Van Courtois naar Casteels: Real neemt afscheid van icoon

door
Van Courtois naar Casteels: Real neemt afscheid van icoon

Real Madrid heeft na 23 jaar afscheid genomen van Nacho Fernandez. De 34-jarige centrale verdediger werd op de officiële kanalen uitgezwaaid. Hij is op weg naar Saudi-Arabië.

Nacho speelde in totaal 23 jaar voor Real Madrid. In 364 wedstrijden wist hij zestien keer te scoren en tien assists te geven. Hij pakte maar liefst 26 prijzen met De Koninklijke waaronder La Liga en de Champions League afgelopen seizoen.

LEES OOK: “Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Gracias Capitán

Op de webstek neemt Real Madrid afscheid van een icoon. Gracias Capitán staat er te lezen. Nacho was erg succesvol in de Spaanse hoofdstad met onder meer zes Champions Leagues, vier Europese Supercups, vijf Wereldbekers voor clubs, vier La Liga-titels, twee Spaanse bekers en vijf Spaanse Supercups.

Real Madrid spreekt ook over een ‘legendarische status’ bij de club. Afgelopen seizoen was Nacho de aanvoerder van Thibaut Courtois en consorten. Nu is de verdediger op weg naar Saudi-Arabië en Koen Casteels. Daar wordt verwacht dat hij zijn handtekening zal zetten bij promovendus Al-Qadsiah.

Flink cashen

Net zoals Casteels zal Nacho uiteraard flink kunnen cashen in Saudi-Arabië. Naar verluidt kan de ervaren verdediger zo’n tien miljoen euro per jaar opstrijken. Real Madrid is al op zoek naar een vervanger en het 18-jarige toptalent Leny Yoro van het Franse Lille staat bovenaan het lijstje.

Casteels maakte de overstap van de Bundesliga naar Saudi-Arabië. De 32-jarige doelman is de vervanger van Thibaut Courtois bij de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Tegen Roemenië was Casteels nog van goudwaarde met enkele knappe saves én een assist op de verlossende goal van Kevin De Bruyne.

Een goede keuze van Nacho?

Meest recent

Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

31
31
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

28
28
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

46
46
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

67
67
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

64
64
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

59
59
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

133
133
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

29
29
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

201
201
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

144
144
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

115
115
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

132
132
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

122
122
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

100
100
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

270
270
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

366
366
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

51
51
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

204
204
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

186
186
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

232
232
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

192
192
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

101
101
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

247
247
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

1001
1001

Meer sportnieuws