‘Turkse matchwinnaar viert extreemrechts, UEFA grijpt in’

door
‘Turkse matchwinnaar viert extreemrechts, UEFA grijpt in’

Turkije deed wat de Rode Duivels niet konden, de kwartfinale bereiken op het EK. Het won met 2-1 van revelatie Oostenrijk en Merih Demiral was de gevierde man bij de Turken.

De centrale verdediger scoorde twee doelpunten, maar bij het tweede doelpunt ging Demiral over de schreef. De UEFA is een onderzoek gestart naar de controversiële viering van Demiral.

LEES OOK: Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Wolvengroet

Na zijn tweede goal deed Demiral ‘de wolvengroet’. Dat is een gebaar voor de extreem-rechtste Ülkücü-beweging of De Grijze Wolven. Het gebaar is onder meer in Frankrijk al verboden. De UEFA blijft niet bij de pakken zitten en onderzoekt de situatie.

Politieke uitingen zijn uit den boze op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Eerder werd Mirlind Daku van Albanië al twee matchen geschorst omdat hij na de wedstrijd tegen Kroatië (2-2) tijdens spreekkoren Servië en Noord-Macedonië had beledigd. Nu wacht Demiral mogelijk hetzelfde lot.

Schorsing?

Demiral zelf reageerde ook al op het voorval. "Ik wilde op een manier vieren die te maken heeft met mijn Turkse identiteit. Dus dat deed ik. Ik ben trots om Turks te zijn, ik voelde het na mijn goal in mijn lichaam. Er zit verder geen verborgen boodschap achter. Ik ben heel blij dat ik het gedaan heb."

Toch wacht de verdediger mogelijk een schorsing. Zaterdag neemt Turkije het in de kwartfinale van het EK op tegen Nederland. Het is nog maar de vraag of Demiral dan in actie zal mogen komen.

Moet de UEFA Demiral schorsen?

Meest recent

Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

2
2
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

59
59
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

294
294
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

31
31
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

69
69
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

34
34
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

168
168
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

108
108
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

71
71
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

176
176
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

105
105
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

99
99
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

349
349
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

86
86
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

94
94
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

669
669
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

218
218
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

268
268
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

115
115
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57

Meer sportnieuws