Sensatie in Groep D met Oostenrijk als grote winnaar

door
Sensatie in Groep D met Oostenrijk als grote winnaar

In Groep D stonden om 18u twee matchen op het programma. Nederland moest aan de bak tegen Oostenrijk, Frankrijk ging de strijd aan met Polen. Het was een geweldige wedstrijddag met veel twists. Oostenrijk won en Polen pakte een punt, waardoor Oostenrijk eerste is en Frankrijk tweede, Nederland derde en Polen vierde.

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Nederland - Oostenrijk 2-3

Oranje begon slecht aan de match. Na amper zes minuten tackelde Malen de bal in eigen doel. Nederland moest dus op zoek gaan naar de gelijkmaker. Reijnders miste een grote kans. Oostenrijk had echter controle over de match en Nederland had het zeer moeilijk. Malen kreeg in minuut 23 dé kans op 1-1, maar de flankaanvaller trapte de bal knullig naast.

Koeman was niet tevreden en Veerman werd na 34 minuten gewisseld voor Simons. Een pijnlijke wissel voor de man van PSV die voor het EK door de Nederlandse media nog zo (overdreven) fel werd opgehemeld. Verbruggen redde nadien nog de meubelen. Een zwak Oranje ging met een 0-1-achterstand rusten.

Net na de koffie kreeg Gakpo wat veel ruimte en hij krulde de bal mooi in doel: 1-1. Oranje kon echter niet heel lang genieten, want na laks verdedigen van Schouten en Gakpo kon Schmid tegen de netten koppen. Oranje bakte er weinig van en dus gooide stormram Weghorst in de strijd. Die toonde zich al snel met een kopbal naar Depay en die scoorde. De ref oordeelde echter dat het hands was, maar de VAR kwam tussen. Van hands was geen sprake en dus 2-2. 

Maar Nederland speelde zwak. Het middenveld gaf héél veel ruimte weg en Sabitzer werd zo wel héél vlot voor doel gezet en schoot knap de 2-3 tegen de netten. Even later was het zelfs 2-4, maar die werd terecht afgekeurd. Nederland probeerde nog, maar verloor. Het eindigt zo teleurstellend derde. 

Frankrijk - Polen 1-1

Bij Frankrijk stond Mbappé weer in de ploeg. Polen wist al snel gevaarlijk te zijn, maar ook Frankrijk was dreigend. Halverwege de eerste helft stond het zo 0-0. De Fransen speelden allesbehalve overtuigend en Polen kreeg via Lewandowski nog een dot van een kans. Zo bleef het 0-0 na de eerste 45 minuten.

Na de pauze zette Les Bleus een tandje bij. Dat zorgde voor een penalty en Mbappé zette die om: 1-0. Frankrijk speelde echter pover en de Polen, waar Skoras (Club Brugge) mocht invallen, kregen dé kans op 1-1. Polen kreeg een penalty en Lewandowski zette zich achter de bal, maar hij miste! Hij mocht de penalty echter hernemen en trof wél raak: 1-1. Frankrijk stelde zwaar teleur en kwam niet verder dan dit gelijkspel.

Eindstand Groep D:

  1. Oostenrijk: 7 punten
  2. Frankrijk: 5 punten
  3. Nederland: 4 punten
  4. Polen: 1 punt

Stelt Nederland voorlopig teleur?

Meest recent

Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

2
2
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

67
67
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

25
25
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

196
196
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

96
96
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

43
43
Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

63
63
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

228
228
Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

277
277
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

72
72
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

193
193
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

409
409
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

618
618
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

143
143
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

674
674
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

87
87
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

47
47
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

547
547
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

569
569
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

112
112
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

58
58
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

100
100
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

297
297
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

152
152

Meer sportnieuws