'Meer dan gedacht: Amoura op één na duurste transfer'

103 stemmen
'Meer dan gedacht: Amoura op één na duurste transfer'

Mohamed Amoura heeft zijn droomtransfer te pakken. De Algerijnse aanvaller trekt na een knalseizoen bij Union SG naar het Duitse Wolfsburg van onder meer Aster Vranckx en Sebastiaan Bornauw.

Union nam inmiddels ook al afscheid van Amoura op de officiële kanalen en Het Nieuwsblad brengt de exacte transfersom naar buiten. Aanvankelijk werd er gesproken over 17 miljoen euro, maar de Brusselse club krijgt meer op de bankrekening. Ook gaat het om een uitleenbeurt met verplichte aankoopoptie.

LEES OOK: ‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Meer dan gedacht

Amoura brengt na zijn huurperiode een vast bedrag van 17,5 miljoen euro in het laatje, maar met bonussen kan die som nog oplopen tot meer dan twintig miljoen euro. Union SG vangt zo weer de jackpot en de Algerijnse international wordt de op één na duurste uitgaande transfer van de Brusselse club.

De vicekampioen verkocht eerder Victor Boniface aan Bayer Leverkusen voor een vast bedrag van twintig miljoen euro en met bonussen liep dat ondertussen al op tot 27,5 miljoen euro. Nu gaat Amoura aan de slag in de Bundesliga na een geweldig debuutseizoen bij Union SG.

In de wolken

Amoura zelf had al een transfer naar de Bundesliga in gedachten. Ik ben trots en blij dat ik in de toekomst voor zo’n grote club in Duitsland kan spelen. Ik heb altijd in mijn hoofd gehad om de volgende stappen in mijn carrière in de Bundesliga te zetten. Daarom is VfL Wolfsburg de perfecte match voor mij.”

Een goede club voor Amoura?

Meest recent

Officieel: einde verhaal tussen Garcia en Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

173
173
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

160
160
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

33
33
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

156
156
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

213
213
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

371
371
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

30
30
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

497
497
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

363
363
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

298
298
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

735
735
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

156
156
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

168
168
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

596
596
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

720
720
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

349
349
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

78
78
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

417
417
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

937
937
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

213
213
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

327
327
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

716
716
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

461
461
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

369
369

Meer sportnieuws