'Union onverbiddelijk: sterkhouder naar B-kern gestuurd'

580 stemmen
'Union onverbiddelijk: sterkhouder naar B-kern gestuurd'

Er staan bij Union deze zomer weer heel wat veranderingen op til. Met Sébastien Pocognoli werd zondag alvast een nieuwe trainer gevonden na het vertrek van Alexander Blessin naar Sankt Pauli. Maar ook de spelerskern zal weer de nodige transformaties ondergaan.

Er is immers weer de nodige interesse voor de smaakmakers van afgelopen seizoen. Mohamed Amoura zou bijvoorbeeld alvast op weg zijn naar VfL Wolfsburg. Een andere sterkhouder wordt dan weer door de club naar de uitgang geduwd.

LEES OOK: 'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Lapoussin niet langer in A-kern bij Union

Jarenlang was Loïc Lapoussin een vaste waarde bij Union, maar La Dernière Heure weet dat de 28-jarige Malagassiër maandag niet mee op stage vertrokken is. Meer zelfs: Lapoussin zou al sinds het begin van de voorbereiding meetrainen met de B-kern. Hij heeft meer dan waarschijnlijk zijn laatste match voor Union gespeeld.

Op het einde van vorig seizoen was Lapoussin al zijn basisplaats kwijtgespeeld. Er werd de flankaanvaller onder meer een gebrek aan professionalisme verweten, nadat hij onder meer verschillende keren te laat gekomen was. Dat lijkt één van de aanleidingen voor zijn verbanning.

Lapoussin zal Union verlaten

Al is er wel nog de nodige onduidelijkheid over de precieze omstandigheden daarvan. Binnen de entourage van Lapoussin beweren ze dat de verwijdering uit de A-kern een beslissing van de club was om een vertrek te bespoedigen, terwijl ze bij Union stellen dat Lapoussin op eigen vraag niet meer meetraint met het eerste elftal.

Eén ding lijkt wel vast te staan: Lapoussin zal in de komende weken Union verlaten. Daarmee verdwijnt één van de laatste overblijvers van de ploeg die destijds naar 1A promoveerde. Lapoussin was sinds 2020 aan de slag in het Dudenpark, nadat Union hem weggeplukt had bij Virton. Lapoussin heeft 164 matchen voor Union gespeeld, waarin hij vijftien keer scoorde en 26 assists gaf.

Zou zijn vertrek een aderlating zijn voor Union?

Meest recent

Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

3
3
"We hadden aanvaringen" - Courtois over nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

26
26
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

30
30
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

149
149
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

80
80
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

40
40
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

404
404
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

173
173
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

99
99
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

105
105
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

154
154
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

456
456
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

132
132
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

139
139
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

185
185
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

232
232
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

240
240
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

195
195
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

297
297
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

436
436
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

87
87
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

551
551
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

92
92
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

483
483

Meer sportnieuws