‘Kaskraker voor Club Brugge: duelmonster van 10 miljoen’

1485
‘Kaskraker voor Club Brugge: duelmonster van 10 miljoen’

Ryan Flamingo, die vorig seizoen op huurbasis bij FC Utrecht speelde, heeft indruk gemaakt als centrale verdediger en verdedigende middenvelder. Zijn prestaties leverden hem een debuut bij Jong Oranje op en trokken de aandacht van diverse clubs zoals Club Brugge, RB Leipzig en PSV Eindhoven.

FC Utrecht heeft de koopoptie van 2,75 miljoen euro bij US Sassuolo gelicht, waardoor Flamingo nu tot 2027 onder contract ligt. De club kan mogelijk een forse winst maken, aangezien zijn marktwaarde nu tussen de 8 en 10 miljoen euro wordt geschat.

LEES OOK: Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Kaskraker Flamingo: 10 miljoen euro

Ryan Flamingo speelde vorig seizoen op huurbasis bij FC Utrecht en maakte grote indruk in De Galgenwaard. De 21-jarige bewees zijn waarde als zowel centrale verdediger als verdedigende middenvelder.

Zijn sterke prestaties leverden hem een debuut op bij Jong Oranje en trokken de aandacht van verschillende binnen- en buitenlandse clubs.

Flamingo's bijdrage aan FC Utrecht was essentieel; hij fungeerde als de stofzuiger, controleur en verbindingsspeler van het team. Zijn power en druk speelden een cruciale rol in de speelstijl van de ploeg.

Clubs als Club Brugge, RB Leipzig en PSV Eindhoven hebben hun interesse getoond, waarbij met name de Nederlandse landskampioen vastberaden lijkt om Flamingo binnen te halen.

Volgens De Telegraaf is FC Utrecht op weg naar een kaskraker met Flamingo. De club onderhandelt al enige tijd met PSV over een transfersom, die naar verluidt tussen de 8 en 10 miljoen euro ligt. Eerder werd gedacht dat 7 à 8 miljoen euro voldoende zou zijn om de talentvolle speler los te weken.

Eindhovens Dagblad meldt dat PSV vorderingen maakt in de gesprekken met Flamingo's zaakwaarnemers. Hoewel er nog geen definitief akkoord is bereikt, biedt de situatie zeker perspectief.

Flamingo zelf staat positief tegenover een transfer naar PSV, waar hij gezien wordt als een mogelijke vervanger van verdediger André Ramalho, die in de belangstelling staat van PAOK Saloniki, of als back-up voor middenvelder Joey Veerman.

Bi-positionele Flamingo onhoudbaar voor FC Utrecht

FC Utrecht huurde Ryan Flamingo van het Italiaanse US Sassuolo met een optie tot koop, die de club inmiddels heeft gelicht. Hierdoor ligt Flamingo tot medio 2027 onder contract in De Galgenwaard.

“Ryan maakt sinds zijn komst naar onze club veel indruk en heeft zich de afgelopen maanden bijzonder knap ontwikkeld,” aldus technisch directeur Jordy Zuidam op de website van FC Utrecht.

“Hij is een dragende speler geworden in het elftal van trainer Ron Jans. Binnen de club was iedereen er dan ook van overtuigd dat we de optie, die in zijn huurovereenkomst met US Sassuolo was opgenomen, moesten lichten.”

Utrecht betaalde slechts 2,75 miljoen euro voor Flamingo, wat de club een aanzienlijke winst kan opleveren aangezien zijn marktwaarde nu tussen de 8 en 10 miljoen euro wordt geschat.

Algemeen Dagblad meldde eerder al dat Flamingo onhoudbaar is voor FC Utrecht als een topclub zich officieel zou melden. Flamingo heeft zich door zijn veelzijdigheid en kwaliteiten ontpopt tot een gewilde speler op de transfermarkt.

Trainer Ron Jans heeft Flamingo omgevormd tot centrale verdediger, hoewel hij vorig seizoen ook vaak als verdedigende middenvelder speelde en eerder bij Vitesse als rechtsback fungeerde.

“In zijn nog prille carrière heeft hij zich ontpopt tot een soort duizenddingendoekje,” schreef de krant. Jans voegde toe: “Voor een trainer is het natuurlijk geweldig om een ‘bi-positionele’ jongen als Ryan in je groep te hebben.”

Pressingbeest en duelmonster

Ryan Flamingo was vorig seizoen een cruciale speler bij FC Utrecht. Voetbal International analyseerde zijn prestaties en concludeerde dat de grote interesse in de 21-jarige voetballer volledig terecht is.

Het weekblad beschreef Flamingo als ‘een toekomstig pressingbeest’. “Op het gebied van drukmomenten is de jonge blikvanger van FC Utrecht zijn leeftijd ver vooruit.

Allereerst heeft hij de motor en felheid om tegenstanders zelf effectief op te jagen, tot diep op de vijandelijke helft. Hij bezit daarnaast de explosieve eerste paar stappen om een passlijn snel dicht te lopen.”

Daarnaast wordt Flamingo omschreven als ‘een duelmonster’. “Hij durft met zijn fysieke kracht ver vooruit te verdedigen, mede omdat hij voor iemand van 1,83 meter relatief snel is op de eerste meters.”

Ook aan de bal heeft Flamingo volgens VI enorm veel potentie. Toch zijn er gemengde meningen over zijn geschiktheid voor de Nederlandse top. Voormalig profvoetballer Ibrahim Afellay is van mening dat Flamingo nog niet direct een versterking is voor PSV.

“Maar het is wel zeker een interessante speler” zei Afellay.

“Hij ontwikkelt zich uitstekend, maar voor op het middenveld bij PSV komt hij nu nog tekort. Als centrale verdediger vind ik hem op dit moment niet minder dan Ramalho, maar PSV heeft baat bij een centrale verdediger die ook op Champions League-niveau met veel ruimte in de rug kan spelen.”

In de podcast Kick-off van De Telegraaf worden ook vraagtekens gezet bij Flamingo's geschiktheid voor de top van de Eredivisie. Valentijn Driessen begrijpt de interesse van PSV, maar ziet Flamingo meer als een aanvulling dan als een directe versterking.

“Ik begrijp best dat PSV hem wil hebben, maar dan voor erbij. Maar je moet ook een verdediger hebben die er al staat”, zei Valentijn Driessen. “Daar hikken ze nu al jaren tegenaan, met die Ramalho, maar haal nou eens een speler die er vanaf het eerste moment staat en ze sterker maakt. Nu moet je nog maar afwachten.”

Club Brugge moet Flamingo halen

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

2
2
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

7
7
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

19
19
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

41
41
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

53
53
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

131
131
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

65
65
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

371
371
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

31
31
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

49
49
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

392
392
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

124
124
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

65
65
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

49
49
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

51
51
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

123
123
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

49
49
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

89
89
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

182
182
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

143
143
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

40
40
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

73
73
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

61
61
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

148
148
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

100
100

Meer sportnieuws