'Meer dan gedacht: Amoura op één na duurste transfer'

103
'Meer dan gedacht: Amoura op één na duurste transfer'

Mohamed Amoura heeft zijn droomtransfer te pakken. De Algerijnse aanvaller trekt na een knalseizoen bij Union SG naar het Duitse Wolfsburg van onder meer Aster Vranckx en Sebastiaan Bornauw.

Union nam inmiddels ook al afscheid van Amoura op de officiële kanalen en Het Nieuwsblad brengt de exacte transfersom naar buiten. Aanvankelijk werd er gesproken over 17 miljoen euro, maar de Brusselse club krijgt meer op de bankrekening. Ook gaat het om een uitleenbeurt met verplichte aankoopoptie.

LEES OOK: Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Meer dan gedacht

Amoura brengt na zijn huurperiode een vast bedrag van 17,5 miljoen euro in het laatje, maar met bonussen kan die som nog oplopen tot meer dan twintig miljoen euro. Union SG vangt zo weer de jackpot en de Algerijnse international wordt de op één na duurste uitgaande transfer van de Brusselse club.

De vicekampioen verkocht eerder Victor Boniface aan Bayer Leverkusen voor een vast bedrag van twintig miljoen euro en met bonussen liep dat ondertussen al op tot 27,5 miljoen euro. Nu gaat Amoura aan de slag in de Bundesliga na een geweldig debuutseizoen bij Union SG.

In de wolken

Amoura zelf had al een transfer naar de Bundesliga in gedachten. Ik ben trots en blij dat ik in de toekomst voor zo’n grote club in Duitsland kan spelen. Ik heb altijd in mijn hoofd gehad om de volgende stappen in mijn carrière in de Bundesliga te zetten. Daarom is VfL Wolfsburg de perfecte match voor mij.”

Een goede club voor Amoura?

Meest recent

'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

49
49
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

121
121
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

91
91
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

197
197
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

160
160
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

92
92
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

455
455
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

50
50
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

257
257
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

70
70
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

347
347
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

239
239
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

308
308
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

131
131
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

53
53
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

240
240
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

94
94
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

75
75
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

72
72
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

424
424
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

216
216
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

80
80
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

395
395
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

34
34
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

122
122

Meer sportnieuws