AA Gent-monstertransfer stort in elkaar: absurde bedragen

674 stemmen
AA Gent-monstertransfer stort in elkaar: absurde bedragen

Ondanks aanbiedingen van andere Europese topclubs koos Jorthy Mokio voor een overstap naar Ajax, waar hij de A-selectie zal trainen en wedstrijden zal spelen met Jong Ajax.

Zijn vertrek volgt na complexe contractonderhandelingen, waarbij financiële eisen, waaronder een absurd hoog doorverkooppercentage, een struikelblok vormden voor AA Gent.

LEES OOK: ‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Mokio was de prioriteit van AA Gent (en Vanhaezebrouck)

AA Gent heeft de afgelopen jaren fors geïnvesteerd in de ontwikkeling van hun jeugdwerking. Hoewel de club traditioneel niet bekendstaat als een opleidingsclub, streeft ze er al geruime tijd naar om dit imago te veranderen.

De Buffalo's willen de doorstroming van jeugdspelers naar het eerste elftal bevorderen en hen meer kansen bieden dan ooit tevoren. Een illustratief voorbeeld van deze strategie is de verkoop van Malick Fofana aan Olympique Lyon voor 17 miljoen euro, wat aantoont hoe waardevol investeren in jeugdontwikkeling kan zijn.

“Hij heeft in totaal drie contracten bij ons getekend en maakte dan een toptransfer. Om maar te zeggen: de tijden zijn veranderd. Wij zijn stappen aan het zetten”, zei Michel Louwagie vorige winter.

Een van de absolute prioriteiten van AA Gent in de voorbije maanden was Jorthy Mokio (16), een supertalent dat wordt beschouwd als een toekomstige topper. De club was vastbesloten om ver te gaan om hem te overtuigen zijn eerste profcontract te tekenen, met Hein Vanhaezebrouck als drijvende kracht.

Jongste speler ooit op winterstage met Belgische eersteklasser

Begin februari maakte Hein Vanhaezebrouck heel duidelijk dat hij alles in het werk stelde om Jorthy Mokio en zijn familie te overtuigen dat er een plek voor het supertalent was in de A-kern van AA Gent.

Met zijn zestiende verjaardag op 29 februari in het vooruitzicht, hoopte Gent hem tegen die tijd aan de club te binden. Hoewel Mokio nog maar in het vierde middelbaar zat, kreeg hij in januari al de kans om mee te gaan op winterstage in Spanje.

Hiermee werd hij de jongste speler die ooit met een Belgische eersteklasser op trainingskamp reisde. Vanhaezebrouck had grote plannen met dit supertalent. “Als Mokio tekent, wat wij allemaal hopen, dan sluit hij direct aan bij de A-kern en is hij héél snel inzetbaar,” verklaarde Vanhaezebrouck.

“Mokio is een speciaal geval. Hij is voor zijn leeftijd al redelijk uitgegroeid - er is geen probleem met volwassenheid. Hij moet niet twijfelen. Zeker niet bij mij. Jonge spelers met talent krijgen kansen van mij, ontwikkelen zich verder en kunnen op termijn een nieuwe stap zetten.”

AA Gent biedt “gigantische” sommen voor Mokio: bedragen met vijf nullen achter

Naar verluidt had Jorthy Mokio toen aangegeven dat hij graag bij AA Gent wilde blijven en zijn ontwikkeling daar wilde voortzetten, maar hiervoor was een overtuigend profcontract nodig om zowel sportief als financieel zijn vader Thierry te overtuigen.

Michel Louwagie, toen de algemeen manager van AA Gent, benadrukte begin februari dat de club er alles aan deed om Mokio te laten tekenen. “Ik ga niet over de sommen spreken die we nu aangeboden hebben. Gigantisch.”

Volgens Het Nieuwsblad werden er indrukwekkende bedragen met vijf nullen achter geboden. Ook voorzitter Sam Baro had zijn optimisme geuit en heeft persoonlijk met Mokio en zijn vader Thierry rond de tafel gezeten om de speler te overtuigen.

Het is echter belangrijk om te benadrukken dat hoewel Mokio zelf al naar verluidt bereid was om te tekenen, de beslissing als minderjarige in handen van zijn ouders ligt, waarbij vader Thierry een cruciale rol speelt.

Vanhaezebrouck laat Mokio debuteren: familie vraagt vrijgave aan

Op zijn zestiende verjaardag had Jorthy Mokio nog geen profcontract getekend bij AA Gent, maar hij werd wel door Hein Vanhaezebrouck geselecteerd voor de eerste ploeg. Een debuut in het eerste elftal zou een belangrijke stimulans zijn om Mokio over te halen zijn eerste professionele contract te ondertekenen.

Kort na zijn verjaardag maakte Mokio zijn debuut tegen Standard en kreeg hij speeltijd tegen Oud-Heverlee Leuven en Sint-Truiden.

Sinds zijn zestiende verjaardag had Mokio echter ook de vrijheid om elders een profcontract te tekenen. Hoewel Vanhaezebrouck een groot voorstander was van Mokio en hem kansen gaf in het eerste elftal, speelde hij geen rol in de onderhandelingen met de familie.

Eind april, op de dag dat hij zijn eerste basisdebuut vierde tegen Sint-Truiden dankzij Vanhaezebrouck, had Mokio bij de Belgische voetbalbond zijn vrijgave aangevraagd. Met deze administratieve zet hield de familie Mokio alle opties voor zijn toekomst open.

Mokio-clan speelt het hard en spelletjes met AA Gent: extreme eisen

Kort daarna meldde Het Laatste Nieuws dat er weinig vooruitgang werd geboekt in de onderhandelingen tussen AA Gent en Jorthy Mokio. Eind mei bracht Mokio een bezoek aan FC Barcelona en had hij kort daarna een positief gesprek met de nieuwe AA Gent-coach Wouter Vrancken.

Desondanks kwam er nooit een doorbraak met de Buffalo’s. Volgens Het Nieuwsblad waren de financiële eisen het struikelblok om tot een akkoord te komen, met name het tekengeld en het percentage op de doorverkoop.

Ook Het Laatste Nieuws berichtte dat financieel het water te diep was tussen beide partijen. De krant schreef dat vader Thierry de touwtjes stevig in handen hield en zelfs spelletjes speelde om het tekengeld en het salaris op te drijven.

“De clan-Mokio speelde het hard”, schreef HLN. Alle Gentse voorstellen werden van de tafel geveegd en de financiële eisen van zijn entourage waren extreem. Naast tekengeld en salaris werd er ook 50% op een toekomstige verkoopsom geëist, wat als een absurd percentage werd beschouwd.

Uiteindelijk ondertekende Mokio maandag een contract bij Ajax, waar hij zal meetrainen met de A-ploeg en zijn wedstrijden bij Jong Ajax in de tweede klasse zal spelen. Financieel kon Mokio elders meer verdienen, maar het doorverkooppercentage dat Ajax bood, lag hoger.

Goede beslissing van Mokio?

Meest recent

Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

9
9
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

60
60
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

240
240
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

160
160
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

223
223
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

357
357
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

530
530
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

537
537
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

63
63
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

243
243
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

326
326
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

856
856
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

46
46
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

714
714
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

469
469
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

361
361
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

868
868
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

173
173
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

208
208
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

670
670
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

787
787
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

364
364
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

82
82
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

446
446

Meer sportnieuws