TRANSFERUURTJE: 'Verrassende coach in JPL, recordaankoop verlaat België'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende coach in JPL, recordaankoop verlaat België'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

Jupiler Pro League

Union moest deze zomer alweer op zoek naar een nieuwe trainer en is uitgekomen bij een zeer verrassende naam. Het stelde zondag immers Sébastien Pocognoli voor als hoofdtrainer. Het is voor de 36-jarige ex-Rode Duivel zijn eerste job als hoofdtrainer. Hij was in het verleden wel al speler en beloftencoach bij Union en werkte het afgelopen jaar als bondscoach van de nationale U18.

RWDM heeft zondagavond zowaar de op twee na duurste transfer ooit van een Belgische club afgerond. Een jaar geleden telde het een Belgisch recordbedrag neer voor Ernest Nuamah, die echter meteen verhuurd werd aan zusterclub Olympique Lyon. Nu maakt de Ghanees ook definitief de overstap naar Frankrijk, zonder dus ooit een minuut in België gespeeld te hebben. Lyon telt 28,5 miljoen euro neer, enkel Charles De Ketelaere en Igor Thiago brachten ooit meer op.

Bij Club Brugge mogen we nog de nodige transferactiviteit verwachten. Zo zou de landskampioen nog absoluut af willen van Dedryck Boyata. De ex-Rode Duivel heeft een zwaar contract, maar komt niet langer voor in de sportieve plannen.

Daarnaast blijft Maxim De Cuyper zeer gegeerd. De linksachter wordt nu ook gelinkt aan Fenerbahçe, waar hij één van de opties zou zijn om EK-revelatie Ferdi Kadioglu te vervangen. De Turk is in beeld bij clubs als Arsenal, Borussia Dortmund, Newcastle United en Napoli.

Ook de nodige inkomende transfers mogen nog verwacht worden. Een vervanger voor Igor Thiago zal bovenaan het verlanglijstje staan, maar wellicht zal Club zich daarna nog meer versterken. Het zal wellicht zoveel mogelijk willen anticiperen op mogelijke vertrekkers.

Daarnaast is ook Ngal'ayel Mukau nog steeds op weg naar Club. De komst van de jonge middenvelder van KV Mechelen zit al een tijdje in de pijplijn, maar het is nog wachten op de afronding van de transfer. Mogelijk sluit hij wel nog deze week aan bij Blauw-Zwart.

Birger Verstraete staat op het punt om na één jaar in Griekenland terug te keren in de Jupiler Pro League. De 30-jarige middenvelder zou een akkoord op zak hebben met OH Leuven, dat enkel nog de laatste details moet afronden. De deal zou in de komende dagen afgerond moeten worden.

STVV lijkt alweer een volgende sterkhouder te verliezen. Ook Mathias Delorge bleek de voorbije maanden zeer gegeerd, onder meer door de nodige Belgische topclubs. Zij lijken echter achter het net te vissen, want Venezia zou al een akkoord bereikt hebben met STVV. De Italiaanse promovendus moet wel nog Delorge zelf zien te overtuigen.

Daarnaast zal ook Aboubakary Koita Stayen verlaten. De aanvaller zet zijn carrière verder bij AEK Athene, dat enkel nog de laatste details met STVV moet zien uit te klaren. De Griekse topclub zou een slordige 4 miljoen euro neertellen voor de komst van Koita.

Standard blijft ook druk naar versterking zoeken. Maandag rondde het de komst van Bosko Sutalo af, maar de defensie kan nog wel wat extra kwaliteit gebruiken. Daarvoor zouden ze in Luik denken aan Dylan Bronn, die zelfs al een persoonlijk akkoord op zak zou hebben. De voormalige sterkhouder van AA Gent moet wel nog zjin contract bij Salernitana zien te verbreken.

Anderlecht mag nog eens onverwacht langs de kassa passeren. Manchester City staat op het punt om Sergio Gomez voor 9 miljoen euro te verkopen aan Real Sociedad en Anderlecht wist twee jaar geleden een doorverkooppercentage te bedingen op de Spanjaard. Het zou recht hebben op 15 procent van de transfersom en daardoor nog eens 1,3 miljoen euro vangen.

Buitenland

Zeer verrassende wending in het dossier van Arthur Theate. De Rode Duivel stond op het punt om zijn handtekening te zetten bij Al-Ittihad, maar die transfer is nu plots van de baan. Interne strubbelingen binnen de Saudische club zorgen ervoor dat alle dossiers on hold gezet zijn, waaronder ook de aanstelling van trainer Stefano Pioli.

Vincent Kompany mocht zondag met Michael Olise een stevige tweede aanwinst verwelkomen bij Bayern München, maar het lijkt erop dat deze zomer ook enkele grote namen de Duitse grootmacht zullen verlaten. Zo blijft een transfer van zowel Matthijs de Ligt als Alphonso Davies tot de mogelijkheden behoren. Zij worden het hof gemaakt door respectievelijk Manchester United en Real Madrid.

Heeft Union met Pocognoli een goede keuze gemaakt?

Meest recent

Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

12
12
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

14
14
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

54
54
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

375
375
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

21
21
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

26
26
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

159
159
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

66
66
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

107
107
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

103
103
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

104
104
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

98
98
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

250
250
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

268
268
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

164
164
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

137
137
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

182
182
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

150
150
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

291
291
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

406
406
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

54
54
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

219
219

Meer sportnieuws