'Frustratie op alle niveaus bij Club: hij móét oprotten'

1919 stemmen
'Frustratie op alle niveaus bij Club: hij móét oprotten'

Philip Zinckernagel begon sterk bij Club Brugge onder Ronny Deila, maar zijn vorm daalde snel. Ondanks Deila's vertrouwen leidde zijn aanhoudende basisplaats tot toenemende frustratie bij fans en binnen alle geledingen van de club.

Na Deila's vertrek verdween Zinckernagel logischerwijze uit de basis onder nieuwe coach Nicky Hayen. Zijn rol lijkt uitgespeeld bij Club Brugge, met interesse van Bodo/Glimt als mogelijke uitweg.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Zinckernagel bij Standard: “Misschien wel te goed voor België”

Ronny Deila en Philip Zinckernagel hebben hun succesvolle samenwerking van Standard voortgezet bij Club Brugge, waar hoge verwachtingen waren voor zijn rol in Deila's gameplan.

Zinckernagel staat bekend als een creatieve speler die individueel het verschil kan maken, zijn ploegmaats beter laat spelen, en bovendien een natuurlijke leider is. Zijn invloed en dribbelkwaliteiten waren opgemerkt bij Standard, een zeldzame combinatie van hoogwaardige kwaliteiten die hem tot een eerder unieke speler maakten.

“Misschien bijna te goed om in de Belgische competitie te spelen”, aldus de Sudpresse. Ook Het Nieuwsblad deelde deze visie en beschouwde Zinckernagel nu al als iemand die “sowieso een meerwaardespeler zal worden.”

Franky Van der Elst noemt de transfer naar Club Brugge een goede zet, gezien Zinckernagels prestaties bij Standard. “Als Deila erin slaagt hem in te passen, is dit een geslaagde transfer”, zei Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Zinckernagel ad een streepje voor op de rest onder Deila

Philip Zinckernagel maakte een grote indruk vanaf het moment dat hij begin augustus zijn entree maakte in het Belfius Basecamp.

De Deense voetballer werd al snel geliefd vanwege zijn aangename en aimabele karakter, en wist meteen het hart te veroveren van zijn teamgenoten, de staf en de medewerkers.

In zijn eerste wedstrijden speelde hij alsof hij al jarenlang voor Club Brugge uitkwam. Binnen de kortste keren had hij zijn plek in de kleedkamer én in de basiself veroverd. Een nieuwe publiekslieveling was geboren.

Ondanks dat Zinckernagel het type speler was waar Club Brugge al genoeg van leek te hebben - snel, creatief, doelgericht, technisch begaafd en beslissend - was zijn impact onmiskenbaar.

“Zinckernagel vind ik een heel goeie voetballer - hij is een echte aanwinst”, beaamde Marc Degryse. Ondanks de vele goede spelers in zijn selectie stelde Deila de Deense aanvaller altijd op in de basiself, indien hij fit was.

Het Nieuwsblad merkte op dat Zinckernagel een streepje voor had op de rest: “Deila beschouwt Zinckernagel als één van zijn verlengstukken op het veld. En dus zal hij zo goed als altijd in de basiself staan”, aldus de krant.

Verbazing dat Zinckernagel wekelijks in de basiself stond

Na een veelbelovende start in het shirt van Club Brugge kreeg Philip Zinckernagel al snel te maken met een ernstige vormdip. Hoewel hij altijd bekend stond om zijn enorme inzet en om tot het uiterste te gaan, leek hij moeite te hebben met het vinden van de beslissende pass en aarzelde hij soms te lang.

Zijn prestaties bleven lange tijd ondermaats. “Brugge is Luik niet. Bij Club moet je er elke drie, vier dagen staan”, merkte Het Laatste Nieuws op. “Misschien zijn we te snel te enthousiast geweest over ­Zinckernagel - mea culpa”, schreef ook Het Nieuwsblad.

