'Kortrijk pakt weer uit met terugkeer en shopt bij Standard'

346 stemmen
'Kortrijk pakt weer uit met terugkeer en shopt bij Standard'

KV Kortrijk wist vorig seizoen nog op het nippertje degradatie uit de Jupiler Pro League te vermijden, door op het einde van de Relegation Play-Offs enkele belangrijke zeges te pakken en daarna in de barrages Lommel opzij te zetten. De Kerels willen het komend seizoen echter niet zo ver laten komen en speuren dus volop naar versterking.

Ze grepen de voorbije dagen wel naast de komst van Paul Nardi, die uiteindelijk voor QPR koos. Wel wist Kortrijk middenvelder Nathan Huygevelde terug naar het Guldensporenstadion te halen. Het 20-jarige jeugdproduct wordt het komende seizoen gehuurd van Union met aankoopoptie.

LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

KV Kortrijk haalt ook Dewaele terug

Ook de tweede zomeraanwinst van KVK wordt een oude bekende. Het Laatste Nieuws weet immers dat ook Gilles Dewaele zal terugkeren. De 28-jarige rechtsachter was van 2020 tot 2022 al eens aan de slag bij de club.

De voorbije 2,5 jaar kwam hij uit voor Standard, maar daar paste hij niet meer in de plannen van Ivan Leko voor volgend seizoen. Nadat hij eind 2022 een zware kruisbandblessure opgelopen had, slaagde Dewaele er in Luik niet meer in om zijn basisplaats te heroveren.

Op zijspoor bij Standard

Uiteindelijk blijft zijn teller steken op 45 wedstrijden voor de Rouches en keert hij nu terug naar het oude nest. De transfer werd nog niet officieel bevestigd, maar Dewaele zou wel al zijn handtekening gezet hebben onder een contract voor drie seizoenen.

Bij Kortrijk zullen ze zich in de handen wrijven, want met zijn grinta was Dewaele er tijdens zijn eerste passage een publiekslieveling. Eerder kwam de voormalige jeugdinternational ook nog uit voor Cercle Brugge en Westerlo.

Is hij een aanwinst voor KV Kortrijk?

Meest recent

'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

31
31
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

26
26
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

211
211
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

342
342
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

236
236
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

249
249
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

241
241
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

34
34
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

209
209
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

225
225
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

33
33
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

35
35
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

80
80
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

131
131
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

188
188
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

857
857
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

178
178
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

232
232
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

217
217
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

210
210
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

302
302
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

55
55
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

210
210

Meer sportnieuws