Oranje kent opponent: Turkije verrast Oostenrijk in thriller

92
Oranje kent opponent: Turkije verrast Oostenrijk in thriller

In wellicht de meest entertainende wedstrijd van de achtste finales heeft Turkije een ticket voor de kwartfinale gepakt. In een zinderende partij rekende het af met Oostenrijk en won het met 1-2. Daardoor mag het zaterdag aan de bak in Berlijn tegen Nederland.

Het stadion in Leipzig kleurde overwegend Turks en die vele fans mochten al zeer snel juichen. In een verschroeiend wedstrijdbegin viel er immers al na 57 seconden een Turkse goal. De Oostenrijkers kregen een hoekschop niet weg en Pentz moest de bal op de lijn weghalen. Hij duwde de bal echter voor de voet van Demiral, die van dichtbij hoog in doel knalde.

Oostenrijk reageerde meteen met een schot van Baumgartner dat maar net naast de paal rolde. En vijf minuten na de openingsgoal viel bijna op identieke wijze de gelijkmaker. Een indraaiende Oostenrijkse hoekschop verraste iedereen, maar Demiral kon uiteindelijk met meer geluk dan kunde verijdelen dat Baumgartner scoorde.

Demiral de grote held bij Turkije

Na die blitzstart gingen de kansen wel wat liggen, al bleef het een onderhoudende en gelijkopgaande wedstrijd. Turkije verdedigde echter goed en Oostenrijk vond geen antwoorden. Op die manier bleef de voorsprong tot de rust op het scorebord staan.

In de tweede helft bleek Oostenrijk echter verse moed getankt te hebben. Het ging van meet af aan op zoek naar de gelijkmaker, maar invaller Gregoritsch en Arnautovic lieten de kansen liggen. En dat werd door de Turken aan de overkant genadeloos afgestraft. Demiral torende bij een hoekschop boven alles en iedereen uit en kopte zijn tweede goal netjes in de verste hoek.

Turkije overleeft Oostenrijks slotoffensief

Oostenrijk leek in grote problemen te zitten, maar het reageerde snel. Opnieuw viel er een goal op een hoekschop: Posch verlengde uitstekend naar de tweede paal, waar Gregoritsch helemaal vrijstaand de bal tegen de touwen kon jagen.

Daardoor werd het laatste halfuur eenrichtingsverkeer. Turkije kroop achteruit en verdedigde met man en macht op de Oostenrijkse aanvalsgolven. Die leverden echter niet de verhoopte kansen op, maar in de slotseconden viel de 2-2 bijna alsnog. Günok pakte uit met een geweldige redding op een kopbal van Baumgartner, waardoor Turkije zich mag opmaken voor de kwartfinale.

Was Turkije de verdiende winnaar?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

8
8
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

11
11
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

24
24
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

50
50
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

176
176
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

54
54
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

52
52
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

129
129
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

33
33
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

145
145
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

686
686
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

50
50
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

63
63
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

64
64
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

337
337
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

152
152
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

94
94
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

182
182
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

229
229
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

117
117
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

134
134

Meer sportnieuws