Charleroi rondt miljoenentransfer helemaal af

door
Charleroi rondt miljoenentransfer helemaal af

Charleroi stelde vorig seizoen zwaar teleur en belandde zelfs in de Relegation Play-Off. Daarin kende het met de aanstelling van Rik De Mil wel een opleving, maar desondanks is het duidelijk dat ze het op Mambourg komend seizoen over een andere boeg moeten gooien. Er staat een heuse revolutie op til.

Maar liefst tien spelers kregen al te horen dat hun aflopende contracten niet verlengd worden, waarvan Martin Wasinski (Schalke 04) en Pierre Patron (Quevilly Rouen) al elders onderdak vonden. Het vertrek van die laatste werd al opgevangen met de komst van Théo Defourny (RWDM), maar Charleroi moet op zoek naar nog een doelman.

LEES OOK: Voorbereiding: Genk speelt gelijk, Charleroi klopt Beveren

Charleroi neemt afscheid van Koffi

Ook Hervé Koffi verlaat het Zwarte Land immers. Zijn transfer zat al een hele tijd in de pijplijn, maar maandag werd zijn overgang naar RC Lens ook officieel beklonken. Koffi tekende bij de Franse subtopper een contract tot 2028 en zal er de doublure worden van Brice Samba, de nummer twee bij de Franse nationale ploeg.

Charleroi zou naar verluidt een slordige 2,5 miljoen euro vangen voor de Burkinese doelman, die na drie jaar Mambourg verlaat. Charleroi nam hem destijds voor 500.000 euro over van Lille, dat hem al een seizoen in ons land bij Moeskroen gestald had. Eerder kwam Koffi ook uit voor Rahimo FC, Bobo Diou, ASEC Mimosas en B SAD.

Doublure bij Lens

In Charleroi ontpopte Koffi zich tot een smaakmaker met zijn spectaculaire stijl en die levert hem nu dus een fraaie transfer op. Bij Lens zal hij samenwerken met Will Still, die onlangs als trainer aangesteld werd na het vertrek van Franck Haise naar Nice. Lens eindigde vorig seizoen als zevende in de Ligue 1 en speelt daardoor komend seizoen in de Conference League.

Zal Charleroi een waardige vervanger vinden?

Meest recent

‘Club Brugge lost bommetje: investering van 16 miljoen?’

Club Brugge staat met Aleksandar Stankovic op een zucht van een derde zomeraanwinst, maar daarmee ...

109
109
'Hasi hanteert hakbijl: Anderlecht laat duo vallen'

RSC Anderlecht ging al stevig tekeer op de transfermarkt, maar het beloven straks toch nog drukke ...

292
292
'Transferdrift Club: wéér witte rook in Brugge'

De afgelopen weken wemelde het vooral van de geruchten op uitgaand vlak, maar nu maakt Club Brugge ...

545
545
Schokkende onthulling over crash Diogo Jota

De voetbalwereld is nog steeds in shock na het plotse overlijden van Diogo Jota en zijn broer ...

144
144
‘Wilmots grijpt in: jackpot voor zes (!) sterkhouders’

Marc Wilmots heeft de opdracht gekregen om een competitieve kern samen te stellen zodat hoofdtrainer ...

250
250
‘Club Brugge keihard afgewezen door toptarget’

Club Brugge is nog op zoek naar aanvallend geweld na het vertrek van Chemsdine Talbi, maar het stuit ...

642
642
‘Groot Hatenboer-drama bij Anderlecht’

RSC Anderlecht is aan de voorbereiding bezig en daarbij komen ook enkele nieuwe gezichten piepen. ...

746
746
Benteke krijgt opvallende coach: oude bekende RSCA

Christian Benteke maakt momenteel het mooie weer in de Verenigde Staten. De aanvaller werd vorig ...

48
48
Henderson zorgt voor plots bommetje bij Ajax

Een bommetje bij Ajax: aanvoerder Jordan Henderson heeft per direct zijn contract verscheurd bij de ...

47
47
'Gentse kassa rinkelt: Brown zet deadline voor transfer'

AA Gent bleef tot dusver zeer rustig op de transfermarkt. Met Wilfried Kanga kwam er voorlopig nog ...

176
176
Wilmots zorgde voor grote verrassing: "Toen hij belde..."

Het wordt uitkijken naar wat Standard komend seizoen vermag, want de Rouches hebben in de voorbije ...

132
132
'Fredberg krijgt loodzware taak bij gevallen topclub'

Het is intussen bijna een jaar geleden dat Jesper Fredberg opzijgeschoven werd als CEO Sports bij ...

220
220
'Anderlecht ziet droomtransfer in rook opgaan'

De teller staat bij Anderlecht intussen al op zes inkomende transfers, maar aan uitgaande zijde ...

374
374
PSV verrast met bekende naam als opvolger Noa Lang

PSV veroverde na een dramatische ontknoping vorig seizoen een tweede titel op rij in de Eredivisie. ...

82
82
Romano blaast alles open: Club-saga barst los

De Italiaanse pers heeft dezer dagen de mond vol over Belgische clubs, want er staan enkele grote ...

742
742
TRANSFERUURTJE: 'Knaldeal voor AA Gent, sensationeel voorstel Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

250
250
'Trossard in de war: plots vijf clubs op vinkenslag'

De temperatuur rond het transferdossier van Leandro Trossard begint te stijgen. De Rode Duivel ...

158
158
Groen licht: Anderlecht en Union sluiten opvallende deal

Het was al even bekend dat RSC Anderlecht en Union SG dicht bij een definitieve deal stonden over ...

160
160
‘Vlap zorgt voor ophef met opzienbarende transfer’

Michel Vlap speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder zit al sinds 2022 bij ...

188
188
Ruben en Deschacht delen intiem moment: "Mooi koppeltje"

Ruben Van Gucht en Olivier Deschacht hebben alvast één ding gemeen: hun liefdesleven ...

58
58
‘Anderlecht vindt akkoord: eerste vertrekker bekend’

RSC Anderlecht haalde al een handvol spelers binnen, maar ook uitgaand staat er ook nog wat te ...

1303
1303
Miljoenen volgers in tranen: Yolanthe Cabau breekt

Eén van de meest besproken Nederlandse vrouwen is zonder enige twijfel Yolanthe Cabau. De ...

146
146
‘Wending van jewelste: grootmacht versnelt voor Brown'

Spelers uit de Jupiler Pro League zijn gewild. De afgelopen jaren maakte de Belgische competitie een ...

115
115
‘Antwerp op zucht van volgende prestigetransfer'

Royal Antwerp FC wil deze zomermercato nog ferm toeslaan. De club is ook nog op zoek naar een ...

612
612
Leko verklapt: deze 2 talenten kunnen AA Gent redden

Voor AA Gent staat de eerste officiële opdracht van het seizoen gepland voor 27 juli, wanneer ...

533
533

Meer sportnieuws