‘Anderlecht geeft een bom duiten uit aan Praet-megadeal’

1596
‘Anderlecht geeft een bom duiten uit aan Praet-megadeal’

Anderlecht wil graag Dennis Praet terughalen en biedt hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro volgens Tuttomercatoweb. Praet is momenteel transfervrij na het aflopen van zijn contract bij Leicester City en overweegt zijn opties, met een voorkeur voor Italië waar hij eerder speelde voor Sampdoria en Torino.

Anderlecht ziet Praet als de ideale nummer 8 dankzij zijn kwaliteit, werkijver en creativiteit. Hoewel Praet openstaat voor een terugkeer naar België, blijft de Serie A aantrekkelijker voor hem. Anderlecht heeft dringend versterking nodig op het middenveld en hoopt met Praet een meer aanvallend en dominant team te vormen.

LEES OOK: Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Geen Delaney? Anderlecht droomt van Praet

De zomermercato komt bij Anderlecht traag op gang. Momenteel is er weinig beweging op inkomend transfervlak, wat samenhangt met de onzekere toekomst van verschillende basisspelers.

Killian Sardella trekt concrete interesse van Werder Bremen. Huurlingen Federico Gattoni, Kasper Schmeichel, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney keren waarschijnlijk niet terug naar het Lotto Park.

Anderlecht wil Delaney graag nog twee jaar behouden, maar zijn salariseisen vormen een struikelblok. Als Delaney vertrekt, moet Anderlecht zich op alternatieven richten. In dat geval droomt Sporting van de terugkeer van Dennis Praet, een ex-kampioenenmaker en Gouden Schoen van paars-wit.

De positie van nummer 8 is een prioriteit voor de Belgische recordkampioen, waar men op zoek is naar een speler met kwaliteit, werkijver, creativiteit, ervaring en voetballend vermogen.

Anderlecht biedt Praet jaarsalaris van 1 miljoen euro

Anderlecht heeft Dennis Praet tot een serieuze kandidaat gemaakt, maar de speler zelf overweegt nog al zijn opties. Praet is momenteel transfervrij, aangezien zijn contract bij Leicester City is afgelopen.

Hij heeft echter mogelijk een nieuw avontuur in Italië in gedachten boven een terugkeer naar België. Praet heeft tijdens zijn periodes bij Sampdoria en Torino verliefd geraakt op Italië en zou zichzelf opnieuw in de Serie A kunnen zien spelen.

Daarnaast zal Anderlecht ook moeten voldoen aan zijn salariseisen. Volgens Tuttomercatoweb heeft Praet momenteel één aanbieding ontvangen, en die kwam uit Brussel. Anderlecht biedt een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is de vraag of dit aan Praet's verwachtingen voldoet.

In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij was tot zijn laatste seizoen nog steeds een van de grootverdieners bij de Foxes.

Praet is de droommiddenvelder van Anderlecht

Anderlecht heeft dringend behoefte aan een speler zoals Dennis Praet. Hij past perfect in het profiel van een kwalitatieve, creatieve en ervaren nummer 8 die hard werkt en over groot voetballend vermogen beschikt.

Anderlecht zoekt naar pionnen die het team volgend seizoen aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen, en Praet zou deze rol uitstekend kunnen vervullen.

Praet biedt Anderlecht een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box spelen. Enzo Maresca, de voormalige coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester. 

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Praet staat open voor JPL rentree maar Italië heeft streepje voor

Dennis Praet voelde zelf dat hij aan iets nieuws toe is. Op 30-jarige leeftijd ervaart hij fysiek gezien het hoogtepunt van zijn carrière en wil hij ergens weer belangrijk worden.

In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde Praet dat de tactische Serie A, waar hij bij Sampdoria en Torino speelde, altijd een streepje voor zal hebben op andere competities.

Anderzijds sluit hij ook geen terugkeer naar België uit. “Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch.” In januari stond Dennis Praet hoog op de verlanglijst van Antwerp FC, dat hem als een goede vervanger zag voor het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid.

Er werd toen gesproken en er was interesse, maar een terugkeer naar België kwam er niet van.

“Maar dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte. Als vrije speler sta ik nu sterker.”

Nu, als vrije speler, is de situatie anders en staat Praet in een betere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder financiële obstakels.

Speelt Praet volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

1
1
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

15
15
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

21
21
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

22
22
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

174
174
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

59
59
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

28
28
Deschacht verrast met opvallende transfertip voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

159
159
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

43
43
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

86
86
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

46
46
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

38
38
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

197
197
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

69
69
Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

21
21
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

140
140
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

198
198
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

118
118
Xander Dierckx over strijd met Vermeeren: "Goede speler, maar..."

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

151
151
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

131
131
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

185
185
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

164
164
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

507
507
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

159
159

Meer sportnieuws