'De Bruyne doet de storm losbarsten bij Manchester City'

2215
'De Bruyne doet de storm losbarsten bij Manchester City'

Kevin De Bruyne heeft de voetbalwereld opgeschud door openlijk te hinten op een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië, waar hij tot 70 miljoen euro kan verdienen. In Engeland reageerde men geschokt op het nieuws.

De verwachte transfersom dat Manchester City eist, zou boven de 100 miljoen euro liggen. De Saoedi’s zien De Bruyne als het volgende Europese kroonjuweel en hebben al contact met hem en zijn entourage.

Al-Ittihad lijkt momenteel de voorkeursclub, hoewel interne problemen de deal kunnen compliceren.

LEES OOK: Grote uitblinker bij Duivels én een buis: Vlaamse kranten hard

De Bruyne zwicht voor Saudische miljoenen

Begin juni onthulde Kevin De Bruyne in een exclusief interview met Aster Nzeyimana dat hij openstaat voor een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië. Zijn contract bij Manchester City loopt binnen een jaar af, waardoor hij nadenkt over zijn toekomst.

In Saoedi-Arabië zou hij tot 70 miljoen euro kunnen verdienen. Zijn vrouw Michèle staat ook open voor een dergelijk avontuur, wat De Bruyne de mogelijkheid biedt om de toekomst van zijn kinderen en achterkleinkinderen financieel veilig te stellen.

“Dat zijn de gesprekken die je als gezin meer en meer voert, op mijn leeftijd”, zei De Bruyne toen op VTM. “Ik sluit Saoedi-Arabië zeker niet uit. Op mijn leeftijd moet je voor alles openstaan. Je praat ook over bedragen die ongelooflijk zijn.”

De Bruyne zou in twee jaar een ongelooflijk bedrag kunnen verdienen waarvoor hij misschien vijftien jaar heeft moeten voetballen.

De Bruyne staat bovenaan de verlanglijst van het Public Investment Fund (PIF) van de Saoedische kroonprins. Hij moet het volgende kroonjuweel van het Europese voetbal worden dat naar Saoedi-Arabië gehaald wordt.

De Bruyne is zelfs het toptarget van de Saudi’s, die al meer dan een jaar contact zoeken met hem en zijn entourage.

Michael Emenalo, de Nigeriaanse voorzitter van de Saudische Profliga en voormalig sportief directeur bij Chelsea, waar hij De Bruyne destijds van KRC Genk naartoe haalde, is nauw betrokken bij de onderhandelingen.

Man City enorm geschrokken: minstens 100 miljoen voor De Bruyne

De uitspraken van Kevin De Bruyne over een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië hebben in Engeland voor grote verbazing gezorgd.

“Ze zijn er enorm geschrokken. Dat zelfs Kevin De Bruyne openstaat voor een vertrek naar Saoedi-Arabië, hadden ze niet verwacht,” zei Premier League-watcher Tim Wielandt aan HUMO.

“Alle Engelse kranten hebben dat interview opgepikt, het was groot nieuws.”

Manchester City is echter niet van plan om hun sterspeler zomaar te laten gaan. De club staat erom bekend met spelers boven de dertig pas in het laatste contractjaar te onderhandelen over een (eenjarige) verlenging.

De Bruyne is momenteel de grootverdiener bij de Engelse landskampioen met een jaarsalaris van ongeveer 23 miljoen euro. Mocht De Bruyne daadwerkelijk willen vertrekken, zal City door zijn bewezen verdiensten waarschijnlijk geen obstakels opwerpen, maar de Saoedi’s zullen dan diep in de buidel moeten tasten.

De verwachte transfersom ligt naar verluidt boven de 100 miljoen euro. Als een transfer deze zomer niet tot stand komt, richten de Saoedi’s hun pijlen op 2025, wanneer De Bruyne in principe een vrije speler zal zijn.

PIF beslist: De Bruyne naar Al-Ittihad

Pas na een eventuele go van Kevin De Bruyne zal het Public Investment Fund (PIF) beslissen bij welke van de vier topclubs de Rode Duivel het beste past: kampioen Al-Hilal, Al-Ittihad, Al-Nassr of Al-Ahly.

