België boven: Doku beste dribbelaar, JPL-speler eerste bij U21

160
België boven: Doku beste dribbelaar, JPL-speler eerste bij U21

Het databureau CIES kwam met een statistiek naar buiten over de beste dribbelaars van afgelopen seizoen. Rode Duivel Jérémy Doku staat helemaal bovenaan het lijstje.

Doku kende een sterk debuutseizoen bij Manchester City en staat bovenaan het lijstje voor Francisco Conceiçao (zoon van ex-Standard-speler Sergio) en Kvicha Kvaratskhelia van Napoli. Verder in de top tien komen we een JPL-smaakmaker tegen.

LEES OOK: Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Categorie U21

Op de negende plek prijkt namelijk KRC Genk-dribbelkont Christopher Bonsu Baah. De ranking werd beoordeeld op het aantal succesvolle dribbels en het percentage van frequent gelukte dribbels. Real Madrid-ster Vinicius Junior staat vlak voor Bonsu Baah op een achtste plek terwijl Kompany-aanwinst Michael Olise gedeeld vierde staat met Ousmane Dembélé.

Bij de categorie van U21-spelers staat Bonsu Baah zelfs helemaal bovenaan met een rating van 88,1. Savio Moreira van Girona en Antonio Nusa van Club Brugge staan op plek twee en drie. Verder in het lijstje zien we EK-smaakmaker en toptalent van FC Barcelona Lamine Yamal. KRC Genk lichtte de knappe statistiek van Bonsu Baah overigens ook uit op de officiële kanalen.

Lovende woorden

Op de webstek van KRC Genk strooit de club met lof over hun dribbelwonder. ‘Zeggen dat Bonsu Baah vinnige voetjes heeft, is als een open deur intrappen. Wie de guitige Ghanees geregeld aan het werk ziet in de Cegeka Arena weet dat hij vanuit het niets zijn rechtstreekse tegenstander achter zich kan laten’, klinkt het.

Wie vind jij de beste dribbelaar?

Meest recent

Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

1
1
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

13
13
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

60
60
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

50
50
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

66
66
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

22
22
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

137
137
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

124
124
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

154
154
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

197
197
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

78
78
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

45
45
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

201
201
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

100
100
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

177
177
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

194
194
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

78
78
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

424
424
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

278
278
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

246
246
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1031
1031
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

422
422

Meer sportnieuws