'Frustratie op alle niveaus bij Club: hij móét oprotten'

door
'Frustratie op alle niveaus bij Club: hij móét oprotten'

Philip Zinckernagel begon sterk bij Club Brugge onder Ronny Deila, maar zijn vorm daalde snel. Ondanks Deila's vertrouwen leidde zijn aanhoudende basisplaats tot toenemende frustratie bij fans en binnen alle geledingen van de club.

Na Deila's vertrek verdween Zinckernagel logischerwijze uit de basis onder nieuwe coach Nicky Hayen. Zijn rol lijkt uitgespeeld bij Club Brugge, met interesse van Bodo/Glimt als mogelijke uitweg.

LEES OOK: 'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Zinckernagel bij Standard: “Misschien wel te goed voor België”

Ronny Deila en Philip Zinckernagel hebben hun succesvolle samenwerking van Standard voortgezet bij Club Brugge, waar hoge verwachtingen waren voor zijn rol in Deila's gameplan.

Zinckernagel staat bekend als een creatieve speler die individueel het verschil kan maken, zijn ploegmaats beter laat spelen, en bovendien een natuurlijke leider is. Zijn invloed en dribbelkwaliteiten waren opgemerkt bij Standard, een zeldzame combinatie van hoogwaardige kwaliteiten die hem tot een eerder unieke speler maakten.

“Misschien bijna te goed om in de Belgische competitie te spelen”, aldus de Sudpresse. Ook Het Nieuwsblad deelde deze visie en beschouwde Zinckernagel nu al als iemand die “sowieso een meerwaardespeler zal worden.”

Franky Van der Elst noemt de transfer naar Club Brugge een goede zet, gezien Zinckernagels prestaties bij Standard. “Als Deila erin slaagt hem in te passen, is dit een geslaagde transfer”, zei Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Zinckernagel ad een streepje voor op de rest onder Deila

Philip Zinckernagel maakte een grote indruk vanaf het moment dat hij begin augustus zijn entree maakte in het Belfius Basecamp.

De Deense voetballer werd al snel geliefd vanwege zijn aangename en aimabele karakter, en wist meteen het hart te veroveren van zijn teamgenoten, de staf en de medewerkers.

In zijn eerste wedstrijden speelde hij alsof hij al jarenlang voor Club Brugge uitkwam. Binnen de kortste keren had hij zijn plek in de kleedkamer én in de basiself veroverd. Een nieuwe publiekslieveling was geboren.

Ondanks dat Zinckernagel het type speler was waar Club Brugge al genoeg van leek te hebben - snel, creatief, doelgericht, technisch begaafd en beslissend - was zijn impact onmiskenbaar.

“Zinckernagel vind ik een heel goeie voetballer - hij is een echte aanwinst”, beaamde Marc Degryse. Ondanks de vele goede spelers in zijn selectie stelde Deila de Deense aanvaller altijd op in de basiself, indien hij fit was.

Het Nieuwsblad merkte op dat Zinckernagel een streepje voor had op de rest: “Deila beschouwt Zinckernagel als één van zijn verlengstukken op het veld. En dus zal hij zo goed als altijd in de basiself staan”, aldus de krant.

Verbazing dat Zinckernagel wekelijks in de basiself stond

Na een veelbelovende start in het shirt van Club Brugge kreeg Philip Zinckernagel al snel te maken met een ernstige vormdip. Hoewel hij altijd bekend stond om zijn enorme inzet en om tot het uiterste te gaan, leek hij moeite te hebben met het vinden van de beslissende pass en aarzelde hij soms te lang.

Zijn prestaties bleven lange tijd ondermaats. “Brugge is Luik niet. Bij Club moet je er elke drie, vier dagen staan”, merkte Het Laatste Nieuws op. “Misschien zijn we te snel te enthousiast geweest over ­Zinckernagel - mea culpa”, schreef ook Het Nieuwsblad.

