Pijnpunten Rode Duivels blootgelegd: “Zorgen om drie zaken”

door
Pijnpunten Rode Duivels blootgelegd: “Zorgen om drie zaken”

De Rode Duivels pakten tegen Roemenië een eerste driepunter op het EK. Alles ligt nu volledig open in Groep E waar alle landen drie punten tellen. Arnar Vidarsson analyseerde tegenover Sporza de Belgische nationale ploeg en was kritisch.

Analist en nieuw sportief manager bij KAA Gent, Vidarsson, heeft de wedstrijden van de Rode Duivels bekeken en geanalyseerd. De IJslander vindt dat men nog steeds kritisch mag zijn. "Als we echt ver willen geraken, moeten we toch kritisch blijven", klinkt het.

LEES OOK: Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Drie pijnpunten

Vidarsson zag namelijk drie pijnpunten en legde die ook bloot. Een eerste is de verdediging van de Rode Duivels. “Ik maak me zorgen om drie zaken. Pure snelheid is nu eenmaal niet aanwezig in onze defensie, de Duivels zullen dus toch iets anders moeten verzinnen om dit te compenseren." Volgens Vidarsson lieten de middenvelders van de Rode Duivels de verdedigers te vaak over aan hun lot door druk te gaan zetten.

Vidarsson ziet ook de cutbackzone als een groot gevaar voor België. "Één bepaalde zone laten wij te vaak open wanneer onze tegenstander een tegenaanval doet: de cutbackzone - dat is de ruimte rond de grote rechthoek. Die zone moet eigenlijk steeds ingevuld worden door onze middenvelders, anders kunnen inlopende tegenstanders altijd vrij naar doel aanleggen." Volgens de IJslander moeten de Rode Duivels terug durven sprinten in situaties waar er tegenstanders vrij staan aan de zestien.

Als laatste wijst Vidarsson naar de stilstaande fases. "We spelen met vijf mensen in een zonedekking en de drie spelers rond het penaltypunt doen aan mandekking. Dit noemen ze een "mixed" verdediging." De IJslander vindt dat de Belgen verloren lopen. “Als ik trainer zou zijn van de tegenstander, zou ik steeds voor korte hoekschoppen gaan. Dan creëer je verwarring bij de Duivels, die vaak niet goed lijken te weten wanneer ze wat moeten doen."

Heeft Vidarsson hier gelijk?

Meest recent

Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

9
9
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

14
14
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

32
32
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

15
15
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

101
101
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

37
37
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

764
764
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

29
29
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

41
41
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

44
44
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

399
399
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

123
123
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

682
682
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

421
421
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

67
67
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

74
74
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

834
834
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

592
592
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

124
124
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

349
349
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

32
32
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

100
100
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

35
35
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

289
289

Meer sportnieuws