet van plan om hun sterspeler zomaar te laten gaan. De club staat erom bekend met spelers boven de dertig pas in het laatste contractjaar te onderhandelen over een (eenjarige) verlenging.

De Bruyne is momenteel de grootverdiener bij de Engelse landskampioen met een jaarsalaris van ongeveer 23 miljoen euro. Mocht De Bruyne daadwerkelijk willen vertrekken, zal City door zijn bewezen verdiensten waarschijnlijk geen obstakels opwerpen, maar de Saoedi’s zullen dan diep in de buidel moeten tasten.

De verwachte transfersom ligt naar verluidt boven de 100 miljoen euro. Als een transfer deze zomer niet tot stand komt, richten de Saoedi’s hun pijlen op 2025, wanneer De Bruyne in principe een vrije speler zal zijn.

PIF beslist: De Bruyne naar Al-Ittihad

Pas na een eventuele go van Kevin De Bruyne zal het Public Investment Fund (PIF) beslissen bij welke van de vier topclubs de Rode Duivel het beste past: kampioen Al-Hilal, Al-Ittihad, Al-Nassr of Al-Ahly.

De toenaderingen van de Saudi’s waren meer dan een jaar lang erg discreet, maar binnenkort zouden er grotere manoeuvres kunnen plaatsvinden. Saoedische clubs blijven vastbesloten om De Bruyne naar de Golf te halen.

Begin juli meldde journalist Rudy Galetti, samen met het Spaanse Sport, dat de toekomst van De Bruyne waarschijnlijk bij Al-Ittihad ligt. De club, waar ook Karim Benzema speelt, zou een mondeling akkoord hebben bereikt met De Bruyne, hoewel er nog onderhandeld moet worden met Manchester City.

Dit belooft geen gemakkelijke onderhandeling te worden. De interne situatie bij Al-Ittihad is momenteel chaotisch vanwege een machtsstrijd in het clubbestuur, wat eerder al de komst van collega Rode Duivel Arthur Theate heeft verhinderd.

Deze interne strubbelingen zouden ook een mogelijke transfer van De Bruyne kunnen bemoeilijken.

🚀

Moet De Bruyne naar Saoedi-Arabië trekken?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

42
42
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

63
63
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

31
31
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

63
63
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

97
97
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

94
94
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

64
64
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

349
349
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

125
125
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

68
68
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

307
307
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

291
291
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

99
99
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

154
154
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

147
147
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

295
295
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

259
259
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

169
169
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

378
378
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

606
606
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

391
391
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

187
187
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws