Bellamy vindt na Anderlecht uitdaging als bondscoach

door
Bellamy vindt na Anderlecht uitdaging als bondscoach

Craig Bellamy was bij RSC Anderlecht één van de assistenten van Vincent Kompany. Nu heeft de voormalige speler van onder meer Manchester City een uitdaging gevonden als hoofdtrainer.

Bellamy is aangesteld als de bondscoach van Wales. Hij tekende een contract tot 2028 bij de Welshe voetbalbond. Bellamy moet het land weer op een groot tornooi zien te krijgen na de successen met Gareth Bale en consorten.

LEES OOK: Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Droom

Bellamy spreekt van een droom die uitgekomen is. “Het is een ongelooflijk dat ik de kans krijg om mijn land te leiden. Dit is ongetwijfeld het meest trotse moment van mijn carrière. Dit was altijd mijn ultieme droom en ik ben klaar voor de uitdaging”, klinkt het.

Ook voormalige assistent bij de Rode Duivels, Thierry Henry, werd even genoemd als kandidaat. Uiteindelijk viel de keuze op Bellamy. “Ik zal alles geven om dit team te laten groeien en ik ben gepassioneerd om succes weer naar het Welshe voetbal te brengen. Ik kan niet wachten om in september aan de Nations League te beginnen.”

Nations League

Bellamy stond in het verleden onder contract bij RSC Anderlecht en volgde Kompany vervolgens naar Burnley. Nu gaat de coach op eigen benen staan als hoofdtrainer van de nationale ploeg van Wales. Als speler droeg Bellamy onder meer het shirt van Man City, Liverpool, Cardiff en Newcastle United.

In september wacht Turkije als eerste tegenstander in de Nations League. Dat zal meteen een flinke uitdaging worden want de Turken kenden een sterk Europees Kampioenschap in Duitsland. Uiteindelijk strandde het in de kwartfinale tegen Nederland.

Een goede uitdaging voor Bellamy?

Meest recent

Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

24
24
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

97
97
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

183
183
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

47
47
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

113
113
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

267
267
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

160
160
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

316
316
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

283
283
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

96
96
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

90
90
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

409
409
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

233
233
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

297
297
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

629
629
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

260
260
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

452
452
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

615
615
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

644
644
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

662
662
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

227
227
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

372
372
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

293
293
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

401
401
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

411
411

Meer sportnieuws