'Charleroi pakt uit met broodnodige vierde aanwinst'

door
'Charleroi pakt uit met broodnodige vierde aanwinst'

Het is nog vroeg in de zomermercato en dus is het bij de meeste clubs nog vrij rustig. Een aantal eersteklassers roeren zich echter wel al gretig. Promovendus Dender is op dit moment de transferkampioen van de Jupiler Pro League met al zeven nieuwkomers, maar ook bij Charleroi dikt het transferlijstje stilaan aardig aan.

De Carolo's stelden de voorbije weken al drie nieuwe spelers voor volgend seizoen voor. Met Théo Defourny kwam er een ervaren doelman over van RWDM, linksachter Mardochée Nzita werd weggekaapt bij Beerschot en de jonge Noam Mayoka-Tika komt van Olympique Marseille.

LEES OOK: ‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

Charleroi haalt een jonge verdediger

Nu zou er al een vierde aanwinst op weg zijn en dat is een broodnodige. Charleroi had immers dringend nog versterking nodig achterin, want heel wat verdedigers vertrekken op Mambourg. Martin Wasinski tekende al bij Schalke 04 en ook de contracten van Stefan Knezevic, Jonas Bager, Jules Van Cleemput, Damien Marcq en Valentine Ozornwafor werden niet verlengd.

Hun vertrek wordt nu een beetje opgevangen met de komst van Massamba Sow, zo meldt La Dernière Heure. De 20-jarige Fransman met Senegalese roots komt over van FC Lorient, waar hij echter nooit voor het eerste elftal uitkwam. Hij speelde de voorbije twee seizoenen wel 31 matchen voor de B-ploeg. Daarvoor speelde hij in de jeugdploegen van Stade Reims.

Charleroi wil Dari nog houden

Sow zal dus wellicht eerder een aanwinst zijn met het oog op de toekomst en ongetwijfeld zullen er nog verdedigers neerstrijken bij Charleroi. Dat houdt immers enkel nog Stelious Andreou (21) en Mehdi Boukamir (20) over als centrale verdedigers.

Charleroi probeert wel nog om Achraf Dari aan boord te houden. De Marokkaanse international werd de voorbije zes maanden gehuurd van Stade Brest en deed het goed. Hij wil zelf ook wel blijven, maar de onderhandelingen tussen de clubs zouden moeizaam lopen.

Moet Charleroi zijn defensie nog verder versterken?

Meest recent

Pocognoli alweer ontslagen? CEO Monaco spreekt

Sébastien Pocognoli verraste in oktober vriend en vijand door plots te vertrekken bij Union. ...

173
173
De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Belgische clubs genieten op dit moment van een welverdiende winterstop, maar in onder meer ...

42
42
Saintfiet naar kwartfinale Africa Cup na penaltythriller

Er staat alvast minstens één Belg straks in de kwartfinales van de Africa Cup. ...

64
64
'Nieuwe miljoenentransfer voor Cercle Brugge'

Cercle Brugge beleeft op sportief vlak alweer een moeilijk seizoen. De Vereniging staat na twee ...

91
91
'Nieuwe transferoptie voor Lucas Stassin'

Voor Lucas Stassin is het voorbije halfjaar bijzonder frustrerend geweest. De 21-jarige spits hoopte ...

64
64
Anderlecht trekt op stage met één grote verrassing

Anderlecht sloot 2025 af met een flinke kater. Het verloor in zijn laatste wedstrijd van het ...

152
152
'Club blijft verbaasd achter na Ordoñez-wending'

Club Brugge is zaterdag vertrokken op winterstage naar Marbella. Onder de Spaanse zon stoomt het ...

237
237
Carrière weer gelanceerd? Delcroix heeft transfer beet

Enkele jaren geleden werd Hannes Delcroix bij Anderlecht nog gezien als een groot talent. Hij werd ...

38
38
'Man Utd stuurt toptalent naar Jupiler Pro League'

De wintermercato is stilaan helemaal aan de gang en Belgische clubs zijn al volop aan het zoeken ...

108
108
'Club moet vrezen: grootmacht gaat voor Tzolis'

Voor Club Brugge belooft het een zeer bewogen wintermercato te worden. Niet alleen zoekt de ...

439
439
Arsenal gaat door op elan en trekt moeizame zege over streep

Arsenal is in zijn eerste wedstrijd van 2026 gewoon doorgegaan op het elan van voor de ...

16
16
'Anderlecht gaat hard: oplossing voor Hatenboer gevonden'

Bij Anderlecht is de eerste prioriteit van deze winter om de veel te ruime spelerskern af te ...

369
369
‘Vuurwerk bij Anderlecht: ‘bad boy’-toptransfer op komst’

Anderlecht zoekt een verdediger die meteen orde op zaken zet. Maar de naam die nu rondgaat, ruikt ...

299
299
Charai maakt transferplannen Westerlo wereldkundig

Bij KVC Westerlo vertrokken ze op stage naar Antalya in Turkije. Coach Issame Charai sprak met Het ...

84
84
'PSV weigert absoluut monsterbod uit de Premier League'

PSV verkocht de afgelopen jaren voor heel veel geld. De Nederlandse topclub kon de afgelopen dagen ...

65
65
Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

124
124
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

134
134
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

68
68
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

112
112
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

392
392
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

97
97
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

90
90
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

200
200
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

368
368
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

134
134

Meer sportnieuws