‘Antwerp FC helemaal hyped voor vurige zomerknaller’

565
‘Antwerp FC helemaal hyped voor vurige zomerknaller’

Antwerp FC versterkt de ploeg met de Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente, een veelzijdige speler die zowel linksback als centraal achterin kan spelen. De transfer van 2,3 miljoen euro helpt Independiente financieel, met een doorverkooppercentage van 10%.

Costa staat bekend om zijn vurige, temperamentvol spel en won vorig seizoen lof in Argentinië. Hij brengt een nieuw elan naar de verdediging van Antwerp FC, essentieel na het vertrek van Ritchie De Laet en Owen Wijndal.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

“Antwerp was zo overtuigd van Costa’s kwaliteiten dat het vol op hem inzette”

Antwerp FC is al twee maanden bezig met het dossier van de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente.

De Great Old heeft hem al meerdere keren ter plaatse bekeken en heeft de afgelopen maanden geprobeerd een akkoord te bereiken met Independiente. “Antwerp was zo overtuigd van zijn kwaliteiten dat het vol op hem inzette,” meldde Het Nieuwsblad.

De onderhandelingen verliepen echter moeizaam en de transfersom van 2,5 miljoen euro was volgens de nieuwe Antwerpse realiteit niet min.

Begin juni slaagde Antwerp er toch in een akkoord te bereiken met Independiente. Costa verbleef toen in België om zijn medische tests te ondergaan en de transfer af te ronden.

Costa-deal dicht de financiële putten van Independiente

Uiteindelijk werd een deal gesloten ter waarde van 2,3 miljoen euro, waarbij CA Independiente ook een doorverkooppercentage van 10% op de meerwaarde bij een toekomstige verkoop heeft bedongen.

Hoewel de transfer vrijwel rond is, wordt er nog gewacht op de afronding van het papierwerk. De Argentijnse club kampt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan nieuw kapitaal om deze schulden af te lossen.

Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa stond al geruime tijd bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

De linksback: knelpuntpositie bij Antwerp FC

Versterking op de linksbackpositie is broodnodig bij Antwerp FC, vooral nu Ritchie De Laet gestopt is met voetballen en de gehuurde Owen Wijndal terugkeert naar Ajax.

“Broodnodig. Over het gebrek aan opties op de linksbackpositie klaag ik al jaren”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

In de afgelopen jaren bleek de linksback een knelpuntpositie, waarbij spelers als Simen Juklerod, Jordan Lukaku, Sam Vines en Gaston Avila niet volledig konden overtuigen. Ayrton Costa biedt een welkome oplossing, mede dankzij zijn veelzijdigheid.

Hij kan zowel als linksback als centraal in de verdediging spelen. Door zijn veelzijdigheid en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, werd hij bij CA Independiente beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Costa: vurig temperament, passie, en veel gele kaarten

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in één-tegen-één situaties.

Zijn spel belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, wat hem een waardevolle aanwinst zou maken voor Antwerp FC.

Met zijn veelzijdigheid op zowel de linksachter als centraal achterin, roepen zijn prestaties onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, voorheen bij Antwerp en nu bij Ajax.

Costa blonk vorig seizoen uit in de Argentijnse competitie als de meest regelmatige linksback en was sterk in luchtduels. Hij pakte ook 9 gele kaarten in 24 competitiewedstrijden, wat aangeeft dat hij niet schuwt om hard in te grijpen.

Zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl zullen ongetwijfeld een nieuwe dynamiek toevoegen aan de defensie van Antwerp FC.

Costa wordt een aanwinst voor Antwerp

Meest recent

Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

2
2
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

23
23
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

36
36
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

106
106
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

25
25
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

70
70
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

133
133
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

112
112
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

75
75
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

30
30
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

168
168
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

315
315
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

186
186
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

216
216
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

37
37
Verrassende move bij Anderlecht: twee grote 'slachtoffers'

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

421
421
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

164
164
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

119
119
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

118
118
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

87
87
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

239
239
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

201
201
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

191
191
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

33
33
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

142
142

Meer sportnieuws