TRANSFERUURTJE: 'Verrassende coach in JPL, recordaankoop verlaat België'

719 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende coach in JPL, recordaankoop verlaat België'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

Jupiler Pro League

Union moest deze zomer alweer op zoek naar een nieuwe trainer en is uitgekomen bij een zeer verrassende naam. Het stelde zondag immers Sébastien Pocognoli voor als hoofdtrainer. Het is voor de 36-jarige ex-Rode Duivel zijn eerste job als hoofdtrainer. Hij was in het verleden wel al speler en beloftencoach bij Union en werkte het afgelopen jaar als bondscoach van de nationale U18.

RWDM heeft zondagavond zowaar de op twee na duurste transfer ooit van een Belgische club afgerond. Een jaar geleden telde het een Belgisch recordbedrag neer voor Ernest Nuamah, die echter meteen verhuurd werd aan zusterclub Olympique Lyon. Nu maakt de Ghanees ook definitief de overstap naar Frankrijk, zonder dus ooit een minuut in België gespeeld te hebben. Lyon telt 28,5 miljoen euro neer, enkel Charles De Ketelaere en Igor Thiago brachten ooit meer op.

Bij Club Brugge mogen we nog de nodige transferactiviteit verwachten. Zo zou de landskampioen nog absoluut af willen van Dedryck Boyata. De ex-Rode Duivel heeft een zwaar contract, maar komt niet langer voor in de sportieve plannen.

Daarnaast blijft Maxim De Cuyper zeer gegeerd. De linksachter wordt nu ook gelinkt aan Fenerbahçe, waar hij één van de opties zou zijn om EK-revelatie Ferdi Kadioglu te vervangen. De Turk is in beeld bij clubs als Arsenal, Borussia Dortmund, Newcastle United en Napoli.

Ook de nodige inkomende transfers mogen nog verwacht worden. Een vervanger voor Igor Thiago zal bovenaan het verlanglijstje staan, maar wellicht zal Club zich daarna nog meer versterken. Het zal wellicht zoveel mogelijk willen anticiperen op mogelijke vertrekkers.

Daarnaast is ook Ngal'ayel Mukau nog steeds op weg naar Club. De komst van de jonge middenvelder van KV Mechelen zit al een tijdje in de pijplijn, maar het is nog wachten op de afronding van de transfer. Mogelijk sluit hij wel nog deze week aan bij Blauw-Zwart.

Birger Verstraete staat op het punt om na één jaar in Griekenland terug te keren in de Jupiler Pro League. De 30-jarige middenvelder zou een akkoord op zak hebben met OH Leuven, dat enkel nog de laatste details moet afronden. De deal zou in de komende dagen afgerond moeten worden.

STVV lijkt alweer een volgende sterkhouder te verliezen. Ook Mathias Delorge bleek de voorbije maanden zeer gegeerd, onder meer door de nodige Belgische topclubs. Zij lijken echter achter het net te vissen, want Venezia zou al een akkoord bereikt hebben met STVV. De Italiaanse promovendus moet wel nog Delorge zelf zien te overtuigen.

Daarnaast zal ook Aboubakary Koita Stayen verlaten. De aanvaller zet zijn carrière verder bij AEK Athene, dat enkel nog de laatste details met STVV moet zien uit te klaren. De Griekse topclub zou een slordige 4 miljoen euro neertellen voor de komst van Koita.

Standard blijft ook druk naar versterking zoeken. Maandag rondde het de komst van Bosko Sutalo af, maar de defensie kan nog wel wat extra kwaliteit gebruiken. Daarvoor zouden ze in Luik denken aan Dylan Bronn, die zelfs al een persoonlijk akkoord op zak zou hebben. De voormalige sterkhouder van AA Gent moet wel nog zjin contract bij Salernitana zien te verbreken.

Anderlecht mag nog eens onverwacht langs de kassa passeren. Manchester City staat op het punt om Sergio Gomez voor 9 miljoen euro te verkopen aan Real Sociedad en Anderlecht wist twee jaar geleden een doorverkooppercentage te bedingen op de Spanjaard. Het zou recht hebben op 15 procent van de transfersom en daardoor nog eens 1,3 miljoen euro vangen.

Buitenland

Zeer verrassende wending in het dossier van Arthur Theate. De Rode Duivel stond op het punt om zijn handtekening te zetten bij Al-Ittihad, maar die transfer is nu plots van de baan. Interne strubbelingen binnen de Saudische club zorgen ervoor dat alle dossiers on hold gezet zijn, waaronder ook de aanstelling van trainer Stefano Pioli.

Vincent Kompany mocht zondag met Michael Olise een stevige tweede aanwinst verwelkomen bij Bayern München, maar het lijkt erop dat deze zomer ook enkele grote namen de Duitse grootmacht zullen verlaten. Zo blijft een transfer van zowel Matthijs de Ligt als Alphonso Davies tot de mogelijkheden behoren. Zij worden het hof gemaakt door respectievelijk Manchester United en Real Madrid.

Heeft Union met Pocognoli een goede keuze gemaakt?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

14
14
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

12
12
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

17
17
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

15
15
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

237
237
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

35
35
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

167
167
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

35
35
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

201
201
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

134
134
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

97
97
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

634
634
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

61
61
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

148
148
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

153
153
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

992
992
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

628
628
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

423
423
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

815
815
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

794
794
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

129
129
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

475
475
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

783
783
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

379
379

Meer sportnieuws