‘Antwerp FC helemaal hyped voor vurige zomerknaller’

565
‘Antwerp FC helemaal hyped voor vurige zomerknaller’

Antwerp FC versterkt de ploeg met de Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente, een veelzijdige speler die zowel linksback als centraal achterin kan spelen. De transfer van 2,3 miljoen euro helpt Independiente financieel, met een doorverkooppercentage van 10%.

Costa staat bekend om zijn vurige, temperamentvol spel en won vorig seizoen lof in Argentinië. Hij brengt een nieuw elan naar de verdediging van Antwerp FC, essentieel na het vertrek van Ritchie De Laet en Owen Wijndal.

“Antwerp was zo overtuigd van Costa’s kwaliteiten dat het vol op hem inzette”

Antwerp FC is al twee maanden bezig met het dossier van de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente.

De Great Old heeft hem al meerdere keren ter plaatse bekeken en heeft de afgelopen maanden geprobeerd een akkoord te bereiken met Independiente. “Antwerp was zo overtuigd van zijn kwaliteiten dat het vol op hem inzette,” meldde Het Nieuwsblad.

De onderhandelingen verliepen echter moeizaam en de transfersom van 2,5 miljoen euro was volgens de nieuwe Antwerpse realiteit niet min.

Begin juni slaagde Antwerp er toch in een akkoord te bereiken met Independiente. Costa verbleef toen in België om zijn medische tests te ondergaan en de transfer af te ronden.

Costa-deal dicht de financiële putten van Independiente

Uiteindelijk werd een deal gesloten ter waarde van 2,3 miljoen euro, waarbij CA Independiente ook een doorverkooppercentage van 10% op de meerwaarde bij een toekomstige verkoop heeft bedongen.

Hoewel de transfer vrijwel rond is, wordt er nog gewacht op de afronding van het papierwerk. De Argentijnse club kampt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan nieuw kapitaal om deze schulden af te lossen.

Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa stond al geruime tijd bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

De linksback: knelpuntpositie bij Antwerp FC

Versterking op de linksbackpositie is broodnodig bij Antwerp FC, vooral nu Ritchie De Laet gestopt is met voetballen en de gehuurde Owen Wijndal terugkeert naar Ajax.

“Broodnodig. Over het gebrek aan opties op de linksbackpositie klaag ik al jaren”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

In de afgelopen jaren bleek de linksback een knelpuntpositie, waarbij spelers als Simen Juklerod, Jordan Lukaku, Sam Vines en Gaston Avila niet volledig konden overtuigen. Ayrton Costa biedt een welkome oplossing, mede dankzij zijn veelzijdigheid.

Hij kan zowel als linksback als centraal in de verdediging spelen. Door zijn veelzijdigheid en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, werd hij bij CA Independiente beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Costa: vurig temperament, passie, en veel gele kaarten

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in één-tegen-één situaties.

Zijn spel belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, wat hem een waardevolle aanwinst zou maken voor Antwerp FC.

Met zijn veelzijdigheid op zowel de linksachter als centraal achterin, roepen zijn prestaties onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, voorheen bij Antwerp en nu bij Ajax.

Costa blonk vorig seizoen uit in de Argentijnse competitie als de meest regelmatige linksback en was sterk in luchtduels. Hij pakte ook 9 gele kaarten in 24 competitiewedstrijden, wat aangeeft dat hij niet schuwt om hard in te grijpen.

Zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl zullen ongetwijfeld een nieuwe dynamiek toevoegen aan de defensie van Antwerp FC.

Costa wordt een aanwinst voor Antwerp

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

17
17
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

23
23
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

294
294
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

99
99
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

110
110
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

126
126
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

45
45
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

129
129
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

151
151
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

72
72
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

58
58
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

22
22
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

95
95
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

245
245
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

174
174
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

397
397
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

333
333
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

133
133
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

145
145
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

245
245
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

218
218
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

287
287
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

332
332
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

240
240
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

233
233

Meer sportnieuws