'Tedesco houdt adem in: einde EK voor 2 Rode Duivels?'

656 stemmen
'Tedesco houdt adem in: einde EK voor 2 Rode Duivels?'

Nu hij ook Thomas Meunier mocht verwelkomen in Freiberg Am Neckar heeft Domenico Tedesco daar eindelijk zijn voltallige EK-selectie onder zijn hoede. Of de bondscoach ook op iedereen een beroep zal kunnen doen tijdens dit toernooi blijft evenwel een vraagteken.

Zo is het nog maar de vraag wanneer Meunier effectief klaar zal zijn voor de strijd. Dat de 32-jarige rechtsback meteen met de rest van de groep op het oefenveld verscheen lijkt alvast een gunstig voorteken, maar volgens onder meer Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws komt de wedstrijd tegen Oekraïne van woensdag sowieso nog te vroeg.

LEES OOK: Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

Meunier louter morele steun?

Indien de Rode Duivels hun poule overleven en doorstoten naar de 1/8 finale is het bovendien niet zeker of Meunier dan wél al in actie zal kunnen komen. Hoewel het herstel van zijn hamstringblessure plots vlot lijkt te verlopen, en Tedesco aangaf zich weinig zorgen te maken, is het naar verluidt de bedoeling om hem geleidelijk aan te integreren.

Ondanks de recente positieve updates mogen we dus nog niet te snel van stapel lopen. Integendeel: volgens Het Nieuwsblad valt het nog altijd niet uit te sluiten dat zijn bijdrage beperkt blijft tot het bieden van morele steun. "Als de Belgen zich kwalificeren blijft het voor de rest van het toernooi afwachten hoe zijn lichaam zal reageren", klinkt het.

Vraagtekens rond Witsel

Daarnaast dreigt Tedesco ook op Axel Witsel, die opnieuw last heeft aan de lies en daarom nog steeds niet kan meetrainen, niet meer te kunnen rekenen. "Het wordt ook voor hem zowat onmogelijk om de match tegen Oekraïne te halen en achter een eventueel vervolg van het toernooi staat momenteel ook een vraagtekentje", aldus de krant.

Tedesco beweert weliswaar dat zijn EK er nog niet opzit, maar de keuze om geen vervanger(s) op te roepen voor Witsel en Meunier dreigt de Rode Duivels dus toch zuur op te breken. Al hield de bondscoach, die het ervaren duo vlak voor afreis naar Duitsland deels uit sentimentele redenen niet wou laten vallen, wel rekening met dat scenario.

Wie kunnen de Rode Duivel het best gebruiken op dit EK?

Meest recent

Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

10
10
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

16
16
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

8
8
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

89
89
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

165
165
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

130
130
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

36
36
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

485
485
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

364
364
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

350
350
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

287
287
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

526
526
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

295
295
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

429
429
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

121
121
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1881
1881
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

165
165
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

249
249
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

221
221
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

75
75
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

340
340
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

320
320
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

162
162
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

157
157
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

223
223

Meer sportnieuws