‘Anderlecht geeft een bom duiten uit aan Praet-megadeal’

1596
‘Anderlecht geeft een bom duiten uit aan Praet-megadeal’

Anderlecht wil graag Dennis Praet terughalen en biedt hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro volgens Tuttomercatoweb. Praet is momenteel transfervrij na het aflopen van zijn contract bij Leicester City en overweegt zijn opties, met een voorkeur voor Italië waar hij eerder speelde voor Sampdoria en Torino.

Anderlecht ziet Praet als de ideale nummer 8 dankzij zijn kwaliteit, werkijver en creativiteit. Hoewel Praet openstaat voor een terugkeer naar België, blijft de Serie A aantrekkelijker voor hem. Anderlecht heeft dringend versterking nodig op het middenveld en hoopt met Praet een meer aanvallend en dominant team te vormen.

LEES OOK: Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

Geen Delaney? Anderlecht droomt van Praet

De zomermercato komt bij Anderlecht traag op gang. Momenteel is er weinig beweging op inkomend transfervlak, wat samenhangt met de onzekere toekomst van verschillende basisspelers.

Killian Sardella trekt concrete interesse van Werder Bremen. Huurlingen Federico Gattoni, Kasper Schmeichel, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney keren waarschijnlijk niet terug naar het Lotto Park.

Anderlecht wil Delaney graag nog twee jaar behouden, maar zijn salariseisen vormen een struikelblok. Als Delaney vertrekt, moet Anderlecht zich op alternatieven richten. In dat geval droomt Sporting van de terugkeer van Dennis Praet, een ex-kampioenenmaker en Gouden Schoen van paars-wit.

De positie van nummer 8 is een prioriteit voor de Belgische recordkampioen, waar men op zoek is naar een speler met kwaliteit, werkijver, creativiteit, ervaring en voetballend vermogen.

Anderlecht biedt Praet jaarsalaris van 1 miljoen euro

Anderlecht heeft Dennis Praet tot een serieuze kandidaat gemaakt, maar de speler zelf overweegt nog al zijn opties. Praet is momenteel transfervrij, aangezien zijn contract bij Leicester City is afgelopen.

Hij heeft echter mogelijk een nieuw avontuur in Italië in gedachten boven een terugkeer naar België. Praet heeft tijdens zijn periodes bij Sampdoria en Torino verliefd geraakt op Italië en zou zichzelf opnieuw in de Serie A kunnen zien spelen.

Daarnaast zal Anderlecht ook moeten voldoen aan zijn salariseisen. Volgens Tuttomercatoweb heeft Praet momenteel één aanbieding ontvangen, en die kwam uit Brussel. Anderlecht biedt een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is de vraag of dit aan Praet's verwachtingen voldoet.

In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij was tot zijn laatste seizoen nog steeds een van de grootverdieners bij de Foxes.

Praet is de droommiddenvelder van Anderlecht

Anderlecht heeft dringend behoefte aan een speler zoals Dennis Praet. Hij past perfect in het profiel van een kwalitatieve, creatieve en ervaren nummer 8 die hard werkt en over groot voetballend vermogen beschikt.

Anderlecht zoekt naar pionnen die het team volgend seizoen aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen, en Praet zou deze rol uitstekend kunnen vervullen.

Praet biedt Anderlecht een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box spelen. Enzo Maresca, de voormalige coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester. 

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Praet staat open voor JPL rentree maar Italië heeft streepje voor

Dennis Praet voelde zelf dat hij aan iets nieuws toe is. Op 30-jarige leeftijd ervaart hij fysiek gezien het hoogtepunt van zijn carrière en wil hij ergens weer belangrijk worden.

In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde Praet dat de tactische Serie A, waar hij bij Sampdoria en Torino speelde, altijd een streepje voor zal hebben op andere competities.

Anderzijds sluit hij ook geen terugkeer naar België uit. “Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch.” In januari stond Dennis Praet hoog op de verlanglijst van Antwerp FC, dat hem als een goede vervanger zag voor het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid.

Er werd toen gesproken en er was interesse, maar een terugkeer naar België kwam er niet van.

“Maar dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte. Als vrije speler sta ik nu sterker.”

Nu, als vrije speler, is de situatie anders en staat Praet in een betere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder financiële obstakels.

Speelt Praet volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

72
72
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

38
38
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

219
219
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

89
89
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

97
97
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

144
144
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

84
84
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

351
351
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

126
126
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

613
613
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

245
245
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

391
391
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

407
407
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

595
595
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

184
184
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

103
103
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

254
254
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

500
500
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

882
882
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

813
813
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

992
992
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

816
816
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

502
502
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws