Charleroi rondt miljoenentransfer helemaal af

66 stemmen
Charleroi rondt miljoenentransfer helemaal af

Charleroi stelde vorig seizoen zwaar teleur en belandde zelfs in de Relegation Play-Off. Daarin kende het met de aanstelling van Rik De Mil wel een opleving, maar desondanks is het duidelijk dat ze het op Mambourg komend seizoen over een andere boeg moeten gooien. Er staat een heuse revolutie op til.

Maar liefst tien spelers kregen al te horen dat hun aflopende contracten niet verlengd worden, waarvan Martin Wasinski (Schalke 04) en Pierre Patron (Quevilly Rouen) al elders onderdak vonden. Het vertrek van die laatste werd al opgevangen met de komst van Théo Defourny (RWDM), maar Charleroi moet op zoek naar nog een doelman.

LEES OOK: 'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Charleroi neemt afscheid van Koffi

Ook Hervé Koffi verlaat het Zwarte Land immers. Zijn transfer zat al een hele tijd in de pijplijn, maar maandag werd zijn overgang naar RC Lens ook officieel beklonken. Koffi tekende bij de Franse subtopper een contract tot 2028 en zal er de doublure worden van Brice Samba, de nummer twee bij de Franse nationale ploeg.

Charleroi zou naar verluidt een slordige 2,5 miljoen euro vangen voor de Burkinese doelman, die na drie jaar Mambourg verlaat. Charleroi nam hem destijds voor 500.000 euro over van Lille, dat hem al een seizoen in ons land bij Moeskroen gestald had. Eerder kwam Koffi ook uit voor Rahimo FC, Bobo Diou, ASEC Mimosas en B SAD.

Doublure bij Lens

In Charleroi ontpopte Koffi zich tot een smaakmaker met zijn spectaculaire stijl en die levert hem nu dus een fraaie transfer op. Bij Lens zal hij samenwerken met Will Still, die onlangs als trainer aangesteld werd na het vertrek van Franck Haise naar Nice. Lens eindigde vorig seizoen als zevende in de Ligue 1 en speelt daardoor komend seizoen in de Conference League.

Zal Charleroi een waardige vervanger vinden?

Meest recent

Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

166
166
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

17
17
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

24
24
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

213
213
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

374
374
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

453
453
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

682
682
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

91
91
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

509
509
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

48
48
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

89
89
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

125
125
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

87
87
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

140
140
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

360
360
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

676
676
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

275
275
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

473
473
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

396
396
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

219
219
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

100
100
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

97
97
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

163
163
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

183
183
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

379
379

Meer sportnieuws