'Frustratie op alle niveaus bij Club: hij móét oprotten'

1919 stemmen
'Frustratie op alle niveaus bij Club: hij móét oprotten'

Philip Zinckernagel begon sterk bij Club Brugge onder Ronny Deila, maar zijn vorm daalde snel. Ondanks Deila's vertrouwen leidde zijn aanhoudende basisplaats tot toenemende frustratie bij fans en binnen alle geledingen van de club.

Na Deila's vertrek verdween Zinckernagel logischerwijze uit de basis onder nieuwe coach Nicky Hayen. Zijn rol lijkt uitgespeeld bij Club Brugge, met interesse van Bodo/Glimt als mogelijke uitweg.

LEES OOK: 'Eerste bod geweigerd: Club legt Onyedika-prijs vast'

Zinckernagel bij Standard: “Misschien wel te goed voor België”

Ronny Deila en Philip Zinckernagel hebben hun succesvolle samenwerking van Standard voortgezet bij Club Brugge, waar hoge verwachtingen waren voor zijn rol in Deila's gameplan.

Zinckernagel staat bekend als een creatieve speler die individueel het verschil kan maken, zijn ploegmaats beter laat spelen, en bovendien een natuurlijke leider is. Zijn invloed en dribbelkwaliteiten waren opgemerkt bij Standard, een zeldzame combinatie van hoogwaardige kwaliteiten die hem tot een eerder unieke speler maakten.

“Misschien bijna te goed om in de Belgische competitie te spelen”, aldus de Sudpresse. Ook Het Nieuwsblad deelde deze visie en beschouwde Zinckernagel nu al als iemand die “sowieso een meerwaardespeler zal worden.”

Franky Van der Elst noemt de transfer naar Club Brugge een goede zet, gezien Zinckernagels prestaties bij Standard. “Als Deila erin slaagt hem in te passen, is dit een geslaagde transfer”, zei Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Zinckernagel ad een streepje voor op de rest onder Deila

Philip Zinckernagel maakte een grote indruk vanaf het moment dat hij begin augustus zijn entree maakte in het Belfius Basecamp.

De Deense voetballer werd al snel geliefd vanwege zijn aangename en aimabele karakter, en wist meteen het hart te veroveren van zijn teamgenoten, de staf en de medewerkers.

In zijn eerste wedstrijden speelde hij alsof hij al jarenlang voor Club Brugge uitkwam. Binnen de kortste keren had hij zijn plek in de kleedkamer én in de basiself veroverd. Een nieuwe publiekslieveling was geboren.

Ondanks dat Zinckernagel het type speler was waar Club Brugge al genoeg van leek te hebben - snel, creatief, doelgericht, technisch begaafd en beslissend - was zijn impact onmiskenbaar.

“Zinckernagel vind ik een heel goeie voetballer - hij is een echte aanwinst”, beaamde Marc Degryse. Ondanks de vele goede spelers in zijn selectie stelde Deila de Deense aanvaller altijd op in de basiself, indien hij fit was.

Het Nieuwsblad merkte op dat Zinckernagel een streepje voor had op de rest: “Deila beschouwt Zinckernagel als één van zijn verlengstukken op het veld. En dus zal hij zo goed als altijd in de basiself staan”, aldus de krant.

Verbazing dat Zinckernagel wekelijks in de basiself stond

Na een veelbelovende start in het shirt van Club Brugge kreeg Philip Zinckernagel al snel te maken met een ernstige vormdip. Hoewel hij altijd bekend stond om zijn enorme inzet en om tot het uiterste te gaan, leek hij moeite te hebben met het vinden van de beslissende pass en aarzelde hij soms te lang.

Zijn prestaties bleven lange tijd ondermaats. “Brugge is Luik niet. Bij Club moet je er elke drie, vier dagen staan”, merkte Het Laatste Nieuws op. “Misschien zijn we te snel te enthousiast geweest over ­Zinckernagel - mea culpa”, schreef ook Het Nieuwsblad.

“Deila is een fan van Zinckernagel, maar ik weet het niet…”, zei Marc Degryse. Al in november vroeg de analist zich af hoe lang Deila Zinckernagel nog zou blijven steunen. “Intrinsiek is hij een heel goede voetballer, maar in grinta of engagement trekt het op niks.”

Het werd steeds moeilijker om zijn basisplaats te rechtvaardigen, hoewel Deila volhardde. “Door de aanhang wordt zijn naam al lang niet meer gescandeerd”, schreef Het Laatste Nieuws. “Fans, waarnemers en ook mensen binnen Club zien met stijgende verbazing hoe Zinckernagel wekelijks in de basiself staat.”

Fans, bestuur én spelers wilden Zinckernagel uit de ploeg

Ronny Deila had volledig vertrouwen in Zinckernagel, die altijd met volle inzet speelde en ook in de kleedkamer een belangrijke rol als leider vervulde. Deila zag hem als zijn rechterhand op het veld, waar hij niet alleen aanvalt maar ook verdedigend bijdraagt om het team in balans te houden.

“Voetbal is niet alleen aanvallen, maar ook verdedigen. Hij doet beiden en zorgt zo voor meer balans in het team", zei de toenmalige coach van Club Brugge.

