De Ketelaere zit diep in de penarie bij de Rode Duivels

2950
De Ketelaere zit diep in de penarie bij de Rode Duivels

Onder bondscoach Domenico Tedesco begon Charles De Ketelaere slechts één keer aan een wedstrijd, in het gestaakte duel tegen Zweden, en hij wacht nog steeds op zijn eerste speelminuten tijdens het EK 2024.

Ondanks zijn uitstekende seizoen bij Atalanta, waar hij 14 doelpunten maakte en 11 assists gaf, blijft hij voorlopig op de bank. De Rode Duivels kampen met scoringsproblemen, en journalisten als Yanko Beeckman en Marc Degryse pleiten voor een basisplaats voor De Ketelaere.

LEES OOK: De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Ketelaere spoorloos op het EK 2024

Onder de leiding van de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is Charles De Ketelaere nog maar één keer aan een wedstrijd begonnen bij de nationale ploeg.

Dat was in het stopgezette EK-kwalificatieduel in Brussel tegen Zweden en toen speelde de speler van Atalanta Bergamo in steun van Romelu Lukaku. Maar voorlopig blijft het wachten tot De Ketelaere voor het eerst in actie komt op het EK 2024.

De concurrentie mag dan wel moordend zijn voorin bij de Rode Duivels, de Belgen scoren toch zo moeilijk een doelpunt in Duitsland. Yanko Beeckman, journalist bij Het Nieuwsblad, stelde voor om Kevin De Bruyne naast Amadou Onana te positioneren en De Ketelaere daarvoor.

“We hebben goals nodig. Op training hebben we gezien dat De Ketelaere scherp is,” aldus Beeckman in de krant. Ook Marc Degryse suggereerde om De Ketelaere in de basis te zetten voor de wedstrijd tegen Roemenië.

CDK is een geval apart: beter, sterker, en scherper dan ooit

Er bestond geen enkele twijfel over de selectie van Charles De Ketelaere voor het EK 2024, waardoor Michy Batshuayi gepasseerd werd voor Duitsland. Bondscoach Domenico Tedesco lichtte toen zijn keuze toe:

“Was het dan opportuun om nog een derde spits mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”

De Ketelaere schitterde vorig seizoen bij Atalanta en liet meteen zijn magie zien in Bergamo. In 2024 is hij een andere, verbeterde speler vergeleken met zijn tijd bij AC Milan. Onder de leiding van Gian Piero Gasperini floreerde hij in de rol van een 9,5.

De Ketelaere is fysiek veel sterker en gespierder geworden, spreekt nu vloeiend Italiaans en oogt explosiever en scherper dan ooit tevoren. René Vandereycken omschreef De Ketelaere als een geval apart.

De aanvaller kan op vele posities spelen: in de spits, achter de spitsen, als valse negen, maar ook als diepe man.

Waarom De Ketelaere geen basisplaats krijgt op het EK

Ondanks zijn topseizoen bij Atalanta Bergamo, waar hij 25 keer beslissend was met 14 doelpunten en 11 assists, is Charles De Ketelaere nog niet in actie gekomen op het EK 2024.

Zowel tegen Slowakije als Roemenië bleef hij op de bank, hoewel de Rode Duivels kampen met een schrijnend gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Het Nieuwsblad schreef voor het EK al dat geen enkele waarnemer verwachtte dat De Ketelaere in Duitsland een basisplaats zou veroveren. Ondanks zijn goede vorm en indrukwekkende prestaties op training, heeft de 23-jarige te maken met hevige concurrentie vanwege zijn veelzijdigheid.

“Of dacht u dat er iemand Lukaku, Doku of De Bruyne uit het elftal kan spelen?” vroeg de krant zich af.

Bovendien speelt het niet in De Ketelaere’s voordeel dat hij van begin februari tot eind april twee maanden droog stond bij Atalanta en vorig seizoen slechts vier keer de volledige negentig minuten volmaakte.

De Ketelaere moet zijn kans krijgen tegen Oekraïne

Meest recent

Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

7
7
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

1
1
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

163
163
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

13
13
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

33
33
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

35
35
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

76
76
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

127
127
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

22
22
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

187
187
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

204
204
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

138
138
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

490
490
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

60
60
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

517
517
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

210
210
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

466
466
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

344
344
De Cuyper lyrisch voor Duivels-ploegmaat: "Héél extreem"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

496
496
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

117
117
Drietal scoort punten bij Duivels: bondscoach zwaait met lof

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

254
254
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

392
392
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

337
337
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

676
676
Duivels herboren: "Dan kunnen we van iedereen winnen"

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

393
393

Meer sportnieuws