Italië kampt met lek: “Dit doet nationaal team pijn”

108 stemmen
Italië kampt met lek: “Dit doet nationaal team pijn”

Daags na de dramatische ontknoping in Groep B is er van euforie weinig te bespeuren in het Italiaanse kamp. Bondscoach Luciano Spalletti sneerde naar een lek in de nationale ploeg.

Regerend Europees kampioen Italië leek op weg naar een flinke opdoffer tegen Kroatië. Het stond 1-0 achter, maar in de allerlaatste seconde van de extra tijd kon het alsnog de gelijkmaker scoren. Daardoor sprong Italië weer naar de tweede plek in Groep B.

LEES OOK: Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Kwade Spalletti

Daardoor is Italië zeker van de volgende ronde en staat Kroatië op de rand van uitschakeling. Toch was er ook reden tot klagen in de Italiaanse selectie. Spalletti paste zijn tactiek aan, maar dat werd al vroeg bekendgemaakt door de Italiaanse media. Na een vraag over de opstelling reageerde Spalletti misnoegd op een persconferentie.

“Jullie hebben die opstelling al voor de wedstrijd te horen gekregen en overgenomen. Het is de zwakte van diegene die de dingen vertelt. Er is een interne sfeer en een externe sfeer. Als iemand interne zaken lekt, dan doet dat het nationale team pijn", klinkt het bij de voormalige hoofdtrainer van Napoli.

Kalme Spalletti

Vervolgens kalmeerde de bondscoach van de Italiaanse nationale ploeg en antwoordde hij op de vragen van de journalisten. “Ik praat altijd met de spelers, voor elke wedstrijd. Op die 3-5-2 hebben we overigens al getraind in Italië. Ja, het gebeurde dus in overleg met mijn spelersgroep.”

Ook vond Spalletti de kwalificatie van de Azzurri verdiend. De Italiaanse keuzeheer wijst ook naar de moeilijkheidsgraad van de ‘groep des doods’. “Dat we doorgaan, is verdiend op basis van wat we op het veld hebben gepresteerd”, citeert Het Laatste Nieuws Spalletti.

Zie jij Italië weer het EK winnen?

Meest recent

Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

61
61
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

333
333
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

49
49
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

209
209
"België niets laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

282
282
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

29
29
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

31
31
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

38
38
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

90
90
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

120
120
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

95
95
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

127
127
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

499
499
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

313
313
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

82
82
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

401
401
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

138
138
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

818
818
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

128
128
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

50
50
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

113
113
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

95
95
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

223
223
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

415
415

Meer sportnieuws