Oranje kent opponent: Turkije verrast Oostenrijk in thriller

door
Oranje kent opponent: Turkije verrast Oostenrijk in thriller

In wellicht de meest entertainende wedstrijd van de achtste finales heeft Turkije een ticket voor de kwartfinale gepakt. In een zinderende partij rekende het af met Oostenrijk en won het met 1-2. Daardoor mag het zaterdag aan de bak in Berlijn tegen Nederland.

Het stadion in Leipzig kleurde overwegend Turks en die vele fans mochten al zeer snel juichen. In een verschroeiend wedstrijdbegin viel er immers al na 57 seconden een Turkse goal. De Oostenrijkers kregen een hoekschop niet weg en Pentz moest de bal op de lijn weghalen. Hij duwde de bal echter voor de voet van Demiral, die van dichtbij hoog in doel knalde.

Oostenrijk reageerde meteen met een schot van Baumgartner dat maar net naast de paal rolde. En vijf minuten na de openingsgoal viel bijna op identieke wijze de gelijkmaker. Een indraaiende Oostenrijkse hoekschop verraste iedereen, maar Demiral kon uiteindelijk met meer geluk dan kunde verijdelen dat Baumgartner scoorde.

LEES OOK: Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Demiral de grote held bij Turkije

Na die blitzstart gingen de kansen wel wat liggen, al bleef het een onderhoudende en gelijkopgaande wedstrijd. Turkije verdedigde echter goed en Oostenrijk vond geen antwoorden. Op die manier bleef de voorsprong tot de rust op het scorebord staan.

In de tweede helft bleek Oostenrijk echter verse moed getankt te hebben. Het ging van meet af aan op zoek naar de gelijkmaker, maar invaller Gregoritsch en Arnautovic lieten de kansen liggen. En dat werd door de Turken aan de overkant genadeloos afgestraft. Demiral torende bij een hoekschop boven alles en iedereen uit en kopte zijn tweede goal netjes in de verste hoek.

Turkije overleeft Oostenrijks slotoffensief

Oostenrijk leek in grote problemen te zitten, maar het reageerde snel. Opnieuw viel er een goal op een hoekschop: Posch verlengde uitstekend naar de tweede paal, waar Gregoritsch helemaal vrijstaand de bal tegen de touwen kon jagen.

Daardoor werd het laatste halfuur eenrichtingsverkeer. Turkije kroop achteruit en verdedigde met man en macht op de Oostenrijkse aanvalsgolven. Die leverden echter niet de verhoopte kansen op, maar in de slotseconden viel de 2-2 bijna alsnog. Günok pakte uit met een geweldige redding op een kopbal van Baumgartner, waardoor Turkije zich mag opmaken voor de kwartfinale.

Was Turkije de verdiende winnaar?

Meest recent

Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

15
15
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

219
219
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

62
62
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

88
88
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

148
148
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

36
36
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

366
366
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

320
320
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

48
48
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

193
193
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

418
418
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

87
87
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

688
688
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

147
147
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

319
319
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

126
126
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

165
165
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

373
373
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

546
546
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

865
865
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

307
307
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

155
155

Meer sportnieuws