'Antwerp FC krijgt carte blanche voor JPL-topper'

door
'Antwerp FC krijgt carte blanche voor JPL-topper'

Gaëtan Coucke geldt als een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen eindigde hij als vierde in prevented goals, zesde in clean sheets, en stond in de top tien voor save-percentage.

Coucke besloot aan het einde van vorig seizoen gratis te vertrekken bij KV Mechelen, na vier mooie jaren. Hij wil een stap hogerop zetten, zowel sportief als financieel.

Hij stond afgelopen zomer in de belangstelling van Antwerp FC en Club Brugge als back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. Volgens Gazet van Antwerpen zal RAFC zich opnieuw melden voor Coucke.

Hij zou de concurrentie met Senne Lammens aangaan om de eerste doelman te worden, vooral als Jean Butez vertrekt. Coucke past perfect bij Antwerp, dat deze zomer focust op transfervrije spelers.

LEES OOK: C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Coucke is een van de beste JPL-doelmannen

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke.

Ondanks het dramatisch gestarte seizoen van KV Mechelen wist de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen, waarbij hij vooral opviel met zijn uitstekende positionering.

Hij eindigde vierde in de prevented goals en zesde in clean sheets, en behaalde ook een plek in de top tien voor save-percentage onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League.

Da’s een erg sterke prestatie, zeker gezien Mechelen vorig seizoen lange tijd tegen de degradatie heeft gevochten.

Zijn prestaties waren zelfs opgemerkt door bondscoach Domenico Tedesco, wat hem een plaats in de Rode Duivels preselectie opleverde voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan in november.

Hoewel hij uiteindelijk niet geselecteerd werd, onderstreept dit zijn reputatie als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie.

Coucke verlaat KVM: “Gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan”

“Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht. Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie was die aan het einde van het vorige seizoen een vrije speler werd.

Sinds afgelopen winter heeft Gaëtan Coucke de kat uit de boom gekeken voordat hij ervoor koos om KV Mechelen gratis te verlaten aan het einde van het seizoen. “Na vier mooie jaren is dit misschien wel het gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan”, zei hij.

Mechelen hoopte dat Coucke zijn contract zou verlengen, maar dat bleek al snel onwaarschijnlijk te zijn. Hierdoor stond hij hoog op het verlanglijstje van veel clubs voor de zomermercato.

Hoewel er in de afgelopen weken en maanden weinig tot geen interesse leek te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen. “Niet vergeten dat Coucke vorige zomer op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez”, waarschuwde Het Laatste Nieuws.

Coucke wil nummer één worden maar sluit JPL-topclub niet uit

Het is dan ook geen verrassing dat Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van zowel Antwerp FC als Club Brugge, als mogelijke back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet.

In een interview met Het Nieuwsblad eerder dit jaar gaf Coucke aan dat hij persoonlijk streeft naar een stap voorwaarts in zijn loopbaan. Met zijn contract dat afliep, stond hij open voor alle mogelijkheden.

Coucke heeft de ambitie om ergens eerste doelman te zijn, maar sluit een topclub in België ook niet uit. “Ik probeer alle pistes open te houden en te kijken welke voorstellen in de zomer op mij afkomen.”

Poging 2 van Antwerp FC: concurrent voor Senne Lammens

Aan het einde van het vorige seizoen nam Gaëtan Coucke officieel afscheid van KV Mechelen, na vier mooie seizoenen waarvan het laatste zijn beste was.

“Voor Gaëtan hebben we alles geprobeerd wat binnen de Mechelse mogelijkheden ligt”, zei Tim Matthys, sportdirecteur van KV Mechelen, aan Het Nieuwsblad. “Alleen wil hij een stap hogerop zetten, zowel sportief als financieel.”

Gazet van Antwerpen rapporteert dat Antwerp zich binnenkort voor de tweede keer zal melden voor Coucke. Hij zou de strijd moeten aangaan met Senne Lammens om de eerste doelman te worden bij Antwerp, vooral als de huidige nummer één Jean Butez vertrekt.

Coucke lijkt perfect te passen bij Antwerp, dat deze zomer voornamelijk mikte op transfervrije spelers.

Coucke moet naar Antwerp gaan

Meest recent

'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

10
10
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

10
10
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

19
19
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

249
249
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

50
50
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

68
68
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

208
208
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

191
191
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

339
339
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

154
154
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

39
39
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

139
139
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

188
188
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

145
145
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

242
242
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

227
227
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

197
197
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

47
47
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

293
293
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

359
359
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

54
54
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

198
198
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

214
214
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

339
339

Meer sportnieuws