'Antwerp FC krijgt carte blanche voor JPL-topper'

739 stemmen
'Antwerp FC krijgt carte blanche voor JPL-topper'

Gaëtan Coucke geldt als een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen eindigde hij als vierde in prevented goals, zesde in clean sheets, en stond in de top tien voor save-percentage.

Coucke besloot aan het einde van vorig seizoen gratis te vertrekken bij KV Mechelen, na vier mooie jaren. Hij wil een stap hogerop zetten, zowel sportief als financieel.

Hij stond afgelopen zomer in de belangstelling van Antwerp FC en Club Brugge als back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. Volgens Gazet van Antwerpen zal RAFC zich opnieuw melden voor Coucke.

Hij zou de concurrentie met Senne Lammens aangaan om de eerste doelman te worden, vooral als Jean Butez vertrekt. Coucke past perfect bij Antwerp, dat deze zomer focust op transfervrije spelers.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Coucke is een van de beste JPL-doelmannen

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke.

Ondanks het dramatisch gestarte seizoen van KV Mechelen wist de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen, waarbij hij vooral opviel met zijn uitstekende positionering.

Hij eindigde vierde in de prevented goals en zesde in clean sheets, en behaalde ook een plek in de top tien voor save-percentage onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League.

Da’s een erg sterke prestatie, zeker gezien Mechelen vorig seizoen lange tijd tegen de degradatie heeft gevochten.

Zijn prestaties waren zelfs opgemerkt door bondscoach Domenico Tedesco, wat hem een plaats in de Rode Duivels preselectie opleverde voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan in november.

Hoewel hij uiteindelijk niet geselecteerd werd, onderstreept dit zijn reputatie als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie.

Coucke verlaat KVM: “Gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan”

“Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht. Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie was die aan het einde van het vorige seizoen een vrije speler werd.

Sinds afgelopen winter heeft Gaëtan Coucke de kat uit de boom gekeken voordat hij ervoor koos om KV Mechelen gratis te verlaten aan het einde van het seizoen. “Na vier mooie jaren is dit misschien wel het gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan”, zei hij.

Mechelen hoopte dat Coucke zijn contract zou verlengen, maar dat bleek al snel onwaarschijnlijk te zijn. Hierdoor stond hij hoog op het verlanglijstje van veel clubs voor de zomermercato.

Hoewel er in de afgelopen weken en maanden weinig tot geen interesse leek te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen. “Niet vergeten dat Coucke vorige zomer op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez”, waarschuwde Het Laatste Nieuws.

Coucke wil nummer één worden maar sluit JPL-topclub niet uit

Het is dan ook geen verrassing dat Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van zowel Antwerp FC als Club Brugge, als mogelijke back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet.

In een interview met Het Nieuwsblad eerder dit jaar gaf Coucke aan dat hij persoonlijk streeft naar een stap voorwaarts in zijn loopbaan. Met zijn contract dat afliep, stond hij open voor alle mogelijkheden.

Coucke heeft de ambitie om ergens eerste doelman te zijn, maar sluit een topclub in België ook niet uit. “Ik probeer alle pistes open te houden en te kijken welke voorstellen in de zomer op mij afkomen.”

Poging 2 van Antwerp FC: concurrent voor Senne Lammens

Aan het einde van het vorige seizoen nam Gaëtan Coucke officieel afscheid van KV Mechelen, na vier mooie seizoenen waarvan het laatste zijn beste was.

“Voor Gaëtan hebben we alles geprobeerd wat binnen de Mechelse mogelijkheden ligt”, zei Tim Matthys, sportdirecteur van KV Mechelen, aan Het Nieuwsblad. “Alleen wil hij een stap hogerop zetten, zowel sportief als financieel.”

Gazet van Antwerpen rapporteert dat Antwerp zich binnenkort voor de tweede keer zal melden voor Coucke. Hij zou de strijd moeten aangaan met Senne Lammens om de eerste doelman te worden bij Antwerp, vooral als de huidige nummer één Jean Butez vertrekt.

Coucke lijkt perfect te passen bij Antwerp, dat deze zomer voornamelijk mikte op transfervrije spelers.

🚀

Coucke moet naar Antwerp gaan

Meest recent

'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

238
238
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

12
12
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

105
105
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

119
119
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

174
174
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

105
105
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

94
94
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

161
161
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

109
109
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

47
47
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

473
473
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

82
82
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

40
40
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

231
231
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

98
98
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

187
187
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

435
435
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

361
361
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

97
97
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

65
65
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

198
198
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

182
182
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

67
67
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

458
458
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

351
351

Meer sportnieuws