'De Bruyne doet de storm losbarsten bij Manchester City'

2215
'De Bruyne doet de storm losbarsten bij Manchester City'

Kevin De Bruyne heeft de voetbalwereld opgeschud door openlijk te hinten op een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië, waar hij tot 70 miljoen euro kan verdienen. In Engeland reageerde men geschokt op het nieuws.

De verwachte transfersom dat Manchester City eist, zou boven de 100 miljoen euro liggen. De Saoedi’s zien De Bruyne als het volgende Europese kroonjuweel en hebben al contact met hem en zijn entourage.

Al-Ittihad lijkt momenteel de voorkeursclub, hoewel interne problemen de deal kunnen compliceren.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

De Bruyne zwicht voor Saudische miljoenen

Begin juni onthulde Kevin De Bruyne in een exclusief interview met Aster Nzeyimana dat hij openstaat voor een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië. Zijn contract bij Manchester City loopt binnen een jaar af, waardoor hij nadenkt over zijn toekomst.

In Saoedi-Arabië zou hij tot 70 miljoen euro kunnen verdienen. Zijn vrouw Michèle staat ook open voor een dergelijk avontuur, wat De Bruyne de mogelijkheid biedt om de toekomst van zijn kinderen en achterkleinkinderen financieel veilig te stellen.

“Dat zijn de gesprekken die je als gezin meer en meer voert, op mijn leeftijd”, zei De Bruyne toen op VTM. “Ik sluit Saoedi-Arabië zeker niet uit. Op mijn leeftijd moet je voor alles openstaan. Je praat ook over bedragen die ongelooflijk zijn.”

De Bruyne zou in twee jaar een ongelooflijk bedrag kunnen verdienen waarvoor hij misschien vijftien jaar heeft moeten voetballen.

De Bruyne staat bovenaan de verlanglijst van het Public Investment Fund (PIF) van de Saoedische kroonprins. Hij moet het volgende kroonjuweel van het Europese voetbal worden dat naar Saoedi-Arabië gehaald wordt.

De Bruyne is zelfs het toptarget van de Saudi’s, die al meer dan een jaar contact zoeken met hem en zijn entourage.

Michael Emenalo, de Nigeriaanse voorzitter van de Saudische Profliga en voormalig sportief directeur bij Chelsea, waar hij De Bruyne destijds van KRC Genk naartoe haalde, is nauw betrokken bij de onderhandelingen.

Man City enorm geschrokken: minstens 100 miljoen voor De Bruyne

De uitspraken van Kevin De Bruyne over een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië hebben in Engeland voor grote verbazing gezorgd.

“Ze zijn er enorm geschrokken. Dat zelfs Kevin De Bruyne openstaat voor een vertrek naar Saoedi-Arabië, hadden ze niet verwacht,” zei Premier League-watcher Tim Wielandt aan HUMO.

“Alle Engelse kranten hebben dat interview opgepikt, het was groot nieuws.”

Manchester City is echter niet van plan om hun sterspeler zomaar te laten gaan. De club staat erom bekend met spelers boven de dertig pas in het laatste contractjaar te onderhandelen over een (eenjarige) verlenging.

De Bruyne is momenteel de grootverdiener bij de Engelse landskampioen met een jaarsalaris van ongeveer 23 miljoen euro. Mocht De Bruyne daadwerkelijk willen vertrekken, zal City door zijn bewezen verdiensten waarschijnlijk geen obstakels opwerpen, maar de Saoedi’s zullen dan diep in de buidel moeten tasten.

De verwachte transfersom ligt naar verluidt boven de 100 miljoen euro. Als een transfer deze zomer niet tot stand komt, richten de Saoedi’s hun pijlen op 2025, wanneer De Bruyne in principe een vrije speler zal zijn.

PIF beslist: De Bruyne naar Al-Ittihad

Pas na een eventuele go van Kevin De Bruyne zal het Public Investment Fund (PIF) beslissen bij welke van de vier topclubs de Rode Duivel het beste past: kampioen Al-Hilal, Al-Ittihad, Al-Nassr of Al-Ahly.

De toenaderingen van de Saudi’s waren meer dan een jaar lang erg discreet, maar binnenkort zouden er grotere manoeuvres kunnen plaatsvinden. Saoedische clubs blijven vastbesloten om De Bruyne naar de Golf te halen.

Begin juli meldde journalist Rudy Galetti, samen met het Spaanse Sport, dat de toekomst van De Bruyne waarschijnlijk bij Al-Ittihad ligt. De club, waar ook Karim Benzema speelt, zou een mondeling akkoord hebben bereikt met De Bruyne, hoewel er nog onderhandeld moet worden met Manchester City.

Dit belooft geen gemakkelijke onderhandeling te worden. De interne situatie bij Al-Ittihad is momenteel chaotisch vanwege een machtsstrijd in het clubbestuur, wat eerder al de komst van collega Rode Duivel Arthur Theate heeft verhinderd.

Deze interne strubbelingen zouden ook een mogelijke transfer van De Bruyne kunnen bemoeilijken.

Moet De Bruyne naar Saoedi-Arabië trekken?

Meest recent

Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

13
13
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

72
72
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

88
88
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

60
60
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

147
147
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

214
214
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

198
198
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

85
85
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

61
61
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

200
200
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

39
39
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

107
107
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

203
203
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

768
768
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

94
94
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

153
153
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

195
195
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

208
208
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

74
74
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

130
130
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

135
135
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

236
236
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

451
451
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255

Meer sportnieuws