'Anderlecht moet vier pionnen missen tijdens stage'

door
'Anderlecht moet vier pionnen missen tijdens stage'

Deze week vertoeven de meeste teams uit de Jupiler Pro League in het buitenland, om met een oefenstage een tandje hoger te schakelen in hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook Anderlecht gaat zich elders klaarstomen voor de nieuwe jaargang.

Brian Riemer en zijn troepen zullen deze week in Portugal vertoeven, maar op een volledige kern zal de Deense trainer daar nog niet kunnen rekenen. Dat komt uiteraard in de eerste plaats doordat het nog steeds wachten is op de eerste zomeraanwinst en op duidelijkheid rond de toekomst van spelers als Vertonghen, Schmeichel, Delaney en Augustinsson.

LEES OOK: Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vier spelers niet mee op stage met Anderlecht

Daarnaast zijn er echter ook nog vier andere spelers die volgens Het Laatste Nieuws niet mee afreizen. In de eerste plaats zijn er Kasper Dolberg en Anders Dreyer. Zij krijgen nog een extra weekje vakantie nadat ze met Denemarken aan de slag waren op het EK en sluiten na de stage weer aan.

Ook Amadou Diawara zal er niet bij zijn. De Guinese middenvelder mag vertrekken, maar zijn afwezigheid heeft daar niets mee te maken. Hij bereidt zich namelijk met zijn land voor op deelname aan de Olympische Spelen in Parijs in augustus.

Kana blijft achter door blessure

Daarnaast zal ook Marco Kana nog ontbreken. Hij krijgt deze zomer een nieuwe kans na een jaarje op huurbasis bij KV Kortrijk, maar raakte al snel geblesseerd. Hij blijft dan ook achter in Neerpede om daar verder te werken aan zijn herstel.

Ongetwijfeld zal Riemer dus ook de nodige jonkies meenemen naar Portugal om de groep aan te vullen. Zeker achterin zal dat nodig zijn, want door ook nog het vertrek van Debast en Gattoni heeft Anderlecht eigenlijk geen centrale verdedigers meer. Daardoor kregen jonkies Lapage, Engwanda en Baouf hun kans in de voorbije oefenmatchen.

Zal Anderlecht zijn kern klaar hebben voor de start van het seizoen?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

26
26
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

42
42
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

69
69
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

64
64
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

47
47
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

48
48
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

80
80
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

185
185
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

149
149
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

136
136
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

66
66
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

63
63
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

127
127
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

183
183
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

269
269
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

155
155
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

205
205
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

386
386
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

121
121
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

512
512
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

136
136
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

282
282

Meer sportnieuws