Ondanks Deila's vertrouwen nam de druk vanuit de achterban en de bestuurskamer toe om spelers zoals Antonio Nusa, Michal Skoras en zelfs Shion Homma meer speeltijd te geven, en Zinckernagel uit het basiselftal te halen.

“Gebaart voortdurend met zijn rechterhandje dat het wel wat rustiger mag. Het is te beredeneerd. En erger: het levert niks op”, aldus Het Nieuwsblad. “Dan hebben de supporters liever de Pool Michal Skoras. Niet nadenken, gewoon knallen.”

Zelfs binnen de spelersgroep van Club Brugge werden vragen gesteld over deze keuzes. “Er is geen liefhebber te vinden die de Deen bóven Antonio Nusa kiest, behalve dan Ronny Deila”, stelde Het Nieuwsblad.

“We kunnen ons evenwel niet van de indruk ontdoen dat Zinckernagel niet de chouchou van het publiek is.”

Vital Borkelmans suggereerde dat Zinckernagel hooguit een aanvulling in de selectie zou mogen zijn, maar geen basisspeler.

Zinckernagel leidde tot veel frustratie in alle geledingen van de club

Na het ontslag van Ronny Deila verdween Philip Zinckernagel uit de basis en maakte hij geen deel meer uit van de plannen van de nieuwe coach Nicky Hayen. Volgens Het Nieuwsblad staat Zinckernagel niet langer bovenaan in de pikorde sinds Deila's vertrek.

Het Laatste Nieuws vraagt zich af of Zinckernagel zelf nog bereid is om te blijven na een seizoen waarin hij weinig speelminuten kreeg. De krant merkt op dat Zinckernagel onder Deila koste wat het kost werd opgesteld, wat tot veel frustratie leidde bij fans en in alle geledingen van de club.

“Protégé van Deila en mede daarom niet altijd even geliefd bij de Brugse fans”, bevestigde Krant van West-Vlaanderen.

Om die reden mag de Deense aanvaller vertrekken bij Club Brugge en bij een goed bod is de club bereid te luisteren. Bodo/Glimt toont naar verluidt interesse om hem aan te trekken, maar tot op vandaag is er nog geen concrete aanbiedingen binnengekomen in Brugge.

Zinckernagel heeft geen toekomst meer bij Club Brugge

Meest recent

'Bayern in actie: ruildeal bezorgt Kompany nieuwe steunpilaar'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

9
9
WK '26: Buitenlandse pers ziet 5 'nieuwe sterren' bij Duivels

De Rode Duivels trekken straks naar het WK 2026 met een selectie die compleet verschilt met die van ...

96
96
'Eerste bod geweigerd: Club legt Onyedika-prijs vast'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen tijdens de zomerse transferperiode, ...

319
319
'Barça niet te stuiten: zesvoudig PL-kampioen op komst'

FC Barcelona is al een wervelwind van start gegaan op de zomerse transfermarkt. De Spaanse kampioen ...

131
131
'Bouwstenen Anderlecht: drietal overtuigt Sibierski'

Antoine Sibierski staat voor een helse opdracht bij RSC Anderlecht. De nieuwe sportief directeur zal ...

411
411
Standard verlengt Euvrard: transferspektakel onderweg

Ondanks het mislopen van de eindzege in de Europe Play-Offs, behoudt Standard het vertrouwen in ...

91
91
Eerste zomeraanwinst Union: nieuwe toren landt in Dudenpark

Union SG zal komend seizoen al snel een eerste keer moeten pieken. De Belgische vice-kampioen treedt ...

85
85
WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Nog exact twee weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. ...

458
458
Beste transferdeals Premier League: één Belg in top 10

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

179
179
'Bestuur overtuigd: Club gaat transferstrijd met PSG aan'

Nu de kampioenenroes ietwat is gaan liggen, kan het bestuur van Club Brugge zich storten op de ...

383
383
Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku krijgen, als ze aan boord blijven tenminste, een nieuwe trainer bij ...

136
136
Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

598
598
Rigaux zet Van Persie het mes op de keel: 'Meteen buiten'

Dévy Rigaux begint bij Feyenoord meteen met een zwaar dossier. Robin van Persie wil blijven, ...

185
185
Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Terwijl het seizoen er voor de overige eersteklassers al opzit, moeten AA Gent en KRC Genk nog volop ...

345
345
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flops'

Club Brugge stevent af op een leegloop, want het aantal sterkhouders dat allicht andere oorden zal ...

550
550
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

228
228
Antwerp houdt adem in: Kindermans flirt met Anderlecht

In Youth We Trust. De slogan waar niet zo gek lang geleden RSC Anderlecht zich nog aan optrok, moet ...

534
534
Mannaert verlengt contract: lot Garcia al beslecht?

De laatste rechte lijn richting het WK is ingezet voor de Rode Duivels. De toekomst van Rudi Garcia ...

163
163
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

472
472
'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Om de trein eindelijk weer op de rails te krijgen, legt RSC Anderlecht zijn eieren dit keer in het ...

523
523
'Club Brugge kaalgeplukt: monsterbod voor Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

1158
1158
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

409
409
'Barça haalt snoeihard uit: dubbele megadeal nabij'

Door het WK zal het wellicht een zomermercato in twee delen worden, voor en na het toernooi. De ...

94
94
'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

417
417
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

331
331

Meer sportnieuws