‘Kaskraker voor Club Brugge: duelmonster van 10 miljoen’

door
‘Kaskraker voor Club Brugge: duelmonster van 10 miljoen’

Ryan Flamingo, die vorig seizoen op huurbasis bij FC Utrecht speelde, heeft indruk gemaakt als centrale verdediger en verdedigende middenvelder. Zijn prestaties leverden hem een debuut bij Jong Oranje op en trokken de aandacht van diverse clubs zoals Club Brugge, RB Leipzig en PSV Eindhoven.

FC Utrecht heeft de koopoptie van 2,75 miljoen euro bij US Sassuolo gelicht, waardoor Flamingo nu tot 2027 onder contract ligt. De club kan mogelijk een forse winst maken, aangezien zijn marktwaarde nu tussen de 8 en 10 miljoen euro wordt geschat.

LEES OOK: 'Club Brugge verlegt grenzen: transfer van 50 miljoen?'

Kaskraker Flamingo: 10 miljoen euro

Ryan Flamingo speelde vorig seizoen op huurbasis bij FC Utrecht en maakte grote indruk in De Galgenwaard. De 21-jarige bewees zijn waarde als zowel centrale verdediger als verdedigende middenvelder.

Zijn sterke prestaties leverden hem een debuut op bij Jong Oranje en trokken de aandacht van verschillende binnen- en buitenlandse clubs.

Flamingo's bijdrage aan FC Utrecht was essentieel; hij fungeerde als de stofzuiger, controleur en verbindingsspeler van het team. Zijn power en druk speelden een cruciale rol in de speelstijl van de ploeg.

Clubs als Club Brugge, RB Leipzig en PSV Eindhoven hebben hun interesse getoond, waarbij met name de Nederlandse landskampioen vastberaden lijkt om Flamingo binnen te halen.

Volgens De Telegraaf is FC Utrecht op weg naar een kaskraker met Flamingo. De club onderhandelt al enige tijd met PSV over een transfersom, die naar verluidt tussen de 8 en 10 miljoen euro ligt. Eerder werd gedacht dat 7 à 8 miljoen euro voldoende zou zijn om de talentvolle speler los te weken.

Eindhovens Dagblad meldt dat PSV vorderingen maakt in de gesprekken met Flamingo's zaakwaarnemers. Hoewel er nog geen definitief akkoord is bereikt, biedt de situatie zeker perspectief.

Flamingo zelf staat positief tegenover een transfer naar PSV, waar hij gezien wordt als een mogelijke vervanger van verdediger André Ramalho, die in de belangstelling staat van PAOK Saloniki, of als back-up voor middenvelder Joey Veerman.

Bi-positionele Flamingo onhoudbaar voor FC Utrecht

FC Utrecht huurde Ryan Flamingo van het Italiaanse US Sassuolo met een optie tot koop, die de club inmiddels heeft gelicht. Hierdoor ligt Flamingo tot medio 2027 onder contract in De Galgenwaard.

“Ryan maakt sinds zijn komst naar onze club veel indruk en heeft zich de afgelopen maanden bijzonder knap ontwikkeld,” aldus technisch directeur Jordy Zuidam op de website van FC Utrecht.

“Hij is een dragende speler geworden in het elftal van trainer Ron Jans. Binnen de club was iedereen er dan ook van overtuigd dat we de optie, die in zijn huurovereenkomst met US Sassuolo was opgenomen, moesten lichten.”

Utrecht betaalde slechts 2,75 miljoen euro voor Flamingo, wat de club een aanzienlijke winst kan opleveren aangezien zijn marktwaarde nu tussen de 8 en 10 miljoen euro wordt geschat.

Algemeen Dagblad meldde eerder al dat Flamingo onhoudbaar is voor FC Utrecht als een topclub zich officieel zou melden. Flamingo heeft zich door zijn veelzijdigheid en kwaliteiten ontpopt tot een gewilde speler op de transfermarkt.

Trainer Ron Jans heeft Flamingo omgevormd tot centrale verdediger, hoewel hij vorig seizoen ook vaak als verdedigende middenvelder speelde en eerder bij Vitesse als rechtsback fungeerde.

“In zijn nog prille carrière heeft hij zich ontpopt tot een soort duizenddingendoekje,” schreef de krant. Jans voegde toe: “Voor een trainer is het natuurlijk geweldig om een ‘bi-positionele’ jongen als Ryan in je groep te hebben.”

Pressingbeest en duelmonster

Ryan Flamingo was vorig seizoen een cruciale speler bij FC Utrecht. Voetbal International analyseerde zijn prestaties en concludeerde dat de grote interesse in de 21-jarige voetballer volledig terecht is.

