'Kortrijk pakt weer uit met terugkeer en shopt bij Standard'

346 stemmen
'Kortrijk pakt weer uit met terugkeer en shopt bij Standard'

KV Kortrijk wist vorig seizoen nog op het nippertje degradatie uit de Jupiler Pro League te vermijden, door op het einde van de Relegation Play-Offs enkele belangrijke zeges te pakken en daarna in de barrages Lommel opzij te zetten. De Kerels willen het komend seizoen echter niet zo ver laten komen en speuren dus volop naar versterking.

Ze grepen de voorbije dagen wel naast de komst van Paul Nardi, die uiteindelijk voor QPR koos. Wel wist Kortrijk middenvelder Nathan Huygevelde terug naar het Guldensporenstadion te halen. Het 20-jarige jeugdproduct wordt het komende seizoen gehuurd van Union met aankoopoptie.

LEES OOK: 'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

KV Kortrijk haalt ook Dewaele terug

Ook de tweede zomeraanwinst van KVK wordt een oude bekende. Het Laatste Nieuws weet immers dat ook Gilles Dewaele zal terugkeren. De 28-jarige rechtsachter was van 2020 tot 2022 al eens aan de slag bij de club.

De voorbije 2,5 jaar kwam hij uit voor Standard, maar daar paste hij niet meer in de plannen van Ivan Leko voor volgend seizoen. Nadat hij eind 2022 een zware kruisbandblessure opgelopen had, slaagde Dewaele er in Luik niet meer in om zijn basisplaats te heroveren.

Op zijspoor bij Standard

Uiteindelijk blijft zijn teller steken op 45 wedstrijden voor de Rouches en keert hij nu terug naar het oude nest. De transfer werd nog niet officieel bevestigd, maar Dewaele zou wel al zijn handtekening gezet hebben onder een contract voor drie seizoenen.

Bij Kortrijk zullen ze zich in de handen wrijven, want met zijn grinta was Dewaele er tijdens zijn eerste passage een publiekslieveling. Eerder kwam de voormalige jeugdinternational ook nog uit voor Cercle Brugge en Westerlo.

Is hij een aanwinst voor KV Kortrijk?

Meest recent

'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

39
39
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

52
52
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

48
48
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

58
58
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

137
137
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

114
114
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

68
68
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

38
38
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

151
151
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

183
183
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

76
76
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

46
46
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

69
69
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

383
383
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

416
416
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

238
238
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

224
224
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

275
275
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

528
528
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

139
139
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

77
77
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

128
128
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

597
597
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

111
111
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

405
405

Meer sportnieuws