Zware rellen in Berlijn én Nederland na nederlaag Turkije

door
Zware rellen in Berlijn én Nederland na nederlaag Turkije

Nederland kwam op achterstand tegen Turkije in de kwartfinale van het Europees Kampioenschap in Duitsland, maar in de tweede helft kon Oranje die scheve situatie nog rechttrekken naar een overwinning.

Voor de wedstrijd was alles nog koek en ei tussen de supportersgroepen van Nederland en Turkije, maar na de wedstrijd ging het toch mis. In Berlijn gingen supporters met elkaar op de vuist en in het Nederlandse Woensel ontstonden er zware rellen.

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Fans aangevallen

In Berlijn zouden Turkse fans op de vuist zijn gegaan met Nederlandse supporters nadat die bekers hadden gegooid na de gelijkmaker. Na de 2-1 van onze Noorderburen ging het volledig mis. Het Duitse Berliner Zeitung liet weten dat de match geen prioriteit meer had en dat de veiligheidsdiensten hard moesten ingrijpen.

In Nederland zelf waren er ook schrijnende taferelen. In Woensel waren er zware rellen na de nederlaag van Turkije. Amokmakers gingen de straat op in het Noorden van Eindhoven om de boel af te breken. De politie was lange tijd nergens te bespeuren.

Halve finale

Onze Noorderburen kennen vooralsnog een sterk EK. In de groepsfase speelde het 0-0 gelijk tegen Frankrijk en ging het wel mis tegen Oostenrijk (3-2), maar dat werd in knock-out fase ruimschoots rechtgezet. Eerst ging Roemenië voor de bijl en gisterenavond realiseerde het een knappe comeback tegen verrassing Turkije.

In de halve finale wacht nu Engeland dat al tweemaal door het oog van de naald kroop. Tegen Slowakije kon Jude Bellingham in de slotfase gelijkmaken via een schitterende omhaal en in de verlengingen wist Harry Kane de match te beslissen terwijl er tegen Zwitserland penalty’s nodig waren.

Denk jij dat Nederland het EK zal winnen?

Meest recent

Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

30
30
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

186
186
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

21
21
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

31
31
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

46
46
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

87
87
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

147
147
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

252
252
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

307
307
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

116
116
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

102
102
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

193
193
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

589
589
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

214
214
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

761
761
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

209
209
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

135
135
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

166
166
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

254
254
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

679
679
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

80
80
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

401
401
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

349
349
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

188
188
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

445
445

Meer sportnieuws