'Antwerp FC krijgt carte blanche voor JPL-topper'

739
'Antwerp FC krijgt carte blanche voor JPL-topper'

Gaëtan Coucke geldt als een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen eindigde hij als vierde in prevented goals, zesde in clean sheets, en stond in de top tien voor save-percentage.

Coucke besloot aan het einde van vorig seizoen gratis te vertrekken bij KV Mechelen, na vier mooie jaren. Hij wil een stap hogerop zetten, zowel sportief als financieel.

Hij stond afgelopen zomer in de belangstelling van Antwerp FC en Club Brugge als back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. Volgens Gazet van Antwerpen zal RAFC zich opnieuw melden voor Coucke.

Hij zou de concurrentie met Senne Lammens aangaan om de eerste doelman te worden, vooral als Jean Butez vertrekt. Coucke past perfect bij Antwerp, dat deze zomer focust op transfervrije spelers.

LEES OOK: Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Coucke is een van de beste JPL-doelmannen

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke.

Ondanks het dramatisch gestarte seizoen van KV Mechelen wist de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen, waarbij hij vooral opviel met zijn uitstekende positionering.

Hij eindigde vierde in de prevented goals en zesde in clean sheets, en behaalde ook een plek in de top tien voor save-percentage onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League.

Da’s een erg sterke prestatie, zeker gezien Mechelen vorig seizoen lange tijd tegen de degradatie heeft gevochten.

Zijn prestaties waren zelfs opgemerkt door bondscoach Domenico Tedesco, wat hem een plaats in de Rode Duivels preselectie opleverde voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan in november.

Hoewel hij uiteindelijk niet geselecteerd werd, onderstreept dit zijn reputatie als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie.

Coucke verlaat KVM: “Gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan”

“Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht. Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie was die aan het einde van het vorige seizoen een vrije speler werd.

Sinds afgelopen winter heeft Gaëtan Coucke de kat uit de boom gekeken voordat hij ervoor koos om KV Mechelen gratis te verlaten aan het einde van het seizoen. “Na vier mooie jaren is dit misschien wel het gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan”, zei hij.

Mechelen hoopte dat Coucke zijn contract zou verlengen, maar dat bleek al snel onwaarschijnlijk te zijn. Hierdoor stond hij hoog op het verlanglijstje van veel clubs voor de zomermercato.

Hoewel er in de afgelopen weken en maanden weinig tot geen interesse leek te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen. “Niet vergeten dat Coucke vorige zomer op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez”, waarschuwde Het Laatste Nieuws.

Coucke wil nummer één worden maar sluit JPL-topclub niet uit

Het is dan ook geen verrassing dat Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van zowel Antwerp FC als Club Brugge, als mogelijke back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet.

In een interview met Het Nieuwsblad eerder dit jaar gaf Coucke aan dat hij persoonlijk streeft naar een stap voorwaarts in zijn loopbaan. Met zijn contract dat afliep, stond hij open voor alle mogelijkheden.

Coucke heeft de ambitie om ergens eerste doelman te zijn, maar sluit een topclub in België ook niet uit. “Ik probeer alle pistes open te houden en te kijken welke voorstellen in de zomer op mij afkomen.”

Poging 2 van Antwerp FC: concurrent voor Senne Lammens

Aan het einde van het vorige seizoen nam Gaëtan Coucke officieel afscheid van KV Mechelen, na vier mooie seizoenen waarvan het laatste zijn beste was.

“Voor Gaëtan hebben we alles geprobeerd wat binnen de Mechelse mogelijkheden ligt”, zei Tim Matthys, sportdirecteur van KV Mechelen, aan Het Nieuwsblad. “Alleen wil hij een stap hogerop zetten, zowel sportief als financieel.”

Gazet van Antwerpen rapporteert dat Antwerp zich binnenkort voor de tweede keer zal melden voor Coucke. Hij zou de strijd moeten aangaan met Senne Lammens om de eerste doelman te worden bij Antwerp, vooral als de huidige nummer één Jean Butez vertrekt.

Coucke lijkt perfect te passen bij Antwerp, dat deze zomer voornamelijk mikte op transfervrije spelers.

Coucke moet naar Antwerp gaan

Meest recent

Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

86
86
Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

174
174
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

87
87
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

96
96
Stijn Stijnen compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

191
191
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

141
141
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

306
306
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

201
201
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

161
161
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

144
144
'Totale wending Ordoñez: monstersom voor Club Brugge'

Door zijn blessure leek een toptransfer van Joel Ordoñez tijdens de huidige mercato van de ...

438
438
Anderlecht weer terug? Pfaff waagt zich aan voorspelling

Jean-Marie Pfaff is een van de beste doelmannen die België ooit heeft gehad. Hij sprak met De ...

343
343
'Leko dreigt kampioenenmaker te dumpen: Club Brugge beeft'

Club Brugge staat plots voor een opvallend luxeprobleem. Ivan Leko krijgt er met Jan Virgili een ...

592
592
Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

462
462
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

245
245
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

296
296
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

94
94
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

400
400
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

165
165
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

152
152
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

293
293
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

32
32
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

111
111
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

55
55

Meer sportnieuws