TRANSFERUURTJE: 'Union verliest Blessin, vertrekkers bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Union verliest Blessin, vertrekkers bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Jupiler Pro League

Voor de derde zomer op rij dreigt Union zijn trainer te verliezen. Het lijkt er immers op dat Alexander Blessin vlak voor de start van de voorbereiding het Dudenpark nog zal verlaten. De Duitser kan immers aan de slag in de Bundesliga, waar Sankt Pauli werk maakt van zijn komst. De promovendus zou om en bij de 1 miljoen euro op tafel moeten leggen om Blessin weg te kapen en kan dat ook doen nadat Brighton 6 miljoen neertelde voor Fabian Hürzeler.

Bij Club Brugge lijken er de nodige vertrekkers in de maak. Zo lijkt Shion Homma alsmaar meer op weg naar Urawa Red Diamonds, dat ook nog een transfersom op tafel zal leggen voor de 23-jarige Japanner. Daarnaast lijkt ook Denis Odoi Blauw-Zwart te verlaten. De ervaren verdediger zou een persoonlijk akkoord op zak hebben met Antwerp.

Daar zal het niet bij blijven, want wellicht zal Club ook nog een paar keer langs de kassa passeren. De verwachting blijft bijvoorbeeld dat Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen hun sterke prestaties van de voorbije maanden zullen verzilveren door een stap hogerop te zetten.

Wel beweegt er ook één en ander te bewegen aan inkomende zijde. De komst van Zaid Romero lijkt snel geofficialiseerd te kunnen worden, want de Argentijnse verdediger kondigde op sociale media al zijn afscheid bij Estudiantes de la Plata aan. Daarrnaast wordt Club ook gelinkt aan Bachir Belloumi, maar dat wordt een moeilijke zaak. De Algerijn zou 6 miljoen euro moeten kosten en zou de voorkeur geven aan een transfer naar Olympique Marseille.

Anderlecht ziet mogelijk ook een aantal spelers vertrekken. Wie daar echter niet bij lijkt te zijn, is Mario Stroeykens. De 19-jarige offensieve middenvelder staat nochtans in de belangstelling van Fiorentina, maar heeft geen trek in een overstap naar de Italiaanse subtopper.

Cercle Brugge verliest deze zomer ook enkele smaakmakers. Zo kondigde Miron Muslic aan dat op de eerste training drie sterkhouders niet langer hun opwachting zullen maken. Hugo Siquet en Felix Lemaréchal zijn na het verstrijken van hun huurcontracten teruggekeerd naar hun moederclubs, terwijl Leonardo Lopes zijn aflopende overeenkomst ook niet verlengd heeft.

De kogel lijkt door de kerk: AA Gent verliest met Jorthy Mokio zijn grootste talent. De 16-jarige verdediger tekent zoals verwacht geen profcontract en zou nu ook zijn volgende bestemming gekozen hebben. Hij zou intussen een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Ajax, waar hij wellicht zal trainen met de A-kern en zijn matchen bij Jong Ajax zal spelen. In de komende dagen zou de overgang beklonken moeten worden.

Buitenland

Het lijkt erop dat ze bij FC Barcelona deze zomer werk willen maken van de komst van een Rode Duivel. De Spaanse grootmacht is al een hele tijd op zoek naar een nummer zes en zou daarvoor Amadou Onana bovenaan zijn verlanglijst gezet hebben. Hét struikelblok lijkt wel de vraagprijs van Everton te worden, want die zou momenteel veel te hoog liggen voor de financieel geplaagde Catalanen.

Is het vertrek van Odoi een aderlating voor Club?

Meest recent

Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

41
41
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

158
158
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

53
53
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

193
193
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

241
241
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

95
95
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

182
182
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

160
160
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

211
211
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

116
116
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

382
382
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

161
161
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

143
143
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

66
66
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

70
70
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

158
158
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

258
258
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

68
68
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

410
410
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

251
251
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

186
186
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

298
298
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

183
183

Meer sportnieuws