UEFA hakt knoop door over schorsingen Bellingham en Demiral

door
UEFA hakt knoop door over schorsingen Bellingham en Demiral

Vrijdagavond worden de kwartfinales van het EK op gang getrapt, maar een aantal spelers moesten nog bang afwachten of ze die wel zouden mogen spelen. Met name Jude Bellingham en Merih Demiral hing een schorsing boven het hoofd na hun heldenrollen in de achtste finales.

Bellingham behoedde Engeland voor een blamage tegen Slowakije, want zijn weergaloze omhaal in de slotseconden bracht zijn land nog langszij. In de verlengingen gingen de Engelsen daarna nog over hun tegenstander. Dat vierde Bellingham echter met een obsceen gebaar, ogenschijnlijk richting de Slowaakse bank.

LEES OOK: Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Bellingham en Demiral gesanctioneerd

Demiral was dan weer de held van Turkije. Hij scoorde twee keer tegen Oostenrijk en bezorgde zijn ploeg zo een 2-1-overwinning en een ticket voor de kwartfinale. Maar ook hij vierde ongepast. Demiral bracht de groet van de 'Grijze Wolven', een Turkse extreem-rechtse organisatie.

De UEFA was daar niet mee opgezet en dreigde met sancties. Vrijdagmiddag heeft het Disciplinair Comité van de Europese voetbalbond zijn verdict geveld. Bellingham kan daarbij opgelucht ademhalen.

Bellingham komt weg, Demiral niet

De Engelse vedette komt immers weg met een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd, wat betekent dat hij zaterdag gewoon mag meespelen tegen Zwitserland. Hij moet wel een boete van 30.000 euro betalen.

Demiral heeft dan weer minder geluk, want hij kreeg een effectieve schorsing van twee wedstrijden. Dat betekent dat hij niet alleen zaterdag tegen Nederland, maar ook in een eventuele halve finale vanuit de tribune zal moeten toekijken. De Turkse voetbalbond zou wel in beroep gaan tegen de sanctie.

Had Bellingham een effectieve schorsing moeten krijgen?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

15
15
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

54
54
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

307
307
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

39
39
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

536
536
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

63
63
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

137
137
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

824
824
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

85
85
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

578
578
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

396
396
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1253
1253
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

369
369
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

210
210
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

511
511
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

339
339
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

900
900
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

658
658
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

109
109
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

634
634
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

411
411

Meer sportnieuws