‘Turkse matchwinnaar viert extreemrechts, UEFA grijpt in’

door
‘Turkse matchwinnaar viert extreemrechts, UEFA grijpt in’

Turkije deed wat de Rode Duivels niet konden, de kwartfinale bereiken op het EK. Het won met 2-1 van revelatie Oostenrijk en Merih Demiral was de gevierde man bij de Turken.

De centrale verdediger scoorde twee doelpunten, maar bij het tweede doelpunt ging Demiral over de schreef. De UEFA is een onderzoek gestart naar de controversiële viering van Demiral.

LEES OOK: Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Wolvengroet

Na zijn tweede goal deed Demiral ‘de wolvengroet’. Dat is een gebaar voor de extreem-rechtste Ülkücü-beweging of De Grijze Wolven. Het gebaar is onder meer in Frankrijk al verboden. De UEFA blijft niet bij de pakken zitten en onderzoekt de situatie.

Politieke uitingen zijn uit den boze op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Eerder werd Mirlind Daku van Albanië al twee matchen geschorst omdat hij na de wedstrijd tegen Kroatië (2-2) tijdens spreekkoren Servië en Noord-Macedonië had beledigd. Nu wacht Demiral mogelijk hetzelfde lot.

Schorsing?

Demiral zelf reageerde ook al op het voorval. "Ik wilde op een manier vieren die te maken heeft met mijn Turkse identiteit. Dus dat deed ik. Ik ben trots om Turks te zijn, ik voelde het na mijn goal in mijn lichaam. Er zit verder geen verborgen boodschap achter. Ik ben heel blij dat ik het gedaan heb."

Toch wacht de verdediger mogelijk een schorsing. Zaterdag neemt Turkije het in de kwartfinale van het EK op tegen Nederland. Het is nog maar de vraag of Demiral dan in actie zal mogen komen.

Moet de UEFA Demiral schorsen?

Meest recent

AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

1
1
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, Milan op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

75
75
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

23
23
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

174
174
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

32
32
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

168
168
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

58
58
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

165
165
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

34
34
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

71
71
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

128
128
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

336
336
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

216
216
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

86
86
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

67
67
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

87
87
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

46
46
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

477
477
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

177
177
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

444
444
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

53
53
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

511
511
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

221
221
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

198
198

Meer sportnieuws