‘Anderlecht geeft een bom duiten uit aan Praet-megadeal’

1596
‘Anderlecht geeft een bom duiten uit aan Praet-megadeal’

Anderlecht wil graag Dennis Praet terughalen en biedt hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro volgens Tuttomercatoweb. Praet is momenteel transfervrij na het aflopen van zijn contract bij Leicester City en overweegt zijn opties, met een voorkeur voor Italië waar hij eerder speelde voor Sampdoria en Torino.

Anderlecht ziet Praet als de ideale nummer 8 dankzij zijn kwaliteit, werkijver en creativiteit. Hoewel Praet openstaat voor een terugkeer naar België, blijft de Serie A aantrekkelijker voor hem. Anderlecht heeft dringend versterking nodig op het middenveld en hoopt met Praet een meer aanvallend en dominant team te vormen.

LEES OOK: Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Geen Delaney? Anderlecht droomt van Praet

De zomermercato komt bij Anderlecht traag op gang. Momenteel is er weinig beweging op inkomend transfervlak, wat samenhangt met de onzekere toekomst van verschillende basisspelers.

Killian Sardella trekt concrete interesse van Werder Bremen. Huurlingen Federico Gattoni, Kasper Schmeichel, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney keren waarschijnlijk niet terug naar het Lotto Park.

Anderlecht wil Delaney graag nog twee jaar behouden, maar zijn salariseisen vormen een struikelblok. Als Delaney vertrekt, moet Anderlecht zich op alternatieven richten. In dat geval droomt Sporting van de terugkeer van Dennis Praet, een ex-kampioenenmaker en Gouden Schoen van paars-wit.

De positie van nummer 8 is een prioriteit voor de Belgische recordkampioen, waar men op zoek is naar een speler met kwaliteit, werkijver, creativiteit, ervaring en voetballend vermogen.

Anderlecht biedt Praet jaarsalaris van 1 miljoen euro

Anderlecht heeft Dennis Praet tot een serieuze kandidaat gemaakt, maar de speler zelf overweegt nog al zijn opties. Praet is momenteel transfervrij, aangezien zijn contract bij Leicester City is afgelopen.

Hij heeft echter mogelijk een nieuw avontuur in Italië in gedachten boven een terugkeer naar België. Praet heeft tijdens zijn periodes bij Sampdoria en Torino verliefd geraakt op Italië en zou zichzelf opnieuw in de Serie A kunnen zien spelen.

Daarnaast zal Anderlecht ook moeten voldoen aan zijn salariseisen. Volgens Tuttomercatoweb heeft Praet momenteel één aanbieding ontvangen, en die kwam uit Brussel. Anderlecht biedt een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is de vraag of dit aan Praet's verwachtingen voldoet.

In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij was tot zijn laatste seizoen nog steeds een van de grootverdieners bij de Foxes.

Praet is de droommiddenvelder van Anderlecht

Anderlecht heeft dringend behoefte aan een speler zoals Dennis Praet. Hij past perfect in het profiel van een kwalitatieve, creatieve en ervaren nummer 8 die hard werkt en over groot voetballend vermogen beschikt.

Anderlecht zoekt naar pionnen die het team volgend seizoen aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen, en Praet zou deze rol uitstekend kunnen vervullen.

Praet biedt Anderlecht een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box spelen. Enzo Maresca, de voormalige coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester. 

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Praet staat open voor JPL rentree maar Italië heeft streepje voor

Dennis Praet voelde zelf dat hij aan iets nieuws toe is. Op 30-jarige leeftijd ervaart hij fysiek gezien het hoogtepunt van zijn carrière en wil hij ergens weer belangrijk worden.

In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde Praet dat de tactische Serie A, waar hij bij Sampdoria en Torino speelde, altijd een streepje voor zal hebben op andere competities.

Anderzijds sluit hij ook geen terugkeer naar België uit. “Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch.” In januari stond Dennis Praet hoog op de verlanglijst van Antwerp FC, dat hem als een goede vervanger zag voor het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid.

Er werd toen gesproken en er was interesse, maar een terugkeer naar België kwam er niet van.

“Maar dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte. Als vrije speler sta ik nu sterker.”

Nu, als vrije speler, is de situatie anders en staat Praet in een betere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder financiële obstakels.

Speelt Praet volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Donderdagavond zijn drie Belgische clubs in Europa aan zet. De debatten worden om 19u geopend door ...

8
8
Van Veldhoven legt transferplannen Lommel op tafel

Voor Lommel is de terugkeer in de Jupiler Pro League best woelig verlopen. Het begon zijn seizoen ...

11
11
Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

230
230
'Fenerbahçe wil na Lukaku meteen tweede Duivel'

De Turkse topclubs halen deze zomer stevig uit op de mercato en richten daarbij ook hun pijlen op ...

25
25
Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

59
59
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

65
65
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

339
339
Nieuwe smaakmaker staat op bij STVV

STVV staat voor een tweeluik met Omonia Nicosia in de laatste voorronde van de Europa League. De ...

38
38
'Club Brugge stunt wéér: 10M-Belg kiest blauw-zwart'

Club Brugge staat dicht bij een nieuwe toptransfer. Een 22-jarige Belg van tien miljoen euro heeft ...

1184
1184
Hoe Sibierski Anderlecht van jarenlang probleem verlost

Antoine Sibierski is bezig aan een stevige mercato. Paars-Wit zal ruim meer dan 20 miljoen euro gaan ...

411
411
García trapt na: Vanaken betaalt alsnog de zwaarste prijs

Rudi Garcia heeft opnieuw uitgehaald naar de hele discussie rond Hans Vanaken op het WK. Alleen ...

766
766
‘20M-transferbom Club Brugge krijgt plots pijnlijke wending’

Club Brugge blijft jagen op een nieuwe topspeler, maar de droomtransfer dreigt plots muurvast te ...

406
406
Pijnlijke klap voor Anderlecht: 8M-man vertrekt gratis

Anderlecht leek een opvallende buitenkans op het spoor. Een speler die ooit acht miljoen euro ...

558
558
'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

De selectie en staff van RSC Anderlecht vertoeven momenteel in Kazachstan voor het Europese duel op ...

916
916
Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

85
85
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

720
720
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

177
177
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

88
88
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

400
400
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

380
380
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

1230
1230
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

1058
1058
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

248
248
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

168
168
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

224
224

Meer sportnieuws