Eerste 'aanwinst' voor Anderlecht: spits tekent tot 2027

door
Eerste 'aanwinst' voor Anderlecht: spits tekent tot 2027

Op vers bloed blijft het voorlopig nog altijd wachten bij Anderlecht, dat mede daarom met een karrenvracht jongeren op zomerstage vertrok. Zij krijgen in Portugal de kans om zich in de kijker te spelen bij coach Brian Riemer.

Een van hen is Robbie Ure, die vorige zomer gratis werd weggeplukt bij het tweede elftal van Glasgow Rangers. De 20-jarige Schot sloot eerst aan bij de RSCA Futures, waar hij meteen ook uitstekend uit de startblokken schoot alvorens blessureleed na nieuwjaar roet in eten gooide.

LEES OOK: 'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

RSCA legt Ure vast

Uiteindelijk was Ure toch goed voor vijf doelpunten en twee assists in 16 optredens voor de beloftenploeg. Daarvoor wordt de spits, die op de slotspeeldag van het vorige seizoen tegen Antwerp ook al zijn debuut mocht vieren voor het eerste elftal, nu beloond met een nieuw contract.

Via de officiële clubkanalen laten de Brusselaars weten dat Ure voortaan tot medio 2027 vastligt in het Lotto Park. "De komst van Robbie is tot dusver een mooi verhaal. Vanaf dag één maakte hij een grote indruk bij de RSCA Futures", aldus Academy Director Mikkel Hemmersam.

Kans van Riemer?

"Hij is een typische nummer 9. Hij kan de bal bijhouden, doelpunten maken en is uitstekend in de opbouw van het spel. Robbie heeft een sterke persoonlijkheid en is een jongen die weet wat hij wil. We zijn ervan overtuigd dat er een mooie toekomst op hem zit te wachten", klinkt het.

Afwachten of Ure zijn kans krijgt van Riemer, die diep in de punt uiteraard ook nog over Kasper Dolberg en Luis Vazquez beschikt. Met twee treffers in de eerste drie oefenduels van deze voorbereiding lijkt hij alleszins reeds goed op weg om de stap naar de A-kern definitief te zetten.

Ure verdient zijn kans bij het eerste elftal van RSCA

Meest recent

'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

5
5
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

26
26
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

23
23
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

86
86
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

88
88
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

37
37
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

167
167
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

122
122
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

243
243
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

133
133
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

265
265
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

244
244
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

131
131
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

98
98
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

178
178
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

52
52
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

185
185
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

75
75
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

301
301
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

97
97
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

87
87
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

370
370
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

60
60

Meer sportnieuws