Opvolger Vertonghen gezocht: "Hij staat verder dan Debast"

1544 stemmen
Opvolger Vertonghen gezocht:

De Rode Duivels verliezen hun recordinternational, want Jan Vertonghen kondigde vrijdag zijn afscheid van de nationale ploeg aan. Op 37-jarige leeftijd en na 157 caps zet de verdediger er een punt achter. Daardoor komt er straks een vacature vrij in de defensie, want Vertonghen was nog altijd incontournable centraal achterin.

De vraag is nu dus wie zijn plaats als linker centrale verdediger moet gaan innemen wanneer de Duivels in september weer verzamelen. Een logische optie zou Zeno Debast zijn, want de 20-jarige kon de voorbije twee seizoenen veel van Vertonghen leren bij Anderlecht. Hij was bovendien ook de eerste centrale verdediger die op het EK mocht invallen.

LEES OOK: Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

Debast symbool van Duivels probleem

Maar in een analyse voor RTBF duidt journalist Guillaume Gautier aan dat Debast juist het symbool is van het grote probleem waarmee de Duivels op dit moment kampen. "Er is een probleem met de opleiding van verdedigers in België", merkt hij op. "Debast is de verpersoonlijkheid van het soort verdediger dat België wou creëren: een speler die goed is in het uitvoetballen. Maar een goede verdediger is hij niet. In ieder geval nog niet."

Het wordt hopen dat Debast straks bij Sporting CP stappen vooruit kan zetten in het pure verdedigen. In afwachting daarvan lijkt een andere speler de favoriet om de plaats van Vertonghen in te nemen. Gautier merkt namelijk op dat Domenico Tedesco bij de bekendmaking van de EK-selectie spontaan Ameen Al-Dakhil ter sprake bracht.

Al-Dakhil en Spileers staan verder

"Hij zei dat het jammer was dat hij geblesseerd was, want hij is één van de enige die getoond heeft dat hij de kwaliteiten heeft om Vertonghen te vervangen. Hij is misschien de meest complete verdediger. Een andere speler die misschien in aanmerking kan komen, is Jorne Spileers. Hij mist misschien nog wat kracht, maar op defensief vlak staat hij al verder dan Debast."

Al-Dakhil was voor het EK een vaste waarde in de selecties van Tedesco, tot hij door een blessure aan de kant bleef. Spileers mocht dan weer al een paar keer meetrainen met de A-ploeg. De jonge verdediger van Club Brugge mocht in november ook al eens op de bank zitten in de oefenmatch tegen Servië en werd bij de Jonge Duivels tot aanvoerder gepromoveerd.

Wie moet de basisplaats van Vertonghen innemen?

Meest recent

Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

40
40
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

97
97
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

67
67
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

197
197
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

261
261
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

242
242
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

512
512
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

152
152
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

169
169
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

337
337
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1440
1440
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

145
145
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

168
168
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

123
123
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

82
82
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

47
47
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

208
208
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

275
275
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

203
203
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

315
315
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

248
248
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

414
414
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

231
231

Meer sportnieuws