TRANSFERUURTJE: 'Union verliest Blessin, vertrekkers bij Club'

457 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Union verliest Blessin, vertrekkers bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Jupiler Pro League

Voor de derde zomer op rij dreigt Union zijn trainer te verliezen. Het lijkt er immers op dat Alexander Blessin vlak voor de start van de voorbereiding het Dudenpark nog zal verlaten. De Duitser kan immers aan de slag in de Bundesliga, waar Sankt Pauli werk maakt van zijn komst. De promovendus zou om en bij de 1 miljoen euro op tafel moeten leggen om Blessin weg te kapen en kan dat ook doen nadat Brighton 6 miljoen neertelde voor Fabian Hürzeler.

Bij Club Brugge lijken er de nodige vertrekkers in de maak. Zo lijkt Shion Homma alsmaar meer op weg naar Urawa Red Diamonds, dat ook nog een transfersom op tafel zal leggen voor de 23-jarige Japanner. Daarnaast lijkt ook Denis Odoi Blauw-Zwart te verlaten. De ervaren verdediger zou een persoonlijk akkoord op zak hebben met Antwerp.

Daar zal het niet bij blijven, want wellicht zal Club ook nog een paar keer langs de kassa passeren. De verwachting blijft bijvoorbeeld dat Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen hun sterke prestaties van de voorbije maanden zullen verzilveren door een stap hogerop te zetten.

Wel beweegt er ook één en ander te bewegen aan inkomende zijde. De komst van Zaid Romero lijkt snel geofficialiseerd te kunnen worden, want de Argentijnse verdediger kondigde op sociale media al zijn afscheid bij Estudiantes de la Plata aan. Daarrnaast wordt Club ook gelinkt aan Bachir Belloumi, maar dat wordt een moeilijke zaak. De Algerijn zou 6 miljoen euro moeten kosten en zou de voorkeur geven aan een transfer naar Olympique Marseille.

Anderlecht ziet mogelijk ook een aantal spelers vertrekken. Wie daar echter niet bij lijkt te zijn, is Mario Stroeykens. De 19-jarige offensieve middenvelder staat nochtans in de belangstelling van Fiorentina, maar heeft geen trek in een overstap naar de Italiaanse subtopper.

Cercle Brugge verliest deze zomer ook enkele smaakmakers. Zo kondigde Miron Muslic aan dat op de eerste training drie sterkhouders niet langer hun opwachting zullen maken. Hugo Siquet en Felix Lemaréchal zijn na het verstrijken van hun huurcontracten teruggekeerd naar hun moederclubs, terwijl Leonardo Lopes zijn aflopende overeenkomst ook niet verlengd heeft.

De kogel lijkt door de kerk: AA Gent verliest met Jorthy Mokio zijn grootste talent. De 16-jarige verdediger tekent zoals verwacht geen profcontract en zou nu ook zijn volgende bestemming gekozen hebben. Hij zou intussen een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Ajax, waar hij wellicht zal trainen met de A-kern en zijn matchen bij Jong Ajax zal spelen. In de komende dagen zou de overgang beklonken moeten worden.

Buitenland

Het lijkt erop dat ze bij FC Barcelona deze zomer werk willen maken van de komst van een Rode Duivel. De Spaanse grootmacht is al een hele tijd op zoek naar een nummer zes en zou daarvoor Amadou Onana bovenaan zijn verlanglijst gezet hebben. Hét struikelblok lijkt wel de vraagprijs van Everton te worden, want die zou momenteel veel te hoog liggen voor de financieel geplaagde Catalanen.

Is het vertrek van Odoi een aderlating voor Club?

Meest recent

Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

214
214
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

19
19
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

403
403
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

89
89
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

65
65
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

543
543
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

598
598
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

123
123
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

247
247
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

118
118
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

488
488
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

183
183
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

131
131
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

765
765
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

347
347
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

673
673
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

598
598
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

833
833
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

70
70
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

215
215
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

165
165
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

765
765
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

366
366
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

246
246
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

183
183

Meer sportnieuws