Club-fans die man in coma sloegen zegevieren na beroep

door
Club-fans die man in coma sloegen zegevieren na beroep

Guido De Pauw werd na de Champions League-clash tussen Club Brugge en Manchester City van oktober 2021 belaagd door enkele supporters.

De Pauw kreeg het aan de stok met enkele hooligans van Club Brugge die de sjaal van De Pauw afpakte. Wanneer hij die terug vroeg kreeg hij verschillende klappen en viel hij met zijn hoofd tegen de grond. De Pauw lag vervolgens in een coma met blijvende neurologische schade.

LEES OOK: City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Verrassende straf

Uiteindelijk werden vijf verdachten gearresteerd en twee van hen werden daadwerkelijk ter verdenking gesteld. Drie werden vrijgelaten onder voorwaarden omdat ze De Pauw niet hebben geholpen na de aanval. Er werden ook straffen uitgesproken door de rechtbank.

Een 24-jarige en 26-jarige man werden eerder al veroordeeld tot drie jaar cel met uitstel en moesten een schadevergoeding van 50.000 euro op tafel leggen. Na beroep werd die straf omgezet tot een lichtere sanctie van 300 uur werkstraf.

Advocaat

Advocaat Rik Vanreusel zegevierde na een pleidooi voor zijn cliënt. “Hij was 20 jaar op het moment van de feiten en hij zat zes maanden in voorhechtenis. Hij kreeg weinig kansen in zijn jeugd, maar heeft zich herpakt. Hij studeert voor een job in de zorgsector en kan met een strafregister niet in die sector aan de slag (een werkstraf wordt niet vermeld op het strafblad, red.). Het wegnemen van de sjaal was niet oké, maar hij heeft de gevolgen voor het slachtoffer nooit gewild.”

Ook de hooligan die de slag uitdeelde wilde een werkstraf. “Ik weet dat het een grote sprong is, van drie jaar met uitstel in eerste aanleg naar een werkstraf, maar hij heeft zijn verantwoordelijkheid genomen naar het slachtoffer toe en zich aan alle voorwaarden gehouden”, liet advocaat Jan De Winter weten. Ondanks het protest van de verdediging van het slachtoffer ging de rechter aldus mee in het verhaal van de werkstraffen.

Snap jij de beslissing van de rechter in beroep?

Meest recent

Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

9
9
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

20
20
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

101
101
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

39
39
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

262
262
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

67
67
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

64
64
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

260
260
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

102
102
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

194
194
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

139
139
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

37
37
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

84
84
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

89
89
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

56
56
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

303
303
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

195
195
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

286
286
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

75
75
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

258
258
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

602
602
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

45
45
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

398
398
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

483
483
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

481
481

Meer sportnieuws