‘Kaskraker voor Club Brugge: duelmonster van 10 miljoen’

1485 stemmen
‘Kaskraker voor Club Brugge: duelmonster van 10 miljoen’

Ryan Flamingo, die vorig seizoen op huurbasis bij FC Utrecht speelde, heeft indruk gemaakt als centrale verdediger en verdedigende middenvelder. Zijn prestaties leverden hem een debuut bij Jong Oranje op en trokken de aandacht van diverse clubs zoals Club Brugge, RB Leipzig en PSV Eindhoven.

FC Utrecht heeft de koopoptie van 2,75 miljoen euro bij US Sassuolo gelicht, waardoor Flamingo nu tot 2027 onder contract ligt. De club kan mogelijk een forse winst maken, aangezien zijn marktwaarde nu tussen de 8 en 10 miljoen euro wordt geschat.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Kaskraker Flamingo: 10 miljoen euro

Ryan Flamingo speelde vorig seizoen op huurbasis bij FC Utrecht en maakte grote indruk in De Galgenwaard. De 21-jarige bewees zijn waarde als zowel centrale verdediger als verdedigende middenvelder.

Zijn sterke prestaties leverden hem een debuut op bij Jong Oranje en trokken de aandacht van verschillende binnen- en buitenlandse clubs.

Flamingo's bijdrage aan FC Utrecht was essentieel; hij fungeerde als de stofzuiger, controleur en verbindingsspeler van het team. Zijn power en druk speelden een cruciale rol in de speelstijl van de ploeg.

Clubs als Club Brugge, RB Leipzig en PSV Eindhoven hebben hun interesse getoond, waarbij met name de Nederlandse landskampioen vastberaden lijkt om Flamingo binnen te halen.

Volgens De Telegraaf is FC Utrecht op weg naar een kaskraker met Flamingo. De club onderhandelt al enige tijd met PSV over een transfersom, die naar verluidt tussen de 8 en 10 miljoen euro ligt. Eerder werd gedacht dat 7 à 8 miljoen euro voldoende zou zijn om de talentvolle speler los te weken.

Eindhovens Dagblad meldt dat PSV vorderingen maakt in de gesprekken met Flamingo's zaakwaarnemers. Hoewel er nog geen definitief akkoord is bereikt, biedt de situatie zeker perspectief.

Flamingo zelf staat positief tegenover een transfer naar PSV, waar hij gezien wordt als een mogelijke vervanger van verdediger André Ramalho, die in de belangstelling staat van PAOK Saloniki, of als back-up voor middenvelder Joey Veerman.

Bi-positionele Flamingo onhoudbaar voor FC Utrecht

FC Utrecht huurde Ryan Flamingo van het Italiaanse US Sassuolo met een optie tot koop, die de club inmiddels heeft gelicht. Hierdoor ligt Flamingo tot medio 2027 onder contract in De Galgenwaard.

“Ryan maakt sinds zijn komst naar onze club veel indruk en heeft zich de afgelopen maanden bijzonder knap ontwikkeld,” aldus technisch directeur Jordy Zuidam op de website van FC Utrecht.

“Hij is een dragende speler geworden in het elftal van trainer Ron Jans. Binnen de club was iedereen er dan ook van overtuigd dat we de optie, die in zijn huurovereenkomst met US Sassuolo was opgenomen, moesten lichten.”

Utrecht betaalde slechts 2,75 miljoen euro voor Flamingo, wat de club een aanzienlijke winst kan opleveren aangezien zijn marktwaarde nu tussen de 8 en 10 miljoen euro wordt geschat.

Algemeen Dagblad meldde eerder al dat Flamingo onhoudbaar is voor FC Utrecht als een topclub zich officieel zou melden. Flamingo heeft zich door zijn veelzijdigheid en kwaliteiten ontpopt tot een gewilde speler op de transfermarkt.

Trainer Ron Jans heeft Flamingo omgevormd tot centrale verdediger, hoewel hij vorig seizoen ook vaak als verdedigende middenvelder speelde en eerder bij Vitesse als rechtsback fungeerde.

“In zijn nog prille carrière heeft hij zich ontpopt tot een soort duizenddingendoekje,” schreef de krant. Jans voegde toe: “Voor een trainer is het natuurlijk geweldig om een ‘bi-positionele’ jongen als Ryan in je groep te hebben.”

Pressingbeest en duelmonster

Ryan Flamingo was vorig seizoen een cruciale speler bij FC Utrecht. Voetbal International analyseerde zijn prestaties en concludeerde dat de grote interesse in de 21-jarige voetballer volledig terecht is.

Het weekblad beschreef Flamingo als ‘een toekomstig pressingbeest’. “Op het gebied van drukmomenten is de jonge blikvanger van FC Utrecht zijn leeftijd ver vooruit.

Allereerst heeft hij de motor en felheid om tegenstanders zelf effectief op te jagen, tot diep op de vijandelijke helft. Hij bezit daarnaast de explosieve eerste paar stappen om een passlijn snel dicht te lopen.”

Daarnaast wordt Flamingo omschreven als ‘een duelmonster’. “Hij durft met zijn fysieke kracht ver vooruit te verdedigen, mede omdat hij voor iemand van 1,83 meter relatief snel is op de eerste meters.”

Ook aan de bal heeft Flamingo volgens VI enorm veel potentie. Toch zijn er gemengde meningen over zijn geschiktheid voor de Nederlandse top. Voormalig profvoetballer Ibrahim Afellay is van mening dat Flamingo nog niet direct een versterking is voor PSV.

“Maar het is wel zeker een interessante speler” zei Afellay.

“Hij ontwikkelt zich uitstekend, maar voor op het middenveld bij PSV komt hij nu nog tekort. Als centrale verdediger vind ik hem op dit moment niet minder dan Ramalho, maar PSV heeft baat bij een centrale verdediger die ook op Champions League-niveau met veel ruimte in de rug kan spelen.”

In de podcast Kick-off van De Telegraaf worden ook vraagtekens gezet bij Flamingo's geschiktheid voor de top van de Eredivisie. Valentijn Driessen begrijpt de interesse van PSV, maar ziet Flamingo meer als een aanvulling dan als een directe versterking.

“Ik begrijp best dat PSV hem wil hebben, maar dan voor erbij. Maar je moet ook een verdediger hebben die er al staat”, zei Valentijn Driessen. “Daar hikken ze nu al jaren tegenaan, met die Ramalho, maar haal nou eens een speler die er vanaf het eerste moment staat en ze sterker maakt. Nu moet je nog maar afwachten.”

Club Brugge moet Flamingo halen

Meest recent

Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

102
102
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

194
194
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

187
187
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

46
46
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

236
236
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

131
131
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

76
76
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

458
458
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

67
67
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

549
549
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

790
790
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

310
310
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

929
929
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

567
567
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

147
147
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

978
978
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

241
241
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

152
152
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

357
357
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

209
209
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

74
74
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

90
90
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

174
174

Meer sportnieuws