Club Brugge verrast: 'Jutglà zélf aangeboden bij Sporting'

965
Club Brugge verrast: 'Jutglà zélf aangeboden bij Sporting'

Hoewel het EK voor vertraging zorgt lijkt de transferperiode stilaan in een stroomversnelling te geraken bij Club Brugge, waar zowel op inkomend als uitgaand vlak verschillende deals in de pijplijn zitten. Daarbij lonkt ook een enigszins verrassende naam richting de exit.

Terwijl er de voorbije weken vooral werd gespeculeerd over andere Andreas Skov Olsen, Antonio Nusa en Raphael Onyedika blijkt tenslotte ook Ferran Jutglà gegeerd. Nadat de 25-jarige Spanjaard eerder reeds in verband werd gebracht met een overstap naar de MLS zou nu namelijk ook Sporting Lissabon een oogje op hem hebben laten vallen.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Leuren met Jutglà

Daar zou Jutglà een van de opties zijn om het nakend vertrek van diepe spits Paulinho op te vangen, al lijkt het zulk een vaart niet te zullen lopen. Volgens het Portugese medium Record, dat als eerste gewag maakte van de belangstelling, is hij er namelijk niet de prioriteit. Andere alternatieven zouden voorlopig nog steeds de voorkeur wegdragen.

Opvallender nog is echter dat Jutglà zélf zou zijn aangeboden in Lissabon. De vraag is dan wie er precies met de goalgetter leurt: zijn eigen management of het Brugse bestuur? Na het vertrek van Igor Thiago lijkt Jutglà alvast de gedoodverfde aanvalsleider in Jan Breydel, al is hij niet het type om op z'n eentje het gewicht van de aanval te dragen.

Systeem van Hayen

Vermits het er niet naar uitziet dat Nicky Hayen snel met twee spitsen zal spelen, het geliefkoosde systeem van Jutglà, dreigt hij zo weer naar de flank te moeten uitwijken eens er een nieuw speerpunt neerstrijkt. Een scenario dat de spits ondanks zijn prima prestaties in de play-offs, met onder meer vijf assists, misschien zelf niet meer ziet zitten.

Of hoopt Club zelf om zijn goede statistieken, 26 doelpunten en 17 assists in 94 optredens voor Blauw-Zwart, na twee jaar te verzilveren? Jutglà werd destijds voor vijf miljoen in huis gehaald. Vandaag wordt zijn marktwaarde op 7,5 miljoen geschat, maar aangezien hij nog tot medio 2026 vastligt in Westkapelle zal dat bedrag wellicht niet volstaan.

Club zkt. spits(en)

Te meer omdat de nood aan vers bloed voorin dan ineens wel bijzonder hoog wordt: Roman Yaremchuk mag nog altijd beschikken, terwijl Romeo Vermant en Victor Barbera allebei nog te groen zien achter de oren. Mits een aantrekkelijk bod lijken alle partijen deze zomer niettemin open te staan voor een vertrek. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Hoeveel is Jutglà waard?

Meest recent

Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

3
3
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

16
16
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

59
59
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

34
34
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

41
41
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

37
37
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

94
94
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

201
201
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

82
82
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

260
260
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

113
113
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

47
47
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

35
35
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

75
75
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

178
178
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

52
52
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

126
126
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

72
72
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

110
110
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

65
65

Meer sportnieuws