'Kortrijk pakt weer uit met terugkeer en shopt bij Standard'

346 stemmen
'Kortrijk pakt weer uit met terugkeer en shopt bij Standard'

KV Kortrijk wist vorig seizoen nog op het nippertje degradatie uit de Jupiler Pro League te vermijden, door op het einde van de Relegation Play-Offs enkele belangrijke zeges te pakken en daarna in de barrages Lommel opzij te zetten. De Kerels willen het komend seizoen echter niet zo ver laten komen en speuren dus volop naar versterking.

Ze grepen de voorbije dagen wel naast de komst van Paul Nardi, die uiteindelijk voor QPR koos. Wel wist Kortrijk middenvelder Nathan Huygevelde terug naar het Guldensporenstadion te halen. Het 20-jarige jeugdproduct wordt het komende seizoen gehuurd van Union met aankoopoptie.

KV Kortrijk haalt ook Dewaele terug

Ook de tweede zomeraanwinst van KVK wordt een oude bekende. Het Laatste Nieuws weet immers dat ook Gilles Dewaele zal terugkeren. De 28-jarige rechtsachter was van 2020 tot 2022 al eens aan de slag bij de club.

De voorbije 2,5 jaar kwam hij uit voor Standard, maar daar paste hij niet meer in de plannen van Ivan Leko voor volgend seizoen. Nadat hij eind 2022 een zware kruisbandblessure opgelopen had, slaagde Dewaele er in Luik niet meer in om zijn basisplaats te heroveren.

Op zijspoor bij Standard

Uiteindelijk blijft zijn teller steken op 45 wedstrijden voor de Rouches en keert hij nu terug naar het oude nest. De transfer werd nog niet officieel bevestigd, maar Dewaele zou wel al zijn handtekening gezet hebben onder een contract voor drie seizoenen.

Bij Kortrijk zullen ze zich in de handen wrijven, want met zijn grinta was Dewaele er tijdens zijn eerste passage een publiekslieveling. Eerder kwam de voormalige jeugdinternational ook nog uit voor Cercle Brugge en Westerlo.

🚀

Is hij een aanwinst voor KV Kortrijk?

Meest recent

Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

6
6
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

4
4
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

77
77
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

132
132
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

117
117
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

35
35
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

449
449
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

352
352
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

341
341
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

276
276
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

508
508
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

293
293
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

423
423
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

120
120
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1856
1856
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

163
163
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

245
245
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

218
218
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

74
74
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

337
337
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

318
318
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

159
159
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

157
157
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

188
188

Meer sportnieuws