Charleroi rondt miljoenentransfer helemaal af

66 stemmen
Charleroi rondt miljoenentransfer helemaal af

Charleroi stelde vorig seizoen zwaar teleur en belandde zelfs in de Relegation Play-Off. Daarin kende het met de aanstelling van Rik De Mil wel een opleving, maar desondanks is het duidelijk dat ze het op Mambourg komend seizoen over een andere boeg moeten gooien. Er staat een heuse revolutie op til.

Maar liefst tien spelers kregen al te horen dat hun aflopende contracten niet verlengd worden, waarvan Martin Wasinski (Schalke 04) en Pierre Patron (Quevilly Rouen) al elders onderdak vonden. Het vertrek van die laatste werd al opgevangen met de komst van Théo Defourny (RWDM), maar Charleroi moet op zoek naar nog een doelman.

LEES OOK: Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Charleroi neemt afscheid van Koffi

Ook Hervé Koffi verlaat het Zwarte Land immers. Zijn transfer zat al een hele tijd in de pijplijn, maar maandag werd zijn overgang naar RC Lens ook officieel beklonken. Koffi tekende bij de Franse subtopper een contract tot 2028 en zal er de doublure worden van Brice Samba, de nummer twee bij de Franse nationale ploeg.

Charleroi zou naar verluidt een slordige 2,5 miljoen euro vangen voor de Burkinese doelman, die na drie jaar Mambourg verlaat. Charleroi nam hem destijds voor 500.000 euro over van Lille, dat hem al een seizoen in ons land bij Moeskroen gestald had. Eerder kwam Koffi ook uit voor Rahimo FC, Bobo Diou, ASEC Mimosas en B SAD.

Doublure bij Lens

In Charleroi ontpopte Koffi zich tot een smaakmaker met zijn spectaculaire stijl en die levert hem nu dus een fraaie transfer op. Bij Lens zal hij samenwerken met Will Still, die onlangs als trainer aangesteld werd na het vertrek van Franck Haise naar Nice. Lens eindigde vorig seizoen als zevende in de Ligue 1 en speelt daardoor komend seizoen in de Conference League.

Zal Charleroi een waardige vervanger vinden?

Meest recent

Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

8
8
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

123
123
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

36
36
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

100
100
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

133
133
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

446
446
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

255
255
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

612
612
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

240
240
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

399
399
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

188
188
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

126
126
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

368
368
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

38
38
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

460
460
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

92
92
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

310
310
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

605
605
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

75
75
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

233
233
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

377
377
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

606
606
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

450
450
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

204
204

Meer sportnieuws