Oranje kent opponent: Turkije verrast Oostenrijk in thriller

door
Oranje kent opponent: Turkije verrast Oostenrijk in thriller

In wellicht de meest entertainende wedstrijd van de achtste finales heeft Turkije een ticket voor de kwartfinale gepakt. In een zinderende partij rekende het af met Oostenrijk en won het met 1-2. Daardoor mag het zaterdag aan de bak in Berlijn tegen Nederland.

Het stadion in Leipzig kleurde overwegend Turks en die vele fans mochten al zeer snel juichen. In een verschroeiend wedstrijdbegin viel er immers al na 57 seconden een Turkse goal. De Oostenrijkers kregen een hoekschop niet weg en Pentz moest de bal op de lijn weghalen. Hij duwde de bal echter voor de voet van Demiral, die van dichtbij hoog in doel knalde.

Oostenrijk reageerde meteen met een schot van Baumgartner dat maar net naast de paal rolde. En vijf minuten na de openingsgoal viel bijna op identieke wijze de gelijkmaker. Een indraaiende Oostenrijkse hoekschop verraste iedereen, maar Demiral kon uiteindelijk met meer geluk dan kunde verijdelen dat Baumgartner scoorde.

Demiral de grote held bij Turkije

Na die blitzstart gingen de kansen wel wat liggen, al bleef het een onderhoudende en gelijkopgaande wedstrijd. Turkije verdedigde echter goed en Oostenrijk vond geen antwoorden. Op die manier bleef de voorsprong tot de rust op het scorebord staan.

In de tweede helft bleek Oostenrijk echter verse moed getankt te hebben. Het ging van meet af aan op zoek naar de gelijkmaker, maar invaller Gregoritsch en Arnautovic lieten de kansen liggen. En dat werd door de Turken aan de overkant genadeloos afgestraft. Demiral torende bij een hoekschop boven alles en iedereen uit en kopte zijn tweede goal netjes in de verste hoek.

Turkije overleeft Oostenrijks slotoffensief

Oostenrijk leek in grote problemen te zitten, maar het reageerde snel. Opnieuw viel er een goal op een hoekschop: Posch verlengde uitstekend naar de tweede paal, waar Gregoritsch helemaal vrijstaand de bal tegen de touwen kon jagen.

Daardoor werd het laatste halfuur eenrichtingsverkeer. Turkije kroop achteruit en verdedigde met man en macht op de Oostenrijkse aanvalsgolven. Die leverden echter niet de verhoopte kansen op, maar in de slotseconden viel de 2-2 bijna alsnog. Günok pakte uit met een geweldige redding op een kopbal van Baumgartner, waardoor Turkije zich mag opmaken voor de kwartfinale.

JOUW MENING TELT:
Was Turkije de verdiende winnaar?

Meest recent

'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

21
21
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

150
150
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

214
214
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

118
118
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

169
169
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

251
251
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

645
645
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

362
362
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

102
102
Club strikt ruwe diamant: experts verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1009
1009
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

189
189
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

477
477
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

857
857
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

163
163
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

720
720
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

123
123
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

77
77
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

571
571
Miljoenenwinst voor Frank Rijkaard: Eén slimme investering

Frank Rijkaard is nog steeds een ronkende naam in de voetbalwereld. De Nederlander kende een ...

115
115
'Karel Geraerts heeft verrassende nieuwe club beet'

Het Europese seizoen in het clubvoetbal zit erop, de voorbereiding op de komende jaargang gaat ...

298
298
'Sportief directeur gecharmeerd: Napoli wil toeslaan bij Club'

Club Brugge KV beleefde tot dusver een redelijk rustige transferzomer, maar daar komt in de volgende ...

452
452
"Heel zwaar voor hem" - trio in problemen bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben het eerste luik van hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 achter de rug. ...

633
633
Antwerp baalt: bliksemvertrek Chery in kannen en kruiken

Antwerp FC heeft een teleurstellende week achter de rug. Vrijdag raakte bekend dat de Great Old ...

289
289
'Genk houdt tweede JPL-smaakmaker in transfervizier'

KRC Genk treedt komend seizoen opnieuw aan in Europa en kan dus nog wat versterking in de breedte ...

455
455
'Duivel zet zinnen op transfer: prijskaartje van 60 miljoen'

Na hun eerste WK-kwalificatiewedstrijden genieten de meeste Rode Duivels momenteel van een ...

165
165

Meer sportnieuws