AA Gent-monstertransfer stort in elkaar: absurde bedragen

door
AA Gent-monstertransfer stort in elkaar: absurde bedragen

Ondanks aanbiedingen van andere Europese topclubs koos Jorthy Mokio voor een overstap naar Ajax, waar hij de A-selectie zal trainen en wedstrijden zal spelen met Jong Ajax.

Zijn vertrek volgt na complexe contractonderhandelingen, waarbij financiële eisen, waaronder een absurd hoog doorverkooppercentage, een struikelblok vormden voor AA Gent.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Mokio was de prioriteit van AA Gent (en Vanhaezebrouck)

AA Gent heeft de afgelopen jaren fors geïnvesteerd in de ontwikkeling van hun jeugdwerking. Hoewel de club traditioneel niet bekendstaat als een opleidingsclub, streeft ze er al geruime tijd naar om dit imago te veranderen.

De Buffalo's willen de doorstroming van jeugdspelers naar het eerste elftal bevorderen en hen meer kansen bieden dan ooit tevoren. Een illustratief voorbeeld van deze strategie is de verkoop van Malick Fofana aan Olympique Lyon voor 17 miljoen euro, wat aantoont hoe waardevol investeren in jeugdontwikkeling kan zijn.

“Hij heeft in totaal drie contracten bij ons getekend en maakte dan een toptransfer. Om maar te zeggen: de tijden zijn veranderd. Wij zijn stappen aan het zetten”, zei Michel Louwagie vorige winter.

Een van de absolute prioriteiten van AA Gent in de voorbije maanden was Jorthy Mokio (16), een supertalent dat wordt beschouwd als een toekomstige topper. De club was vastbesloten om ver te gaan om hem te overtuigen zijn eerste profcontract te tekenen, met Hein Vanhaezebrouck als drijvende kracht.

Jongste speler ooit op winterstage met Belgische eersteklasser

Begin februari maakte Hein Vanhaezebrouck heel duidelijk dat hij alles in het werk stelde om Jorthy Mokio en zijn familie te overtuigen dat er een plek voor het supertalent was in de A-kern van AA Gent.

Met zijn zestiende verjaardag op 29 februari in het vooruitzicht, hoopte Gent hem tegen die tijd aan de club te binden. Hoewel Mokio nog maar in het vierde middelbaar zat, kreeg hij in januari al de kans om mee te gaan op winterstage in Spanje.

Hiermee werd hij de jongste speler die ooit met een Belgische eersteklasser op trainingskamp reisde. Vanhaezebrouck had grote plannen met dit supertalent. “Als Mokio tekent, wat wij allemaal hopen, dan sluit hij direct aan bij de A-kern en is hij héél snel inzetbaar,” verklaarde Vanhaezebrouck.

“Mokio is een speciaal geval. Hij is voor zijn leeftijd al redelijk uitgegroeid - er is geen probleem met volwassenheid. Hij moet niet twijfelen. Zeker niet bij mij. Jonge spelers met talent krijgen kansen van mij, ontwikkelen zich verder en kunnen op termijn een nieuwe stap zetten.”

AA Gent biedt “gigantische” sommen voor Mokio: bedragen met vijf nullen achter

Naar verluidt had Jorthy Mokio toen aangegeven dat hij graag bij AA Gent wilde blijven en zijn ontwikkeling daar wilde voortzetten, maar hiervoor was een overtuigend profcontract nodig om zowel sportief als financieel zijn vader Thierry te overtuigen.

Michel Louwagie, toen de algemeen manager van AA Gent, benadrukte begin februari dat de club er alles aan deed om Mokio te laten tekenen. “Ik ga niet over de sommen spreken die we nu aangeboden hebben. Gigantisch.”

Volgens Het Nieuwsblad werden er indrukwekkende bedragen met vijf nullen achter geboden. Ook voorzitter Sam Baro had zijn optimisme geuit en heeft persoonlijk met Mokio en zijn vader Thierry rond de tafel gezeten om de speler te overtuigen.

Het is echter belangrijk om te benadrukken dat hoewel Mokio zelf al naar verluidt bereid was om te tekenen, de beslissing als minderjarige in handen van zijn ouders ligt, waarbij vader Thierry een cruciale rol speelt.

Vanhaezebrouck laat Mokio debuteren: familie vraagt vrijgave aan

Op zijn zestiende verjaardag had Jorthy Mokio nog geen profcontract getekend bij AA Gent, maar hij werd wel door Hein Vanhaezebrouck geselecteerd voor de eerste ploeg. Een debuut in het eerste elftal zou een belangrijke stimulans zijn om Mokio over te halen zijn eerste professionele contract te ondertekenen.

Kort na zijn verjaardag maakte Mokio zijn debuut tegen Standard en kreeg hij speeltijd tegen Oud-Heverlee Leuven en Sint-Truiden.

Sinds zijn zestiende verjaardag had Mokio echter ook de vrijheid om elders een profcontract te tekenen. Hoewel Vanhaezebrouck een groot voorstander was van Mokio en hem kansen gaf in het eerste elftal, speelde hij geen rol in de onderhandelingen met de familie.

Eind april, op de dag dat hij zijn eerste basisdebuut vierde tegen Sint-Truiden dankzij Vanhaezebrouck, had Mokio bij de Belgische voetbalbond zijn vrijgave aangevraagd. Met deze administratieve zet hield de familie Mokio alle opties voor zijn toekomst open.

Mokio-clan speelt het hard en spelletjes met AA Gent: extreme eisen

Kort daarna meldde Het Laatste Nieuws dat er weinig vooruitgang werd geboekt in de onderhandelingen tussen AA Gent en Jorthy Mokio. Eind mei bracht Mokio een bezoek aan FC Barcelona en had hij kort daarna een positief gesprek met de nieuwe AA Gent-coach Wouter Vrancken.

Desondanks kwam er nooit een doorbraak met de Buffalo’s. Volgens Het Nieuwsblad waren de financiële eisen het struikelblok om tot een akkoord te komen, met name het tekengeld en het percentage op de doorverkoop.

Ook Het Laatste Nieuws berichtte dat financieel het water te diep was tussen beide partijen. De krant schreef dat vader Thierry de touwtjes stevig in handen hield en zelfs spelletjes speelde om het tekengeld en het salaris op te drijven.

“De clan-Mokio speelde het hard”, schreef HLN. Alle Gentse voorstellen werden van de tafel geveegd en de financiële eisen van zijn entourage waren extreem. Naast tekengeld en salaris werd er ook 50% op een toekomstige verkoopsom geëist, wat als een absurd percentage werd beschouwd.

Uiteindelijk ondertekende Mokio maandag een contract bij Ajax, waar hij zal meetrainen met de A-ploeg en zijn wedstrijden bij Jong Ajax in de tweede klasse zal spelen. Financieel kon Mokio elders meer verdienen, maar het doorverkooppercentage dat Ajax bood, lag hoger.

Goede beslissing van Mokio?

Meest recent

Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen dreigen

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

8
8
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

48
48
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

30
30
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

66
66
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

51
51
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

76
76
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

55
55
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

94
94
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

70
70
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

262
262
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

78
78
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

33
33
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

240
240
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

371
371
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

691
691
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

84
84
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

132
132
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

134
134
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

860
860
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

438
438
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

404
404
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

190
190
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

473
473
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

304
304

Meer sportnieuws