‘Antwerp FC helemaal hyped voor vurige zomerknaller’

565 stemmen
‘Antwerp FC helemaal hyped voor vurige zomerknaller’

Antwerp FC versterkt de ploeg met de Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente, een veelzijdige speler die zowel linksback als centraal achterin kan spelen. De transfer van 2,3 miljoen euro helpt Independiente financieel, met een doorverkooppercentage van 10%.

Costa staat bekend om zijn vurige, temperamentvol spel en won vorig seizoen lof in Argentinië. Hij brengt een nieuw elan naar de verdediging van Antwerp FC, essentieel na het vertrek van Ritchie De Laet en Owen Wijndal.

“Antwerp was zo overtuigd van Costa’s kwaliteiten dat het vol op hem inzette”

Antwerp FC is al twee maanden bezig met het dossier van de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente.

De Great Old heeft hem al meerdere keren ter plaatse bekeken en heeft de afgelopen maanden geprobeerd een akkoord te bereiken met Independiente. “Antwerp was zo overtuigd van zijn kwaliteiten dat het vol op hem inzette,” meldde Het Nieuwsblad.

De onderhandelingen verliepen echter moeizaam en de transfersom van 2,5 miljoen euro was volgens de nieuwe Antwerpse realiteit niet min.

Begin juni slaagde Antwerp er toch in een akkoord te bereiken met Independiente. Costa verbleef toen in België om zijn medische tests te ondergaan en de transfer af te ronden.

Costa-deal dicht de financiële putten van Independiente

Uiteindelijk werd een deal gesloten ter waarde van 2,3 miljoen euro, waarbij CA Independiente ook een doorverkooppercentage van 10% op de meerwaarde bij een toekomstige verkoop heeft bedongen.

Hoewel de transfer vrijwel rond is, wordt er nog gewacht op de afronding van het papierwerk. De Argentijnse club kampt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan nieuw kapitaal om deze schulden af te lossen.

Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa stond al geruime tijd bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

De linksback: knelpuntpositie bij Antwerp FC

Versterking op de linksbackpositie is broodnodig bij Antwerp FC, vooral nu Ritchie De Laet gestopt is met voetballen en de gehuurde Owen Wijndal terugkeert naar Ajax.

“Broodnodig. Over het gebrek aan opties op de linksbackpositie klaag ik al jaren”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

In de afgelopen jaren bleek de linksback een knelpuntpositie, waarbij spelers als Simen Juklerod, Jordan Lukaku, Sam Vines en Gaston Avila niet volledig konden overtuigen. Ayrton Costa biedt een welkome oplossing, mede dankzij zijn veelzijdigheid.

Hij kan zowel als linksback als centraal in de verdediging spelen. Door zijn veelzijdigheid en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, werd hij bij CA Independiente beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Costa: vurig temperament, passie, en veel gele kaarten

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in één-tegen-één situaties.

Zijn spel belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, wat hem een waardevolle aanwinst zou maken voor Antwerp FC.

Met zijn veelzijdigheid op zowel de linksachter als centraal achterin, roepen zijn prestaties onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, voorheen bij Antwerp en nu bij Ajax.

Costa blonk vorig seizoen uit in de Argentijnse competitie als de meest regelmatige linksback en was sterk in luchtduels. Hij pakte ook 9 gele kaarten in 24 competitiewedstrijden, wat aangeeft dat hij niet schuwt om hard in te grijpen.

Zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl zullen ongetwijfeld een nieuwe dynamiek toevoegen aan de defensie van Antwerp FC.

🚀

Costa wordt een aanwinst voor Antwerp

Meest recent

Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

7
7
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

72
72
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

220
220
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

243
243
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

304
304
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

116
116
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

90
90
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

155
155
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

716
716
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

424
424
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

361
361
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

262
262
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

45
45
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

35
35
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

737
737
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

585
585
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

88
88
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

455
455
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

389
389
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

161
161
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155

Meer sportnieuws