Italië kampt met lek: “Dit doet nationaal team pijn”

door
Italië kampt met lek: “Dit doet nationaal team pijn”

Daags na de dramatische ontknoping in Groep B is er van euforie weinig te bespeuren in het Italiaanse kamp. Bondscoach Luciano Spalletti sneerde naar een lek in de nationale ploeg.

Regerend Europees kampioen Italië leek op weg naar een flinke opdoffer tegen Kroatië. Het stond 1-0 achter, maar in de allerlaatste seconde van de extra tijd kon het alsnog de gelijkmaker scoren. Daardoor sprong Italië weer naar de tweede plek in Groep B.

LEES OOK: Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Kwade Spalletti

Daardoor is Italië zeker van de volgende ronde en staat Kroatië op de rand van uitschakeling. Toch was er ook reden tot klagen in de Italiaanse selectie. Spalletti paste zijn tactiek aan, maar dat werd al vroeg bekendgemaakt door de Italiaanse media. Na een vraag over de opstelling reageerde Spalletti misnoegd op een persconferentie.

“Jullie hebben die opstelling al voor de wedstrijd te horen gekregen en overgenomen. Het is de zwakte van diegene die de dingen vertelt. Er is een interne sfeer en een externe sfeer. Als iemand interne zaken lekt, dan doet dat het nationale team pijn", klinkt het bij de voormalige hoofdtrainer van Napoli.

Kalme Spalletti

Vervolgens kalmeerde de bondscoach van de Italiaanse nationale ploeg en antwoordde hij op de vragen van de journalisten. “Ik praat altijd met de spelers, voor elke wedstrijd. Op die 3-5-2 hebben we overigens al getraind in Italië. Ja, het gebeurde dus in overleg met mijn spelersgroep.”

Ook vond Spalletti de kwalificatie van de Azzurri verdiend. De Italiaanse keuzeheer wijst ook naar de moeilijkheidsgraad van de ‘groep des doods’. “Dat we doorgaan, is verdiend op basis van wat we op het veld hebben gepresteerd”, citeert Het Laatste Nieuws Spalletti.

Zie jij Italië weer het EK winnen?

Meest recent

'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

16
16
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

140
140
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

25
25
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

75
75
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

126
126
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

260
260
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

112
112
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

58
58
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

52
52
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

55
55
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

129
129
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

130
130
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

364
364
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

70
70
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

30
30
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

137
137
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

150
150
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

71
71
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

768
768
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

261
261
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

132
132
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

476
476
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

224
224
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

403
403

Meer sportnieuws