TRANSFERUURTJE: 'Verrassende coach in JPL, recordaankoop verlaat België'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende coach in JPL, recordaankoop verlaat België'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Jupiler Pro League

Union moest deze zomer alweer op zoek naar een nieuwe trainer en is uitgekomen bij een zeer verrassende naam. Het stelde zondag immers Sébastien Pocognoli voor als hoofdtrainer. Het is voor de 36-jarige ex-Rode Duivel zijn eerste job als hoofdtrainer. Hij was in het verleden wel al speler en beloftencoach bij Union en werkte het afgelopen jaar als bondscoach van de nationale U18.

RWDM heeft zondagavond zowaar de op twee na duurste transfer ooit van een Belgische club afgerond. Een jaar geleden telde het een Belgisch recordbedrag neer voor Ernest Nuamah, die echter meteen verhuurd werd aan zusterclub Olympique Lyon. Nu maakt de Ghanees ook definitief de overstap naar Frankrijk, zonder dus ooit een minuut in België gespeeld te hebben. Lyon telt 28,5 miljoen euro neer, enkel Charles De Ketelaere en Igor Thiago brachten ooit meer op.

Bij Club Brugge mogen we nog de nodige transferactiviteit verwachten. Zo zou de landskampioen nog absoluut af willen van Dedryck Boyata. De ex-Rode Duivel heeft een zwaar contract, maar komt niet langer voor in de sportieve plannen.

Daarnaast blijft Maxim De Cuyper zeer gegeerd. De linksachter wordt nu ook gelinkt aan Fenerbahçe, waar hij één van de opties zou zijn om EK-revelatie Ferdi Kadioglu te vervangen. De Turk is in beeld bij clubs als Arsenal, Borussia Dortmund, Newcastle United en Napoli.

Ook de nodige inkomende transfers mogen nog verwacht worden. Een vervanger voor Igor Thiago zal bovenaan het verlanglijstje staan, maar wellicht zal Club zich daarna nog meer versterken. Het zal wellicht zoveel mogelijk willen anticiperen op mogelijke vertrekkers.

Daarnaast is ook Ngal'ayel Mukau nog steeds op weg naar Club. De komst van de jonge middenvelder van KV Mechelen zit al een tijdje in de pijplijn, maar het is nog wachten op de afronding van de transfer. Mogelijk sluit hij wel nog deze week aan bij Blauw-Zwart.

Birger Verstraete staat op het punt om na één jaar in Griekenland terug te keren in de Jupiler Pro League. De 30-jarige middenvelder zou een akkoord op zak hebben met OH Leuven, dat enkel nog de laatste details moet afronden. De deal zou in de komende dagen afgerond moeten worden.

STVV lijkt alweer een volgende sterkhouder te verliezen. Ook Mathias Delorge bleek de voorbije maanden zeer gegeerd, onder meer door de nodige Belgische topclubs. Zij lijken echter achter het net te vissen, want Venezia zou al een akkoord bereikt hebben met STVV. De Italiaanse promovendus moet wel nog Delorge zelf zien te overtuigen.

Daarnaast zal ook Aboubakary Koita Stayen verlaten. De aanvaller zet zijn carrière verder bij AEK Athene, dat enkel nog de laatste details met STVV moet zien uit te klaren. De Griekse topclub zou een slordige 4 miljoen euro neertellen voor de komst van Koita.

Standard blijft ook druk naar versterking zoeken. Maandag rondde het de komst van Bosko Sutalo af, maar de defensie kan nog wel wat extra kwaliteit gebruiken. Daarvoor zouden ze in Luik denken aan Dylan Bronn, die zelfs al een persoonlijk akkoord op zak zou hebben. De voormalige sterkhouder van AA Gent moet wel nog zjin contract bij Salernitana zien te verbreken.

Anderlecht mag nog eens onverwacht langs de kassa passeren. Manchester City staat op het punt om Sergio Gomez voor 9 miljoen euro te verkopen aan Real Sociedad en Anderlecht wist twee jaar geleden een doorverkooppercentage te bedingen op de Spanjaard. Het zou recht hebben op 15 procent van de transfersom en daardoor nog eens 1,3 miljoen euro vangen.

Buitenland

Zeer verrassende wending in het dossier van Arthur Theate. De Rode Duivel stond op het punt om zijn handtekening te zetten bij Al-Ittihad, maar die transfer is nu plots van de baan. Interne strubbelingen binnen de Saudische club zorgen ervoor dat alle dossiers on hold gezet zijn, waaronder ook de aanstelling van trainer Stefano Pioli.

Vincent Kompany mocht zondag met Michael Olise een stevige tweede aanwinst verwelkomen bij Bayern München, maar het lijkt erop dat deze zomer ook enkele grote namen de Duitse grootmacht zullen verlaten. Zo blijft een transfer van zowel Matthijs de Ligt als Alphonso Davies tot de mogelijkheden behoren. Zij worden het hof gemaakt door respectievelijk Manchester United en Real Madrid.

Heeft Union met Pocognoli een goede keuze gemaakt?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

60
60
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

52
52
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

76
76
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

109
109
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

150
150
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

50
50
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

181
181
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

67
67
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

83
83
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

436
436
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

386
386
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

836
836
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

287
287
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

451
451
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

267
267
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1037
1037
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

344
344
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

398
398
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

670
670
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

275
275
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

586
586

Meer sportnieuws