Club Brugge verrast: 'Jutglà zélf aangeboden bij Sporting'

965 stemmen
Club Brugge verrast: 'Jutglà zélf aangeboden bij Sporting'

Hoewel het EK voor vertraging zorgt lijkt de transferperiode stilaan in een stroomversnelling te geraken bij Club Brugge, waar zowel op inkomend als uitgaand vlak verschillende deals in de pijplijn zitten. Daarbij lonkt ook een enigszins verrassende naam richting de exit.

Terwijl er de voorbije weken vooral werd gespeculeerd over andere Andreas Skov Olsen, Antonio Nusa en Raphael Onyedika blijkt tenslotte ook Ferran Jutglà gegeerd. Nadat de 25-jarige Spanjaard eerder reeds in verband werd gebracht met een overstap naar de MLS zou nu namelijk ook Sporting Lissabon een oogje op hem hebben laten vallen.

LEES OOK: 'Dossier Adedeji-Sternberg: Club Brugge neemt standpunt in'

Leuren met Jutglà

Daar zou Jutglà een van de opties zijn om het nakend vertrek van diepe spits Paulinho op te vangen, al lijkt het zulk een vaart niet te zullen lopen. Volgens het Portugese medium Record, dat als eerste gewag maakte van de belangstelling, is hij er namelijk niet de prioriteit. Andere alternatieven zouden voorlopig nog steeds de voorkeur wegdragen.

Opvallender nog is echter dat Jutglà zélf zou zijn aangeboden in Lissabon. De vraag is dan wie er precies met de goalgetter leurt: zijn eigen management of het Brugse bestuur? Na het vertrek van Igor Thiago lijkt Jutglà alvast de gedoodverfde aanvalsleider in Jan Breydel, al is hij niet het type om op z'n eentje het gewicht van de aanval te dragen.

Systeem van Hayen

Vermits het er niet naar uitziet dat Nicky Hayen snel met twee spitsen zal spelen, het geliefkoosde systeem van Jutglà, dreigt hij zo weer naar de flank te moeten uitwijken eens er een nieuw speerpunt neerstrijkt. Een scenario dat de spits ondanks zijn prima prestaties in de play-offs, met onder meer vijf assists, misschien zelf niet meer ziet zitten.

Of hoopt Club zelf om zijn goede statistieken, 26 doelpunten en 17 assists in 94 optredens voor Blauw-Zwart, na twee jaar te verzilveren? Jutglà werd destijds voor vijf miljoen in huis gehaald. Vandaag wordt zijn marktwaarde op 7,5 miljoen geschat, maar aangezien hij nog tot medio 2026 vastligt in Westkapelle zal dat bedrag wellicht niet volstaan.

Club zkt. spits(en)

Te meer omdat de nood aan vers bloed voorin dan ineens wel bijzonder hoog wordt: Roman Yaremchuk mag nog altijd beschikken, terwijl Romeo Vermant en Victor Barbera allebei nog te groen zien achter de oren. Mits een aantrekkelijk bod lijken alle partijen deze zomer niettemin open te staan voor een vertrek. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Hoeveel is Jutglà waard?

Meest recent

'Genk heeft oplossing beet voor floptransfer'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KRC Genk. De Limburgers hopen na het vertrek van Nicky ...

2
2
'Knaltransfer Tielemans: alle details over overgang bekend'

Het was al een tijdje duidelijk dat de uitschakeling tegen Spanje in de kwartfinales van het WK zou ...

52
52
'Cruijff jaagt Bounida naar de uitgang bij Ajax'

Vorig seizoen betekende eindelijk de grote doorbraak van Rayane Bounida. Op zijn 20ste wist het ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Transfervuurwerk bij Club, Genk breekt record'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

117
117
'Fabrizio Romano meldt droomtransfer voor Youri Tielemans'

Youri Tielemans heeft een sterk WK achter de rug. De middenvelder van Aston Villa staat voor een ...

207
207
Yamal zet halve finale op scherp: Frankrijk slaat hard terug

De Rode Duivels gingen in de kwartfinale onderuit tegen Spanje. In de halve finale neemt La Roja het ...

50
50
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

69
69
‘Club zwiert met miljoenen: groot slachtoffer wil plots weg'

Club Brugge is druk in de weer op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat vooral hard op de Zwitserse ...

526
526
Neville ziet WK-sensatie: "Hij is dé superster"

Engeland staat in de halve finale van het WK. De Engelsen rekenen op onder meer Jude Bellingham om ...

68
68
Garcia nog bondscoach? Boskamp geeft zijn oordeel

Rudi Garcia leverde sinds hij bondscoach werd van België uitstekend werk. Een coach die alle ...

239
239
'Drama voor Union SG: monstersom valt plots weg'

Een klein voetbaldrama voor Union SG en Anan Khalaili. De rechterflankspeler leek op weg naar een ...

178
178
Patro Eisden flikt het weer: alweer 'onbekende' topdeal?

Patro Eisden kende al een zeer drukke mercato. De Limburgse tweedeklasser is zeker nog niet klaar op ...

49
49
Antwerp rekent op toptransfer: "RAFC is een grote club"

Bij Royal Antwerp FC is er nood aan duidelijkheid in het bestuur, want er is héél veel ...

434
434
Baouf op weg naar absolute knaltransfer?

Bij RSC Anderlecht kunnen ze nog wel een goede centrale verdediger gebruiken. De Brusselaars hadden ...

182
182
'Dossier Adedeji-Sternberg: Club Brugge neemt standpunt in'

KRC Genk werkte afgelopen weekend een oefenduel tegen Fortuna Sittard af (2-1-nederlaag). Daarbij ...

1032
1032
Messi clasht met ref: liplezers onthullen harde woorden

Argentinië is nog steeds in de running om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. De ...

281
281
'Nieuwe transferwending: Tzolis maakt helder statement'

Christos Tzolis traint opnieuw mee bij Club Brugge en maakte afgelopen weekend zelfs een mooie goal ...

342
342
Infantino flikt het weer: grandioze WK-verandering op tafel

Het wereldkampioenschap 2026 zit er bijna op. Komende zondag wordt de finale in New York alweer ...

413
413
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

513
513
Alles slaat om voor Lammens: meteen grote gevolgen

Senne Lammens kreeg tegen Spanje negentien minuten die alles konden veranderen. Het werd geen ...

361
361
'Recordaanwinst van 10 mil zorgt voor extra vertrekker Genk'

KRC Genk toonde zich voorlopig redelijk rustig op de zomerse transfermarkt. Maar daar zou wel eens ...

379
379
'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Club Brugge beleefde een vrij kalme zomermercatot tot dusver, maar begint nu toch onder stoom te ...

882
882
'Sibierski zet exodus voort: nog meer vertrekkers Anderlecht'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

772
772
Nieuwe bondscoach België? 'Mannaert neigt duidelijke richting op'

De Belgische WK-delegatie is opnieuw geland op eigen bodem. De spelers kunnen nu op vakantie na een ...

631
631
Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

140
140

Meer sportnieuws