'Kortrijk pakt weer uit met terugkeer en shopt bij Standard'

346 stemmen
'Kortrijk pakt weer uit met terugkeer en shopt bij Standard'

KV Kortrijk wist vorig seizoen nog op het nippertje degradatie uit de Jupiler Pro League te vermijden, door op het einde van de Relegation Play-Offs enkele belangrijke zeges te pakken en daarna in de barrages Lommel opzij te zetten. De Kerels willen het komend seizoen echter niet zo ver laten komen en speuren dus volop naar versterking.

Ze grepen de voorbije dagen wel naast de komst van Paul Nardi, die uiteindelijk voor QPR koos. Wel wist Kortrijk middenvelder Nathan Huygevelde terug naar het Guldensporenstadion te halen. Het 20-jarige jeugdproduct wordt het komende seizoen gehuurd van Union met aankoopoptie.

LEES OOK: Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

KV Kortrijk haalt ook Dewaele terug

Ook de tweede zomeraanwinst van KVK wordt een oude bekende. Het Laatste Nieuws weet immers dat ook Gilles Dewaele zal terugkeren. De 28-jarige rechtsachter was van 2020 tot 2022 al eens aan de slag bij de club.

De voorbije 2,5 jaar kwam hij uit voor Standard, maar daar paste hij niet meer in de plannen van Ivan Leko voor volgend seizoen. Nadat hij eind 2022 een zware kruisbandblessure opgelopen had, slaagde Dewaele er in Luik niet meer in om zijn basisplaats te heroveren.

Op zijspoor bij Standard

Uiteindelijk blijft zijn teller steken op 45 wedstrijden voor de Rouches en keert hij nu terug naar het oude nest. De transfer werd nog niet officieel bevestigd, maar Dewaele zou wel al zijn handtekening gezet hebben onder een contract voor drie seizoenen.

Bij Kortrijk zullen ze zich in de handen wrijven, want met zijn grinta was Dewaele er tijdens zijn eerste passage een publiekslieveling. Eerder kwam de voormalige jeugdinternational ook nog uit voor Cercle Brugge en Westerlo.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
213

Is hij een aanwinst voor KV Kortrijk?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

24
24
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

140
140
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

97
97
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

90
90
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

290
290
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

164
164
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

166
166
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

352
352
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

619
619
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

308
308
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3446
3446
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

77
77
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

207
207
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

227
227
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

123
123
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

130
130

Meer sportnieuws