De Ketelaere zit diep in de penarie bij de Rode Duivels

2950
De Ketelaere zit diep in de penarie bij de Rode Duivels

Onder bondscoach Domenico Tedesco begon Charles De Ketelaere slechts één keer aan een wedstrijd, in het gestaakte duel tegen Zweden, en hij wacht nog steeds op zijn eerste speelminuten tijdens het EK 2024.

Ondanks zijn uitstekende seizoen bij Atalanta, waar hij 14 doelpunten maakte en 11 assists gaf, blijft hij voorlopig op de bank. De Rode Duivels kampen met scoringsproblemen, en journalisten als Yanko Beeckman en Marc Degryse pleiten voor een basisplaats voor De Ketelaere.

LEES OOK: Wesley Sonck overspoeld na emotionele Instagram-post

De Ketelaere spoorloos op het EK 2024

Onder de leiding van de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is Charles De Ketelaere nog maar één keer aan een wedstrijd begonnen bij de nationale ploeg.

Dat was in het stopgezette EK-kwalificatieduel in Brussel tegen Zweden en toen speelde de speler van Atalanta Bergamo in steun van Romelu Lukaku. Maar voorlopig blijft het wachten tot De Ketelaere voor het eerst in actie komt op het EK 2024.

De concurrentie mag dan wel moordend zijn voorin bij de Rode Duivels, de Belgen scoren toch zo moeilijk een doelpunt in Duitsland. Yanko Beeckman, journalist bij Het Nieuwsblad, stelde voor om Kevin De Bruyne naast Amadou Onana te positioneren en De Ketelaere daarvoor.

“We hebben goals nodig. Op training hebben we gezien dat De Ketelaere scherp is,” aldus Beeckman in de krant. Ook Marc Degryse suggereerde om De Ketelaere in de basis te zetten voor de wedstrijd tegen Roemenië.

CDK is een geval apart: beter, sterker, en scherper dan ooit

Er bestond geen enkele twijfel over de selectie van Charles De Ketelaere voor het EK 2024, waardoor Michy Batshuayi gepasseerd werd voor Duitsland. Bondscoach Domenico Tedesco lichtte toen zijn keuze toe:

“Was het dan opportuun om nog een derde spits mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”

De Ketelaere schitterde vorig seizoen bij Atalanta en liet meteen zijn magie zien in Bergamo. In 2024 is hij een andere, verbeterde speler vergeleken met zijn tijd bij AC Milan. Onder de leiding van Gian Piero Gasperini floreerde hij in de rol van een 9,5.

De Ketelaere is fysiek veel sterker en gespierder geworden, spreekt nu vloeiend Italiaans en oogt explosiever en scherper dan ooit tevoren. René Vandereycken omschreef De Ketelaere als een geval apart.

De aanvaller kan op vele posities spelen: in de spits, achter de spitsen, als valse negen, maar ook als diepe man.

Waarom De Ketelaere geen basisplaats krijgt op het EK

Ondanks zijn topseizoen bij Atalanta Bergamo, waar hij 25 keer beslissend was met 14 doelpunten en 11 assists, is Charles De Ketelaere nog niet in actie gekomen op het EK 2024.

Zowel tegen Slowakije als Roemenië bleef hij op de bank, hoewel de Rode Duivels kampen met een schrijnend gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Het Nieuwsblad schreef voor het EK al dat geen enkele waarnemer verwachtte dat De Ketelaere in Duitsland een basisplaats zou veroveren. Ondanks zijn goede vorm en indrukwekkende prestaties op training, heeft de 23-jarige te maken met hevige concurrentie vanwege zijn veelzijdigheid.

“Of dacht u dat er iemand Lukaku, Doku of De Bruyne uit het elftal kan spelen?” vroeg de krant zich af.

Bovendien speelt het niet in De Ketelaere’s voordeel dat hij van begin februari tot eind april twee maanden droog stond bij Atalanta en vorig seizoen slechts vier keer de volledige negentig minuten volmaakte.

De Ketelaere moet zijn kans krijgen tegen Oekraïne

Meest recent

Leko maakt eigen speler met grond gelijk: "Ben zéér boos"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

26
26
Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

In de Challenger Pro League lijkt alles dit seizoen enorm dicht bij mekaar te liggen. Voor deze ...

11
11
Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

STVV had een zware Europese wedstrijd achter de rug, maar bleek toch enorm energiek op de Bosuil. De ...

37
37
Hubert wisselt vijf keer; groot slachtoffer bij Anderlecht

Zondagavond staat de eerste Brusselse derby van het Jupiler Pro League-seizoen op het programma. Kan ...

91
91
Club Brugge benadeeld? Analisten fileren rode kaart Forbs

Club Brugge heeft zijn eerste nederlaag in de Jupiler Pro League beet. De regerende kampioen ging ...

567
567
Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Chelsea FC is sterk aan het seizoen begonnen onder Xabi Alonso. De Blues legden zondagnamiddag ook ...

36
36
Leko keihard: Club-spelers krijgen draai om de oren

Waar een week geleden nog werd gevreesd voor een eentonige titelstrijd, heeft de grote favoriet nu ...

311
311
Burgess reageert na Gentse topzege en uitsluiting Forbs

AA Gent heeft een ware droomweek achter de rug. De Buffalo's plaatsten zich donderdag na een ...

251
251
Last-minute topbod Vermant: Club Brugge zorgt voor schok

Club Brugge gaat normaal gezien een rustig einde van de mercato tegemoet. Aan inkomende zijde is het ...

446
446
Wesley Sonck overspoeld na emotionele Instagram-post

Wesley Sonck heeft op Instagram een bijzonder moment uit zijn privéleven gedeeld. De ...

90
90
Vuurwerk in Slag om Vlaanderen: AA Gent vloert balend Club

Club Brugge heeft relatief vroeg in het seizoen een eerste serieuze tik gekregen. In de Slag om ...

241
241
'Spurs waanzin voorbij: wéér aanwinst van 70 miljoen'

Ondanks de waanzinnige investeringen op de transfermarkt, is Tottenham Hotspur behoorlijk dramatisch ...

104
104
'Doorbraak El Ouahdi bereikt: opvallende transfersom Genk'

Daags voor het sluiten van de zomerse mercato lijkt Zakaria El Ouahdi dan toch zijn transfer te ...

445
445
"Niet verwacht van De Mil" - Club-fans viseren aanpak Gent

AA Gent en Club Brugge waren met een perfect rapport aan de competitie begonnen. Het was dan ook ...

339
339
'Transferakkoord nabij: Antwerp speelt smaakmaker kwijt'

Antwerp FC krijgt zondagnamiddag het bezoek van STVV. Maar coach Marvin Compper zal dan geen beroep ...

252
252
'Spectaculaire transferontknoping Noa Lang in de maak'

Galatasaray heeft zondag groots uitgepakt met de komst van Rafael Leao. Hierdoor is een terugkeer ...

193
193
Deschacht onthult: geheim bleef jarenlang verborgen

Olivier Deschacht stond jarenlang bekend als één van de boegbeelden van Anderlecht, ...

93
93
'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

693
693
In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

182
182
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

342
342
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

449
449
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

15
15
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

76
76
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

234
234
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

432
432

Meer sportnieuws