‘STVV heeft beet en anticipeert op recordtransfer Suzuki'

door
‘STVV heeft beet en anticipeert op recordtransfer Suzuki'

Sint-Truiden VV is een metamorfose aan het ondergaan. De Kanaries zagen coach Thorsten Fink vertrekken en Matte Smets en Jarne Steuckers volgden de T1 naar KRC Genk. Ook doelman Zion Suzuki is op weg naar de exit.

Suzuku staat dicht bij het Italiaanse Parma dat maar liefst tien miljoen euro op tafel wil leggen voor de Japanse doelman, een record voor de Limburgse club. Als vervanger heeft STVV weer een Japanner op het oog. Leo Kokubo is inmiddels al in België geland.

LEES OOK: Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

Japanse jeugdinternational

Kokubo is een Japanse jeugdinternational die nog tot 2025 onder contract staat bij het Portugese Benfica met een marktwaarde van 750.000 euro. De Japanner met Nigeriaanse roots speelde in de jeugdafdelingen en reserveploegen van Benfica.

Nu is de doelman op zoek naar een doorbraak in een A-kern en STVV is bereid Kokubo een kans te geven. Met het nakende vertrek van Suzuki zijn de Kanaries ook naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Via de Japanse eigenaars gaat het aldus weer de Japanse markt op.

Leegloop

Volgens Het Belang van Limburg is de transfer zo goed als in kannen en kruiken en is Kokubo ook al in België geland om zijn medische tests af te leggen. STVV zal overigens nog moeten knallen op de zomermercato.

Nog verschillende spelers staan op het punt de club te verlaten. Rein Van Helden, Mathias Delorge, Aboubakary Koita en aldus Suzuki. Eerder vertrokken al Smets, Steuckers en Eric Bocat.

Een goede vervanger van Suzuki?

Meest recent

Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

30
30
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

26
26
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

56
56
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

255
255
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

343
343
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

236
236
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

327
327
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

90
90
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

592
592
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

523
523
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

388
388
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

313
313
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

116
116
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

337
337
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

64
64
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

566
566
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

334
334
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

420
420
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

268
268
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

463
463
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

252
252
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

239
239
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1694
1694
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

754
754
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

745
745

Meer sportnieuws