Club Brugge verrast: 'Jutglà zélf aangeboden bij Sporting'

965
Club Brugge verrast: 'Jutglà zélf aangeboden bij Sporting'

Hoewel het EK voor vertraging zorgt lijkt de transferperiode stilaan in een stroomversnelling te geraken bij Club Brugge, waar zowel op inkomend als uitgaand vlak verschillende deals in de pijplijn zitten. Daarbij lonkt ook een enigszins verrassende naam richting de exit.

Terwijl er de voorbije weken vooral werd gespeculeerd over andere Andreas Skov Olsen, Antonio Nusa en Raphael Onyedika blijkt tenslotte ook Ferran Jutglà gegeerd. Nadat de 25-jarige Spanjaard eerder reeds in verband werd gebracht met een overstap naar de MLS zou nu namelijk ook Sporting Lissabon een oogje op hem hebben laten vallen.

LEES OOK: Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Leuren met Jutglà

Daar zou Jutglà een van de opties zijn om het nakend vertrek van diepe spits Paulinho op te vangen, al lijkt het zulk een vaart niet te zullen lopen. Volgens het Portugese medium Record, dat als eerste gewag maakte van de belangstelling, is hij er namelijk niet de prioriteit. Andere alternatieven zouden voorlopig nog steeds de voorkeur wegdragen.

Opvallender nog is echter dat Jutglà zélf zou zijn aangeboden in Lissabon. De vraag is dan wie er precies met de goalgetter leurt: zijn eigen management of het Brugse bestuur? Na het vertrek van Igor Thiago lijkt Jutglà alvast de gedoodverfde aanvalsleider in Jan Breydel, al is hij niet het type om op z'n eentje het gewicht van de aanval te dragen.

Systeem van Hayen

Vermits het er niet naar uitziet dat Nicky Hayen snel met twee spitsen zal spelen, het geliefkoosde systeem van Jutglà, dreigt hij zo weer naar de flank te moeten uitwijken eens er een nieuw speerpunt neerstrijkt. Een scenario dat de spits ondanks zijn prima prestaties in de play-offs, met onder meer vijf assists, misschien zelf niet meer ziet zitten.

Of hoopt Club zelf om zijn goede statistieken, 26 doelpunten en 17 assists in 94 optredens voor Blauw-Zwart, na twee jaar te verzilveren? Jutglà werd destijds voor vijf miljoen in huis gehaald. Vandaag wordt zijn marktwaarde op 7,5 miljoen geschat, maar aangezien hij nog tot medio 2026 vastligt in Westkapelle zal dat bedrag wellicht niet volstaan.

Club zkt. spits(en)

Te meer omdat de nood aan vers bloed voorin dan ineens wel bijzonder hoog wordt: Roman Yaremchuk mag nog altijd beschikken, terwijl Romeo Vermant en Victor Barbera allebei nog te groen zien achter de oren. Mits een aantrekkelijk bod lijken alle partijen deze zomer niettemin open te staan voor een vertrek. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Hoeveel is Jutglà waard?

Meest recent

Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

0
0
BILD: Vincent Kompany afgevoerd naar ziekenhuis

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

29
29
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

1
1
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

32
32
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

18
18
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

22
22
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

20
20
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

52
52
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

88
88
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

41
41
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

89
89
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

59
59
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

235
235
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

38
38
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

157
157
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

325
325
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

95
95
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

175
175
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

289
289
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

39
39
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

42
42
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

366
366
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

394
394

Meer sportnieuws