'Vincent Tan zorgt voor enorme wending bij KV Kortrijk'

door
'Vincent Tan zorgt voor enorme wending bij KV Kortrijk'

Het seizoen 2023/24 was voor KV Kortrijk een ware rollercoaster. Dat eindigde uiteindelijk met het afdwingen van het behoud in de Jupiler Pro League in de barrages tegen Lommel, waardoor een zeer moeilijk jaar alsnog een happy end kreeg.

Het lastige seizoen was vooral het resultaat van de soap die zich in de zomer ontsponnen had rond de overname van de club. Vincent Tan wou af van KV Kortrijk en zette de club dus in de etalage. Verschillende gegadigden meldden zich, waaronder ook het Burnley van toen nog Vincent Kompany.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Tan investeert weer in KV Kortrijk

Tan zwichtte echter voor een aanbieding van de Kaminski Group, maar zij bleken snel oplichters te zijn. Ze werden zelfs officieel voorgesteld in het Guldensporenstadion, maar vertrokken even snel weer met de noorderzon. Daardoor restte ook weinig tijd om de spelerskern nog op orde te krijgen.

Maar sindsdien is de situatie bij de Kerels helemaal gekeerd. Een overname is niet langer aan de orde en Tan lijkt zich zelfs weer helemaal te gaan engageren. Het Nieuwsblad weet dat de Maleisische zakenman zelfs opnieuw investeert in de club.

Kapitaalsverhoging van 10 miljoen

Tan zou namelijk een kapitaalsverhoging van maar liefst 10 miljoen euro doorvoeren. Dat is uiteraard zeer goed nieuws voor KV Kortrijk, zeker met het oog op het komende seizoen. Daarin zullen ze ongetwijfeld liefst de degradatiestrijd ontlopen.

Daarvoor rekent het op een nieuw huzarenstukje van Freyr Alexandersson, die Kortrijk vorig seizoen tegen alle verwachtingen in al naar het behoud loodste. Het zou juist door de IJslandse trainer zijn dat Tan weer in de club gaan geloven is en nu dus de geldbuidel opentrekt.

Moet KV Kortrijk nog altijd hopen op een overname?

Meest recent

‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

8
8
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

65
65
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

199
199
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

255
255
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

167
167
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

64
64
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

117
117
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

613
613
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

461
461
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

603
603
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

639
639
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

172
172
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

327
327
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

740
740
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

1195
1195
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

156
156
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

127
127
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

320
320
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

81
81
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

298
298
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

107
107
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

992
992
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

543
543
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

245
245
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1817
1817

Meer sportnieuws