'Anderlecht moet vier pionnen missen tijdens stage'

door
'Anderlecht moet vier pionnen missen tijdens stage'

Deze week vertoeven de meeste teams uit de Jupiler Pro League in het buitenland, om met een oefenstage een tandje hoger te schakelen in hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook Anderlecht gaat zich elders klaarstomen voor de nieuwe jaargang.

Brian Riemer en zijn troepen zullen deze week in Portugal vertoeven, maar op een volledige kern zal de Deense trainer daar nog niet kunnen rekenen. Dat komt uiteraard in de eerste plaats doordat het nog steeds wachten is op de eerste zomeraanwinst en op duidelijkheid rond de toekomst van spelers als Vertonghen, Schmeichel, Delaney en Augustinsson.

LEES OOK: Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

Vier spelers niet mee op stage met Anderlecht

Daarnaast zijn er echter ook nog vier andere spelers die volgens Het Laatste Nieuws niet mee afreizen. In de eerste plaats zijn er Kasper Dolberg en Anders Dreyer. Zij krijgen nog een extra weekje vakantie nadat ze met Denemarken aan de slag waren op het EK en sluiten na de stage weer aan.

Ook Amadou Diawara zal er niet bij zijn. De Guinese middenvelder mag vertrekken, maar zijn afwezigheid heeft daar niets mee te maken. Hij bereidt zich namelijk met zijn land voor op deelname aan de Olympische Spelen in Parijs in augustus.

Kana blijft achter door blessure

Daarnaast zal ook Marco Kana nog ontbreken. Hij krijgt deze zomer een nieuwe kans na een jaarje op huurbasis bij KV Kortrijk, maar raakte al snel geblesseerd. Hij blijft dan ook achter in Neerpede om daar verder te werken aan zijn herstel.

Ongetwijfeld zal Riemer dus ook de nodige jonkies meenemen naar Portugal om de groep aan te vullen. Zeker achterin zal dat nodig zijn, want door ook nog het vertrek van Debast en Gattoni heeft Anderlecht eigenlijk geen centrale verdedigers meer. Daardoor kregen jonkies Lapage, Engwanda en Baouf hun kans in de voorbije oefenmatchen.

Zal Anderlecht zijn kern klaar hebben voor de start van het seizoen?

Meest recent

Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

26
26
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

47
47
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

44
44
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

90
90
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

274
274
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

378
378
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

65
65
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

49
49
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

268
268
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

21
21
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

178
178
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

259
259
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

302
302
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

147
147
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

76
76
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

179
179
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

110
110
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

169
169
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

378
378
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

123
123
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

252
252
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

349
349
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

237
237
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

307
307

Meer sportnieuws