Het weekblad beschreef Flamingo als ‘een toekomstig pressingbeest’. “Op het gebied van drukmomenten is de jonge blikvanger van FC Utrecht zijn leeftijd ver vooruit.

Allereerst heeft hij de motor en felheid om tegenstanders zelf effectief op te jagen, tot diep op de vijandelijke helft. Hij bezit daarnaast de explosieve eerste paar stappen om een passlijn snel dicht te lopen.”

Daarnaast wordt Flamingo omschreven als ‘een duelmonster’. “Hij durft met zijn fysieke kracht ver vooruit te verdedigen, mede omdat hij voor iemand van 1,83 meter relatief snel is op de eerste meters.”

Ook aan de bal heeft Flamingo volgens VI enorm veel potentie. Toch zijn er gemengde meningen over zijn geschiktheid voor de Nederlandse top. Voormalig profvoetballer Ibrahim Afellay is van mening dat Flamingo nog niet direct een versterking is voor PSV.

“Maar het is wel zeker een interessante speler” zei Afellay.

“Hij ontwikkelt zich uitstekend, maar voor op het middenveld bij PSV komt hij nu nog tekort. Als centrale verdediger vind ik hem op dit moment niet minder dan Ramalho, maar PSV heeft baat bij een centrale verdediger die ook op Champions League-niveau met veel ruimte in de rug kan spelen.”

In de podcast Kick-off van De Telegraaf worden ook vraagtekens gezet bij Flamingo's geschiktheid voor de top van de Eredivisie. Valentijn Driessen begrijpt de interesse van PSV, maar ziet Flamingo meer als een aanvulling dan als een directe versterking.

“Ik begrijp best dat PSV hem wil hebben, maar dan voor erbij. Maar je moet ook een verdediger hebben die er al staat”, zei Valentijn Driessen. “Daar hikken ze nu al jaren tegenaan, met die Ramalho, maar haal nou eens een speler die er vanaf het eerste moment staat en ze sterker maakt. Nu moet je nog maar afwachten.”

Club Brugge moet Flamingo halen

Meest recent

'Renard haalt gram: woekerwinst wenkt voor Anderlecht'

Dankzij de knappe zege tegen Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed gevoel de interlandbreak ...

9
9
'Club Brugge verlegt grenzen: transfer van 50 miljoen?'

Club Brugge bouwde het afgelopen decennium een internationale reputatie op als kweekvijver van ...

34
34
'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

5
5
Kazachse bondscoach doet krankzinnige uitspraak over Doku

De Rode Duivels zijn donderdagavond al aangekomen in Astana, waar ze zaterdag hun ticket voor het WK ...

69
69
Jonge Duivel: "Geruchten over Anderlecht gehoord, maar..."

Anderlecht zet sinds de komst van Olivier Renard als sportief directeur zwaar in op de komst van ...

33
33
'Club zet zich schrap: Inter heeft plan met Stankovic'

Club Brugge realiseerde in de zomer een nieuwe recordtransfer met de verkoop van Ardon Jashari aan ...

117
117
'Toptransfer voor Godts: prijskaartje bekend'

Ajax beleeft een moeilijke periode en zette onlangs nog trainer John Heitinga op straat. In die ...

37
37
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

98
98
Baro wrijft zich in handen: jaarrekening AA Gent bekend

Bij AA Gent sloegen ze in de zomer van 2023 een nieuwe weg in. Het tijdperk van Ivan De Witte en ...

78
78
'Lukaku duwt gaspedaal in: comeback vroeger dan verwacht?'

Zoek dezer dagen niet naar Belgen bij Napoli, want Antonio Conte kan voorlopig niet rekenen op zijn ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer De Cat, Club breekt weer record'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

252
252
'Code rood in Anderlecht: De Cat nu al onhoudbaar'

Op amper 17-jarige leeftijd beleeft Nathan De Cat al zijn seizoen van de doorbraak bij RSC ...

131
131
'Club Brugge heeft opvolger Ordonez reeds te pakken'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt. Dat de kassa ook ...

228
228
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

215
215
Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

444
444
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

386
386
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

157
157
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

199
199
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

77
77
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

77
77
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

210
210
'Stadiondossiers Club en RSCA: verrassende evolutie'

Bij Club Brugge en RSC Anderlecht is het duidelijk dat beide clubs nood hebben aan een groter en ...

646
646
STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

77
77
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

129
129
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

509
509

Meer sportnieuws