Ongelooflijk beleid: meer dan 60 miljoen winst voor Union

door
Ongelooflijk beleid: meer dan 60 miljoen winst voor Union

Union SG staat erom bekend een sterk transferbeleid te voeren. De Brusselse club koopt relatief onbekende spelers voor een lage transfersom aan en verkopen die vervolgens voor een ferme winst.

De laatste in het rijtje is Mohamed Amoura. De Algerijnse aanvaller moet zo’n 17,5 miljoen euro opleveren en dat kan met bonussen nog oplopen tot meer dan twintig miljoen euro. Union betaalde zelf ‘slechts’ vier miljoen euro voor Amoura.

LEES OOK: ‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

Ongelooflijke winst

Sporza zocht de totale winst van de afgelopen transferperiodes van Union SG uit. In het seizoen 2021/2022 werd Deniz Undav gratis gehaald van SV Meppen en Brighton legde vervolgens zeven miljoen euro op tafel voor de Duitse aanvaller. Het seizoen daarop werden Dante Vanzeir en Casper Nielsen voor vijf miljoen euro en 7,5 miljoen euro verkocht aan respectievelijk NY Red Bulls en Club Brugge.

Vorig seizoen was er een complete leegloop bij Union SG, maar de club zag de kassa wel flink rinkelen. Ismael Kandouss, Oussama El Azzouzi, Senne Lynen, Bart Nieuwkoop, Siebe Van der Heyden, Teddy Teuma en Victor Boniface werden in totaal voor 31,1 miljoen euro verkocht. Vooral de verkoop van Boniface was een schot in de roos. De spits leverde 15,6 miljoen euro op. Dit seizoen komt daar aldus Amoura bij.

Nog op komst?

In totaal staat de winst van de afgelopen seizoen uiteindelijk op 62,77 miljoen euro. Een ongelooflijk beleid, des te meer omdat Union SG de afgelopen seizoenen ook telkens weer in de top van de Jupiler Pro League speelde. Afgelopen seizoen werd het vicekampioen en pakte het de beter tegen Royal Antwerp FC.

De winstteller kan overigens nog oplopen want ook Gustaf Nilsson en Cameron Puertas worden nadrukkelijk genoemd bij een toptransfer. Die eerste staat nadrukkelijk in de belangstelling van Club Brugge en assistenkoning Puertas kan rekenen op interesse van verschillende buitenlandse clubs.

Ben jij fan van het transferbeleid van Union?

Meest recent

'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

26
26
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

11
11
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

38
38
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

108
108
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

136
136
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

129
129
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

141
141
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

18
18
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

61
61
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

367
367
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

9
9
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

364
364
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

84
84
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

93
93
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

796
796
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

302
302
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

41
41
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

128
128
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

154
154
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

119
119
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1332
1332
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

299
299
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

828
828
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

229
229

Meer sportnieuws