‘Anderlecht geeft een bom duiten uit aan Praet-megadeal’

1596
‘Anderlecht geeft een bom duiten uit aan Praet-megadeal’

Anderlecht wil graag Dennis Praet terughalen en biedt hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro volgens Tuttomercatoweb. Praet is momenteel transfervrij na het aflopen van zijn contract bij Leicester City en overweegt zijn opties, met een voorkeur voor Italië waar hij eerder speelde voor Sampdoria en Torino.

Anderlecht ziet Praet als de ideale nummer 8 dankzij zijn kwaliteit, werkijver en creativiteit. Hoewel Praet openstaat voor een terugkeer naar België, blijft de Serie A aantrekkelijker voor hem. Anderlecht heeft dringend versterking nodig op het middenveld en hoopt met Praet een meer aanvallend en dominant team te vormen.

LEES OOK: Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

Geen Delaney? Anderlecht droomt van Praet

De zomermercato komt bij Anderlecht traag op gang. Momenteel is er weinig beweging op inkomend transfervlak, wat samenhangt met de onzekere toekomst van verschillende basisspelers.

Killian Sardella trekt concrete interesse van Werder Bremen. Huurlingen Federico Gattoni, Kasper Schmeichel, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney keren waarschijnlijk niet terug naar het Lotto Park.

Anderlecht wil Delaney graag nog twee jaar behouden, maar zijn salariseisen vormen een struikelblok. Als Delaney vertrekt, moet Anderlecht zich op alternatieven richten. In dat geval droomt Sporting van de terugkeer van Dennis Praet, een ex-kampioenenmaker en Gouden Schoen van paars-wit.

De positie van nummer 8 is een prioriteit voor de Belgische recordkampioen, waar men op zoek is naar een speler met kwaliteit, werkijver, creativiteit, ervaring en voetballend vermogen.

Anderlecht biedt Praet jaarsalaris van 1 miljoen euro

Anderlecht heeft Dennis Praet tot een serieuze kandidaat gemaakt, maar de speler zelf overweegt nog al zijn opties. Praet is momenteel transfervrij, aangezien zijn contract bij Leicester City is afgelopen.

Hij heeft echter mogelijk een nieuw avontuur in Italië in gedachten boven een terugkeer naar België. Praet heeft tijdens zijn periodes bij Sampdoria en Torino verliefd geraakt op Italië en zou zichzelf opnieuw in de Serie A kunnen zien spelen.

Daarnaast zal Anderlecht ook moeten voldoen aan zijn salariseisen. Volgens Tuttomercatoweb heeft Praet momenteel één aanbieding ontvangen, en die kwam uit Brussel. Anderlecht biedt een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is de vraag of dit aan Praet's verwachtingen voldoet.

In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij was tot zijn laatste seizoen nog steeds een van de grootverdieners bij de Foxes.

Praet is de droommiddenvelder van Anderlecht

Anderlecht heeft dringend behoefte aan een speler zoals Dennis Praet. Hij past perfect in het profiel van een kwalitatieve, creatieve en ervaren nummer 8 die hard werkt en over groot voetballend vermogen beschikt.

Anderlecht zoekt naar pionnen die het team volgend seizoen aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen, en Praet zou deze rol uitstekend kunnen vervullen.

Praet biedt Anderlecht een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box spelen. Enzo Maresca, de voormalige coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester. 

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Praet staat open voor JPL rentree maar Italië heeft streepje voor

Dennis Praet voelde zelf dat hij aan iets nieuws toe is. Op 30-jarige leeftijd ervaart hij fysiek gezien het hoogtepunt van zijn carrière en wil hij ergens weer belangrijk worden.

In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde Praet dat de tactische Serie A, waar hij bij Sampdoria en Torino speelde, altijd een streepje voor zal hebben op andere competities.

Anderzijds sluit hij ook geen terugkeer naar België uit. “Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch.” In januari stond Dennis Praet hoog op de verlanglijst van Antwerp FC, dat hem als een goede vervanger zag voor het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid.

Er werd toen gesproken en er was interesse, maar een terugkeer naar België kwam er niet van.

“Maar dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte. Als vrije speler sta ik nu sterker.”

Nu, als vrije speler, is de situatie anders en staat Praet in een betere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder financiële obstakels.

Speelt Praet volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

3
3
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

11
11
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

33
33
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

334
334
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

117
117
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

62
62
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

317
317
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

176
176
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

41
41
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

452
452
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

440
440
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

58
58
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

129
129
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

119
119
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

284
284
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

9
9
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

110
110
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

372
372
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

104
104
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

132
132
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

278
278
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

261
261
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

63
63
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

41
41
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

58
58

Meer sportnieuws