‘STVV heeft beet en anticipeert op recordtransfer Suzuki'

door
‘STVV heeft beet en anticipeert op recordtransfer Suzuki'

Sint-Truiden VV is een metamorfose aan het ondergaan. De Kanaries zagen coach Thorsten Fink vertrekken en Matte Smets en Jarne Steuckers volgden de T1 naar KRC Genk. Ook doelman Zion Suzuki is op weg naar de exit.

Suzuku staat dicht bij het Italiaanse Parma dat maar liefst tien miljoen euro op tafel wil leggen voor de Japanse doelman, een record voor de Limburgse club. Als vervanger heeft STVV weer een Japanner op het oog. Leo Kokubo is inmiddels al in België geland.

LEES OOK: Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Japanse jeugdinternational

Kokubo is een Japanse jeugdinternational die nog tot 2025 onder contract staat bij het Portugese Benfica met een marktwaarde van 750.000 euro. De Japanner met Nigeriaanse roots speelde in de jeugdafdelingen en reserveploegen van Benfica.

Nu is de doelman op zoek naar een doorbraak in een A-kern en STVV is bereid Kokubo een kans te geven. Met het nakende vertrek van Suzuki zijn de Kanaries ook naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Via de Japanse eigenaars gaat het aldus weer de Japanse markt op.

Leegloop

Volgens Het Belang van Limburg is de transfer zo goed als in kannen en kruiken en is Kokubo ook al in België geland om zijn medische tests af te leggen. STVV zal overigens nog moeten knallen op de zomermercato.

Nog verschillende spelers staan op het punt de club te verlaten. Rein Van Helden, Mathias Delorge, Aboubakary Koita en aldus Suzuki. Eerder vertrokken al Smets, Steuckers en Eric Bocat.

Een goede vervanger van Suzuki?

Meest recent

Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

5
5
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

42
42
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

24
24
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

123
123
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

61
61
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

34
34
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

27
27
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

103
103
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

107
107
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

168
168
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

104
104
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

154
154
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

138
138
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

471
471
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

175
175
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

73
73
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

88
88
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

42
42
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

153
153
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

236
236
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

575
575
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

174
174
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

173
173

Meer sportnieuws