Sensatie in Groep D met Oostenrijk als grote winnaar

door
Sensatie in Groep D met Oostenrijk als grote winnaar

In Groep D stonden om 18u twee matchen op het programma. Nederland moest aan de bak tegen Oostenrijk, Frankrijk ging de strijd aan met Polen. Het was een geweldige wedstrijddag met veel twists. Oostenrijk won en Polen pakte een punt, waardoor Oostenrijk eerste is en Frankrijk tweede, Nederland derde en Polen vierde.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Nederland - Oostenrijk 2-3

Oranje begon slecht aan de match. Na amper zes minuten tackelde Malen de bal in eigen doel. Nederland moest dus op zoek gaan naar de gelijkmaker. Reijnders miste een grote kans. Oostenrijk had echter controle over de match en Nederland had het zeer moeilijk. Malen kreeg in minuut 23 dé kans op 1-1, maar de flankaanvaller trapte de bal knullig naast.

Koeman was niet tevreden en Veerman werd na 34 minuten gewisseld voor Simons. Een pijnlijke wissel voor de man van PSV die voor het EK door de Nederlandse media nog zo (overdreven) fel werd opgehemeld. Verbruggen redde nadien nog de meubelen. Een zwak Oranje ging met een 0-1-achterstand rusten.

Net na de koffie kreeg Gakpo wat veel ruimte en hij krulde de bal mooi in doel: 1-1. Oranje kon echter niet heel lang genieten, want na laks verdedigen van Schouten en Gakpo kon Schmid tegen de netten koppen. Oranje bakte er weinig van en dus gooide stormram Weghorst in de strijd. Die toonde zich al snel met een kopbal naar Depay en die scoorde. De ref oordeelde echter dat het hands was, maar de VAR kwam tussen. Van hands was geen sprake en dus 2-2. 

Maar Nederland speelde zwak. Het middenveld gaf héél veel ruimte weg en Sabitzer werd zo wel héél vlot voor doel gezet en schoot knap de 2-3 tegen de netten. Even later was het zelfs 2-4, maar die werd terecht afgekeurd. Nederland probeerde nog, maar verloor. Het eindigt zo teleurstellend derde. 

Frankrijk - Polen 1-1

Bij Frankrijk stond Mbappé weer in de ploeg. Polen wist al snel gevaarlijk te zijn, maar ook Frankrijk was dreigend. Halverwege de eerste helft stond het zo 0-0. De Fransen speelden allesbehalve overtuigend en Polen kreeg via Lewandowski nog een dot van een kans. Zo bleef het 0-0 na de eerste 45 minuten.

Na de pauze zette Les Bleus een tandje bij. Dat zorgde voor een penalty en Mbappé zette die om: 1-0. Frankrijk speelde echter pover en de Polen, waar Skoras (Club Brugge) mocht invallen, kregen dé kans op 1-1. Polen kreeg een penalty en Lewandowski zette zich achter de bal, maar hij miste! Hij mocht de penalty echter hernemen en trof wél raak: 1-1. Frankrijk stelde zwaar teleur en kwam niet verder dan dit gelijkspel.

Eindstand Groep D:

  1. Oostenrijk: 7 punten
  2. Frankrijk: 5 punten
  3. Nederland: 4 punten
  4. Polen: 1 punt

Stelt Nederland voorlopig teleur?

Meest recent

Taravel over Tzolis-incident: "Dat is onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

5
5
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

55
55
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

59
59
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

104
104
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

154
154
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

18
18
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

124
124
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

252
252
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

143
143
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

74
74
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

38
38
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

293
293
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

74
74
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

187
187
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

308
308
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

102
102
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

154
154
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

74
74
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

113
113
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

211
211
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

186
186
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

698
698

Meer sportnieuws