'Antwerp FC krijgt carte blanche voor JPL-topper'

739 stemmen
'Antwerp FC krijgt carte blanche voor JPL-topper'

Gaëtan Coucke geldt als een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen eindigde hij als vierde in prevented goals, zesde in clean sheets, en stond in de top tien voor save-percentage.

Coucke besloot aan het einde van vorig seizoen gratis te vertrekken bij KV Mechelen, na vier mooie jaren. Hij wil een stap hogerop zetten, zowel sportief als financieel.

Hij stond afgelopen zomer in de belangstelling van Antwerp FC en Club Brugge als back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. Volgens Gazet van Antwerpen zal RAFC zich opnieuw melden voor Coucke.

Hij zou de concurrentie met Senne Lammens aangaan om de eerste doelman te worden, vooral als Jean Butez vertrekt. Coucke past perfect bij Antwerp, dat deze zomer focust op transfervrije spelers.

LEES OOK: Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Coucke is een van de beste JPL-doelmannen

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke.

Ondanks het dramatisch gestarte seizoen van KV Mechelen wist de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen, waarbij hij vooral opviel met zijn uitstekende positionering.

Hij eindigde vierde in de prevented goals en zesde in clean sheets, en behaalde ook een plek in de top tien voor save-percentage onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League.

Da’s een erg sterke prestatie, zeker gezien Mechelen vorig seizoen lange tijd tegen de degradatie heeft gevochten.

Zijn prestaties waren zelfs opgemerkt door bondscoach Domenico Tedesco, wat hem een plaats in de Rode Duivels preselectie opleverde voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan in november.

Hoewel hij uiteindelijk niet geselecteerd werd, onderstreept dit zijn reputatie als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie.

Coucke verlaat KVM: “Gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan”

“Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht. Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie was die aan het einde van het vorige seizoen een vrije speler werd.

Sinds afgelopen winter heeft Gaëtan Coucke de kat uit de boom gekeken voordat hij ervoor koos om KV Mechelen gratis te verlaten aan het einde van het seizoen. “Na vier mooie jaren is dit misschien wel het gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan”, zei hij.

Mechelen hoopte dat Coucke zijn contract zou verlengen, maar dat bleek al snel onwaarschijnlijk te zijn. Hierdoor stond hij hoog op het verlanglijstje van veel clubs voor de zomermercato.

Hoewel er in de afgelopen weken en maanden weinig tot geen interesse leek te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen. “Niet vergeten dat Coucke vorige zomer op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez”, waarschuwde Het Laatste Nieuws.

Coucke wil nummer één worden maar sluit JPL-topclub niet uit

Het is dan ook geen verrassing dat Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van zowel Antwerp FC als Club Brugge, als mogelijke back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet.

In een interview met Het Nieuwsblad eerder dit jaar gaf Coucke aan dat hij persoonlijk streeft naar een stap voorwaarts in zijn loopbaan. Met zijn contract dat afliep, stond hij open voor alle mogelijkheden.

Coucke heeft de ambitie om ergens eerste doelman te zijn, maar sluit een topclub in België ook niet uit. “Ik probeer alle pistes open te houden en te kijken welke voorstellen in de zomer op mij afkomen.”

Poging 2 van Antwerp FC: concurrent voor Senne Lammens

Aan het einde van het vorige seizoen nam Gaëtan Coucke officieel afscheid van KV Mechelen, na vier mooie seizoenen waarvan het laatste zijn beste was.

“Voor Gaëtan hebben we alles geprobeerd wat binnen de Mechelse mogelijkheden ligt”, zei Tim Matthys, sportdirecteur van KV Mechelen, aan Het Nieuwsblad. “Alleen wil hij een stap hogerop zetten, zowel sportief als financieel.”

Gazet van Antwerpen rapporteert dat Antwerp zich binnenkort voor de tweede keer zal melden voor Coucke. Hij zou de strijd moeten aangaan met Senne Lammens om de eerste doelman te worden bij Antwerp, vooral als de huidige nummer één Jean Butez vertrekt.

Coucke lijkt perfect te passen bij Antwerp, dat deze zomer voornamelijk mikte op transfervrije spelers.

Coucke moet naar Antwerp gaan

Meest recent

Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

80
80
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

59
59
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

320
320
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

87
87
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

40
40
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

122
122
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

70
70
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

53
53
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

179
179
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

15
15
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

312
312
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

498
498
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

875
875
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

307
307
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

82
82
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

246
246
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

175
175
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

1183
1183
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

640
640
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

409
409
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

61
61
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

128
128
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

23
23
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

197
197
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

486
486

Meer sportnieuws