'Frustratie op alle niveaus bij Club: hij móét oprotten'

1919
'Frustratie op alle niveaus bij Club: hij móét oprotten'

Philip Zinckernagel begon sterk bij Club Brugge onder Ronny Deila, maar zijn vorm daalde snel. Ondanks Deila's vertrouwen leidde zijn aanhoudende basisplaats tot toenemende frustratie bij fans en binnen alle geledingen van de club.

Na Deila's vertrek verdween Zinckernagel logischerwijze uit de basis onder nieuwe coach Nicky Hayen. Zijn rol lijkt uitgespeeld bij Club Brugge, met interesse van Bodo/Glimt als mogelijke uitweg.

LEES OOK: Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Zinckernagel bij Standard: “Misschien wel te goed voor België”

Ronny Deila en Philip Zinckernagel hebben hun succesvolle samenwerking van Standard voortgezet bij Club Brugge, waar hoge verwachtingen waren voor zijn rol in Deila's gameplan.

Zinckernagel staat bekend als een creatieve speler die individueel het verschil kan maken, zijn ploegmaats beter laat spelen, en bovendien een natuurlijke leider is. Zijn invloed en dribbelkwaliteiten waren opgemerkt bij Standard, een zeldzame combinatie van hoogwaardige kwaliteiten die hem tot een eerder unieke speler maakten.

“Misschien bijna te goed om in de Belgische competitie te spelen”, aldus de Sudpresse. Ook Het Nieuwsblad deelde deze visie en beschouwde Zinckernagel nu al als iemand die “sowieso een meerwaardespeler zal worden.”

Franky Van der Elst noemt de transfer naar Club Brugge een goede zet, gezien Zinckernagels prestaties bij Standard. “Als Deila erin slaagt hem in te passen, is dit een geslaagde transfer”, zei Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Zinckernagel ad een streepje voor op de rest onder Deila

Philip Zinckernagel maakte een grote indruk vanaf het moment dat hij begin augustus zijn entree maakte in het Belfius Basecamp.

De Deense voetballer werd al snel geliefd vanwege zijn aangename en aimabele karakter, en wist meteen het hart te veroveren van zijn teamgenoten, de staf en de medewerkers.

In zijn eerste wedstrijden speelde hij alsof hij al jarenlang voor Club Brugge uitkwam. Binnen de kortste keren had hij zijn plek in de kleedkamer én in de basiself veroverd. Een nieuwe publiekslieveling was geboren.

Ondanks dat Zinckernagel het type speler was waar Club Brugge al genoeg van leek te hebben - snel, creatief, doelgericht, technisch begaafd en beslissend - was zijn impact onmiskenbaar.

“Zinckernagel vind ik een heel goeie voetballer - hij is een echte aanwinst”, beaamde Marc Degryse. Ondanks de vele goede spelers in zijn selectie stelde Deila de Deense aanvaller altijd op in de basiself, indien hij fit was.

Het Nieuwsblad merkte op dat Zinckernagel een streepje voor had op de rest: “Deila beschouwt Zinckernagel als één van zijn verlengstukken op het veld. En dus zal hij zo goed als altijd in de basiself staan”, aldus de krant.

Verbazing dat Zinckernagel wekelijks in de basiself stond

Na een veelbelovende start in het shirt van Club Brugge kreeg Philip Zinckernagel al snel te maken met een ernstige vormdip. Hoewel hij altijd bekend stond om zijn enorme inzet en om tot het uiterste te gaan, leek hij moeite te hebben met het vinden van de beslissende pass en aarzelde hij soms te lang.

Zijn prestaties bleven lange tijd ondermaats. “Brugge is Luik niet. Bij Club moet je er elke drie, vier dagen staan”, merkte Het Laatste Nieuws op. “Misschien zijn we te snel te enthousiast geweest over ­Zinckernagel - mea culpa”, schreef ook Het Nieuwsblad.

