Eerste 'aanwinst' voor Anderlecht: spits tekent tot 2027

door
Eerste 'aanwinst' voor Anderlecht: spits tekent tot 2027

Op vers bloed blijft het voorlopig nog altijd wachten bij Anderlecht, dat mede daarom met een karrenvracht jongeren op zomerstage vertrok. Zij krijgen in Portugal de kans om zich in de kijker te spelen bij coach Brian Riemer.

Een van hen is Robbie Ure, die vorige zomer gratis werd weggeplukt bij het tweede elftal van Glasgow Rangers. De 20-jarige Schot sloot eerst aan bij de RSCA Futures, waar hij meteen ook uitstekend uit de startblokken schoot alvorens blessureleed na nieuwjaar roet in eten gooide.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

RSCA legt Ure vast

Uiteindelijk was Ure toch goed voor vijf doelpunten en twee assists in 16 optredens voor de beloftenploeg. Daarvoor wordt de spits, die op de slotspeeldag van het vorige seizoen tegen Antwerp ook al zijn debuut mocht vieren voor het eerste elftal, nu beloond met een nieuw contract.

Via de officiële clubkanalen laten de Brusselaars weten dat Ure voortaan tot medio 2027 vastligt in het Lotto Park. "De komst van Robbie is tot dusver een mooi verhaal. Vanaf dag één maakte hij een grote indruk bij de RSCA Futures", aldus Academy Director Mikkel Hemmersam.

Kans van Riemer?

"Hij is een typische nummer 9. Hij kan de bal bijhouden, doelpunten maken en is uitstekend in de opbouw van het spel. Robbie heeft een sterke persoonlijkheid en is een jongen die weet wat hij wil. We zijn ervan overtuigd dat er een mooie toekomst op hem zit te wachten", klinkt het.

Afwachten of Ure zijn kans krijgt van Riemer, die diep in de punt uiteraard ook nog over Kasper Dolberg en Luis Vazquez beschikt. Met twee treffers in de eerste drie oefenduels van deze voorbereiding lijkt hij alleszins reeds goed op weg om de stap naar de A-kern definitief te zetten.

Ure verdient zijn kans bij het eerste elftal van RSCA

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

79
79
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

63
63
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

77
77
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

53
53
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

94
94
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

105
105
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

96
96
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

73
73
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

200
200
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

127
127
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

239
239
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

242
242
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

226
226
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

406
406
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

661
661
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

325
325
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

506
506
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

433
433
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

440
440
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

74
74

Meer sportnieuws