'Frustratie op alle niveaus bij Club: hij móét oprotten'

1919 stemmen
'Frustratie op alle niveaus bij Club: hij móét oprotten'

Philip Zinckernagel begon sterk bij Club Brugge onder Ronny Deila, maar zijn vorm daalde snel. Ondanks Deila's vertrouwen leidde zijn aanhoudende basisplaats tot toenemende frustratie bij fans en binnen alle geledingen van de club.

Na Deila's vertrek verdween Zinckernagel logischerwijze uit de basis onder nieuwe coach Nicky Hayen. Zijn rol lijkt uitgespeeld bij Club Brugge, met interesse van Bodo/Glimt als mogelijke uitweg.

LEES OOK: Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Zinckernagel bij Standard: “Misschien wel te goed voor België”

Ronny Deila en Philip Zinckernagel hebben hun succesvolle samenwerking van Standard voortgezet bij Club Brugge, waar hoge verwachtingen waren voor zijn rol in Deila's gameplan.

Zinckernagel staat bekend als een creatieve speler die individueel het verschil kan maken, zijn ploegmaats beter laat spelen, en bovendien een natuurlijke leider is. Zijn invloed en dribbelkwaliteiten waren opgemerkt bij Standard, een zeldzame combinatie van hoogwaardige kwaliteiten die hem tot een eerder unieke speler maakten.

“Misschien bijna te goed om in de Belgische competitie te spelen”, aldus de Sudpresse. Ook Het Nieuwsblad deelde deze visie en beschouwde Zinckernagel nu al als iemand die “sowieso een meerwaardespeler zal worden.”

Franky Van der Elst noemt de transfer naar Club Brugge een goede zet, gezien Zinckernagels prestaties bij Standard. “Als Deila erin slaagt hem in te passen, is dit een geslaagde transfer”, zei Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Zinckernagel ad een streepje voor op de rest onder Deila

Philip Zinckernagel maakte een grote indruk vanaf het moment dat hij begin augustus zijn entree maakte in het Belfius Basecamp.

De Deense voetballer werd al snel geliefd vanwege zijn aangename en aimabele karakter, en wist meteen het hart te veroveren van zijn teamgenoten, de staf en de medewerkers.

In zijn eerste wedstrijden speelde hij alsof hij al jarenlang voor Club Brugge uitkwam. Binnen de kortste keren had hij zijn plek in de kleedkamer én in de basiself veroverd. Een nieuwe publiekslieveling was geboren.

Ondanks dat Zinckernagel het type speler was waar Club Brugge al genoeg van leek te hebben - snel, creatief, doelgericht, technisch begaafd en beslissend - was zijn impact onmiskenbaar.

“Zinckernagel vind ik een heel goeie voetballer - hij is een echte aanwinst”, beaamde Marc Degryse. Ondanks de vele goede spelers in zijn selectie stelde Deila de Deense aanvaller altijd op in de basiself, indien hij fit was.

Het Nieuwsblad merkte op dat Zinckernagel een streepje voor had op de rest: “Deila beschouwt Zinckernagel als één van zijn verlengstukken op het veld. En dus zal hij zo goed als altijd in de basiself staan”, aldus de krant.

Verbazing dat Zinckernagel wekelijks in de basiself stond

Na een veelbelovende start in het shirt van Club Brugge kreeg Philip Zinckernagel al snel te maken met een ernstige vormdip. Hoewel hij altijd bekend stond om zijn enorme inzet en om tot het uiterste te gaan, leek hij moeite te hebben met het vinden van de beslissende pass en aarzelde hij soms te lang.

Zijn prestaties bleven lange tijd ondermaats. “Brugge is Luik niet. Bij Club moet je er elke drie, vier dagen staan”, merkte Het Laatste Nieuws op. “Misschien zijn we te snel te enthousiast geweest over ­Zinckernagel - mea culpa”, schreef ook Het Nieuwsblad.

