Ongelooflijk beleid: meer dan 60 miljoen winst voor Union

door
Ongelooflijk beleid: meer dan 60 miljoen winst voor Union

Union SG staat erom bekend een sterk transferbeleid te voeren. De Brusselse club koopt relatief onbekende spelers voor een lage transfersom aan en verkopen die vervolgens voor een ferme winst.

De laatste in het rijtje is Mohamed Amoura. De Algerijnse aanvaller moet zo’n 17,5 miljoen euro opleveren en dat kan met bonussen nog oplopen tot meer dan twintig miljoen euro. Union betaalde zelf ‘slechts’ vier miljoen euro voor Amoura.

LEES OOK: Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Ongelooflijke winst

Sporza zocht de totale winst van de afgelopen transferperiodes van Union SG uit. In het seizoen 2021/2022 werd Deniz Undav gratis gehaald van SV Meppen en Brighton legde vervolgens zeven miljoen euro op tafel voor de Duitse aanvaller. Het seizoen daarop werden Dante Vanzeir en Casper Nielsen voor vijf miljoen euro en 7,5 miljoen euro verkocht aan respectievelijk NY Red Bulls en Club Brugge.

Vorig seizoen was er een complete leegloop bij Union SG, maar de club zag de kassa wel flink rinkelen. Ismael Kandouss, Oussama El Azzouzi, Senne Lynen, Bart Nieuwkoop, Siebe Van der Heyden, Teddy Teuma en Victor Boniface werden in totaal voor 31,1 miljoen euro verkocht. Vooral de verkoop van Boniface was een schot in de roos. De spits leverde 15,6 miljoen euro op. Dit seizoen komt daar aldus Amoura bij.

Nog op komst?

In totaal staat de winst van de afgelopen seizoen uiteindelijk op 62,77 miljoen euro. Een ongelooflijk beleid, des te meer omdat Union SG de afgelopen seizoenen ook telkens weer in de top van de Jupiler Pro League speelde. Afgelopen seizoen werd het vicekampioen en pakte het de beter tegen Royal Antwerp FC.

De winstteller kan overigens nog oplopen want ook Gustaf Nilsson en Cameron Puertas worden nadrukkelijk genoemd bij een toptransfer. Die eerste staat nadrukkelijk in de belangstelling van Club Brugge en assistenkoning Puertas kan rekenen op interesse van verschillende buitenlandse clubs.

Ben jij fan van het transferbeleid van Union?

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

162
162
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

35
35
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

180
180
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

99
99
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

64
64
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

398
398
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

114
114
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

279
279
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

170
170
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

720
720
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

414
414
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

405
405
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

330
330
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

442
442
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

83
83
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

110
110
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

772
772
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

166
166
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

346
346
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

400
400
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

537
537
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

716
716

Meer sportnieuws