‘Antwerp FC helemaal hyped voor vurige zomerknaller’

565
‘Antwerp FC helemaal hyped voor vurige zomerknaller’

Antwerp FC versterkt de ploeg met de Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente, een veelzijdige speler die zowel linksback als centraal achterin kan spelen. De transfer van 2,3 miljoen euro helpt Independiente financieel, met een doorverkooppercentage van 10%.

Costa staat bekend om zijn vurige, temperamentvol spel en won vorig seizoen lof in Argentinië. Hij brengt een nieuw elan naar de verdediging van Antwerp FC, essentieel na het vertrek van Ritchie De Laet en Owen Wijndal.

LEES OOK: Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

“Antwerp was zo overtuigd van Costa’s kwaliteiten dat het vol op hem inzette”

Antwerp FC is al twee maanden bezig met het dossier van de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente.

De Great Old heeft hem al meerdere keren ter plaatse bekeken en heeft de afgelopen maanden geprobeerd een akkoord te bereiken met Independiente. “Antwerp was zo overtuigd van zijn kwaliteiten dat het vol op hem inzette,” meldde Het Nieuwsblad.

De onderhandelingen verliepen echter moeizaam en de transfersom van 2,5 miljoen euro was volgens de nieuwe Antwerpse realiteit niet min.

Begin juni slaagde Antwerp er toch in een akkoord te bereiken met Independiente. Costa verbleef toen in België om zijn medische tests te ondergaan en de transfer af te ronden.

Costa-deal dicht de financiële putten van Independiente

Uiteindelijk werd een deal gesloten ter waarde van 2,3 miljoen euro, waarbij CA Independiente ook een doorverkooppercentage van 10% op de meerwaarde bij een toekomstige verkoop heeft bedongen.

Hoewel de transfer vrijwel rond is, wordt er nog gewacht op de afronding van het papierwerk. De Argentijnse club kampt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan nieuw kapitaal om deze schulden af te lossen.

Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa stond al geruime tijd bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

De linksback: knelpuntpositie bij Antwerp FC

Versterking op de linksbackpositie is broodnodig bij Antwerp FC, vooral nu Ritchie De Laet gestopt is met voetballen en de gehuurde Owen Wijndal terugkeert naar Ajax.

“Broodnodig. Over het gebrek aan opties op de linksbackpositie klaag ik al jaren”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

In de afgelopen jaren bleek de linksback een knelpuntpositie, waarbij spelers als Simen Juklerod, Jordan Lukaku, Sam Vines en Gaston Avila niet volledig konden overtuigen. Ayrton Costa biedt een welkome oplossing, mede dankzij zijn veelzijdigheid.

Hij kan zowel als linksback als centraal in de verdediging spelen. Door zijn veelzijdigheid en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, werd hij bij CA Independiente beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Costa: vurig temperament, passie, en veel gele kaarten

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in één-tegen-één situaties.

Zijn spel belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, wat hem een waardevolle aanwinst zou maken voor Antwerp FC.

Met zijn veelzijdigheid op zowel de linksachter als centraal achterin, roepen zijn prestaties onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, voorheen bij Antwerp en nu bij Ajax.

Costa blonk vorig seizoen uit in de Argentijnse competitie als de meest regelmatige linksback en was sterk in luchtduels. Hij pakte ook 9 gele kaarten in 24 competitiewedstrijden, wat aangeeft dat hij niet schuwt om hard in te grijpen.

Zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl zullen ongetwijfeld een nieuwe dynamiek toevoegen aan de defensie van Antwerp FC.

Costa wordt een aanwinst voor Antwerp

Meest recent

United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

22
22
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

19
19
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

61
61
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

423
423
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

273
273
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

41
41
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

114
114
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

90
90
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

152
152
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

116
116
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

282
282
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

197
197
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

63
63
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

68
68
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

2044
2044
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

691
691
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

610
610
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

580
580
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

58
58
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

142
142
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

163
163
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

500
500
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

217
217
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

220
220
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

160
160

Meer sportnieuws