Italië kampt met lek: “Dit doet nationaal team pijn”

108 stemmen
Italië kampt met lek: “Dit doet nationaal team pijn”

Daags na de dramatische ontknoping in Groep B is er van euforie weinig te bespeuren in het Italiaanse kamp. Bondscoach Luciano Spalletti sneerde naar een lek in de nationale ploeg.

Regerend Europees kampioen Italië leek op weg naar een flinke opdoffer tegen Kroatië. Het stond 1-0 achter, maar in de allerlaatste seconde van de extra tijd kon het alsnog de gelijkmaker scoren. Daardoor sprong Italië weer naar de tweede plek in Groep B.

LEES OOK: Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Kwade Spalletti

Daardoor is Italië zeker van de volgende ronde en staat Kroatië op de rand van uitschakeling. Toch was er ook reden tot klagen in de Italiaanse selectie. Spalletti paste zijn tactiek aan, maar dat werd al vroeg bekendgemaakt door de Italiaanse media. Na een vraag over de opstelling reageerde Spalletti misnoegd op een persconferentie.

“Jullie hebben die opstelling al voor de wedstrijd te horen gekregen en overgenomen. Het is de zwakte van diegene die de dingen vertelt. Er is een interne sfeer en een externe sfeer. Als iemand interne zaken lekt, dan doet dat het nationale team pijn", klinkt het bij de voormalige hoofdtrainer van Napoli.

Kalme Spalletti

Vervolgens kalmeerde de bondscoach van de Italiaanse nationale ploeg en antwoordde hij op de vragen van de journalisten. “Ik praat altijd met de spelers, voor elke wedstrijd. Op die 3-5-2 hebben we overigens al getraind in Italië. Ja, het gebeurde dus in overleg met mijn spelersgroep.”

Ook vond Spalletti de kwalificatie van de Azzurri verdiend. De Italiaanse keuzeheer wijst ook naar de moeilijkheidsgraad van de ‘groep des doods’. “Dat we doorgaan, is verdiend op basis van wat we op het veld hebben gepresteerd”, citeert Het Laatste Nieuws Spalletti.

Zie jij Italië weer het EK winnen?

Meest recent

'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

37
37
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

331
331
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

236
236
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

296
296
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

32
32
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

186
186
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

39
39
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

28
28
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

509
509
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

456
456
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

121
121
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

349
349
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

82
82
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

398
398
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

375
375
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

142
142
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

692
692
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

288
288
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

323
323
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

301
301
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65

Meer sportnieuws