“Deila is een fan van Zinckernagel, maar ik weet het niet…”, zei Marc Degryse. Al in november vroeg de analist zich af hoe lang Deila Zinckernagel nog zou blijven steunen. “Intrinsiek is hij een heel goede voetballer, maar in grinta of engagement trekt het op niks.”

Het werd steeds moeilijker om zijn basisplaats te rechtvaardigen, hoewel Deila volhardde. “Door de aanhang wordt zijn naam al lang niet meer gescandeerd”, schreef Het Laatste Nieuws. “Fans, waarnemers en ook mensen binnen Club zien met stijgende verbazing hoe Zinckernagel wekelijks in de basiself staat.”

Fans, bestuur én spelers wilden Zinckernagel uit de ploeg

Ronny Deila had volledig vertrouwen in Zinckernagel, die altijd met volle inzet speelde en ook in de kleedkamer een belangrijke rol als leider vervulde. Deila zag hem als zijn rechterhand op het veld, waar hij niet alleen aanvalt maar ook verdedigend bijdraagt om het team in balans te houden.

“Voetbal is niet alleen aanvallen, maar ook verdedigen. Hij doet beiden en zorgt zo voor meer balans in het team", zei de toenmalige coach van Club Brugge.

Ondanks Deila's vertrouwen nam de druk vanuit de achterban en de bestuurskamer toe om spelers zoals Antonio Nusa, Michal Skoras en zelfs Shion Homma meer speeltijd te geven, en Zinckernagel uit het basiselftal te halen.

“Gebaart voortdurend met zijn rechterhandje dat het wel wat rustiger mag. Het is te beredeneerd. En erger: het levert niks op”, aldus Het Nieuwsblad. “Dan hebben de supporters liever de Pool Michal Skoras. Niet nadenken, gewoon knallen.”

Zelfs binnen de spelersgroep van Club Brugge werden vragen gesteld over deze keuzes. “Er is geen liefhebber te vinden die de Deen bóven Antonio Nusa kiest, behalve dan Ronny Deila”, stelde Het Nieuwsblad.

“We kunnen ons evenwel niet van de indruk ontdoen dat Zinckernagel niet de chouchou van het publiek is.”

Vital Borkelmans suggereerde dat Zinckernagel hooguit een aanvulling in de selectie zou mogen zijn, maar geen basisspeler.

Zinckernagel leidde tot veel frustratie in alle geledingen van de club

Na het ontslag van Ronny Deila verdween Philip Zinckernagel uit de basis en maakte hij geen deel meer uit van de plannen van de nieuwe coach Nicky Hayen. Volgens Het Nieuwsblad staat Zinckernagel niet langer bovenaan in de pikorde sinds Deila's vertrek.

Het Laatste Nieuws vraagt zich af of Zinckernagel zelf nog bereid is om te blijven na een seizoen waarin hij weinig speelminuten kreeg. De krant merkt op dat Zinckernagel onder Deila koste wat het kost werd opgesteld, wat tot veel frustratie leidde bij fans en in alle geledingen van de club.

“Protégé van Deila en mede daarom niet altijd even geliefd bij de Brugse fans”, bevestigde Krant van West-Vlaanderen.

Om die reden mag de Deense aanvaller vertrekken bij Club Brugge en bij een goed bod is de club bereid te luisteren. Bodo/Glimt toont naar verluidt interesse om hem aan te trekken, maar tot op vandaag is er nog geen concrete aanbiedingen binnengekomen in Brugge.

Zinckernagel heeft geen toekomst meer bij Club Brugge

Meest recent

"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

0
0
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

49
49
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

55
55
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

37
37
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

92
92
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

287
287
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

30
30
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

298
298
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

84
84
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

265
265
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

150
150
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

325
325
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

434
434
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

437
437
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

101
101
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

523
523
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

181
181
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

56
56
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

631
631
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

312
312
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

316
316
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

519
519
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

101
101

Meer sportnieuws