“Deila is een fan van Zinckernagel, maar ik weet het niet…”, zei Marc Degryse. Al in november vroeg de analist zich af hoe lang Deila Zinckernagel nog zou blijven steunen. “Intrinsiek is hij een heel goede voetballer, maar in grinta of engagement trekt het op niks.”

Het werd steeds moeilijker om zijn basisplaats te rechtvaardigen, hoewel Deila volhardde. “Door de aanhang wordt zijn naam al lang niet meer gescandeerd”, schreef Het Laatste Nieuws. “Fans, waarnemers en ook mensen binnen Club zien met stijgende verbazing hoe Zinckernagel wekelijks in de basiself staat.”

Fans, bestuur én spelers wilden Zinckernagel uit de ploeg

Ronny Deila had volledig vertrouwen in Zinckernagel, die altijd met volle inzet speelde en ook in de kleedkamer een belangrijke rol als leider vervulde. Deila zag hem als zijn rechterhand op het veld, waar hij niet alleen aanvalt maar ook verdedigend bijdraagt om het team in balans te houden.

“Voetbal is niet alleen aanvallen, maar ook verdedigen. Hij doet beiden en zorgt zo voor meer balans in het team", zei de toenmalige coach van Club Brugge.

Ondanks Deila's vertrouwen nam de druk vanuit de achterban en de bestuurskamer toe om spelers zoals Antonio Nusa, Michal Skoras en zelfs Shion Homma meer speeltijd te geven, en Zinckernagel uit het basiselftal te halen.

“Gebaart voortdurend met zijn rechterhandje dat het wel wat rustiger mag. Het is te beredeneerd. En erger: het levert niks op”, aldus Het Nieuwsblad. “Dan hebben de supporters liever de Pool Michal Skoras. Niet nadenken, gewoon knallen.”

Zelfs binnen de spelersgroep van Club Brugge werden vragen gesteld over deze keuzes. “Er is geen liefhebber te vinden die de Deen bóven Antonio Nusa kiest, behalve dan Ronny Deila”, stelde Het Nieuwsblad.

“We kunnen ons evenwel niet van de indruk ontdoen dat Zinckernagel niet de chouchou van het publiek is.”

Vital Borkelmans suggereerde dat Zinckernagel hooguit een aanvulling in de selectie zou mogen zijn, maar geen basisspeler.

Zinckernagel leidde tot veel frustratie in alle geledingen van de club

Na het ontslag van Ronny Deila verdween Philip Zinckernagel uit de basis en maakte hij geen deel meer uit van de plannen van de nieuwe coach Nicky Hayen. Volgens Het Nieuwsblad staat Zinckernagel niet langer bovenaan in de pikorde sinds Deila's vertrek.

Het Laatste Nieuws vraagt zich af of Zinckernagel zelf nog bereid is om te blijven na een seizoen waarin hij weinig speelminuten kreeg. De krant merkt op dat Zinckernagel onder Deila koste wat het kost werd opgesteld, wat tot veel frustratie leidde bij fans en in alle geledingen van de club.

“Protégé van Deila en mede daarom niet altijd even geliefd bij de Brugse fans”, bevestigde Krant van West-Vlaanderen.

Om die reden mag de Deense aanvaller vertrekken bij Club Brugge en bij een goed bod is de club bereid te luisteren. Bodo/Glimt toont naar verluidt interesse om hem aan te trekken, maar tot op vandaag is er nog geen concrete aanbiedingen binnengekomen in Brugge.

Zinckernagel heeft geen toekomst meer bij Club Brugge

Meest recent

Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

2
2
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

9
9
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

55
55
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

55
55
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

80
80
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

57
57
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

60
60
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

161
161
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

104
104
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

248
248
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

78
78
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

414
414
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

471
471
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

190
190
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

126
126
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

202
202
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

195
195
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1722
1722
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

406
406
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

311
311

Meer sportnieuws