‘Anderlecht gaat als een speer: overstag voor toptransfer’

826 stemmen
‘Anderlecht gaat als een speer: overstag voor toptransfer’

Vooral het middenveld van Anderlecht heeft een kwaliteitsinjectie nodig volgend seizoen. Eerder mikte Anderlecht op de 21-jarige Braziliaan Metinho, maar hij blijft bij Sparta Rotterdam.

Nu richt Anderlecht zich op zijn ploegmaat Joshua Kitolano, een veelzijdige middenvelder die zowel als controleur, box-to-box, als aanvallend kan spelen. Kitolano, bijgenaamd ‘Kantélano’, heeft indruk gemaakt bij Sparta en wordt gezien als onhoudbaar voor de Nederlandse club.

Anderlecht heeft al een bod van 3 miljoen euro uitgebracht, maar Sparta wil meer.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Anderlecht is gek van Sparta-middenvelders

Jesper Fredberg staat voor een uitdagende taak op de transfermarkt. De CEO Sports van Anderlecht moet de selectie verbreden, in evenwicht brengen en versterken om volgend seizoen op drie fronten mee te strijden.

Fredberg wil geleidelijk de basis van het team versterken door de selectie in lagen op te bouwen. Vooral het middenveld heeft een kwaliteitsinjectie nodig, aangezien de verwachtingen daar hooggespannen zijn.

In een gesprek met De Morgen verklaarde de Deen dat het ideaal zou zijn om drie middenvelders te hebben die onderling van positie kunnen wisselen, met minstens één speler die het spel aanvallend naar zijn hand durft te zetten.

Een van de namen die genoemd werd, is de 21-jarige Braziliaan Metinho. Deze talentvolle middenvelder, eigendom van de City Group, heeft al ervaring opgedaan bij Troyes, Lommel en Sparta Rotterdam.

Helaas voor Anderlecht maakte Sparta eerder deze week bekend dat Metinho ook volgend seizoen op Het Kasteel blijft, waardoor Anderlecht naar alternatieven moet zoeken. Sporting richt nu zijn pijlen op de komst van Joshua Kitolano, een centrale middenvelder die eveneens bij Sparta Rotterdam speelt.

Kitolano gaat als een speer: “De Spartaanse Kanté moet miljoenen opleveren”

De 22-jarige Noorse middenvelder Joshua Kitolano heeft de afgelopen twee seizoenen indruk gemaakt bij Sparta Rotterdam, dat zich ontpopte tot een subtopper in Nederland.

Kitolano is een veelzijdige centrale middenvelder die zowel als controleur als box-to-box kan spelen, net als zijn ploeggenoot en het vorige Anderlecht-doelwit Metinho. Hoewel Sparta erin slaagde Metinho te behouden voor het volgende seizoen, blijft het onzeker of dit ook lukt met Kitolano.

Volgens Algemeen Dagblad is het onzeker of hij na de zomer nog op Het Kasteel speelt. Paars-wit heeft naar verluidt al een bod van zo'n 3 miljoen euro uitgebracht, aangevuld met bonussen en variabelen.

Voorlopig is dit echter niet voldoende voor Sparta, maar een nieuw bod vanuit Brussel wordt snel verwacht. “De Spartaanse Kanté moet miljoenen opleveren”, schreef Algemeen Dagblad.

Verschillende media en analisten voorspellen dat Kitolano deze zomer onhoudbaar zal zijn voor Sparta. Ex-trainer Rob Jacobs vertelde aan PZC: “Ik geniet van Joshua Kitolano. Zijn ontwikkeling gaat als een speer.”

Frank Bussink, journalist van de Twentsche Courant, noemde Kitolano een interessante speler: “Ik ben groot fan van Kitolano.”

Kitolano kan iemand heel kort op z’n flikker zitten

Of het nu als verdedigende middenvelder, box-to-box middenvelder of aanvallende middenvelder is: de 22-jarige Joshua Kitolano drukt op elke positie zijn stempel bij Sparta Rotterdam.

Kitolano is de verbindende schakel tussen verdediging en aanval, met een ijzersterke conditie, die veel meters maakt en bijna onvermoeibaar is. “Een stofzuiger, oneerbiedig gezegd,” schreef Algemeen Dagblad.

Dit leverde hem op Het Kasteel al snel de bijnaam ‘Kantélano’ op, een verwijzing naar de Franse middenvelder N’Golo Kanté. Maar ook als defensieve middenvelder gaf Kitolano geregeld acte de présence.

“Hij kan doelpunten maken, maar hij kan ook ballen afpakken en heel kort op iemand z’n flikker zitten, om het zo maar te zeggen”, zei Sparta-coach Jeroen Rijsdijk in een interview met ESPN.

Hij is sterk in de duels, goed op z’n poten, maar ook in de kleine ruimte. Kees Kwakman, analist van ESPN, ziet in Kitolano een interessante speler voor Ajax.

“Er zijn heel veel clubs op zoek naar een controleur, die het fort bewaakt en niet weggaat en ballen verovert. Onder meer Ajax”, bevestigde ESPN-collega Hans Kraay junior in de Eretribune.

Anderlecht moet Kitolano halen

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

26
26
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

204
204
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

115
115
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

97
97
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

326
326
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

172
172
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

191
191
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

361
361
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

644
644
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3489
3489
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

65
65
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

211
211
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

230
230
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

204
204
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

132
132

Meer sportnieuws