Club Brugge verrast: 'Jutglà zélf aangeboden bij Sporting'

965 stemmen
Club Brugge verrast: 'Jutglà zélf aangeboden bij Sporting'

Hoewel het EK voor vertraging zorgt lijkt de transferperiode stilaan in een stroomversnelling te geraken bij Club Brugge, waar zowel op inkomend als uitgaand vlak verschillende deals in de pijplijn zitten. Daarbij lonkt ook een enigszins verrassende naam richting de exit.

Terwijl er de voorbije weken vooral werd gespeculeerd over andere Andreas Skov Olsen, Antonio Nusa en Raphael Onyedika blijkt tenslotte ook Ferran Jutglà gegeerd. Nadat de 25-jarige Spanjaard eerder reeds in verband werd gebracht met een overstap naar de MLS zou nu namelijk ook Sporting Lissabon een oogje op hem hebben laten vallen.

LEES OOK: Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Leuren met Jutglà

Daar zou Jutglà een van de opties zijn om het nakend vertrek van diepe spits Paulinho op te vangen, al lijkt het zulk een vaart niet te zullen lopen. Volgens het Portugese medium Record, dat als eerste gewag maakte van de belangstelling, is hij er namelijk niet de prioriteit. Andere alternatieven zouden voorlopig nog steeds de voorkeur wegdragen.

Opvallender nog is echter dat Jutglà zélf zou zijn aangeboden in Lissabon. De vraag is dan wie er precies met de goalgetter leurt: zijn eigen management of het Brugse bestuur? Na het vertrek van Igor Thiago lijkt Jutglà alvast de gedoodverfde aanvalsleider in Jan Breydel, al is hij niet het type om op z'n eentje het gewicht van de aanval te dragen.

Systeem van Hayen

Vermits het er niet naar uitziet dat Nicky Hayen snel met twee spitsen zal spelen, het geliefkoosde systeem van Jutglà, dreigt hij zo weer naar de flank te moeten uitwijken eens er een nieuw speerpunt neerstrijkt. Een scenario dat de spits ondanks zijn prima prestaties in de play-offs, met onder meer vijf assists, misschien zelf niet meer ziet zitten.

Of hoopt Club zelf om zijn goede statistieken, 26 doelpunten en 17 assists in 94 optredens voor Blauw-Zwart, na twee jaar te verzilveren? Jutglà werd destijds voor vijf miljoen in huis gehaald. Vandaag wordt zijn marktwaarde op 7,5 miljoen geschat, maar aangezien hij nog tot medio 2026 vastligt in Westkapelle zal dat bedrag wellicht niet volstaan.

Club zkt. spits(en)

Te meer omdat de nood aan vers bloed voorin dan ineens wel bijzonder hoog wordt: Roman Yaremchuk mag nog altijd beschikken, terwijl Romeo Vermant en Victor Barbera allebei nog te groen zien achter de oren. Mits een aantrekkelijk bod lijken alle partijen deze zomer niettemin open te staan voor een vertrek. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Hoeveel is Jutglà waard?

Meest recent

Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

126
126
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

158
158
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

58
58
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

10
10
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

232
232
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

258
258
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

138
138
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

150
150
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

35
35
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

243
243
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

193
193
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

570
570
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

91
91
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

88
88
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

721
721
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

165
165
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

71
71
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

141
141
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

351
351
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

599
599
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

331
331
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

718
718
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

268
268
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

43
43
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

357
357

Meer sportnieuws