'Charleroi pakt uit met broodnodige vierde aanwinst'

door
'Charleroi pakt uit met broodnodige vierde aanwinst'

Het is nog vroeg in de zomermercato en dus is het bij de meeste clubs nog vrij rustig. Een aantal eersteklassers roeren zich echter wel al gretig. Promovendus Dender is op dit moment de transferkampioen van de Jupiler Pro League met al zeven nieuwkomers, maar ook bij Charleroi dikt het transferlijstje stilaan aardig aan.

De Carolo's stelden de voorbije weken al drie nieuwe spelers voor volgend seizoen voor. Met Théo Defourny kwam er een ervaren doelman over van RWDM, linksachter Mardochée Nzita werd weggekaapt bij Beerschot en de jonge Noam Mayoka-Tika komt van Olympique Marseille.

LEES OOK: Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Charleroi haalt een jonge verdediger

Nu zou er al een vierde aanwinst op weg zijn en dat is een broodnodige. Charleroi had immers dringend nog versterking nodig achterin, want heel wat verdedigers vertrekken op Mambourg. Martin Wasinski tekende al bij Schalke 04 en ook de contracten van Stefan Knezevic, Jonas Bager, Jules Van Cleemput, Damien Marcq en Valentine Ozornwafor werden niet verlengd.

Hun vertrek wordt nu een beetje opgevangen met de komst van Massamba Sow, zo meldt La Dernière Heure. De 20-jarige Fransman met Senegalese roots komt over van FC Lorient, waar hij echter nooit voor het eerste elftal uitkwam. Hij speelde de voorbije twee seizoenen wel 31 matchen voor de B-ploeg. Daarvoor speelde hij in de jeugdploegen van Stade Reims.

Charleroi wil Dari nog houden

Sow zal dus wellicht eerder een aanwinst zijn met het oog op de toekomst en ongetwijfeld zullen er nog verdedigers neerstrijken bij Charleroi. Dat houdt immers enkel nog Stelious Andreou (21) en Mehdi Boukamir (20) over als centrale verdedigers.

Charleroi probeert wel nog om Achraf Dari aan boord te houden. De Marokkaanse international werd de voorbije zes maanden gehuurd van Stade Brest en deed het goed. Hij wil zelf ook wel blijven, maar de onderhandelingen tussen de clubs zouden moeizaam lopen.

Moet Charleroi zijn defensie nog verder versterken?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

10
10
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

85
85
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

153
153
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

61
61
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

140
140
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

724
724
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

157
157
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

43
43
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

38
38
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

303
303
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

264
264
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

151
151
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

379
379
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

343
343
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

221
221
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

66
66
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

374
374
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

127
127
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

74
74
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

245
245
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

416
416
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

419
419
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

347
347
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

409
409

Meer sportnieuws