Sensatie in Groep D met Oostenrijk als grote winnaar

door
Sensatie in Groep D met Oostenrijk als grote winnaar

In Groep D stonden om 18u twee matchen op het programma. Nederland moest aan de bak tegen Oostenrijk, Frankrijk ging de strijd aan met Polen. Het was een geweldige wedstrijddag met veel twists. Oostenrijk won en Polen pakte een punt, waardoor Oostenrijk eerste is en Frankrijk tweede, Nederland derde en Polen vierde.

LEES OOK: Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Nederland - Oostenrijk 2-3

Oranje begon slecht aan de match. Na amper zes minuten tackelde Malen de bal in eigen doel. Nederland moest dus op zoek gaan naar de gelijkmaker. Reijnders miste een grote kans. Oostenrijk had echter controle over de match en Nederland had het zeer moeilijk. Malen kreeg in minuut 23 dé kans op 1-1, maar de flankaanvaller trapte de bal knullig naast.

Koeman was niet tevreden en Veerman werd na 34 minuten gewisseld voor Simons. Een pijnlijke wissel voor de man van PSV die voor het EK door de Nederlandse media nog zo (overdreven) fel werd opgehemeld. Verbruggen redde nadien nog de meubelen. Een zwak Oranje ging met een 0-1-achterstand rusten.

Net na de koffie kreeg Gakpo wat veel ruimte en hij krulde de bal mooi in doel: 1-1. Oranje kon echter niet heel lang genieten, want na laks verdedigen van Schouten en Gakpo kon Schmid tegen de netten koppen. Oranje bakte er weinig van en dus gooide stormram Weghorst in de strijd. Die toonde zich al snel met een kopbal naar Depay en die scoorde. De ref oordeelde echter dat het hands was, maar de VAR kwam tussen. Van hands was geen sprake en dus 2-2. 

Maar Nederland speelde zwak. Het middenveld gaf héél veel ruimte weg en Sabitzer werd zo wel héél vlot voor doel gezet en schoot knap de 2-3 tegen de netten. Even later was het zelfs 2-4, maar die werd terecht afgekeurd. Nederland probeerde nog, maar verloor. Het eindigt zo teleurstellend derde. 

Frankrijk - Polen 1-1

Bij Frankrijk stond Mbappé weer in de ploeg. Polen wist al snel gevaarlijk te zijn, maar ook Frankrijk was dreigend. Halverwege de eerste helft stond het zo 0-0. De Fransen speelden allesbehalve overtuigend en Polen kreeg via Lewandowski nog een dot van een kans. Zo bleef het 0-0 na de eerste 45 minuten.

Na de pauze zette Les Bleus een tandje bij. Dat zorgde voor een penalty en Mbappé zette die om: 1-0. Frankrijk speelde echter pover en de Polen, waar Skoras (Club Brugge) mocht invallen, kregen dé kans op 1-1. Polen kreeg een penalty en Lewandowski zette zich achter de bal, maar hij miste! Hij mocht de penalty echter hernemen en trof wél raak: 1-1. Frankrijk stelde zwaar teleur en kwam niet verder dan dit gelijkspel.

Eindstand Groep D:

  1. Oostenrijk: 7 punten
  2. Frankrijk: 5 punten
  3. Nederland: 4 punten
  4. Polen: 1 punt

Stelt Nederland voorlopig teleur?

Meest recent

'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

39
39
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

275
275
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

134
134
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

27
27
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

217
217
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

162
162
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

142
142
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

199
199
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

198
198
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

106
106
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

356
356
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

347
347
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

198
198
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

159
159
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

509
509
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

95
95
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

154
154
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

78
78
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

85
85
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

114
114
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

285
285
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

211
211
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

340
340
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

569
569

Meer sportnieuws