Club-fans die man in coma sloegen zegevieren na beroep

door
Club-fans die man in coma sloegen zegevieren na beroep

Guido De Pauw werd na de Champions League-clash tussen Club Brugge en Manchester City van oktober 2021 belaagd door enkele supporters.

De Pauw kreeg het aan de stok met enkele hooligans van Club Brugge die de sjaal van De Pauw afpakte. Wanneer hij die terug vroeg kreeg hij verschillende klappen en viel hij met zijn hoofd tegen de grond. De Pauw lag vervolgens in een coma met blijvende neurologische schade.

LEES OOK: Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Verrassende straf

Uiteindelijk werden vijf verdachten gearresteerd en twee van hen werden daadwerkelijk ter verdenking gesteld. Drie werden vrijgelaten onder voorwaarden omdat ze De Pauw niet hebben geholpen na de aanval. Er werden ook straffen uitgesproken door de rechtbank.

Een 24-jarige en 26-jarige man werden eerder al veroordeeld tot drie jaar cel met uitstel en moesten een schadevergoeding van 50.000 euro op tafel leggen. Na beroep werd die straf omgezet tot een lichtere sanctie van 300 uur werkstraf.

Advocaat

Advocaat Rik Vanreusel zegevierde na een pleidooi voor zijn cliënt. “Hij was 20 jaar op het moment van de feiten en hij zat zes maanden in voorhechtenis. Hij kreeg weinig kansen in zijn jeugd, maar heeft zich herpakt. Hij studeert voor een job in de zorgsector en kan met een strafregister niet in die sector aan de slag (een werkstraf wordt niet vermeld op het strafblad, red.). Het wegnemen van de sjaal was niet oké, maar hij heeft de gevolgen voor het slachtoffer nooit gewild.”

Ook de hooligan die de slag uitdeelde wilde een werkstraf. “Ik weet dat het een grote sprong is, van drie jaar met uitstel in eerste aanleg naar een werkstraf, maar hij heeft zijn verantwoordelijkheid genomen naar het slachtoffer toe en zich aan alle voorwaarden gehouden”, liet advocaat Jan De Winter weten. Ondanks het protest van de verdediging van het slachtoffer ging de rechter aldus mee in het verhaal van de werkstraffen.

Snap jij de beslissing van de rechter in beroep?

Meest recent

‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

1
1
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

5
5
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

47
47
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

35
35
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

72
72
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

220
220
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

121
121
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

234
234
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

331
331
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

388
388
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

154
154
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

296
296
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

276
276
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

505
505
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

532
532
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

78
78
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

398
398
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

267
267
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

313
313
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

360
360
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

331
331
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

591
591
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

708
708
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

521
521
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

292
292

Meer sportnieuws