TRANSFERUURTJE: 'Verrassende coach in JPL, recordaankoop verlaat België'

719
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende coach in JPL, recordaankoop verlaat België'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

Jupiler Pro League

Union moest deze zomer alweer op zoek naar een nieuwe trainer en is uitgekomen bij een zeer verrassende naam. Het stelde zondag immers Sébastien Pocognoli voor als hoofdtrainer. Het is voor de 36-jarige ex-Rode Duivel zijn eerste job als hoofdtrainer. Hij was in het verleden wel al speler en beloftencoach bij Union en werkte het afgelopen jaar als bondscoach van de nationale U18.

RWDM heeft zondagavond zowaar de op twee na duurste transfer ooit van een Belgische club afgerond. Een jaar geleden telde het een Belgisch recordbedrag neer voor Ernest Nuamah, die echter meteen verhuurd werd aan zusterclub Olympique Lyon. Nu maakt de Ghanees ook definitief de overstap naar Frankrijk, zonder dus ooit een minuut in België gespeeld te hebben. Lyon telt 28,5 miljoen euro neer, enkel Charles De Ketelaere en Igor Thiago brachten ooit meer op.

Bij Club Brugge mogen we nog de nodige transferactiviteit verwachten. Zo zou de landskampioen nog absoluut af willen van Dedryck Boyata. De ex-Rode Duivel heeft een zwaar contract, maar komt niet langer voor in de sportieve plannen.

Daarnaast blijft Maxim De Cuyper zeer gegeerd. De linksachter wordt nu ook gelinkt aan Fenerbahçe, waar hij één van de opties zou zijn om EK-revelatie Ferdi Kadioglu te vervangen. De Turk is in beeld bij clubs als Arsenal, Borussia Dortmund, Newcastle United en Napoli.

Ook de nodige inkomende transfers mogen nog verwacht worden. Een vervanger voor Igor Thiago zal bovenaan het verlanglijstje staan, maar wellicht zal Club zich daarna nog meer versterken. Het zal wellicht zoveel mogelijk willen anticiperen op mogelijke vertrekkers.

Daarnaast is ook Ngal'ayel Mukau nog steeds op weg naar Club. De komst van de jonge middenvelder van KV Mechelen zit al een tijdje in de pijplijn, maar het is nog wachten op de afronding van de transfer. Mogelijk sluit hij wel nog deze week aan bij Blauw-Zwart.

Birger Verstraete staat op het punt om na één jaar in Griekenland terug te keren in de Jupiler Pro League. De 30-jarige middenvelder zou een akkoord op zak hebben met OH Leuven, dat enkel nog de laatste details moet afronden. De deal zou in de komende dagen afgerond moeten worden.

STVV lijkt alweer een volgende sterkhouder te verliezen. Ook Mathias Delorge bleek de voorbije maanden zeer gegeerd, onder meer door de nodige Belgische topclubs. Zij lijken echter achter het net te vissen, want Venezia zou al een akkoord bereikt hebben met STVV. De Italiaanse promovendus moet wel nog Delorge zelf zien te overtuigen.

Daarnaast zal ook Aboubakary Koita Stayen verlaten. De aanvaller zet zijn carrière verder bij AEK Athene, dat enkel nog de laatste details met STVV moet zien uit te klaren. De Griekse topclub zou een slordige 4 miljoen euro neertellen voor de komst van Koita.

Standard blijft ook druk naar versterking zoeken. Maandag rondde het de komst van Bosko Sutalo af, maar de defensie kan nog wel wat extra kwaliteit gebruiken. Daarvoor zouden ze in Luik denken aan Dylan Bronn, die zelfs al een persoonlijk akkoord op zak zou hebben. De voormalige sterkhouder van AA Gent moet wel nog zjin contract bij Salernitana zien te verbreken.

Anderlecht mag nog eens onverwacht langs de kassa passeren. Manchester City staat op het punt om Sergio Gomez voor 9 miljoen euro te verkopen aan Real Sociedad en Anderlecht wist twee jaar geleden een doorverkooppercentage te bedingen op de Spanjaard. Het zou recht hebben op 15 procent van de transfersom en daardoor nog eens 1,3 miljoen euro vangen.

Buitenland

Zeer verrassende wending in het dossier van Arthur Theate. De Rode Duivel stond op het punt om zijn handtekening te zetten bij Al-Ittihad, maar die transfer is nu plots van de baan. Interne strubbelingen binnen de Saudische club zorgen ervoor dat alle dossiers on hold gezet zijn, waaronder ook de aanstelling van trainer Stefano Pioli.

Vincent Kompany mocht zondag met Michael Olise een stevige tweede aanwinst verwelkomen bij Bayern München, maar het lijkt erop dat deze zomer ook enkele grote namen de Duitse grootmacht zullen verlaten. Zo blijft een transfer van zowel Matthijs de Ligt als Alphonso Davies tot de mogelijkheden behoren. Zij worden het hof gemaakt door respectievelijk Manchester United en Real Madrid.

Heeft Union met Pocognoli een goede keuze gemaakt?

Meest recent

Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

9
9
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

17
17
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

33
33
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

18
18
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

50
50
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

109
109
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

164
164
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

141
141
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

117
117
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

789
789
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

213
213
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

134
134
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

397
397
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

212
212
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

148
148
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

369
369
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

684
684
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

28
28
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

110
110
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

219
219
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

158
158
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

813
813
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

280
280
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

518
518
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

1074
1074

Meer sportnieuws