Opvolger Vertonghen gezocht: "Hij staat verder dan Debast"

door
Opvolger Vertonghen gezocht:

De Rode Duivels verliezen hun recordinternational, want Jan Vertonghen kondigde vrijdag zijn afscheid van de nationale ploeg aan. Op 37-jarige leeftijd en na 157 caps zet de verdediger er een punt achter. Daardoor komt er straks een vacature vrij in de defensie, want Vertonghen was nog altijd incontournable centraal achterin.

De vraag is nu dus wie zijn plaats als linker centrale verdediger moet gaan innemen wanneer de Duivels in september weer verzamelen. Een logische optie zou Zeno Debast zijn, want de 20-jarige kon de voorbije twee seizoenen veel van Vertonghen leren bij Anderlecht. Hij was bovendien ook de eerste centrale verdediger die op het EK mocht invallen.

LEES OOK: ‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

Debast symbool van Duivels probleem

Maar in een analyse voor RTBF duidt journalist Guillaume Gautier aan dat Debast juist het symbool is van het grote probleem waarmee de Duivels op dit moment kampen. "Er is een probleem met de opleiding van verdedigers in België", merkt hij op. "Debast is de verpersoonlijkheid van het soort verdediger dat België wou creëren: een speler die goed is in het uitvoetballen. Maar een goede verdediger is hij niet. In ieder geval nog niet."

Het wordt hopen dat Debast straks bij Sporting CP stappen vooruit kan zetten in het pure verdedigen. In afwachting daarvan lijkt een andere speler de favoriet om de plaats van Vertonghen in te nemen. Gautier merkt namelijk op dat Domenico Tedesco bij de bekendmaking van de EK-selectie spontaan Ameen Al-Dakhil ter sprake bracht.

Al-Dakhil en Spileers staan verder

"Hij zei dat het jammer was dat hij geblesseerd was, want hij is één van de enige die getoond heeft dat hij de kwaliteiten heeft om Vertonghen te vervangen. Hij is misschien de meest complete verdediger. Een andere speler die misschien in aanmerking kan komen, is Jorne Spileers. Hij mist misschien nog wat kracht, maar op defensief vlak staat hij al verder dan Debast."

Al-Dakhil was voor het EK een vaste waarde in de selecties van Tedesco, tot hij door een blessure aan de kant bleef. Spileers mocht dan weer al een paar keer meetrainen met de A-ploeg. De jonge verdediger van Club Brugge mocht in november ook al eens op de bank zitten in de oefenmatch tegen Servië en werd bij de Jonge Duivels tot aanvoerder gepromoveerd.

Wie moet de basisplaats van Vertonghen innemen?

Meest recent

Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

28
28
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

27
27
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

55
55
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

116
116
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

39
39
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

681
681
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

46
46
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

21
21
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

74
74
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

437
437
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

110
110
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

41
41
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

388
388
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

138
138
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

176
176
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

316
316
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

93
93
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

126
126
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

170
170
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

38
38
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

205
205
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

237
237
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

88
88
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1243
1243
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

151
151

Meer sportnieuws