De toenaderingen van de Saudi’s waren meer dan een jaar lang erg discreet, maar binnenkort zouden er grotere manoeuvres kunnen plaatsvinden. Saoedische clubs blijven vastbesloten om De Bruyne naar de Golf te halen.

Begin juli meldde journalist Rudy Galetti, samen met het Spaanse Sport, dat de toekomst van De Bruyne waarschijnlijk bij Al-Ittihad ligt. De club, waar ook Karim Benzema speelt, zou een mondeling akkoord hebben bereikt met De Bruyne, hoewel er nog onderhandeld moet worden met Manchester City.

Dit belooft geen gemakkelijke onderhandeling te worden. De interne situatie bij Al-Ittihad is momenteel chaotisch vanwege een machtsstrijd in het clubbestuur, wat eerder al de komst van collega Rode Duivel Arthur Theate heeft verhinderd.

Deze interne strubbelingen zouden ook een mogelijke transfer van De Bruyne kunnen bemoeilijken.

Moet De Bruyne naar Saoedi-Arabië trekken?

Meest recent

Zidane door het lint: Frans bondscoach verklaart wilde reactie

Zinedine Zidane kan voorlopig een perfect rapport voorleggen als bondscoach van Frankrijk. Ondanks ...

25
25
"De minste Duivel" - Belgische pers duidt zondebok aan

Slechts enkele dagen na hun Italiaanse triomf staan de Rode Duivels weer met beide voeten op de ...

103
103
Einde verhaal: club en Van Bommel dumpen Rode Duivel

Een Rode Duivel die op het WK nog speelde, vliegt er plots overal uit de ploeg. Mark van Bommel liet ...

113
113
'Verbazende transfer Bayern: Kompany legt PL-lijntje uit'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

135
135
Lukaku aan bank gekluisterd: bondscoach geeft dé reden

Romelu Lukaku heeft voorlopig nog niet zoveel plezier beleefd aan het nieuwe hoofdstuk bij de Rode ...

86
86
"Hij was onbestaand" - L'Equipe geeft twee Duivels 3 op 10

Het is de Rode Duivels dan toch niet gelukt om voor het eerst sinds 2015 een goed resultaat neer te ...

963
963
Rode Duivel maakt kapitale slipper: Van Bommel reageert

Lange tijd zat er minstens een puntje in, maar de Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd om ...

187
187
Zidane afgemaakt: “Rode Duivels interesseren hem niet”

De Rode Duivels speelden tegen Frankrijk namens de Nations League. In het Koning Boudewijnstadion ...

222
222
Grote uitblinker bij Duivels én een buis: Vlaamse kranten hard

De Rode Duivels leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel tegen Frankrijk in het ...

503
503
Revelatie Lavia laat frustraties de vrije loop na Frankrijk

De Rode Duivels waren lange tijd de evenknie van Frankrijk in het Koning Boudewijnstadion, maar in ...

154
154
Italië herstelt zich na België en haalt uit tegen Turkije

Terwijl de Rode Duivels met het kleinste verschil onderuit gingen in het Koning Boudewijnstadion ...

42
42
Rode Duivels gaan in slot strijdend onderuit tegen Frankrijk

De Rode Duivels bekampten in het Koning Boudewijnstadion Frankrijk namens de Nations League. ...

103
103
Struikelblok België tegen Frankrijk bloot: “Te veel mis”

De Rode Duivels staan aan de rust op 0-0 tegen Frankrijk na een eerste helft waar de Belgen enkele ...

175
175
Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

179
179
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

92
92
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

300
300
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

331
331
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

66
66
Verrassende vertrekker bij Standard: "Het juiste moment"

Bij Standard kregen ze tijdens de interlandbreak te maken met nog een verrassende vertrekker. ...

77
77
11 namen: Van Bommel gooit Lavia en Seys in de strijd

De Rode Duivels namen een uitstekende start in de Nations League door te gaan winnen in Italië. ...

113
113
Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels

De Jonge Duivels werken in deze interlandperiode hun laatste drie kwalificatiematchen af voor het EK ...

50
50
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

158
158
Godts spreekt duidelijke taal over doorbraak bij PSG

De Rode Duivels nemen het straks op tegen Frankrijk en dat wordt voor Mika Godts een speciale ...

69
69
'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

34
34
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

59
59

Meer sportnieuws