Brys weigert naar Eto’o te luisteren: “Dat is ridicuul”

door
Brys weigert naar Eto’o te luisteren: “Dat is ridicuul”

De start van Marc Brys als bondscoach bij Kameroen was zeer bewogen. De Belgische oefenmeester ging in de clinch met bondsvoorzitter en legende Samuel Eto’o.

Het ging zelfs zo ver dat Brys en Eto’o lijnrecht tegenover elkaar stonden. Een ontslag van de Belg leek onafwendbaar, maar uiteindelijk mocht Brys toch aanblijven.

Oorlog

Brys laat tegenover Het Laatste Nieuws weten dat hij nooit is ontslagen. "Als je iedereen moet geloven, had Eto'o me wel vier keer ontslagen. Ik ben nooit ontslagen! Dat is ridicuul. Eto’o kan me niet eens ontslaan, ik heb bij hem geen contract ondertekend. Het Ministerie heeft mij aangesteld na een evaluatie van - wat was het - 46 mensen."

De Belgische bondscoach zal niet luisteren naar Eto’o en zijn eigen ding blijven doen. “Ik doe mijn ding en neem de volle verantwoordelijkheid. Dan moet ik niet aan persoon X of persoon Y verantwoording afleggen. Ik zit bij het Ministerie, Eto’o bij de Federatie. Ik vind niet dat ik dan moet gehoorzamen.”

LEES OOK: 'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Bijgelegd

Volgens Brys is de situatie nu overigens uitgeklaard. De coach en bondsvoorzitter kunnen weer door één deur. “Ach, ‘t is zo dramatisch niet als iedereen opschrijft. We hebben het achteraf uitgeklaard, en Eto’o heeft zijn excuses aangeboden. We leven niet op voet van oorlog."

Brys won zijn eerste wedstrijd met 4-1 van Kaapverdië en vervolgens werd er 1-1 gelijkgespeeld tegen Angola. In Groep D van de Afrikaanse WK-kwalificatiepoule staat Kameroen eerste met acht punten uit vier wedstrijden. Libië en Kaapverdië volgen met zeven punten.

Vind jij Brys een goede coach?

Meest recent

Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

15
15
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

204
204
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

295
295
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

297
297
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

60
60
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

335
335
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

637
637
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

112
112
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

658
658
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

180
180
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

177
177
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

366
366
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

187
187
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

341
341
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

433
433
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

21
21
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

247
247
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

52
52
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

356
356
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

333
333
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

82
82
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

370
370
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

577
577
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

820
820
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

657
657

Meer sportnieuws