Club Brugge verrast: 'Jutglà zélf aangeboden bij Sporting'

965 stemmen
Club Brugge verrast: 'Jutglà zélf aangeboden bij Sporting'

Hoewel het EK voor vertraging zorgt lijkt de transferperiode stilaan in een stroomversnelling te geraken bij Club Brugge, waar zowel op inkomend als uitgaand vlak verschillende deals in de pijplijn zitten. Daarbij lonkt ook een enigszins verrassende naam richting de exit.

Terwijl er de voorbije weken vooral werd gespeculeerd over andere Andreas Skov Olsen, Antonio Nusa en Raphael Onyedika blijkt tenslotte ook Ferran Jutglà gegeerd. Nadat de 25-jarige Spanjaard eerder reeds in verband werd gebracht met een overstap naar de MLS zou nu namelijk ook Sporting Lissabon een oogje op hem hebben laten vallen.

LEES OOK: Club-aanwinst imponeert: "Geweldig hem hier te hebben"

Leuren met Jutglà

Daar zou Jutglà een van de opties zijn om het nakend vertrek van diepe spits Paulinho op te vangen, al lijkt het zulk een vaart niet te zullen lopen. Volgens het Portugese medium Record, dat als eerste gewag maakte van de belangstelling, is hij er namelijk niet de prioriteit. Andere alternatieven zouden voorlopig nog steeds de voorkeur wegdragen.

Opvallender nog is echter dat Jutglà zélf zou zijn aangeboden in Lissabon. De vraag is dan wie er precies met de goalgetter leurt: zijn eigen management of het Brugse bestuur? Na het vertrek van Igor Thiago lijkt Jutglà alvast de gedoodverfde aanvalsleider in Jan Breydel, al is hij niet het type om op z'n eentje het gewicht van de aanval te dragen.

Systeem van Hayen

Vermits het er niet naar uitziet dat Nicky Hayen snel met twee spitsen zal spelen, het geliefkoosde systeem van Jutglà, dreigt hij zo weer naar de flank te moeten uitwijken eens er een nieuw speerpunt neerstrijkt. Een scenario dat de spits ondanks zijn prima prestaties in de play-offs, met onder meer vijf assists, misschien zelf niet meer ziet zitten.

Of hoopt Club zelf om zijn goede statistieken, 26 doelpunten en 17 assists in 94 optredens voor Blauw-Zwart, na twee jaar te verzilveren? Jutglà werd destijds voor vijf miljoen in huis gehaald. Vandaag wordt zijn marktwaarde op 7,5 miljoen geschat, maar aangezien hij nog tot medio 2026 vastligt in Westkapelle zal dat bedrag wellicht niet volstaan.

Club zkt. spits(en)

Te meer omdat de nood aan vers bloed voorin dan ineens wel bijzonder hoog wordt: Roman Yaremchuk mag nog altijd beschikken, terwijl Romeo Vermant en Victor Barbera allebei nog te groen zien achter de oren. Mits een aantrekkelijk bod lijken alle partijen deze zomer niettemin open te staan voor een vertrek. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Hoeveel is Jutglà waard?

Meest recent

'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

18
18
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

37
37
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

142
142
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

274
274
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

101
101
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

85
85
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

90
90
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

64
64
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

136
136
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

103
103
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

90
90
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

32
32
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

220
220
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

851
851
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

270
270
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

128
128
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

119
119
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

490
490
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

207
207
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

69
69
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

678
678
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

961
961
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

297
297
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

158
158
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

80
80

Meer sportnieuws