TRANSFERUURTJE: 'Union verliest Blessin, vertrekkers bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Union verliest Blessin, vertrekkers bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Jupiler Pro League

Voor de derde zomer op rij dreigt Union zijn trainer te verliezen. Het lijkt er immers op dat Alexander Blessin vlak voor de start van de voorbereiding het Dudenpark nog zal verlaten. De Duitser kan immers aan de slag in de Bundesliga, waar Sankt Pauli werk maakt van zijn komst. De promovendus zou om en bij de 1 miljoen euro op tafel moeten leggen om Blessin weg te kapen en kan dat ook doen nadat Brighton 6 miljoen neertelde voor Fabian Hürzeler.

Bij Club Brugge lijken er de nodige vertrekkers in de maak. Zo lijkt Shion Homma alsmaar meer op weg naar Urawa Red Diamonds, dat ook nog een transfersom op tafel zal leggen voor de 23-jarige Japanner. Daarnaast lijkt ook Denis Odoi Blauw-Zwart te verlaten. De ervaren verdediger zou een persoonlijk akkoord op zak hebben met Antwerp.

Daar zal het niet bij blijven, want wellicht zal Club ook nog een paar keer langs de kassa passeren. De verwachting blijft bijvoorbeeld dat Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen hun sterke prestaties van de voorbije maanden zullen verzilveren door een stap hogerop te zetten.

Wel beweegt er ook één en ander te bewegen aan inkomende zijde. De komst van Zaid Romero lijkt snel geofficialiseerd te kunnen worden, want de Argentijnse verdediger kondigde op sociale media al zijn afscheid bij Estudiantes de la Plata aan. Daarrnaast wordt Club ook gelinkt aan Bachir Belloumi, maar dat wordt een moeilijke zaak. De Algerijn zou 6 miljoen euro moeten kosten en zou de voorkeur geven aan een transfer naar Olympique Marseille.

Anderlecht ziet mogelijk ook een aantal spelers vertrekken. Wie daar echter niet bij lijkt te zijn, is Mario Stroeykens. De 19-jarige offensieve middenvelder staat nochtans in de belangstelling van Fiorentina, maar heeft geen trek in een overstap naar de Italiaanse subtopper.

Cercle Brugge verliest deze zomer ook enkele smaakmakers. Zo kondigde Miron Muslic aan dat op de eerste training drie sterkhouders niet langer hun opwachting zullen maken. Hugo Siquet en Felix Lemaréchal zijn na het verstrijken van hun huurcontracten teruggekeerd naar hun moederclubs, terwijl Leonardo Lopes zijn aflopende overeenkomst ook niet verlengd heeft.

De kogel lijkt door de kerk: AA Gent verliest met Jorthy Mokio zijn grootste talent. De 16-jarige verdediger tekent zoals verwacht geen profcontract en zou nu ook zijn volgende bestemming gekozen hebben. Hij zou intussen een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Ajax, waar hij wellicht zal trainen met de A-kern en zijn matchen bij Jong Ajax zal spelen. In de komende dagen zou de overgang beklonken moeten worden.

Buitenland

Het lijkt erop dat ze bij FC Barcelona deze zomer werk willen maken van de komst van een Rode Duivel. De Spaanse grootmacht is al een hele tijd op zoek naar een nummer zes en zou daarvoor Amadou Onana bovenaan zijn verlanglijst gezet hebben. Hét struikelblok lijkt wel de vraagprijs van Everton te worden, want die zou momenteel veel te hoog liggen voor de financieel geplaagde Catalanen.

Is het vertrek van Odoi een aderlating voor Club?

Meest recent

Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

9
9
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

31
31
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

226
226
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

84
84
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

630
630
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

142
142
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

583
583
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

58
58
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

153
153
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

210
210
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

77
77
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

175
175
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

539
539
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

204
204
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

262
262
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

543
543
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

202
202
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

171
171
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

96
96
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

83
83
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

407
407

Meer sportnieuws