Sensatie in Groep D met Oostenrijk als grote winnaar

163 stemmen
Sensatie in Groep D met Oostenrijk als grote winnaar

In Groep D stonden om 18u twee matchen op het programma. Nederland moest aan de bak tegen Oostenrijk, Frankrijk ging de strijd aan met Polen. Het was een geweldige wedstrijddag met veel twists. Oostenrijk won en Polen pakte een punt, waardoor Oostenrijk eerste is en Frankrijk tweede, Nederland derde en Polen vierde.

LEES OOK: Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Nederland - Oostenrijk 2-3

Oranje begon slecht aan de match. Na amper zes minuten tackelde Malen de bal in eigen doel. Nederland moest dus op zoek gaan naar de gelijkmaker. Reijnders miste een grote kans. Oostenrijk had echter controle over de match en Nederland had het zeer moeilijk. Malen kreeg in minuut 23 dé kans op 1-1, maar de flankaanvaller trapte de bal knullig naast.

Koeman was niet tevreden en Veerman werd na 34 minuten gewisseld voor Simons. Een pijnlijke wissel voor de man van PSV die voor het EK door de Nederlandse media nog zo (overdreven) fel werd opgehemeld. Verbruggen redde nadien nog de meubelen. Een zwak Oranje ging met een 0-1-achterstand rusten.

Net na de koffie kreeg Gakpo wat veel ruimte en hij krulde de bal mooi in doel: 1-1. Oranje kon echter niet heel lang genieten, want na laks verdedigen van Schouten en Gakpo kon Schmid tegen de netten koppen. Oranje bakte er weinig van en dus gooide stormram Weghorst in de strijd. Die toonde zich al snel met een kopbal naar Depay en die scoorde. De ref oordeelde echter dat het hands was, maar de VAR kwam tussen. Van hands was geen sprake en dus 2-2. 

Maar Nederland speelde zwak. Het middenveld gaf héél veel ruimte weg en Sabitzer werd zo wel héél vlot voor doel gezet en schoot knap de 2-3 tegen de netten. Even later was het zelfs 2-4, maar die werd terecht afgekeurd. Nederland probeerde nog, maar verloor. Het eindigt zo teleurstellend derde. 

Frankrijk - Polen 1-1

Bij Frankrijk stond Mbappé weer in de ploeg. Polen wist al snel gevaarlijk te zijn, maar ook Frankrijk was dreigend. Halverwege de eerste helft stond het zo 0-0. De Fransen speelden allesbehalve overtuigend en Polen kreeg via Lewandowski nog een dot van een kans. Zo bleef het 0-0 na de eerste 45 minuten.

Na de pauze zette Les Bleus een tandje bij. Dat zorgde voor een penalty en Mbappé zette die om: 1-0. Frankrijk speelde echter pover en de Polen, waar Skoras (Club Brugge) mocht invallen, kregen dé kans op 1-1. Polen kreeg een penalty en Lewandowski zette zich achter de bal, maar hij miste! Hij mocht de penalty echter hernemen en trof wél raak: 1-1. Frankrijk stelde zwaar teleur en kwam niet verder dan dit gelijkspel.

Eindstand Groep D:

  1. Oostenrijk: 7 punten
  2. Frankrijk: 5 punten
  3. Nederland: 4 punten
  4. Polen: 1 punt

Stelt Nederland voorlopig teleur?

Meest recent

Titelkoorts in Brugge: feestplannen Club al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

29
29
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

104
104
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

170
170
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

75
75
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

275
275
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

55
55
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

98
98
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

149
149
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

475
475
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

35
35
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

91
91
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

267
267
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

172
172
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

134
134
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

104
104
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

181
181
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

460
460
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

85
85
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

486
486
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

108
108
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

348
348
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

541
541
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

397
397
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

496
496

Meer sportnieuws