Zware rellen in Berlijn én Nederland na nederlaag Turkije

door
Zware rellen in Berlijn én Nederland na nederlaag Turkije

Nederland kwam op achterstand tegen Turkije in de kwartfinale van het Europees Kampioenschap in Duitsland, maar in de tweede helft kon Oranje die scheve situatie nog rechttrekken naar een overwinning.

Voor de wedstrijd was alles nog koek en ei tussen de supportersgroepen van Nederland en Turkije, maar na de wedstrijd ging het toch mis. In Berlijn gingen supporters met elkaar op de vuist en in het Nederlandse Woensel ontstonden er zware rellen.

LEES OOK: Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Fans aangevallen

In Berlijn zouden Turkse fans op de vuist zijn gegaan met Nederlandse supporters nadat die bekers hadden gegooid na de gelijkmaker. Na de 2-1 van onze Noorderburen ging het volledig mis. Het Duitse Berliner Zeitung liet weten dat de match geen prioriteit meer had en dat de veiligheidsdiensten hard moesten ingrijpen.

In Nederland zelf waren er ook schrijnende taferelen. In Woensel waren er zware rellen na de nederlaag van Turkije. Amokmakers gingen de straat op in het Noorden van Eindhoven om de boel af te breken. De politie was lange tijd nergens te bespeuren.

Halve finale

Onze Noorderburen kennen vooralsnog een sterk EK. In de groepsfase speelde het 0-0 gelijk tegen Frankrijk en ging het wel mis tegen Oostenrijk (3-2), maar dat werd in knock-out fase ruimschoots rechtgezet. Eerst ging Roemenië voor de bijl en gisterenavond realiseerde het een knappe comeback tegen verrassing Turkije.

In de halve finale wacht nu Engeland dat al tweemaal door het oog van de naald kroop. Tegen Slowakije kon Jude Bellingham in de slotfase gelijkmaken via een schitterende omhaal en in de verlengingen wist Harry Kane de match te beslissen terwijl er tegen Zwitserland penalty’s nodig waren.

Denk jij dat Nederland het EK zal winnen?

Meest recent

Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

18
18
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

9
9
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal raakt iedereen diep

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

18
18
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

56
56
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

228
228
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

170
170
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

174
174
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

227
227
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

62
62
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

480
480
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

659
659
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

208
208
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

259
259
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

287
287
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

468
468
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

676
676
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

402
402
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

396
396
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

265
265
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

152
152
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

262
262
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

90
90
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

64
64

Meer sportnieuws