UEFA hakt knoop door over schorsingen Bellingham en Demiral

door
UEFA hakt knoop door over schorsingen Bellingham en Demiral

Vrijdagavond worden de kwartfinales van het EK op gang getrapt, maar een aantal spelers moesten nog bang afwachten of ze die wel zouden mogen spelen. Met name Jude Bellingham en Merih Demiral hing een schorsing boven het hoofd na hun heldenrollen in de achtste finales.

Bellingham behoedde Engeland voor een blamage tegen Slowakije, want zijn weergaloze omhaal in de slotseconden bracht zijn land nog langszij. In de verlengingen gingen de Engelsen daarna nog over hun tegenstander. Dat vierde Bellingham echter met een obsceen gebaar, ogenschijnlijk richting de Slowaakse bank.

LEES OOK: Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Bellingham en Demiral gesanctioneerd

Demiral was dan weer de held van Turkije. Hij scoorde twee keer tegen Oostenrijk en bezorgde zijn ploeg zo een 2-1-overwinning en een ticket voor de kwartfinale. Maar ook hij vierde ongepast. Demiral bracht de groet van de 'Grijze Wolven', een Turkse extreem-rechtse organisatie.

De UEFA was daar niet mee opgezet en dreigde met sancties. Vrijdagmiddag heeft het Disciplinair Comité van de Europese voetbalbond zijn verdict geveld. Bellingham kan daarbij opgelucht ademhalen.

Bellingham komt weg, Demiral niet

De Engelse vedette komt immers weg met een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd, wat betekent dat hij zaterdag gewoon mag meespelen tegen Zwitserland. Hij moet wel een boete van 30.000 euro betalen.

Demiral heeft dan weer minder geluk, want hij kreeg een effectieve schorsing van twee wedstrijden. Dat betekent dat hij niet alleen zaterdag tegen Nederland, maar ook in een eventuele halve finale vanuit de tribune zal moeten toekijken. De Turkse voetbalbond zou wel in beroep gaan tegen de sanctie.

Had Bellingham een effectieve schorsing moeten krijgen?

Meest recent

Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

12
12
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

17
17
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

60
60
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

115
115
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

141
141
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

276
276
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

129
129
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

39
39
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

77
77
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

484
484
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

68
68
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

679
679
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

490
490
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

26
26
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

75
75
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

156
156
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

399
399
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

207
207
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

685
685
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

571
571
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

302
302
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

83
83
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

349
349
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

58
58

Meer sportnieuws