Club-fans die man in coma sloegen zegevieren na beroep

door
Club-fans die man in coma sloegen zegevieren na beroep

Guido De Pauw werd na de Champions League-clash tussen Club Brugge en Manchester City van oktober 2021 belaagd door enkele supporters.

De Pauw kreeg het aan de stok met enkele hooligans van Club Brugge die de sjaal van De Pauw afpakte. Wanneer hij die terug vroeg kreeg hij verschillende klappen en viel hij met zijn hoofd tegen de grond. De Pauw lag vervolgens in een coma met blijvende neurologische schade.

LEES OOK: Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

Verrassende straf

Uiteindelijk werden vijf verdachten gearresteerd en twee van hen werden daadwerkelijk ter verdenking gesteld. Drie werden vrijgelaten onder voorwaarden omdat ze De Pauw niet hebben geholpen na de aanval. Er werden ook straffen uitgesproken door de rechtbank.

Een 24-jarige en 26-jarige man werden eerder al veroordeeld tot drie jaar cel met uitstel en moesten een schadevergoeding van 50.000 euro op tafel leggen. Na beroep werd die straf omgezet tot een lichtere sanctie van 300 uur werkstraf.

Advocaat

Advocaat Rik Vanreusel zegevierde na een pleidooi voor zijn cliënt. “Hij was 20 jaar op het moment van de feiten en hij zat zes maanden in voorhechtenis. Hij kreeg weinig kansen in zijn jeugd, maar heeft zich herpakt. Hij studeert voor een job in de zorgsector en kan met een strafregister niet in die sector aan de slag (een werkstraf wordt niet vermeld op het strafblad, red.). Het wegnemen van de sjaal was niet oké, maar hij heeft de gevolgen voor het slachtoffer nooit gewild.”

Ook de hooligan die de slag uitdeelde wilde een werkstraf. “Ik weet dat het een grote sprong is, van drie jaar met uitstel in eerste aanleg naar een werkstraf, maar hij heeft zijn verantwoordelijkheid genomen naar het slachtoffer toe en zich aan alle voorwaarden gehouden”, liet advocaat Jan De Winter weten. Ondanks het protest van de verdediging van het slachtoffer ging de rechter aldus mee in het verhaal van de werkstraffen.

Snap jij de beslissing van de rechter in beroep?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

15
15
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

58
58
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

78
78
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

14
14
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

52
52
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

17
17
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

18
18
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

49
49
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

16
16
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

17
17
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

27
27
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

27
27
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

31
31
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

16
16
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

309
309
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

126
126
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

292
292
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

30
30
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

333
333
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

63
63
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws