'Tedesco houdt adem in: einde EK voor 2 Rode Duivels?'

door
'Tedesco houdt adem in: einde EK voor 2 Rode Duivels?'

Nu hij ook Thomas Meunier mocht verwelkomen in Freiberg Am Neckar heeft Domenico Tedesco daar eindelijk zijn voltallige EK-selectie onder zijn hoede. Of de bondscoach ook op iedereen een beroep zal kunnen doen tijdens dit toernooi blijft evenwel een vraagteken.

Zo is het nog maar de vraag wanneer Meunier effectief klaar zal zijn voor de strijd. Dat de 32-jarige rechtsback meteen met de rest van de groep op het oefenveld verscheen lijkt alvast een gunstig voorteken, maar volgens onder meer Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws komt de wedstrijd tegen Oekraïne van woensdag sowieso nog te vroeg.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Meunier louter morele steun?

Indien de Rode Duivels hun poule overleven en doorstoten naar de 1/8 finale is het bovendien niet zeker of Meunier dan wél al in actie zal kunnen komen. Hoewel het herstel van zijn hamstringblessure plots vlot lijkt te verlopen, en Tedesco aangaf zich weinig zorgen te maken, is het naar verluidt de bedoeling om hem geleidelijk aan te integreren.

Ondanks de recente positieve updates mogen we dus nog niet te snel van stapel lopen. Integendeel: volgens Het Nieuwsblad valt het nog altijd niet uit te sluiten dat zijn bijdrage beperkt blijft tot het bieden van morele steun. "Als de Belgen zich kwalificeren blijft het voor de rest van het toernooi afwachten hoe zijn lichaam zal reageren", klinkt het.

Vraagtekens rond Witsel

Daarnaast dreigt Tedesco ook op Axel Witsel, die opnieuw last heeft aan de lies en daarom nog steeds niet kan meetrainen, niet meer te kunnen rekenen. "Het wordt ook voor hem zowat onmogelijk om de match tegen Oekraïne te halen en achter een eventueel vervolg van het toernooi staat momenteel ook een vraagtekentje", aldus de krant.

Tedesco beweert weliswaar dat zijn EK er nog niet opzit, maar de keuze om geen vervanger(s) op te roepen voor Witsel en Meunier dreigt de Rode Duivels dus toch zuur op te breken. Al hield de bondscoach, die het ervaren duo vlak voor afreis naar Duitsland deels uit sentimentele redenen niet wou laten vallen, wel rekening met dat scenario.

Wie kunnen de Rode Duivel het best gebruiken op dit EK?

Meest recent

'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

71
71
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

85
85
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

55
55
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

37
37
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

395
395
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

252
252
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

235
235
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

311
311
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

179
179
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

163
163
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

282
282
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

740
740
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

247
247
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

198
198
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

109
109
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

175
175
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

82
82
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

291
291
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1043
1043
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

338
338
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

354
354
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

99
99
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

520
520
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

217
217

Meer sportnieuws