Eerste 'aanwinst' voor Anderlecht: spits tekent tot 2027

door
Eerste 'aanwinst' voor Anderlecht: spits tekent tot 2027

Op vers bloed blijft het voorlopig nog altijd wachten bij Anderlecht, dat mede daarom met een karrenvracht jongeren op zomerstage vertrok. Zij krijgen in Portugal de kans om zich in de kijker te spelen bij coach Brian Riemer.

Een van hen is Robbie Ure, die vorige zomer gratis werd weggeplukt bij het tweede elftal van Glasgow Rangers. De 20-jarige Schot sloot eerst aan bij de RSCA Futures, waar hij meteen ook uitstekend uit de startblokken schoot alvorens blessureleed na nieuwjaar roet in eten gooide.

LEES OOK: Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

RSCA legt Ure vast

Uiteindelijk was Ure toch goed voor vijf doelpunten en twee assists in 16 optredens voor de beloftenploeg. Daarvoor wordt de spits, die op de slotspeeldag van het vorige seizoen tegen Antwerp ook al zijn debuut mocht vieren voor het eerste elftal, nu beloond met een nieuw contract.

Via de officiële clubkanalen laten de Brusselaars weten dat Ure voortaan tot medio 2027 vastligt in het Lotto Park. "De komst van Robbie is tot dusver een mooi verhaal. Vanaf dag één maakte hij een grote indruk bij de RSCA Futures", aldus Academy Director Mikkel Hemmersam.

Kans van Riemer?

"Hij is een typische nummer 9. Hij kan de bal bijhouden, doelpunten maken en is uitstekend in de opbouw van het spel. Robbie heeft een sterke persoonlijkheid en is een jongen die weet wat hij wil. We zijn ervan overtuigd dat er een mooie toekomst op hem zit te wachten", klinkt het.

Afwachten of Ure zijn kans krijgt van Riemer, die diep in de punt uiteraard ook nog over Kasper Dolberg en Luis Vazquez beschikt. Met twee treffers in de eerste drie oefenduels van deze voorbereiding lijkt hij alleszins reeds goed op weg om de stap naar de A-kern definitief te zetten.

Ure verdient zijn kans bij het eerste elftal van RSCA

Meest recent

Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

0
0
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

6
6
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

13
13
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

96
96
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

162
162
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

85
85
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

63
63
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

158
158
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

378
378
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

286
286
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

103
103
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

318
318
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

351
351
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

101
101
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

87
87
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

118
118
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

183
183
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

179
179
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

195
195
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

95
95
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

113
113
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

421
421

Meer sportnieuws