Sensatie in Groep D met Oostenrijk als grote winnaar

door
Sensatie in Groep D met Oostenrijk als grote winnaar

In Groep D stonden om 18u twee matchen op het programma. Nederland moest aan de bak tegen Oostenrijk, Frankrijk ging de strijd aan met Polen. Het was een geweldige wedstrijddag met veel twists. Oostenrijk won en Polen pakte een punt, waardoor Oostenrijk eerste is en Frankrijk tweede, Nederland derde en Polen vierde.

LEES OOK: Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Nederland - Oostenrijk 2-3

Oranje begon slecht aan de match. Na amper zes minuten tackelde Malen de bal in eigen doel. Nederland moest dus op zoek gaan naar de gelijkmaker. Reijnders miste een grote kans. Oostenrijk had echter controle over de match en Nederland had het zeer moeilijk. Malen kreeg in minuut 23 dé kans op 1-1, maar de flankaanvaller trapte de bal knullig naast.

Koeman was niet tevreden en Veerman werd na 34 minuten gewisseld voor Simons. Een pijnlijke wissel voor de man van PSV die voor het EK door de Nederlandse media nog zo (overdreven) fel werd opgehemeld. Verbruggen redde nadien nog de meubelen. Een zwak Oranje ging met een 0-1-achterstand rusten.

Net na de koffie kreeg Gakpo wat veel ruimte en hij krulde de bal mooi in doel: 1-1. Oranje kon echter niet heel lang genieten, want na laks verdedigen van Schouten en Gakpo kon Schmid tegen de netten koppen. Oranje bakte er weinig van en dus gooide stormram Weghorst in de strijd. Die toonde zich al snel met een kopbal naar Depay en die scoorde. De ref oordeelde echter dat het hands was, maar de VAR kwam tussen. Van hands was geen sprake en dus 2-2. 

Maar Nederland speelde zwak. Het middenveld gaf héél veel ruimte weg en Sabitzer werd zo wel héél vlot voor doel gezet en schoot knap de 2-3 tegen de netten. Even later was het zelfs 2-4, maar die werd terecht afgekeurd. Nederland probeerde nog, maar verloor. Het eindigt zo teleurstellend derde. 

Frankrijk - Polen 1-1

Bij Frankrijk stond Mbappé weer in de ploeg. Polen wist al snel gevaarlijk te zijn, maar ook Frankrijk was dreigend. Halverwege de eerste helft stond het zo 0-0. De Fransen speelden allesbehalve overtuigend en Polen kreeg via Lewandowski nog een dot van een kans. Zo bleef het 0-0 na de eerste 45 minuten.

Na de pauze zette Les Bleus een tandje bij. Dat zorgde voor een penalty en Mbappé zette die om: 1-0. Frankrijk speelde echter pover en de Polen, waar Skoras (Club Brugge) mocht invallen, kregen dé kans op 1-1. Polen kreeg een penalty en Lewandowski zette zich achter de bal, maar hij miste! Hij mocht de penalty echter hernemen en trof wél raak: 1-1. Frankrijk stelde zwaar teleur en kwam niet verder dan dit gelijkspel.

Eindstand Groep D:

  1. Oostenrijk: 7 punten
  2. Frankrijk: 5 punten
  3. Nederland: 4 punten
  4. Polen: 1 punt

Stelt Nederland voorlopig teleur?

Meest recent

Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

70
70
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

41
41
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

21
21
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

21
21
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

211
211
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

142
142
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

113
113
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

113
113
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

92
92
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

30
30
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

87
87
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

449
449
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

61
61
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

59
59
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

123
123
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

66
66
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

215
215
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

144
144
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

141
141
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

105
105
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

645
645
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

50
50
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

333
333
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

36
36
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

127
127

Meer sportnieuws