UEFA hakt knoop door over schorsingen Bellingham en Demiral

227 stemmen
UEFA hakt knoop door over schorsingen Bellingham en Demiral

Vrijdagavond worden de kwartfinales van het EK op gang getrapt, maar een aantal spelers moesten nog bang afwachten of ze die wel zouden mogen spelen. Met name Jude Bellingham en Merih Demiral hing een schorsing boven het hoofd na hun heldenrollen in de achtste finales.

Bellingham behoedde Engeland voor een blamage tegen Slowakije, want zijn weergaloze omhaal in de slotseconden bracht zijn land nog langszij. In de verlengingen gingen de Engelsen daarna nog over hun tegenstander. Dat vierde Bellingham echter met een obsceen gebaar, ogenschijnlijk richting de Slowaakse bank.

LEES OOK: 'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Bellingham en Demiral gesanctioneerd

Demiral was dan weer de held van Turkije. Hij scoorde twee keer tegen Oostenrijk en bezorgde zijn ploeg zo een 2-1-overwinning en een ticket voor de kwartfinale. Maar ook hij vierde ongepast. Demiral bracht de groet van de 'Grijze Wolven', een Turkse extreem-rechtse organisatie.

De UEFA was daar niet mee opgezet en dreigde met sancties. Vrijdagmiddag heeft het Disciplinair Comité van de Europese voetbalbond zijn verdict geveld. Bellingham kan daarbij opgelucht ademhalen.

Bellingham komt weg, Demiral niet

De Engelse vedette komt immers weg met een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd, wat betekent dat hij zaterdag gewoon mag meespelen tegen Zwitserland. Hij moet wel een boete van 30.000 euro betalen.

Demiral heeft dan weer minder geluk, want hij kreeg een effectieve schorsing van twee wedstrijden. Dat betekent dat hij niet alleen zaterdag tegen Nederland, maar ook in een eventuele halve finale vanuit de tribune zal moeten toekijken. De Turkse voetbalbond zou wel in beroep gaan tegen de sanctie.

Had Bellingham een effectieve schorsing moeten krijgen?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

75
75
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

159
159
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

38
38
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

137
137
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

76
76
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

59
59
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

147
147
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

242
242
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

341
341
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

184
184
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

531
531
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

57
57
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

333
333
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

248
248
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

365
365
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

244
244
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

171
171
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

216
216
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

168
168
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

640
640
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

291
291
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws