Italië kampt met lek: “Dit doet nationaal team pijn”

108 stemmen
Italië kampt met lek: “Dit doet nationaal team pijn”

Daags na de dramatische ontknoping in Groep B is er van euforie weinig te bespeuren in het Italiaanse kamp. Bondscoach Luciano Spalletti sneerde naar een lek in de nationale ploeg.

Regerend Europees kampioen Italië leek op weg naar een flinke opdoffer tegen Kroatië. Het stond 1-0 achter, maar in de allerlaatste seconde van de extra tijd kon het alsnog de gelijkmaker scoren. Daardoor sprong Italië weer naar de tweede plek in Groep B.

LEES OOK: Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Kwade Spalletti

Daardoor is Italië zeker van de volgende ronde en staat Kroatië op de rand van uitschakeling. Toch was er ook reden tot klagen in de Italiaanse selectie. Spalletti paste zijn tactiek aan, maar dat werd al vroeg bekendgemaakt door de Italiaanse media. Na een vraag over de opstelling reageerde Spalletti misnoegd op een persconferentie.

“Jullie hebben die opstelling al voor de wedstrijd te horen gekregen en overgenomen. Het is de zwakte van diegene die de dingen vertelt. Er is een interne sfeer en een externe sfeer. Als iemand interne zaken lekt, dan doet dat het nationale team pijn", klinkt het bij de voormalige hoofdtrainer van Napoli.

Kalme Spalletti

Vervolgens kalmeerde de bondscoach van de Italiaanse nationale ploeg en antwoordde hij op de vragen van de journalisten. “Ik praat altijd met de spelers, voor elke wedstrijd. Op die 3-5-2 hebben we overigens al getraind in Italië. Ja, het gebeurde dus in overleg met mijn spelersgroep.”

Ook vond Spalletti de kwalificatie van de Azzurri verdiend. De Italiaanse keuzeheer wijst ook naar de moeilijkheidsgraad van de ‘groep des doods’. “Dat we doorgaan, is verdiend op basis van wat we op het veld hebben gepresteerd”, citeert Het Laatste Nieuws Spalletti.

Zie jij Italië weer het EK winnen?

Meest recent

Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

7
7
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

17
17
Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

25
25
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

48
48
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

718
718
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

47
47
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

141
141
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

263
263
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

20
20
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

42
42
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

264
264
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

137
137
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

346
346
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

265
265
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

432
432
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

447
447
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

249
249
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

76
76
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

107
107
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

190
190
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

64
64
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

72
72
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

544
544
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

131
131
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

190
190

Meer sportnieuws