Ongelooflijk beleid: meer dan 60 miljoen winst voor Union

door
Ongelooflijk beleid: meer dan 60 miljoen winst voor Union

Union SG staat erom bekend een sterk transferbeleid te voeren. De Brusselse club koopt relatief onbekende spelers voor een lage transfersom aan en verkopen die vervolgens voor een ferme winst.

De laatste in het rijtje is Mohamed Amoura. De Algerijnse aanvaller moet zo’n 17,5 miljoen euro opleveren en dat kan met bonussen nog oplopen tot meer dan twintig miljoen euro. Union betaalde zelf ‘slechts’ vier miljoen euro voor Amoura.

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Ongelooflijke winst

Sporza zocht de totale winst van de afgelopen transferperiodes van Union SG uit. In het seizoen 2021/2022 werd Deniz Undav gratis gehaald van SV Meppen en Brighton legde vervolgens zeven miljoen euro op tafel voor de Duitse aanvaller. Het seizoen daarop werden Dante Vanzeir en Casper Nielsen voor vijf miljoen euro en 7,5 miljoen euro verkocht aan respectievelijk NY Red Bulls en Club Brugge.

Vorig seizoen was er een complete leegloop bij Union SG, maar de club zag de kassa wel flink rinkelen. Ismael Kandouss, Oussama El Azzouzi, Senne Lynen, Bart Nieuwkoop, Siebe Van der Heyden, Teddy Teuma en Victor Boniface werden in totaal voor 31,1 miljoen euro verkocht. Vooral de verkoop van Boniface was een schot in de roos. De spits leverde 15,6 miljoen euro op. Dit seizoen komt daar aldus Amoura bij.

Nog op komst?

In totaal staat de winst van de afgelopen seizoen uiteindelijk op 62,77 miljoen euro. Een ongelooflijk beleid, des te meer omdat Union SG de afgelopen seizoenen ook telkens weer in de top van de Jupiler Pro League speelde. Afgelopen seizoen werd het vicekampioen en pakte het de beter tegen Royal Antwerp FC.

De winstteller kan overigens nog oplopen want ook Gustaf Nilsson en Cameron Puertas worden nadrukkelijk genoemd bij een toptransfer. Die eerste staat nadrukkelijk in de belangstelling van Club Brugge en assistenkoning Puertas kan rekenen op interesse van verschillende buitenlandse clubs.

Ben jij fan van het transferbeleid van Union?

Meest recent

Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

10
10
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

337
337
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

76
76
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

29
29
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

28
28
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

63
63
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

238
238
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

42
42
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

191
191
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

64
64
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

61
61
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

256
256
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

440
440
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

407
407
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

115
115
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

393
393
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

56
56
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

150
150
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

125
125
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

278
278
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

158
158
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

153
153
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

58
58
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

244
244

Meer sportnieuws