TRANSFERUURTJE: 'Union verliest Blessin, vertrekkers bij Club'

457 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Union verliest Blessin, vertrekkers bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Jupiler Pro League

Voor de derde zomer op rij dreigt Union zijn trainer te verliezen. Het lijkt er immers op dat Alexander Blessin vlak voor de start van de voorbereiding het Dudenpark nog zal verlaten. De Duitser kan immers aan de slag in de Bundesliga, waar Sankt Pauli werk maakt van zijn komst. De promovendus zou om en bij de 1 miljoen euro op tafel moeten leggen om Blessin weg te kapen en kan dat ook doen nadat Brighton 6 miljoen neertelde voor Fabian Hürzeler.

Bij Club Brugge lijken er de nodige vertrekkers in de maak. Zo lijkt Shion Homma alsmaar meer op weg naar Urawa Red Diamonds, dat ook nog een transfersom op tafel zal leggen voor de 23-jarige Japanner. Daarnaast lijkt ook Denis Odoi Blauw-Zwart te verlaten. De ervaren verdediger zou een persoonlijk akkoord op zak hebben met Antwerp.

Daar zal het niet bij blijven, want wellicht zal Club ook nog een paar keer langs de kassa passeren. De verwachting blijft bijvoorbeeld dat Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen hun sterke prestaties van de voorbije maanden zullen verzilveren door een stap hogerop te zetten.

Wel beweegt er ook één en ander te bewegen aan inkomende zijde. De komst van Zaid Romero lijkt snel geofficialiseerd te kunnen worden, want de Argentijnse verdediger kondigde op sociale media al zijn afscheid bij Estudiantes de la Plata aan. Daarrnaast wordt Club ook gelinkt aan Bachir Belloumi, maar dat wordt een moeilijke zaak. De Algerijn zou 6 miljoen euro moeten kosten en zou de voorkeur geven aan een transfer naar Olympique Marseille.

Anderlecht ziet mogelijk ook een aantal spelers vertrekken. Wie daar echter niet bij lijkt te zijn, is Mario Stroeykens. De 19-jarige offensieve middenvelder staat nochtans in de belangstelling van Fiorentina, maar heeft geen trek in een overstap naar de Italiaanse subtopper.

Cercle Brugge verliest deze zomer ook enkele smaakmakers. Zo kondigde Miron Muslic aan dat op de eerste training drie sterkhouders niet langer hun opwachting zullen maken. Hugo Siquet en Felix Lemaréchal zijn na het verstrijken van hun huurcontracten teruggekeerd naar hun moederclubs, terwijl Leonardo Lopes zijn aflopende overeenkomst ook niet verlengd heeft.

De kogel lijkt door de kerk: AA Gent verliest met Jorthy Mokio zijn grootste talent. De 16-jarige verdediger tekent zoals verwacht geen profcontract en zou nu ook zijn volgende bestemming gekozen hebben. Hij zou intussen een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Ajax, waar hij wellicht zal trainen met de A-kern en zijn matchen bij Jong Ajax zal spelen. In de komende dagen zou de overgang beklonken moeten worden.

Buitenland

Het lijkt erop dat ze bij FC Barcelona deze zomer werk willen maken van de komst van een Rode Duivel. De Spaanse grootmacht is al een hele tijd op zoek naar een nummer zes en zou daarvoor Amadou Onana bovenaan zijn verlanglijst gezet hebben. Hét struikelblok lijkt wel de vraagprijs van Everton te worden, want die zou momenteel veel te hoog liggen voor de financieel geplaagde Catalanen.

Is het vertrek van Odoi een aderlating voor Club?

Meest recent

Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

10
10
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

16
16
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

70
70
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

101
101
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

76
76
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

46
46
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

441
441
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

368
368
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

167
167
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

240
240
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

70
70
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

62
62
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

65
65
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

298
298
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

690
690
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

163
163
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

496
496
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

354
354
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

242
242
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

188
188
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

116
116
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

281
281
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

480
480
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

807
807

Meer sportnieuws