‘Turkse matchwinnaar viert extreemrechts, UEFA grijpt in’

454
‘Turkse matchwinnaar viert extreemrechts, UEFA grijpt in’

Turkije deed wat de Rode Duivels niet konden, de kwartfinale bereiken op het EK. Het won met 2-1 van revelatie Oostenrijk en Merih Demiral was de gevierde man bij de Turken.

De centrale verdediger scoorde twee doelpunten, maar bij het tweede doelpunt ging Demiral over de schreef. De UEFA is een onderzoek gestart naar de controversiële viering van Demiral.

LEES OOK: Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Wolvengroet

Na zijn tweede goal deed Demiral ‘de wolvengroet’. Dat is een gebaar voor de extreem-rechtste Ülkücü-beweging of De Grijze Wolven. Het gebaar is onder meer in Frankrijk al verboden. De UEFA blijft niet bij de pakken zitten en onderzoekt de situatie.

Politieke uitingen zijn uit den boze op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Eerder werd Mirlind Daku van Albanië al twee matchen geschorst omdat hij na de wedstrijd tegen Kroatië (2-2) tijdens spreekkoren Servië en Noord-Macedonië had beledigd. Nu wacht Demiral mogelijk hetzelfde lot.

Schorsing?

Demiral zelf reageerde ook al op het voorval. "Ik wilde op een manier vieren die te maken heeft met mijn Turkse identiteit. Dus dat deed ik. Ik ben trots om Turks te zijn, ik voelde het na mijn goal in mijn lichaam. Er zit verder geen verborgen boodschap achter. Ik ben heel blij dat ik het gedaan heb."

Toch wacht de verdediger mogelijk een schorsing. Zaterdag neemt Turkije het in de kwartfinale van het EK op tegen Nederland. Het is nog maar de vraag of Demiral dan in actie zal mogen komen.

Moet de UEFA Demiral schorsen?

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

35
35
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

44
44
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

502
502
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

147
147
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

151
151
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

167
167
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

54
54
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

148
148
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

176
176
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

75
75
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

60
60
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

26
26
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

102
102
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

261
261
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

183
183
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

414
414
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

343
343
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

141
141
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

152
152
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

251
251
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

224
224
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

290
290
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

334
334
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

250
250
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

239
239

Meer sportnieuws