Oranje kent opponent: Turkije verrast Oostenrijk in thriller

stemmen
Oranje kent opponent: Turkije verrast Oostenrijk in thriller

In wellicht de meest entertainende wedstrijd van de achtste finales heeft Turkije een ticket voor de kwartfinale gepakt. In een zinderende partij rekende het af met Oostenrijk en won het met 1-2. Daardoor mag het zaterdag aan de bak in Berlijn tegen Nederland.

Het stadion in Leipzig kleurde overwegend Turks en die vele fans mochten al zeer snel juichen. In een verschroeiend wedstrijdbegin viel er immers al na 57 seconden een Turkse goal. De Oostenrijkers kregen een hoekschop niet weg en Pentz moest de bal op de lijn weghalen. Hij duwde de bal echter voor de voet van Demiral, die van dichtbij hoog in doel knalde.

Oostenrijk reageerde meteen met een schot van Baumgartner dat maar net naast de paal rolde. En vijf minuten na de openingsgoal viel bijna op identieke wijze de gelijkmaker. Een indraaiende Oostenrijkse hoekschop verraste iedereen, maar Demiral kon uiteindelijk met meer geluk dan kunde verijdelen dat Baumgartner scoorde.

Demiral de grote held bij Turkije

Na die blitzstart gingen de kansen wel wat liggen, al bleef het een onderhoudende en gelijkopgaande wedstrijd. Turkije verdedigde echter goed en Oostenrijk vond geen antwoorden. Op die manier bleef de voorsprong tot de rust op het scorebord staan.

In de tweede helft bleek Oostenrijk echter verse moed getankt te hebben. Het ging van meet af aan op zoek naar de gelijkmaker, maar invaller Gregoritsch en Arnautovic lieten de kansen liggen. En dat werd door de Turken aan de overkant genadeloos afgestraft. Demiral torende bij een hoekschop boven alles en iedereen uit en kopte zijn tweede goal netjes in de verste hoek.

Turkije overleeft Oostenrijks slotoffensief

Oostenrijk leek in grote problemen te zitten, maar het reageerde snel. Opnieuw viel er een goal op een hoekschop: Posch verlengde uitstekend naar de tweede paal, waar Gregoritsch helemaal vrijstaand de bal tegen de touwen kon jagen.

Daardoor werd het laatste halfuur eenrichtingsverkeer. Turkije kroop achteruit en verdedigde met man en macht op de Oostenrijkse aanvalsgolven. Die leverden echter niet de verhoopte kansen op, maar in de slotseconden viel de 2-2 bijna alsnog. Günok pakte uit met een geweldige redding op een kopbal van Baumgartner, waardoor Turkije zich mag opmaken voor de kwartfinale.

Was Turkije de verdiende winnaar?

Meest recent

'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

66
66
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

29
29
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

43
43
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

77
77
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

93
93
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

37
37
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

62
62
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

105
105
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

42
42
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

127
127
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

124
124
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

98
98
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

178
178
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

164
164
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

30
30
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

265
265
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

294
294
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

60
60
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

196
196
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

924
924
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

183
183
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

129
129
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

62
62
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

146
146

Meer sportnieuws