‘Anderlecht geeft een bom duiten uit aan Praet-megadeal’

1596
‘Anderlecht geeft een bom duiten uit aan Praet-megadeal’

Anderlecht wil graag Dennis Praet terughalen en biedt hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro volgens Tuttomercatoweb. Praet is momenteel transfervrij na het aflopen van zijn contract bij Leicester City en overweegt zijn opties, met een voorkeur voor Italië waar hij eerder speelde voor Sampdoria en Torino.

Anderlecht ziet Praet als de ideale nummer 8 dankzij zijn kwaliteit, werkijver en creativiteit. Hoewel Praet openstaat voor een terugkeer naar België, blijft de Serie A aantrekkelijker voor hem. Anderlecht heeft dringend versterking nodig op het middenveld en hoopt met Praet een meer aanvallend en dominant team te vormen.

LEES OOK: Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

Geen Delaney? Anderlecht droomt van Praet

De zomermercato komt bij Anderlecht traag op gang. Momenteel is er weinig beweging op inkomend transfervlak, wat samenhangt met de onzekere toekomst van verschillende basisspelers.

Killian Sardella trekt concrete interesse van Werder Bremen. Huurlingen Federico Gattoni, Kasper Schmeichel, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney keren waarschijnlijk niet terug naar het Lotto Park.

Anderlecht wil Delaney graag nog twee jaar behouden, maar zijn salariseisen vormen een struikelblok. Als Delaney vertrekt, moet Anderlecht zich op alternatieven richten. In dat geval droomt Sporting van de terugkeer van Dennis Praet, een ex-kampioenenmaker en Gouden Schoen van paars-wit.

De positie van nummer 8 is een prioriteit voor de Belgische recordkampioen, waar men op zoek is naar een speler met kwaliteit, werkijver, creativiteit, ervaring en voetballend vermogen.

Anderlecht biedt Praet jaarsalaris van 1 miljoen euro

Anderlecht heeft Dennis Praet tot een serieuze kandidaat gemaakt, maar de speler zelf overweegt nog al zijn opties. Praet is momenteel transfervrij, aangezien zijn contract bij Leicester City is afgelopen.

Hij heeft echter mogelijk een nieuw avontuur in Italië in gedachten boven een terugkeer naar België. Praet heeft tijdens zijn periodes bij Sampdoria en Torino verliefd geraakt op Italië en zou zichzelf opnieuw in de Serie A kunnen zien spelen.

Daarnaast zal Anderlecht ook moeten voldoen aan zijn salariseisen. Volgens Tuttomercatoweb heeft Praet momenteel één aanbieding ontvangen, en die kwam uit Brussel. Anderlecht biedt een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is de vraag of dit aan Praet's verwachtingen voldoet.

In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij was tot zijn laatste seizoen nog steeds een van de grootverdieners bij de Foxes.

Praet is de droommiddenvelder van Anderlecht

Anderlecht heeft dringend behoefte aan een speler zoals Dennis Praet. Hij past perfect in het profiel van een kwalitatieve, creatieve en ervaren nummer 8 die hard werkt en over groot voetballend vermogen beschikt.

Anderlecht zoekt naar pionnen die het team volgend seizoen aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen, en Praet zou deze rol uitstekend kunnen vervullen.

Praet biedt Anderlecht een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box spelen. Enzo Maresca, de voormalige coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester. 

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Praet staat open voor JPL rentree maar Italië heeft streepje voor

Dennis Praet voelde zelf dat hij aan iets nieuws toe is. Op 30-jarige leeftijd ervaart hij fysiek gezien het hoogtepunt van zijn carrière en wil hij ergens weer belangrijk worden.

In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde Praet dat de tactische Serie A, waar hij bij Sampdoria en Torino speelde, altijd een streepje voor zal hebben op andere competities.

Anderzijds sluit hij ook geen terugkeer naar België uit. “Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch.” In januari stond Dennis Praet hoog op de verlanglijst van Antwerp FC, dat hem als een goede vervanger zag voor het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid.

Er werd toen gesproken en er was interesse, maar een terugkeer naar België kwam er niet van.

“Maar dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte. Als vrije speler sta ik nu sterker.”

Nu, als vrije speler, is de situatie anders en staat Praet in een betere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder financiële obstakels.

Speelt Praet volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

1
1
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

7
7
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

49
49
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

105
105
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

17
17
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

6
6
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

19
19
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

71
71
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

411
411
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

74
74
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

279
279
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

223
223
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

124
124
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

154
154
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

176
176
Ruben Van Gucht krijgt hallucinant werkschema voorgeschoteld

Ruben Van Gucht leidt een leven waar de meeste mensen al moe van worden als ze het alleen maar ...

22
22
Lammens plots in vieze papieren bij Manchester United

Senne Lammens werd vorig seizoen uitgeroepen tot ‘Transfer van het Jaar’ in de Premier ...

369
369
Verheyen vreest voor Club: “Wordt het niet eens tijd?”

Club Brugge kijkt dinsdagavond Internazionale recht in de ogen namens de League Phase van de ...

178
178
Raman haalt gram bij KVM: “Boze reactie sprak boekdelen”

Benito Raman lag even in de clinch met KV Mechelen, maar afgelopen speeldag was de aanvaller van ...

84
84
'Van kwaad naar erger: Bakayoko incasseert mokerslag'

Johan Bakayoko schitterde bij PSV en versierde een toptransfer naar RB Leipzig. Ook daar schoot hij ...

79
79
Hier kijk je vanavond live naar Internazionale - Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. Om 21u start de Europese clash ...

155
155
"Pal naast moordenaar!"-Deschacht haalt ongefilterd uit

Olivier Deschacht lag de voorbije week onder vuur na zijn opvallende uitspraak over het ...

94
94
Antwerp-fans vellen straf oordeel over Marvin Compper

Het begint heet te worden onder de stoel van Marvin Compper na de 5-1 nederlaag tegen Westerlo ...

266
266
Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts

Mika Godts maakte afgelopen zomer de monstertransfer van Ajax naar PSG. De Franse grootmacht legde ...

236
236
Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

181
181

Meer sportnieuws