De Ketelaere zit diep in de penarie bij de Rode Duivels

door
De Ketelaere zit diep in de penarie bij de Rode Duivels

Onder bondscoach Domenico Tedesco begon Charles De Ketelaere slechts één keer aan een wedstrijd, in het gestaakte duel tegen Zweden, en hij wacht nog steeds op zijn eerste speelminuten tijdens het EK 2024.

Ondanks zijn uitstekende seizoen bij Atalanta, waar hij 14 doelpunten maakte en 11 assists gaf, blijft hij voorlopig op de bank. De Rode Duivels kampen met scoringsproblemen, en journalisten als Yanko Beeckman en Marc Degryse pleiten voor een basisplaats voor De Ketelaere.

LEES OOK: De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

De Ketelaere spoorloos op het EK 2024

Onder de leiding van de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is Charles De Ketelaere nog maar één keer aan een wedstrijd begonnen bij de nationale ploeg.

Dat was in het stopgezette EK-kwalificatieduel in Brussel tegen Zweden en toen speelde de speler van Atalanta Bergamo in steun van Romelu Lukaku. Maar voorlopig blijft het wachten tot De Ketelaere voor het eerst in actie komt op het EK 2024.

De concurrentie mag dan wel moordend zijn voorin bij de Rode Duivels, de Belgen scoren toch zo moeilijk een doelpunt in Duitsland. Yanko Beeckman, journalist bij Het Nieuwsblad, stelde voor om Kevin De Bruyne naast Amadou Onana te positioneren en De Ketelaere daarvoor.

“We hebben goals nodig. Op training hebben we gezien dat De Ketelaere scherp is,” aldus Beeckman in de krant. Ook Marc Degryse suggereerde om De Ketelaere in de basis te zetten voor de wedstrijd tegen Roemenië.

CDK is een geval apart: beter, sterker, en scherper dan ooit

Er bestond geen enkele twijfel over de selectie van Charles De Ketelaere voor het EK 2024, waardoor Michy Batshuayi gepasseerd werd voor Duitsland. Bondscoach Domenico Tedesco lichtte toen zijn keuze toe:

“Was het dan opportuun om nog een derde spits mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”

De Ketelaere schitterde vorig seizoen bij Atalanta en liet meteen zijn magie zien in Bergamo. In 2024 is hij een andere, verbeterde speler vergeleken met zijn tijd bij AC Milan. Onder de leiding van Gian Piero Gasperini floreerde hij in de rol van een 9,5.

De Ketelaere is fysiek veel sterker en gespierder geworden, spreekt nu vloeiend Italiaans en oogt explosiever en scherper dan ooit tevoren. René Vandereycken omschreef De Ketelaere als een geval apart.

De aanvaller kan op vele posities spelen: in de spits, achter de spitsen, als valse negen, maar ook als diepe man.

Waarom De Ketelaere geen basisplaats krijgt op het EK

Ondanks zijn topseizoen bij Atalanta Bergamo, waar hij 25 keer beslissend was met 14 doelpunten en 11 assists, is Charles De Ketelaere nog niet in actie gekomen op het EK 2024.

Zowel tegen Slowakije als Roemenië bleef hij op de bank, hoewel de Rode Duivels kampen met een schrijnend gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Het Nieuwsblad schreef voor het EK al dat geen enkele waarnemer verwachtte dat De Ketelaere in Duitsland een basisplaats zou veroveren. Ondanks zijn goede vorm en indrukwekkende prestaties op training, heeft de 23-jarige te maken met hevige concurrentie vanwege zijn veelzijdigheid.

“Of dacht u dat er iemand Lukaku, Doku of De Bruyne uit het elftal kan spelen?” vroeg de krant zich af.

Bovendien speelt het niet in De Ketelaere’s voordeel dat hij van begin februari tot eind april twee maanden droog stond bij Atalanta en vorig seizoen slechts vier keer de volledige negentig minuten volmaakte.

De Ketelaere moet zijn kans krijgen tegen Oekraïne

Meest recent

Lammens heerst bij United: Engelse pers laat zich gaan

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

0
0
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

49
49
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

103
103
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

74
74
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

79
79
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

176
176
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

160
160
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

245
245
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

458
458
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

148
148
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

78
78
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

735
735
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

373
373
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

153
153
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

334
334
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

881
881
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

147
147
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

345
345
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

123
123
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

363
363
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

36
36
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

233
233
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

356
356
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

141
141

Meer sportnieuws