Oranje kent opponent: Turkije verrast Oostenrijk in thriller

door
Oranje kent opponent: Turkije verrast Oostenrijk in thriller

In wellicht de meest entertainende wedstrijd van de achtste finales heeft Turkije een ticket voor de kwartfinale gepakt. In een zinderende partij rekende het af met Oostenrijk en won het met 1-2. Daardoor mag het zaterdag aan de bak in Berlijn tegen Nederland.

Het stadion in Leipzig kleurde overwegend Turks en die vele fans mochten al zeer snel juichen. In een verschroeiend wedstrijdbegin viel er immers al na 57 seconden een Turkse goal. De Oostenrijkers kregen een hoekschop niet weg en Pentz moest de bal op de lijn weghalen. Hij duwde de bal echter voor de voet van Demiral, die van dichtbij hoog in doel knalde.

Oostenrijk reageerde meteen met een schot van Baumgartner dat maar net naast de paal rolde. En vijf minuten na de openingsgoal viel bijna op identieke wijze de gelijkmaker. Een indraaiende Oostenrijkse hoekschop verraste iedereen, maar Demiral kon uiteindelijk met meer geluk dan kunde verijdelen dat Baumgartner scoorde.

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Demiral de grote held bij Turkije

Na die blitzstart gingen de kansen wel wat liggen, al bleef het een onderhoudende en gelijkopgaande wedstrijd. Turkije verdedigde echter goed en Oostenrijk vond geen antwoorden. Op die manier bleef de voorsprong tot de rust op het scorebord staan.

In de tweede helft bleek Oostenrijk echter verse moed getankt te hebben. Het ging van meet af aan op zoek naar de gelijkmaker, maar invaller Gregoritsch en Arnautovic lieten de kansen liggen. En dat werd door de Turken aan de overkant genadeloos afgestraft. Demiral torende bij een hoekschop boven alles en iedereen uit en kopte zijn tweede goal netjes in de verste hoek.

Turkije overleeft Oostenrijks slotoffensief

Oostenrijk leek in grote problemen te zitten, maar het reageerde snel. Opnieuw viel er een goal op een hoekschop: Posch verlengde uitstekend naar de tweede paal, waar Gregoritsch helemaal vrijstaand de bal tegen de touwen kon jagen.

Daardoor werd het laatste halfuur eenrichtingsverkeer. Turkije kroop achteruit en verdedigde met man en macht op de Oostenrijkse aanvalsgolven. Die leverden echter niet de verhoopte kansen op, maar in de slotseconden viel de 2-2 bijna alsnog. Günok pakte uit met een geweldige redding op een kopbal van Baumgartner, waardoor Turkije zich mag opmaken voor de kwartfinale.

Was Turkije de verdiende winnaar?

Meest recent

Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

1
1
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

51
51
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

32
32
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

30
30
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

62
62
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

24
24
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

64
64
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

251
251
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

102
102
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

349
349
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

114
114
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

165
165
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

285
285
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

367
367
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

76
76
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

132
132
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

530
530
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

32
32
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

146
146
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

104
104
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

279
279
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

976
976
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

297
297
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

321
321

Meer sportnieuws