'De Bruyne doet de storm losbarsten bij Manchester City'

2215
'De Bruyne doet de storm losbarsten bij Manchester City'

Kevin De Bruyne heeft de voetbalwereld opgeschud door openlijk te hinten op een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië, waar hij tot 70 miljoen euro kan verdienen. In Engeland reageerde men geschokt op het nieuws.

De verwachte transfersom dat Manchester City eist, zou boven de 100 miljoen euro liggen. De Saoedi’s zien De Bruyne als het volgende Europese kroonjuweel en hebben al contact met hem en zijn entourage.

Al-Ittihad lijkt momenteel de voorkeursclub, hoewel interne problemen de deal kunnen compliceren.

LEES OOK: Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

De Bruyne zwicht voor Saudische miljoenen

Begin juni onthulde Kevin De Bruyne in een exclusief interview met Aster Nzeyimana dat hij openstaat voor een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië. Zijn contract bij Manchester City loopt binnen een jaar af, waardoor hij nadenkt over zijn toekomst.

In Saoedi-Arabië zou hij tot 70 miljoen euro kunnen verdienen. Zijn vrouw Michèle staat ook open voor een dergelijk avontuur, wat De Bruyne de mogelijkheid biedt om de toekomst van zijn kinderen en achterkleinkinderen financieel veilig te stellen.

“Dat zijn de gesprekken die je als gezin meer en meer voert, op mijn leeftijd”, zei De Bruyne toen op VTM. “Ik sluit Saoedi-Arabië zeker niet uit. Op mijn leeftijd moet je voor alles openstaan. Je praat ook over bedragen die ongelooflijk zijn.”

De Bruyne zou in twee jaar een ongelooflijk bedrag kunnen verdienen waarvoor hij misschien vijftien jaar heeft moeten voetballen.

De Bruyne staat bovenaan de verlanglijst van het Public Investment Fund (PIF) van de Saoedische kroonprins. Hij moet het volgende kroonjuweel van het Europese voetbal worden dat naar Saoedi-Arabië gehaald wordt.

De Bruyne is zelfs het toptarget van de Saudi’s, die al meer dan een jaar contact zoeken met hem en zijn entourage.

Michael Emenalo, de Nigeriaanse voorzitter van de Saudische Profliga en voormalig sportief directeur bij Chelsea, waar hij De Bruyne destijds van KRC Genk naartoe haalde, is nauw betrokken bij de onderhandelingen.

Man City enorm geschrokken: minstens 100 miljoen voor De Bruyne

De uitspraken van Kevin De Bruyne over een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië hebben in Engeland voor grote verbazing gezorgd.

“Ze zijn er enorm geschrokken. Dat zelfs Kevin De Bruyne openstaat voor een vertrek naar Saoedi-Arabië, hadden ze niet verwacht,” zei Premier League-watcher Tim Wielandt aan HUMO.

“Alle Engelse kranten hebben dat interview opgepikt, het was groot nieuws.”

Manchester City is echter niet van plan om hun sterspeler zomaar te laten gaan. De club staat erom bekend met spelers boven de dertig pas in het laatste contractjaar te onderhandelen over een (eenjarige) verlenging.

De Bruyne is momenteel de grootverdiener bij de Engelse landskampioen met een jaarsalaris van ongeveer 23 miljoen euro. Mocht De Bruyne daadwerkelijk willen vertrekken, zal City door zijn bewezen verdiensten waarschijnlijk geen obstakels opwerpen, maar de Saoedi’s zullen dan diep in de buidel moeten tasten.

De verwachte transfersom ligt naar verluidt boven de 100 miljoen euro. Als een transfer deze zomer niet tot stand komt, richten de Saoedi’s hun pijlen op 2025, wanneer De Bruyne in principe een vrije speler zal zijn.

PIF beslist: De Bruyne naar Al-Ittihad

Pas na een eventuele go van Kevin De Bruyne zal het Public Investment Fund (PIF) beslissen bij welke van de vier topclubs de Rode Duivel het beste past: kampioen Al-Hilal, Al-Ittihad, Al-Nassr of Al-Ahly.

De toenaderingen van de Saudi’s waren meer dan een jaar lang erg discreet, maar binnenkort zouden er grotere manoeuvres kunnen plaatsvinden. Saoedische clubs blijven vastbesloten om De Bruyne naar de Golf te halen.

Begin juli meldde journalist Rudy Galetti, samen met het Spaanse Sport, dat de toekomst van De Bruyne waarschijnlijk bij Al-Ittihad ligt. De club, waar ook Karim Benzema speelt, zou een mondeling akkoord hebben bereikt met De Bruyne, hoewel er nog onderhandeld moet worden met Manchester City.

Dit belooft geen gemakkelijke onderhandeling te worden. De interne situatie bij Al-Ittihad is momenteel chaotisch vanwege een machtsstrijd in het clubbestuur, wat eerder al de komst van collega Rode Duivel Arthur Theate heeft verhinderd.

Deze interne strubbelingen zouden ook een mogelijke transfer van De Bruyne kunnen bemoeilijken.

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

Mahrez vindt na maanden zoeken nieuwe club
Mahrez vindt na maanden zoeken nieuwe club
35

Moet De Bruyne naar Saoedi-Arabië trekken?

Meest recent

Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

4
4
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

10
10
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

22
22
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

25
25
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

34
34
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

19
19
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

136
136
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

56
56
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

158
158
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

61
61
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

261
261
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

107
107
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

197
197
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

45
45
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

520
520
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

170
170
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

67
67
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

89
89
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

393
393
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

674
674
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

104
104
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

439
439
Vandenbempt benoemt Belgische uitblinkers: "Van wereldklasse"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

220
220

Meer sportnieuws