Pijnpunten Rode Duivels blootgelegd: “Zorgen om drie zaken”

door
Pijnpunten Rode Duivels blootgelegd: “Zorgen om drie zaken”

De Rode Duivels pakten tegen Roemenië een eerste driepunter op het EK. Alles ligt nu volledig open in Groep E waar alle landen drie punten tellen. Arnar Vidarsson analyseerde tegenover Sporza de Belgische nationale ploeg en was kritisch.

Analist en nieuw sportief manager bij KAA Gent, Vidarsson, heeft de wedstrijden van de Rode Duivels bekeken en geanalyseerd. De IJslander vindt dat men nog steeds kritisch mag zijn. "Als we echt ver willen geraken, moeten we toch kritisch blijven", klinkt het.

LEES OOK: Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Drie pijnpunten

Vidarsson zag namelijk drie pijnpunten en legde die ook bloot. Een eerste is de verdediging van de Rode Duivels. “Ik maak me zorgen om drie zaken. Pure snelheid is nu eenmaal niet aanwezig in onze defensie, de Duivels zullen dus toch iets anders moeten verzinnen om dit te compenseren." Volgens Vidarsson lieten de middenvelders van de Rode Duivels de verdedigers te vaak over aan hun lot door druk te gaan zetten.

Vidarsson ziet ook de cutbackzone als een groot gevaar voor België. "Één bepaalde zone laten wij te vaak open wanneer onze tegenstander een tegenaanval doet: de cutbackzone - dat is de ruimte rond de grote rechthoek. Die zone moet eigenlijk steeds ingevuld worden door onze middenvelders, anders kunnen inlopende tegenstanders altijd vrij naar doel aanleggen." Volgens de IJslander moeten de Rode Duivels terug durven sprinten in situaties waar er tegenstanders vrij staan aan de zestien.

Als laatste wijst Vidarsson naar de stilstaande fases. "We spelen met vijf mensen in een zonedekking en de drie spelers rond het penaltypunt doen aan mandekking. Dit noemen ze een "mixed" verdediging." De IJslander vindt dat de Belgen verloren lopen. “Als ik trainer zou zijn van de tegenstander, zou ik steeds voor korte hoekschoppen gaan. Dan creëer je verwarring bij de Duivels, die vaak niet goed lijken te weten wanneer ze wat moeten doen."

Heeft Vidarsson hier gelijk?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

29
29
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

134
134
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

64
64
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

42
42
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

170
170
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

341
341
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

133
133
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

153
153
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

143
143
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

473
473
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

165
165
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

97
97
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

655
655
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

193
193
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

907
907
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

163
163
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

296
296
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

545
545
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

850
850
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1004
1004
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

235
235
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

61
61

Meer sportnieuws