Doku brengt Tedesco duidelijke boodschap over positie

door
Doku brengt Tedesco duidelijke boodschap over positie

De Rode Duivels liggen na de 2-0-zege tegen Roemenië van zaterdag weer op koers om zich te plaatsen voor de achtste finales van het EK. Woensdag kunnen ze die ook helemaal over de streep trekken met een goed resultaat in de slotmatch tegen Oekraïne. Daarvoor zal onder meer gerekend worden op Jérémy Doku.

Na een geslaagd eerste seizoen bij Manchester City zijn de verwachtingen hoog rond de 22-jarige flankaanvaller. Hij wordt consequent bij de grootste talenten van Europa geschaard. De druk is dus een pak groter dan drie jaar geleden, toen Doku in de kwartfinale van EURO 2020 tegen Italië een eerste keer van zich liet spreken op het internationale toneel.

LEES OOK: Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Doku lag aan de basis van nederlaag tegen Slowakije

Deze editie van het EK is er tot dusver ook één van hoogtes en laagtes geweest voor Doku. Zo lag hij mee aan de basis van de pijnlijke nederlaag tegen Slowakije in de openingsmatch. Het was zijn balverlies rond de eigen zestien die voor het enige doelpunt van de wedstrijd zorgde.

"Ik was er wel wat gefrustreerd door. Maar het heeft me niet gekraakt. Het was pas de zesde minuut. Ik kon mijn hoofd laten hangen of er toch nog vol tegengaan om de ploeg te helpen. Ik koos voor dat tweede", reageerde hij maandag echter op zijn persconferentie.

Liever op links dan op rechts

Dat was er al aan te zien tegen de Roemenen, waar Doku ook een nieuwe positie kreeg. Daar waar hij tegen Slowakije nog vanaf de rechterkant moest komen, posteerde bondscoach Domenico Tedesco hem zaterdag op links. Daar speelt hij ook doorgaans bij City.

"Of ik dit bespreek met Tedesco? Neen, hij weet waar hij ons het beste nodig heeft. Hij beslist. Tweede match speelde ik op links, daar voel ik mij beter. Maar als ik op rechts moet spelen: geen enkel probleem", komt Doku toch met een duidelijke boodschap voor zijn coach.

Moet Doku tegen Oekraïne opnieuw op links spelen?

Meest recent

Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

3
3
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

16
16
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

88
88
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

92
92
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

65
65
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

57
57
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

216
216
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

53
53
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

66
66
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

122
122
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

52
52
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

207
207
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

225
225
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

48
48
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

140
140
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

54
54
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

209
209
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

331
331
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

342
342
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

516
516
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

264
264
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

147
147
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

546
546
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48

Meer sportnieuws