De Ketelaere zit diep in de penarie bij de Rode Duivels

door
De Ketelaere zit diep in de penarie bij de Rode Duivels

Onder bondscoach Domenico Tedesco begon Charles De Ketelaere slechts één keer aan een wedstrijd, in het gestaakte duel tegen Zweden, en hij wacht nog steeds op zijn eerste speelminuten tijdens het EK 2024.

Ondanks zijn uitstekende seizoen bij Atalanta, waar hij 14 doelpunten maakte en 11 assists gaf, blijft hij voorlopig op de bank. De Rode Duivels kampen met scoringsproblemen, en journalisten als Yanko Beeckman en Marc Degryse pleiten voor een basisplaats voor De Ketelaere.

LEES OOK: Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

De Ketelaere spoorloos op het EK 2024

Onder de leiding van de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is Charles De Ketelaere nog maar één keer aan een wedstrijd begonnen bij de nationale ploeg.

Dat was in het stopgezette EK-kwalificatieduel in Brussel tegen Zweden en toen speelde de speler van Atalanta Bergamo in steun van Romelu Lukaku. Maar voorlopig blijft het wachten tot De Ketelaere voor het eerst in actie komt op het EK 2024.

De concurrentie mag dan wel moordend zijn voorin bij de Rode Duivels, de Belgen scoren toch zo moeilijk een doelpunt in Duitsland. Yanko Beeckman, journalist bij Het Nieuwsblad, stelde voor om Kevin De Bruyne naast Amadou Onana te positioneren en De Ketelaere daarvoor.

“We hebben goals nodig. Op training hebben we gezien dat De Ketelaere scherp is,” aldus Beeckman in de krant. Ook Marc Degryse suggereerde om De Ketelaere in de basis te zetten voor de wedstrijd tegen Roemenië.

CDK is een geval apart: beter, sterker, en scherper dan ooit

Er bestond geen enkele twijfel over de selectie van Charles De Ketelaere voor het EK 2024, waardoor Michy Batshuayi gepasseerd werd voor Duitsland. Bondscoach Domenico Tedesco lichtte toen zijn keuze toe:

“Was het dan opportuun om nog een derde spits mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”

De Ketelaere schitterde vorig seizoen bij Atalanta en liet meteen zijn magie zien in Bergamo. In 2024 is hij een andere, verbeterde speler vergeleken met zijn tijd bij AC Milan. Onder de leiding van Gian Piero Gasperini floreerde hij in de rol van een 9,5.

De Ketelaere is fysiek veel sterker en gespierder geworden, spreekt nu vloeiend Italiaans en oogt explosiever en scherper dan ooit tevoren. René Vandereycken omschreef De Ketelaere als een geval apart.

De aanvaller kan op vele posities spelen: in de spits, achter de spitsen, als valse negen, maar ook als diepe man.

Waarom De Ketelaere geen basisplaats krijgt op het EK

Ondanks zijn topseizoen bij Atalanta Bergamo, waar hij 25 keer beslissend was met 14 doelpunten en 11 assists, is Charles De Ketelaere nog niet in actie gekomen op het EK 2024.

Zowel tegen Slowakije als Roemenië bleef hij op de bank, hoewel de Rode Duivels kampen met een schrijnend gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Het Nieuwsblad schreef voor het EK al dat geen enkele waarnemer verwachtte dat De Ketelaere in Duitsland een basisplaats zou veroveren. Ondanks zijn goede vorm en indrukwekkende prestaties op training, heeft de 23-jarige te maken met hevige concurrentie vanwege zijn veelzijdigheid.

“Of dacht u dat er iemand Lukaku, Doku of De Bruyne uit het elftal kan spelen?” vroeg de krant zich af.

Bovendien speelt het niet in De Ketelaere’s voordeel dat hij van begin februari tot eind april twee maanden droog stond bij Atalanta en vorig seizoen slechts vier keer de volledige negentig minuten volmaakte.

De Ketelaere moet zijn kans krijgen tegen Oekraïne

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

53
53
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

25
25
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

27
27
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

98
98
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

64
64
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

18
18
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

163
163
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

199
199
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

50
50
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

361
361
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

267
267
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

216
216
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

211
211
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

107
107
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

86
86
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

137
137
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

412
412
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws