'Kortrijk pakt weer uit met terugkeer en shopt bij Standard'

door
'Kortrijk pakt weer uit met terugkeer en shopt bij Standard'

KV Kortrijk wist vorig seizoen nog op het nippertje degradatie uit de Jupiler Pro League te vermijden, door op het einde van de Relegation Play-Offs enkele belangrijke zeges te pakken en daarna in de barrages Lommel opzij te zetten. De Kerels willen het komend seizoen echter niet zo ver laten komen en speuren dus volop naar versterking.

Ze grepen de voorbije dagen wel naast de komst van Paul Nardi, die uiteindelijk voor QPR koos. Wel wist Kortrijk middenvelder Nathan Huygevelde terug naar het Guldensporenstadion te halen. Het 20-jarige jeugdproduct wordt het komende seizoen gehuurd van Union met aankoopoptie.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

KV Kortrijk haalt ook Dewaele terug

Ook de tweede zomeraanwinst van KVK wordt een oude bekende. Het Laatste Nieuws weet immers dat ook Gilles Dewaele zal terugkeren. De 28-jarige rechtsachter was van 2020 tot 2022 al eens aan de slag bij de club.

De voorbije 2,5 jaar kwam hij uit voor Standard, maar daar paste hij niet meer in de plannen van Ivan Leko voor volgend seizoen. Nadat hij eind 2022 een zware kruisbandblessure opgelopen had, slaagde Dewaele er in Luik niet meer in om zijn basisplaats te heroveren.

Op zijspoor bij Standard

Uiteindelijk blijft zijn teller steken op 45 wedstrijden voor de Rouches en keert hij nu terug naar het oude nest. De transfer werd nog niet officieel bevestigd, maar Dewaele zou wel al zijn handtekening gezet hebben onder een contract voor drie seizoenen.

Bij Kortrijk zullen ze zich in de handen wrijven, want met zijn grinta was Dewaele er tijdens zijn eerste passage een publiekslieveling. Eerder kwam de voormalige jeugdinternational ook nog uit voor Cercle Brugge en Westerlo.

Is hij een aanwinst voor KV Kortrijk?

Meest recent

Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

183
183
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

4
4
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

500
500
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

67
67
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

67
67
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

52
52
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

98
98
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

129
129
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

51
51
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

270
270
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

36
36
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

136
136
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

247
247
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

127
127
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

142
142
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

252
252
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

96
96
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

411
411
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

321
321
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

623
623
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

124
124
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

339
339
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

203
203
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

358
358

Meer sportnieuws