'Tedesco houdt adem in: einde EK voor 2 Rode Duivels?'

656 stemmen
'Tedesco houdt adem in: einde EK voor 2 Rode Duivels?'

Nu hij ook Thomas Meunier mocht verwelkomen in Freiberg Am Neckar heeft Domenico Tedesco daar eindelijk zijn voltallige EK-selectie onder zijn hoede. Of de bondscoach ook op iedereen een beroep zal kunnen doen tijdens dit toernooi blijft evenwel een vraagteken.

Zo is het nog maar de vraag wanneer Meunier effectief klaar zal zijn voor de strijd. Dat de 32-jarige rechtsback meteen met de rest van de groep op het oefenveld verscheen lijkt alvast een gunstig voorteken, maar volgens onder meer Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws komt de wedstrijd tegen Oekraïne van woensdag sowieso nog te vroeg.

LEES OOK: De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

Meunier louter morele steun?

Indien de Rode Duivels hun poule overleven en doorstoten naar de 1/8 finale is het bovendien niet zeker of Meunier dan wél al in actie zal kunnen komen. Hoewel het herstel van zijn hamstringblessure plots vlot lijkt te verlopen, en Tedesco aangaf zich weinig zorgen te maken, is het naar verluidt de bedoeling om hem geleidelijk aan te integreren.

Ondanks de recente positieve updates mogen we dus nog niet te snel van stapel lopen. Integendeel: volgens Het Nieuwsblad valt het nog altijd niet uit te sluiten dat zijn bijdrage beperkt blijft tot het bieden van morele steun. "Als de Belgen zich kwalificeren blijft het voor de rest van het toernooi afwachten hoe zijn lichaam zal reageren", klinkt het.

Vraagtekens rond Witsel

Daarnaast dreigt Tedesco ook op Axel Witsel, die opnieuw last heeft aan de lies en daarom nog steeds niet kan meetrainen, niet meer te kunnen rekenen. "Het wordt ook voor hem zowat onmogelijk om de match tegen Oekraïne te halen en achter een eventueel vervolg van het toernooi staat momenteel ook een vraagtekentje", aldus de krant.

Tedesco beweert weliswaar dat zijn EK er nog niet opzit, maar de keuze om geen vervanger(s) op te roepen voor Witsel en Meunier dreigt de Rode Duivels dus toch zuur op te breken. Al hield de bondscoach, die het ervaren duo vlak voor afreis naar Duitsland deels uit sentimentele redenen niet wou laten vallen, wel rekening met dat scenario.

Wie kunnen de Rode Duivel het best gebruiken op dit EK?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

76
76
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

13
13
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

40
40
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

25
25
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

94
94
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

112
112
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

26
26
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

44
44
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

260
260
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

154
154
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

40
40
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

206
206
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

140
140
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

135
135
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

422
422
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

331
331
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

131
131
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

131
131
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

164
164
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

198
198
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws