UEFA hakt knoop door over schorsingen Bellingham en Demiral

door
UEFA hakt knoop door over schorsingen Bellingham en Demiral

Vrijdagavond worden de kwartfinales van het EK op gang getrapt, maar een aantal spelers moesten nog bang afwachten of ze die wel zouden mogen spelen. Met name Jude Bellingham en Merih Demiral hing een schorsing boven het hoofd na hun heldenrollen in de achtste finales.

Bellingham behoedde Engeland voor een blamage tegen Slowakije, want zijn weergaloze omhaal in de slotseconden bracht zijn land nog langszij. In de verlengingen gingen de Engelsen daarna nog over hun tegenstander. Dat vierde Bellingham echter met een obsceen gebaar, ogenschijnlijk richting de Slowaakse bank.

LEES OOK: Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Bellingham en Demiral gesanctioneerd

Demiral was dan weer de held van Turkije. Hij scoorde twee keer tegen Oostenrijk en bezorgde zijn ploeg zo een 2-1-overwinning en een ticket voor de kwartfinale. Maar ook hij vierde ongepast. Demiral bracht de groet van de 'Grijze Wolven', een Turkse extreem-rechtse organisatie.

De UEFA was daar niet mee opgezet en dreigde met sancties. Vrijdagmiddag heeft het Disciplinair Comité van de Europese voetbalbond zijn verdict geveld. Bellingham kan daarbij opgelucht ademhalen.

Bellingham komt weg, Demiral niet

De Engelse vedette komt immers weg met een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd, wat betekent dat hij zaterdag gewoon mag meespelen tegen Zwitserland. Hij moet wel een boete van 30.000 euro betalen.

Demiral heeft dan weer minder geluk, want hij kreeg een effectieve schorsing van twee wedstrijden. Dat betekent dat hij niet alleen zaterdag tegen Nederland, maar ook in een eventuele halve finale vanuit de tribune zal moeten toekijken. De Turkse voetbalbond zou wel in beroep gaan tegen de sanctie.

Had Bellingham een effectieve schorsing moeten krijgen?

Meest recent

KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

4
4
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

14
14
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

93
93
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

91
91
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

23
23
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

288
288
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

159
159
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

420
420
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

88
88
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

29
29
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

392
392
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

44
44
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

403
403
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

132
132
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

335
335
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

236
236
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

312
312
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

105
105
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

475
475
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

516
516
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

648
648
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

313
313
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

216
216
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

321
321
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

81
81

Meer sportnieuws