AA Gent-monstertransfer stort in elkaar: absurde bedragen

door
AA Gent-monstertransfer stort in elkaar: absurde bedragen

Ondanks aanbiedingen van andere Europese topclubs koos Jorthy Mokio voor een overstap naar Ajax, waar hij de A-selectie zal trainen en wedstrijden zal spelen met Jong Ajax.

Zijn vertrek volgt na complexe contractonderhandelingen, waarbij financiële eisen, waaronder een absurd hoog doorverkooppercentage, een struikelblok vormden voor AA Gent.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

Mokio was de prioriteit van AA Gent (en Vanhaezebrouck)

AA Gent heeft de afgelopen jaren fors geïnvesteerd in de ontwikkeling van hun jeugdwerking. Hoewel de club traditioneel niet bekendstaat als een opleidingsclub, streeft ze er al geruime tijd naar om dit imago te veranderen.

De Buffalo's willen de doorstroming van jeugdspelers naar het eerste elftal bevorderen en hen meer kansen bieden dan ooit tevoren. Een illustratief voorbeeld van deze strategie is de verkoop van Malick Fofana aan Olympique Lyon voor 17 miljoen euro, wat aantoont hoe waardevol investeren in jeugdontwikkeling kan zijn.

“Hij heeft in totaal drie contracten bij ons getekend en maakte dan een toptransfer. Om maar te zeggen: de tijden zijn veranderd. Wij zijn stappen aan het zetten”, zei Michel Louwagie vorige winter.

Een van de absolute prioriteiten van AA Gent in de voorbije maanden was Jorthy Mokio (16), een supertalent dat wordt beschouwd als een toekomstige topper. De club was vastbesloten om ver te gaan om hem te overtuigen zijn eerste profcontract te tekenen, met Hein Vanhaezebrouck als drijvende kracht.

Jongste speler ooit op winterstage met Belgische eersteklasser

Begin februari maakte Hein Vanhaezebrouck heel duidelijk dat hij alles in het werk stelde om Jorthy Mokio en zijn familie te overtuigen dat er een plek voor het supertalent was in de A-kern van AA Gent.

Met zijn zestiende verjaardag op 29 februari in het vooruitzicht, hoopte Gent hem tegen die tijd aan de club te binden. Hoewel Mokio nog maar in het vierde middelbaar zat, kreeg hij in januari al de kans om mee te gaan op winterstage in Spanje.

Hiermee werd hij de jongste speler die ooit met een Belgische eersteklasser op trainingskamp reisde. Vanhaezebrouck had grote plannen met dit supertalent. “Als Mokio tekent, wat wij allemaal hopen, dan sluit hij direct aan bij de A-kern en is hij héél snel inzetbaar,” verklaarde Vanhaezebrouck.

“Mokio is een speciaal geval. Hij is voor zijn leeftijd al redelijk uitgegroeid - er is geen probleem met volwassenheid. Hij moet niet twijfelen. Zeker niet bij mij. Jonge spelers met talent krijgen kansen van mij, ontwikkelen zich verder en kunnen op termijn een nieuwe stap zetten.”

AA Gent biedt “gigantische” sommen voor Mokio: bedragen met vijf nullen achter

Naar verluidt had Jorthy Mokio toen aangegeven dat hij graag bij AA Gent wilde blijven en zijn ontwikkeling daar wilde voortzetten, maar hiervoor was een overtuigend profcontract nodig om zowel sportief als financieel zijn vader Thierry te overtuigen.

Michel Louwagie, toen de algemeen manager van AA Gent, benadrukte begin februari dat de club er alles aan deed om Mokio te laten tekenen. “Ik ga niet over de sommen spreken die we nu aangeboden hebben. Gigantisch.”

Volgens Het Nieuwsblad werden er indrukwekkende bedragen met vijf nullen achter geboden. Ook voorzitter Sam Baro had zijn optimisme geuit en heeft persoonlijk met Mokio en zijn vader Thierry rond de tafel gezeten om de speler te overtuigen.

Het is echter belangrijk om te benadrukken dat hoewel Mokio zelf al naar verluidt bereid was om te tekenen, de beslissing als minderjarige in handen van zijn ouders ligt, waarbij vader Thierry een cruciale rol speelt.

Vanhaezebrouck laat Mokio debuteren: familie vraagt vrijgave aan

Op zijn zestiende verjaardag had Jorthy Mokio nog geen profcontract getekend bij AA Gent, maar hij werd wel door Hein Vanhaezebrouck geselecteerd voor de eerste ploeg. Een debuut in het eerste elftal zou een belangrijke stimulans zijn om Mokio over te halen zijn eerste professionele contract te ondertekenen.

Kort na zijn verjaardag maakte Mokio zijn debuut tegen Standard en kreeg hij speeltijd tegen Oud-Heverlee Leuven en Sint-Truiden.

Sinds zijn zestiende verjaardag had Mokio echter ook de vrijheid om elders een profcontract te tekenen. Hoewel Vanhaezebrouck een groot voorstander was van Mokio en hem kansen gaf in het eerste elftal, speelde hij geen rol in de onderhandelingen met de familie.

Eind april, op de dag dat hij zijn eerste basisdebuut vierde tegen Sint-Truiden dankzij Vanhaezebrouck, had Mokio bij de Belgische voetbalbond zijn vrijgave aangevraagd. Met deze administratieve zet hield de familie Mokio alle opties voor zijn toekomst open.

Mokio-clan speelt het hard en spelletjes met AA Gent: extreme eisen

Kort daarna meldde Het Laatste Nieuws dat er weinig vooruitgang werd geboekt in de onderhandelingen tussen AA Gent en Jorthy Mokio. Eind mei bracht Mokio een bezoek aan FC Barcelona en had hij kort daarna een positief gesprek met de nieuwe AA Gent-coach Wouter Vrancken.

Desondanks kwam er nooit een doorbraak met de Buffalo’s. Volgens Het Nieuwsblad waren de financiële eisen het struikelblok om tot een akkoord te komen, met name het tekengeld en het percentage op de doorverkoop.

Ook Het Laatste Nieuws berichtte dat financieel het water te diep was tussen beide partijen. De krant schreef dat vader Thierry de touwtjes stevig in handen hield en zelfs spelletjes speelde om het tekengeld en het salaris op te drijven.

“De clan-Mokio speelde het hard”, schreef HLN. Alle Gentse voorstellen werden van de tafel geveegd en de financiële eisen van zijn entourage waren extreem. Naast tekengeld en salaris werd er ook 50% op een toekomstige verkoopsom geëist, wat als een absurd percentage werd beschouwd.

Uiteindelijk ondertekende Mokio maandag een contract bij Ajax, waar hij zal meetrainen met de A-ploeg en zijn wedstrijden bij Jong Ajax in de tweede klasse zal spelen. Financieel kon Mokio elders meer verdienen, maar het doorverkooppercentage dat Ajax bood, lag hoger.

Goede beslissing van Mokio?

Meest recent

Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

55
55
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

196
196
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

129
129
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

134
134
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

262
262
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

145
145
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

286
286
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

180
180
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

170
170
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

299
299
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

232
232
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

401
401
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

188
188
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

158
158
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

591
591
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

206
206
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

167
167
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

664
664
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

204
204
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

475
475
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

363
363
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

283
283
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

269
269
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

605
605
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

347
347

Meer sportnieuws