Club-fans die man in coma sloegen zegevieren na beroep

door
Club-fans die man in coma sloegen zegevieren na beroep

Guido De Pauw werd na de Champions League-clash tussen Club Brugge en Manchester City van oktober 2021 belaagd door enkele supporters.

De Pauw kreeg het aan de stok met enkele hooligans van Club Brugge die de sjaal van De Pauw afpakte. Wanneer hij die terug vroeg kreeg hij verschillende klappen en viel hij met zijn hoofd tegen de grond. De Pauw lag vervolgens in een coma met blijvende neurologische schade.

LEES OOK: Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Verrassende straf

Uiteindelijk werden vijf verdachten gearresteerd en twee van hen werden daadwerkelijk ter verdenking gesteld. Drie werden vrijgelaten onder voorwaarden omdat ze De Pauw niet hebben geholpen na de aanval. Er werden ook straffen uitgesproken door de rechtbank.

Een 24-jarige en 26-jarige man werden eerder al veroordeeld tot drie jaar cel met uitstel en moesten een schadevergoeding van 50.000 euro op tafel leggen. Na beroep werd die straf omgezet tot een lichtere sanctie van 300 uur werkstraf.

Advocaat

Advocaat Rik Vanreusel zegevierde na een pleidooi voor zijn cliënt. “Hij was 20 jaar op het moment van de feiten en hij zat zes maanden in voorhechtenis. Hij kreeg weinig kansen in zijn jeugd, maar heeft zich herpakt. Hij studeert voor een job in de zorgsector en kan met een strafregister niet in die sector aan de slag (een werkstraf wordt niet vermeld op het strafblad, red.). Het wegnemen van de sjaal was niet oké, maar hij heeft de gevolgen voor het slachtoffer nooit gewild.”

Ook de hooligan die de slag uitdeelde wilde een werkstraf. “Ik weet dat het een grote sprong is, van drie jaar met uitstel in eerste aanleg naar een werkstraf, maar hij heeft zijn verantwoordelijkheid genomen naar het slachtoffer toe en zich aan alle voorwaarden gehouden”, liet advocaat Jan De Winter weten. Ondanks het protest van de verdediging van het slachtoffer ging de rechter aldus mee in het verhaal van de werkstraffen.

Snap jij de beslissing van de rechter in beroep?

Meest recent

Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

12
12
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

32
32
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

86
86
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

110
110
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

103
103
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

266
266
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

290
290
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

88
88
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

244
244
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

262
262
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

69
69
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

212
212
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

252
252
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

73
73
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

205
205
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

119
119
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

110
110
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

92
92
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

592
592
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

495
495
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

85
85
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

242
242
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

280
280
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

295
295

Meer sportnieuws