“Deila is een fan van Zinckernagel, maar ik weet het niet…”, zei Marc Degryse. Al in november vroeg de analist zich af hoe lang Deila Zinckernagel nog zou blijven steunen. “Intrinsiek is hij een heel goede voetballer, maar in grinta of engagement trekt het op niks.”

Het werd steeds moeilijker om zijn basisplaats te rechtvaardigen, hoewel Deila volhardde. “Door de aanhang wordt zijn naam al lang niet meer gescandeerd”, schreef Het Laatste Nieuws. “Fans, waarnemers en ook mensen binnen Club zien met stijgende verbazing hoe Zinckernagel wekelijks in de basiself staat.”

Fans, bestuur én spelers wilden Zinckernagel uit de ploeg

Ronny Deila had volledig vertrouwen in Zinckernagel, die altijd met volle inzet speelde en ook in de kleedkamer een belangrijke rol als leider vervulde. Deila zag hem als zijn rechterhand op het veld, waar hij niet alleen aanvalt maar ook verdedigend bijdraagt om het team in balans te houden.

“Voetbal is niet alleen aanvallen, maar ook verdedigen. Hij doet beiden en zorgt zo voor meer balans in het team", zei de toenmalige coach van Club Brugge.

Ondanks Deila's vertrouwen nam de druk vanuit de achterban en de bestuurskamer toe om spelers zoals Antonio Nusa, Michal Skoras en zelfs Shion Homma meer speeltijd te geven, en Zinckernagel uit het basiselftal te halen.

“Gebaart voortdurend met zijn rechterhandje dat het wel wat rustiger mag. Het is te beredeneerd. En erger: het levert niks op”, aldus Het Nieuwsblad. “Dan hebben de supporters liever de Pool Michal Skoras. Niet nadenken, gewoon knallen.”

Zelfs binnen de spelersgroep van Club Brugge werden vragen gesteld over deze keuzes. “Er is geen liefhebber te vinden die de Deen bóven Antonio Nusa kiest, behalve dan Ronny Deila”, stelde Het Nieuwsblad.

“We kunnen ons evenwel niet van de indruk ontdoen dat Zinckernagel niet de chouchou van het publiek is.”

Vital Borkelmans suggereerde dat Zinckernagel hooguit een aanvulling in de selectie zou mogen zijn, maar geen basisspeler.

Zinckernagel leidde tot veel frustratie in alle geledingen van de club

Na het ontslag van Ronny Deila verdween Philip Zinckernagel uit de basis en maakte hij geen deel meer uit van de plannen van de nieuwe coach Nicky Hayen. Volgens Het Nieuwsblad staat Zinckernagel niet langer bovenaan in de pikorde sinds Deila's vertrek.

Het Laatste Nieuws vraagt zich af of Zinckernagel zelf nog bereid is om te blijven na een seizoen waarin hij weinig speelminuten kreeg. De krant merkt op dat Zinckernagel onder Deila koste wat het kost werd opgesteld, wat tot veel frustratie leidde bij fans en in alle geledingen van de club.

“Protégé van Deila en mede daarom niet altijd even geliefd bij de Brugse fans”, bevestigde Krant van West-Vlaanderen.

Om die reden mag de Deense aanvaller vertrekken bij Club Brugge en bij een goed bod is de club bereid te luisteren. Bodo/Glimt toont naar verluidt interesse om hem aan te trekken, maar tot op vandaag is er nog geen concrete aanbiedingen binnengekomen in Brugge.

Zinckernagel heeft geen toekomst meer bij Club Brugge

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

13
13
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

3
3
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

33
33
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

30
30
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

51
51
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

29
29
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

35
35
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

82
82
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

30
30
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

74
74
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

48
48
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

172
172
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

355
355
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

47
47
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

200
200
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

38
38
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

64
64
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

99
99
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

95
95
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

604
604
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

258
258
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

178
178
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

159
159
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

331
331
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

46
46

Meer sportnieuws