De Ketelaere zit diep in de penarie bij de Rode Duivels

door
De Ketelaere zit diep in de penarie bij de Rode Duivels

Onder bondscoach Domenico Tedesco begon Charles De Ketelaere slechts één keer aan een wedstrijd, in het gestaakte duel tegen Zweden, en hij wacht nog steeds op zijn eerste speelminuten tijdens het EK 2024.

Ondanks zijn uitstekende seizoen bij Atalanta, waar hij 14 doelpunten maakte en 11 assists gaf, blijft hij voorlopig op de bank. De Rode Duivels kampen met scoringsproblemen, en journalisten als Yanko Beeckman en Marc Degryse pleiten voor een basisplaats voor De Ketelaere.

LEES OOK: Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

De Ketelaere spoorloos op het EK 2024

Onder de leiding van de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is Charles De Ketelaere nog maar één keer aan een wedstrijd begonnen bij de nationale ploeg.

Dat was in het stopgezette EK-kwalificatieduel in Brussel tegen Zweden en toen speelde de speler van Atalanta Bergamo in steun van Romelu Lukaku. Maar voorlopig blijft het wachten tot De Ketelaere voor het eerst in actie komt op het EK 2024.

De concurrentie mag dan wel moordend zijn voorin bij de Rode Duivels, de Belgen scoren toch zo moeilijk een doelpunt in Duitsland. Yanko Beeckman, journalist bij Het Nieuwsblad, stelde voor om Kevin De Bruyne naast Amadou Onana te positioneren en De Ketelaere daarvoor.

“We hebben goals nodig. Op training hebben we gezien dat De Ketelaere scherp is,” aldus Beeckman in de krant. Ook Marc Degryse suggereerde om De Ketelaere in de basis te zetten voor de wedstrijd tegen Roemenië.

CDK is een geval apart: beter, sterker, en scherper dan ooit

Er bestond geen enkele twijfel over de selectie van Charles De Ketelaere voor het EK 2024, waardoor Michy Batshuayi gepasseerd werd voor Duitsland. Bondscoach Domenico Tedesco lichtte toen zijn keuze toe:

“Was het dan opportuun om nog een derde spits mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”

De Ketelaere schitterde vorig seizoen bij Atalanta en liet meteen zijn magie zien in Bergamo. In 2024 is hij een andere, verbeterde speler vergeleken met zijn tijd bij AC Milan. Onder de leiding van Gian Piero Gasperini floreerde hij in de rol van een 9,5.

De Ketelaere is fysiek veel sterker en gespierder geworden, spreekt nu vloeiend Italiaans en oogt explosiever en scherper dan ooit tevoren. René Vandereycken omschreef De Ketelaere als een geval apart.

De aanvaller kan op vele posities spelen: in de spits, achter de spitsen, als valse negen, maar ook als diepe man.

Waarom De Ketelaere geen basisplaats krijgt op het EK

Ondanks zijn topseizoen bij Atalanta Bergamo, waar hij 25 keer beslissend was met 14 doelpunten en 11 assists, is Charles De Ketelaere nog niet in actie gekomen op het EK 2024.

Zowel tegen Slowakije als Roemenië bleef hij op de bank, hoewel de Rode Duivels kampen met een schrijnend gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Het Nieuwsblad schreef voor het EK al dat geen enkele waarnemer verwachtte dat De Ketelaere in Duitsland een basisplaats zou veroveren. Ondanks zijn goede vorm en indrukwekkende prestaties op training, heeft de 23-jarige te maken met hevige concurrentie vanwege zijn veelzijdigheid.

“Of dacht u dat er iemand Lukaku, Doku of De Bruyne uit het elftal kan spelen?” vroeg de krant zich af.

Bovendien speelt het niet in De Ketelaere’s voordeel dat hij van begin februari tot eind april twee maanden droog stond bij Atalanta en vorig seizoen slechts vier keer de volledige negentig minuten volmaakte.

De Ketelaere moet zijn kans krijgen tegen Oekraïne

Meest recent

'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

1
1
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

29
29
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

80
80
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

11
11
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

56
56
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

128
128
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

135
135
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

256
256
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

164
164
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

58
58
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

214
214
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

306
306
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

284
284
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

85
85
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

60
60
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

374
374
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

426
426
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

200
200
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

129
129
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

134
134
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

472
472
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

235
235
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

137
137
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

127
127

Meer sportnieuws