Charleroi rondt miljoenentransfer helemaal af

66 stemmen
Charleroi rondt miljoenentransfer helemaal af

Charleroi stelde vorig seizoen zwaar teleur en belandde zelfs in de Relegation Play-Off. Daarin kende het met de aanstelling van Rik De Mil wel een opleving, maar desondanks is het duidelijk dat ze het op Mambourg komend seizoen over een andere boeg moeten gooien. Er staat een heuse revolutie op til.

Maar liefst tien spelers kregen al te horen dat hun aflopende contracten niet verlengd worden, waarvan Martin Wasinski (Schalke 04) en Pierre Patron (Quevilly Rouen) al elders onderdak vonden. Het vertrek van die laatste werd al opgevangen met de komst van Théo Defourny (RWDM), maar Charleroi moet op zoek naar nog een doelman.

LEES OOK: Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Charleroi neemt afscheid van Koffi

Ook Hervé Koffi verlaat het Zwarte Land immers. Zijn transfer zat al een hele tijd in de pijplijn, maar maandag werd zijn overgang naar RC Lens ook officieel beklonken. Koffi tekende bij de Franse subtopper een contract tot 2028 en zal er de doublure worden van Brice Samba, de nummer twee bij de Franse nationale ploeg.

Charleroi zou naar verluidt een slordige 2,5 miljoen euro vangen voor de Burkinese doelman, die na drie jaar Mambourg verlaat. Charleroi nam hem destijds voor 500.000 euro over van Lille, dat hem al een seizoen in ons land bij Moeskroen gestald had. Eerder kwam Koffi ook uit voor Rahimo FC, Bobo Diou, ASEC Mimosas en B SAD.

Doublure bij Lens

In Charleroi ontpopte Koffi zich tot een smaakmaker met zijn spectaculaire stijl en die levert hem nu dus een fraaie transfer op. Bij Lens zal hij samenwerken met Will Still, die onlangs als trainer aangesteld werd na het vertrek van Franck Haise naar Nice. Lens eindigde vorig seizoen als zevende in de Ligue 1 en speelt daardoor komend seizoen in de Conference League.

Zal Charleroi een waardige vervanger vinden?

Meest recent

De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

4
4
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

98
98
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

123
123
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

286
286
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

564
564
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

103
103
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

338
338
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

198
198
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

116
116
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

119
119
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

100
100
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

111
111
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

47
47
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

346
346
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

87
87
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

240
240
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

170
170
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

409
409
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

124
124
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

221
221
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

839
839
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

284
284
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1434
1434
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

265
265

Meer sportnieuws