'Union onverbiddelijk: sterkhouder naar B-kern gestuurd'

stemmen
'Union onverbiddelijk: sterkhouder naar B-kern gestuurd'

Er staan bij Union deze zomer weer heel wat veranderingen op til. Met Sébastien Pocognoli werd zondag alvast een nieuwe trainer gevonden na het vertrek van Alexander Blessin naar Sankt Pauli. Maar ook de spelerskern zal weer de nodige transformaties ondergaan.

Er is immers weer de nodige interesse voor de smaakmakers van afgelopen seizoen. Mohamed Amoura zou bijvoorbeeld alvast op weg zijn naar VfL Wolfsburg. Een andere sterkhouder wordt dan weer door de club naar de uitgang geduwd.

LEES OOK: Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

Lapoussin niet langer in A-kern bij Union

Jarenlang was Loïc Lapoussin een vaste waarde bij Union, maar La Dernière Heure weet dat de 28-jarige Malagassiër maandag niet mee op stage vertrokken is. Meer zelfs: Lapoussin zou al sinds het begin van de voorbereiding meetrainen met de B-kern. Hij heeft meer dan waarschijnlijk zijn laatste match voor Union gespeeld.

Op het einde van vorig seizoen was Lapoussin al zijn basisplaats kwijtgespeeld. Er werd de flankaanvaller onder meer een gebrek aan professionalisme verweten, nadat hij onder meer verschillende keren te laat gekomen was. Dat lijkt één van de aanleidingen voor zijn verbanning.

Lapoussin zal Union verlaten

Al is er wel nog de nodige onduidelijkheid over de precieze omstandigheden daarvan. Binnen de entourage van Lapoussin beweren ze dat de verwijdering uit de A-kern een beslissing van de club was om een vertrek te bespoedigen, terwijl ze bij Union stellen dat Lapoussin op eigen vraag niet meer meetraint met het eerste elftal.

Eén ding lijkt wel vast te staan: Lapoussin zal in de komende weken Union verlaten. Daarmee verdwijnt één van de laatste overblijvers van de ploeg die destijds naar 1A promoveerde. Lapoussin was sinds 2020 aan de slag in het Dudenpark, nadat Union hem weggeplukt had bij Virton. Lapoussin heeft 164 matchen voor Union gespeeld, waarin hij vijftien keer scoorde en 26 assists gaf.

Zou zijn vertrek een aderlating zijn voor Union?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

63
63
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

88
88
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

459
459
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

110
110
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

380
380
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

422
422
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

231
231
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

229
229
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

126
126
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1215
1215
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

52
52
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

312
312
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

193
193
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

496
496
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

884
884
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

698
698
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

266
266
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

237
237

Meer sportnieuws