Doku brengt Tedesco duidelijke boodschap over positie

door
Doku brengt Tedesco duidelijke boodschap over positie

De Rode Duivels liggen na de 2-0-zege tegen Roemenië van zaterdag weer op koers om zich te plaatsen voor de achtste finales van het EK. Woensdag kunnen ze die ook helemaal over de streep trekken met een goed resultaat in de slotmatch tegen Oekraïne. Daarvoor zal onder meer gerekend worden op Jérémy Doku.

Na een geslaagd eerste seizoen bij Manchester City zijn de verwachtingen hoog rond de 22-jarige flankaanvaller. Hij wordt consequent bij de grootste talenten van Europa geschaard. De druk is dus een pak groter dan drie jaar geleden, toen Doku in de kwartfinale van EURO 2020 tegen Italië een eerste keer van zich liet spreken op het internationale toneel.

LEES OOK: Rode Duivels krijgen geweldig nieuws voor cruciale match

Doku lag aan de basis van nederlaag tegen Slowakije

Deze editie van het EK is er tot dusver ook één van hoogtes en laagtes geweest voor Doku. Zo lag hij mee aan de basis van de pijnlijke nederlaag tegen Slowakije in de openingsmatch. Het was zijn balverlies rond de eigen zestien die voor het enige doelpunt van de wedstrijd zorgde.

"Ik was er wel wat gefrustreerd door. Maar het heeft me niet gekraakt. Het was pas de zesde minuut. Ik kon mijn hoofd laten hangen of er toch nog vol tegengaan om de ploeg te helpen. Ik koos voor dat tweede", reageerde hij maandag echter op zijn persconferentie.

Liever op links dan op rechts

Dat was er al aan te zien tegen de Roemenen, waar Doku ook een nieuwe positie kreeg. Daar waar hij tegen Slowakije nog vanaf de rechterkant moest komen, posteerde bondscoach Domenico Tedesco hem zaterdag op links. Daar speelt hij ook doorgaans bij City.

"Of ik dit bespreek met Tedesco? Neen, hij weet waar hij ons het beste nodig heeft. Hij beslist. Tweede match speelde ik op links, daar voel ik mij beter. Maar als ik op rechts moet spelen: geen enkel probleem", komt Doku toch met een duidelijke boodschap voor zijn coach.

Moet Doku tegen Oekraïne opnieuw op links spelen?

Meest recent

Van Persie geniet van Belgische topclub: "Echt goed"

Wat een eerste speeldag van de Belgische clubs in de Champions League. Union SG en Club Brugge ...

24
24
Vanderhaeghe legt vinger op de wonde: 'grote RSCA-blunder'

RSC Anderlecht moet de komende week twee keer winnen: tegen Royal Antwerp FC en AA Gent in eigen ...

109
109
Schokgolf in Europa: dit verandert alles voor Club Brugge

Club Brugge zet met een dominante zege tegen AS Monaco een nieuwe Europese standaard neer. Dit is ...

189
189
Club Brugge verovert Europa: dit zegt de internationale pers

Club Brugge maakte bijzonder veel indruk tegen AS Monaco. Ze wisten de Fransen met 4-1 te verslaan ...

261
261
Duivelse De Bruyne-wissel: Conte legt uit

Napoli verloor kansloos van Manchester City. De Engelsen speelden meer dan een uur met een man ...

68
68
Hayen looft uitblinker: "Een voorbeeld voor iedereen"

Club Brugge overklaste AS Monaco en won met 4-1. Dat was nog zeer gevleid voor de Franse club. ...

81
81
Simic verrast: "Anderlecht ook vergevorderd met hen"

RSC Anderlecht verkocht Jan-Carlo Simic aan Al-Ittihad. Een transfer die héél erg ...

137
137
Club Brugge houdt hart nu al vast: "Als zij vertrekken…"

Club Brugge maakte weer heel veel indruk tegen AS Monaco. Blauw-Zwart blijft een centrale as hebben ...

299
299
Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

353
353
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

302
302
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

260
260
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

80
80
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

583
583
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

696
696
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

1151
1151
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

283
283
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

652
652
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

512
512
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

217
217
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

96
96
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

285
285
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

331
331
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

173
173
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

337
337
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

367
367

Meer sportnieuws