Italië kampt met lek: “Dit doet nationaal team pijn”

door
Italië kampt met lek: “Dit doet nationaal team pijn”

Daags na de dramatische ontknoping in Groep B is er van euforie weinig te bespeuren in het Italiaanse kamp. Bondscoach Luciano Spalletti sneerde naar een lek in de nationale ploeg.

Regerend Europees kampioen Italië leek op weg naar een flinke opdoffer tegen Kroatië. Het stond 1-0 achter, maar in de allerlaatste seconde van de extra tijd kon het alsnog de gelijkmaker scoren. Daardoor sprong Italië weer naar de tweede plek in Groep B.

Kwade Spalletti

Daardoor is Italië zeker van de volgende ronde en staat Kroatië op de rand van uitschakeling. Toch was er ook reden tot klagen in de Italiaanse selectie. Spalletti paste zijn tactiek aan, maar dat werd al vroeg bekendgemaakt door de Italiaanse media. Na een vraag over de opstelling reageerde Spalletti misnoegd op een persconferentie.

“Jullie hebben die opstelling al voor de wedstrijd te horen gekregen en overgenomen. Het is de zwakte van diegene die de dingen vertelt. Er is een interne sfeer en een externe sfeer. Als iemand interne zaken lekt, dan doet dat het nationale team pijn", klinkt het bij de voormalige hoofdtrainer van Napoli.

Kalme Spalletti

Vervolgens kalmeerde de bondscoach van de Italiaanse nationale ploeg en antwoordde hij op de vragen van de journalisten. “Ik praat altijd met de spelers, voor elke wedstrijd. Op die 3-5-2 hebben we overigens al getraind in Italië. Ja, het gebeurde dus in overleg met mijn spelersgroep.”

Ook vond Spalletti de kwalificatie van de Azzurri verdiend. De Italiaanse keuzeheer wijst ook naar de moeilijkheidsgraad van de ‘groep des doods’. “Dat we doorgaan, is verdiend op basis van wat we op het veld hebben gepresteerd”, citeert Het Laatste Nieuws Spalletti.

Zie jij Italië weer het EK winnen?

Meest recent

Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

63
63
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

64
64
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

420
420
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

43
43
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

62
62
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

177
177
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

97
97
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

305
305
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

139
139
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

174
174
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

134
134
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

200
200
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

234
234
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

163
163
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

174
174
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

42
42
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

317
317
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

562
562
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

342
342
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

181
181
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

66
66
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

169
169
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

136
136
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

481
481
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

161
161

Meer sportnieuws