Zware rellen in Berlijn én Nederland na nederlaag Turkije

door
Zware rellen in Berlijn én Nederland na nederlaag Turkije

Nederland kwam op achterstand tegen Turkije in de kwartfinale van het Europees Kampioenschap in Duitsland, maar in de tweede helft kon Oranje die scheve situatie nog rechttrekken naar een overwinning.

Voor de wedstrijd was alles nog koek en ei tussen de supportersgroepen van Nederland en Turkije, maar na de wedstrijd ging het toch mis. In Berlijn gingen supporters met elkaar op de vuist en in het Nederlandse Woensel ontstonden er zware rellen.

Fans aangevallen

In Berlijn zouden Turkse fans op de vuist zijn gegaan met Nederlandse supporters nadat die bekers hadden gegooid na de gelijkmaker. Na de 2-1 van onze Noorderburen ging het volledig mis. Het Duitse Berliner Zeitung liet weten dat de match geen prioriteit meer had en dat de veiligheidsdiensten hard moesten ingrijpen.

In Nederland zelf waren er ook schrijnende taferelen. In Woensel waren er zware rellen na de nederlaag van Turkije. Amokmakers gingen de straat op in het Noorden van Eindhoven om de boel af te breken. De politie was lange tijd nergens te bespeuren.

Halve finale

Onze Noorderburen kennen vooralsnog een sterk EK. In de groepsfase speelde het 0-0 gelijk tegen Frankrijk en ging het wel mis tegen Oostenrijk (3-2), maar dat werd in knock-out fase ruimschoots rechtgezet. Eerst ging Roemenië voor de bijl en gisterenavond realiseerde het een knappe comeback tegen verrassing Turkije.

In de halve finale wacht nu Engeland dat al tweemaal door het oog van de naald kroop. Tegen Slowakije kon Jude Bellingham in de slotfase gelijkmaken via een schitterende omhaal en in de verlengingen wist Harry Kane de match te beslissen terwijl er tegen Zwitserland penalty’s nodig waren.

Denk jij dat Nederland het EK zal winnen?

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

7
7
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

67
67
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

19
19
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

178
178
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

13
13
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

124
124
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

205
205
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

320
320
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

53
53
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

140
140
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

284
284
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

137
137
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

61
61
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

367
367
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

113
113
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

87
87
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

486
486
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

741
741
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

308
308
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

306
306
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1056
1056
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

75
75
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

521
521
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

188
188

Meer sportnieuws