‘Antwerp FC helemaal hyped voor vurige zomerknaller’

565
‘Antwerp FC helemaal hyped voor vurige zomerknaller’

Antwerp FC versterkt de ploeg met de Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente, een veelzijdige speler die zowel linksback als centraal achterin kan spelen. De transfer van 2,3 miljoen euro helpt Independiente financieel, met een doorverkooppercentage van 10%.

Costa staat bekend om zijn vurige, temperamentvol spel en won vorig seizoen lof in Argentinië. Hij brengt een nieuw elan naar de verdediging van Antwerp FC, essentieel na het vertrek van Ritchie De Laet en Owen Wijndal.

LEES OOK: Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

“Antwerp was zo overtuigd van Costa’s kwaliteiten dat het vol op hem inzette”

Antwerp FC is al twee maanden bezig met het dossier van de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente.

De Great Old heeft hem al meerdere keren ter plaatse bekeken en heeft de afgelopen maanden geprobeerd een akkoord te bereiken met Independiente. “Antwerp was zo overtuigd van zijn kwaliteiten dat het vol op hem inzette,” meldde Het Nieuwsblad.

De onderhandelingen verliepen echter moeizaam en de transfersom van 2,5 miljoen euro was volgens de nieuwe Antwerpse realiteit niet min.

Begin juni slaagde Antwerp er toch in een akkoord te bereiken met Independiente. Costa verbleef toen in België om zijn medische tests te ondergaan en de transfer af te ronden.

Costa-deal dicht de financiële putten van Independiente

Uiteindelijk werd een deal gesloten ter waarde van 2,3 miljoen euro, waarbij CA Independiente ook een doorverkooppercentage van 10% op de meerwaarde bij een toekomstige verkoop heeft bedongen.

Hoewel de transfer vrijwel rond is, wordt er nog gewacht op de afronding van het papierwerk. De Argentijnse club kampt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan nieuw kapitaal om deze schulden af te lossen.

Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa stond al geruime tijd bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

De linksback: knelpuntpositie bij Antwerp FC

Versterking op de linksbackpositie is broodnodig bij Antwerp FC, vooral nu Ritchie De Laet gestopt is met voetballen en de gehuurde Owen Wijndal terugkeert naar Ajax.

“Broodnodig. Over het gebrek aan opties op de linksbackpositie klaag ik al jaren”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

In de afgelopen jaren bleek de linksback een knelpuntpositie, waarbij spelers als Simen Juklerod, Jordan Lukaku, Sam Vines en Gaston Avila niet volledig konden overtuigen. Ayrton Costa biedt een welkome oplossing, mede dankzij zijn veelzijdigheid.

Hij kan zowel als linksback als centraal in de verdediging spelen. Door zijn veelzijdigheid en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, werd hij bij CA Independiente beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Costa: vurig temperament, passie, en veel gele kaarten

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in één-tegen-één situaties.

Zijn spel belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, wat hem een waardevolle aanwinst zou maken voor Antwerp FC.

Met zijn veelzijdigheid op zowel de linksachter als centraal achterin, roepen zijn prestaties onvermijdelijk vergelijkingen op met Gaston Avila, voorheen bij Antwerp en nu bij Ajax.

Costa blonk vorig seizoen uit in de Argentijnse competitie als de meest regelmatige linksback en was sterk in luchtduels. Hij pakte ook 9 gele kaarten in 24 competitiewedstrijden, wat aangeeft dat hij niet schuwt om hard in te grijpen.

Zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl zullen ongetwijfeld een nieuwe dynamiek toevoegen aan de defensie van Antwerp FC.

Costa wordt een aanwinst voor Antwerp

Meest recent

Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

19
19
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

5
5
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

27
27
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

284
284
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

41
41
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

64
64
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

36
36
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

308
308
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

210
210
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

222
222
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

542
542
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

193
193
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

107
107
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

341
341
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

222
222
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

207
207
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

93
93
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

166
166
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

100
100
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

238
238
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

279
279
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

97
97
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

36
36
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

141
141
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

155
155

Meer sportnieuws