TRANSFERUURTJE: 'Verrassende coach in JPL, recordaankoop verlaat België'

719
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende coach in JPL, recordaankoop verlaat België'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Jupiler Pro League

Union moest deze zomer alweer op zoek naar een nieuwe trainer en is uitgekomen bij een zeer verrassende naam. Het stelde zondag immers Sébastien Pocognoli voor als hoofdtrainer. Het is voor de 36-jarige ex-Rode Duivel zijn eerste job als hoofdtrainer. Hij was in het verleden wel al speler en beloftencoach bij Union en werkte het afgelopen jaar als bondscoach van de nationale U18.

RWDM heeft zondagavond zowaar de op twee na duurste transfer ooit van een Belgische club afgerond. Een jaar geleden telde het een Belgisch recordbedrag neer voor Ernest Nuamah, die echter meteen verhuurd werd aan zusterclub Olympique Lyon. Nu maakt de Ghanees ook definitief de overstap naar Frankrijk, zonder dus ooit een minuut in België gespeeld te hebben. Lyon telt 28,5 miljoen euro neer, enkel Charles De Ketelaere en Igor Thiago brachten ooit meer op.

Bij Club Brugge mogen we nog de nodige transferactiviteit verwachten. Zo zou de landskampioen nog absoluut af willen van Dedryck Boyata. De ex-Rode Duivel heeft een zwaar contract, maar komt niet langer voor in de sportieve plannen.

Daarnaast blijft Maxim De Cuyper zeer gegeerd. De linksachter wordt nu ook gelinkt aan Fenerbahçe, waar hij één van de opties zou zijn om EK-revelatie Ferdi Kadioglu te vervangen. De Turk is in beeld bij clubs als Arsenal, Borussia Dortmund, Newcastle United en Napoli.

Ook de nodige inkomende transfers mogen nog verwacht worden. Een vervanger voor Igor Thiago zal bovenaan het verlanglijstje staan, maar wellicht zal Club zich daarna nog meer versterken. Het zal wellicht zoveel mogelijk willen anticiperen op mogelijke vertrekkers.

Daarnaast is ook Ngal'ayel Mukau nog steeds op weg naar Club. De komst van de jonge middenvelder van KV Mechelen zit al een tijdje in de pijplijn, maar het is nog wachten op de afronding van de transfer. Mogelijk sluit hij wel nog deze week aan bij Blauw-Zwart.

Birger Verstraete staat op het punt om na één jaar in Griekenland terug te keren in de Jupiler Pro League. De 30-jarige middenvelder zou een akkoord op zak hebben met OH Leuven, dat enkel nog de laatste details moet afronden. De deal zou in de komende dagen afgerond moeten worden.

STVV lijkt alweer een volgende sterkhouder te verliezen. Ook Mathias Delorge bleek de voorbije maanden zeer gegeerd, onder meer door de nodige Belgische topclubs. Zij lijken echter achter het net te vissen, want Venezia zou al een akkoord bereikt hebben met STVV. De Italiaanse promovendus moet wel nog Delorge zelf zien te overtuigen.

Daarnaast zal ook Aboubakary Koita Stayen verlaten. De aanvaller zet zijn carrière verder bij AEK Athene, dat enkel nog de laatste details met STVV moet zien uit te klaren. De Griekse topclub zou een slordige 4 miljoen euro neertellen voor de komst van Koita.

Standard blijft ook druk naar versterking zoeken. Maandag rondde het de komst van Bosko Sutalo af, maar de defensie kan nog wel wat extra kwaliteit gebruiken. Daarvoor zouden ze in Luik denken aan Dylan Bronn, die zelfs al een persoonlijk akkoord op zak zou hebben. De voormalige sterkhouder van AA Gent moet wel nog zjin contract bij Salernitana zien te verbreken.

Anderlecht mag nog eens onverwacht langs de kassa passeren. Manchester City staat op het punt om Sergio Gomez voor 9 miljoen euro te verkopen aan Real Sociedad en Anderlecht wist twee jaar geleden een doorverkooppercentage te bedingen op de Spanjaard. Het zou recht hebben op 15 procent van de transfersom en daardoor nog eens 1,3 miljoen euro vangen.

Buitenland

Zeer verrassende wending in het dossier van Arthur Theate. De Rode Duivel stond op het punt om zijn handtekening te zetten bij Al-Ittihad, maar die transfer is nu plots van de baan. Interne strubbelingen binnen de Saudische club zorgen ervoor dat alle dossiers on hold gezet zijn, waaronder ook de aanstelling van trainer Stefano Pioli.

Vincent Kompany mocht zondag met Michael Olise een stevige tweede aanwinst verwelkomen bij Bayern München, maar het lijkt erop dat deze zomer ook enkele grote namen de Duitse grootmacht zullen verlaten. Zo blijft een transfer van zowel Matthijs de Ligt als Alphonso Davies tot de mogelijkheden behoren. Zij worden het hof gemaakt door respectievelijk Manchester United en Real Madrid.

Heeft Union met Pocognoli een goede keuze gemaakt?

Meest recent

Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

12
12
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

5
5
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

74
74
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

29
29
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

35
35
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

129
129
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

45
45
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

33
33
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

51
51
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

84
84
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

252
252
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

100
100
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

313
313
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

599
599
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

102
102
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

162
162
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

396
396
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

172
172
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

436
436
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

100
100
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

469
469
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

385
385
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

679
679
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

535
535

Meer sportnieuws