“Deila is een fan van Zinckernagel, maar ik weet het niet…”, zei Marc Degryse. Al in november vroeg de analist zich af hoe lang Deila Zinckernagel nog zou blijven steunen. “Intrinsiek is hij een heel goede voetballer, maar in grinta of engagement trekt het op niks.”

Het werd steeds moeilijker om zijn basisplaats te rechtvaardigen, hoewel Deila volhardde. “Door de aanhang wordt zijn naam al lang niet meer gescandeerd”, schreef Het Laatste Nieuws. “Fans, waarnemers en ook mensen binnen Club zien met stijgende verbazing hoe Zinckernagel wekelijks in de basiself staat.”

Fans, bestuur én spelers wilden Zinckernagel uit de ploeg

Ronny Deila had volledig vertrouwen in Zinckernagel, die altijd met volle inzet speelde en ook in de kleedkamer een belangrijke rol als leider vervulde. Deila zag hem als zijn rechterhand op het veld, waar hij niet alleen aanvalt maar ook verdedigend bijdraagt om het team in balans te houden.

“Voetbal is niet alleen aanvallen, maar ook verdedigen. Hij doet beiden en zorgt zo voor meer balans in het team", zei de toenmalige coach van Club Brugge.

Ondanks Deila's vertrouwen nam de druk vanuit de achterban en de bestuurskamer toe om spelers zoals Antonio Nusa, Michal Skoras en zelfs Shion Homma meer speeltijd te geven, en Zinckernagel uit het basiselftal te halen.

“Gebaart voortdurend met zijn rechterhandje dat het wel wat rustiger mag. Het is te beredeneerd. En erger: het levert niks op”, aldus Het Nieuwsblad. “Dan hebben de supporters liever de Pool Michal Skoras. Niet nadenken, gewoon knallen.”

Zelfs binnen de spelersgroep van Club Brugge werden vragen gesteld over deze keuzes. “Er is geen liefhebber te vinden die de Deen bóven Antonio Nusa kiest, behalve dan Ronny Deila”, stelde Het Nieuwsblad.

“We kunnen ons evenwel niet van de indruk ontdoen dat Zinckernagel niet de chouchou van het publiek is.”

Vital Borkelmans suggereerde dat Zinckernagel hooguit een aanvulling in de selectie zou mogen zijn, maar geen basisspeler.

Zinckernagel leidde tot veel frustratie in alle geledingen van de club

Na het ontslag van Ronny Deila verdween Philip Zinckernagel uit de basis en maakte hij geen deel meer uit van de plannen van de nieuwe coach Nicky Hayen. Volgens Het Nieuwsblad staat Zinckernagel niet langer bovenaan in de pikorde sinds Deila's vertrek.

Het Laatste Nieuws vraagt zich af of Zinckernagel zelf nog bereid is om te blijven na een seizoen waarin hij weinig speelminuten kreeg. De krant merkt op dat Zinckernagel onder Deila koste wat het kost werd opgesteld, wat tot veel frustratie leidde bij fans en in alle geledingen van de club.

“Protégé van Deila en mede daarom niet altijd even geliefd bij de Brugse fans”, bevestigde Krant van West-Vlaanderen.

Om die reden mag de Deense aanvaller vertrekken bij Club Brugge en bij een goed bod is de club bereid te luisteren. Bodo/Glimt toont naar verluidt interesse om hem aan te trekken, maar tot op vandaag is er nog geen concrete aanbiedingen binnengekomen in Brugge.

Zinckernagel heeft geen toekomst meer bij Club Brugge

Meest recent

Rampscenario Rode Duivels? “Moeilijkste die overbleef”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

4
4
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

13
13
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

177
177
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

83
83
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

39
39
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

277
277
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

122
122
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

121
121
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

49
49
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

562
562
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

381
381
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

196
196
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

249
249
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

51
51
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

82
82
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

30
30
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

81
81
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

128
128
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

426
426
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

153
153
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

385
385
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

520
520
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

45
45
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1274
1274
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

47
47

Meer sportnieuws