‘Turkse matchwinnaar viert extreemrechts, UEFA grijpt in’

door
‘Turkse matchwinnaar viert extreemrechts, UEFA grijpt in’

Turkije deed wat de Rode Duivels niet konden, de kwartfinale bereiken op het EK. Het won met 2-1 van revelatie Oostenrijk en Merih Demiral was de gevierde man bij de Turken.

De centrale verdediger scoorde twee doelpunten, maar bij het tweede doelpunt ging Demiral over de schreef. De UEFA is een onderzoek gestart naar de controversiële viering van Demiral.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Wolvengroet

Na zijn tweede goal deed Demiral ‘de wolvengroet’. Dat is een gebaar voor de extreem-rechtste Ülkücü-beweging of De Grijze Wolven. Het gebaar is onder meer in Frankrijk al verboden. De UEFA blijft niet bij de pakken zitten en onderzoekt de situatie.

Politieke uitingen zijn uit den boze op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Eerder werd Mirlind Daku van Albanië al twee matchen geschorst omdat hij na de wedstrijd tegen Kroatië (2-2) tijdens spreekkoren Servië en Noord-Macedonië had beledigd. Nu wacht Demiral mogelijk hetzelfde lot.

Schorsing?

Demiral zelf reageerde ook al op het voorval. "Ik wilde op een manier vieren die te maken heeft met mijn Turkse identiteit. Dus dat deed ik. Ik ben trots om Turks te zijn, ik voelde het na mijn goal in mijn lichaam. Er zit verder geen verborgen boodschap achter. Ik ben heel blij dat ik het gedaan heb."

Toch wacht de verdediger mogelijk een schorsing. Zaterdag neemt Turkije het in de kwartfinale van het EK op tegen Nederland. Het is nog maar de vraag of Demiral dan in actie zal mogen komen.

Moet de UEFA Demiral schorsen?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

128
128
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

31
31
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

53
53
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

149
149
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

27
27
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

76
76
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

135
135
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

71
71
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

138
138
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

83
83
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

158
158
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

328
328
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

389
389
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

177
177
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

363
363
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

268
268
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

417
417
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

113
113
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

104
104
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

572
572
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws