'Charleroi pakt uit met broodnodige vierde aanwinst'

door
'Charleroi pakt uit met broodnodige vierde aanwinst'

Het is nog vroeg in de zomermercato en dus is het bij de meeste clubs nog vrij rustig. Een aantal eersteklassers roeren zich echter wel al gretig. Promovendus Dender is op dit moment de transferkampioen van de Jupiler Pro League met al zeven nieuwkomers, maar ook bij Charleroi dikt het transferlijstje stilaan aardig aan.

De Carolo's stelden de voorbije weken al drie nieuwe spelers voor volgend seizoen voor. Met Théo Defourny kwam er een ervaren doelman over van RWDM, linksachter Mardochée Nzita werd weggekaapt bij Beerschot en de jonge Noam Mayoka-Tika komt van Olympique Marseille.

LEES OOK: Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Charleroi haalt een jonge verdediger

Nu zou er al een vierde aanwinst op weg zijn en dat is een broodnodige. Charleroi had immers dringend nog versterking nodig achterin, want heel wat verdedigers vertrekken op Mambourg. Martin Wasinski tekende al bij Schalke 04 en ook de contracten van Stefan Knezevic, Jonas Bager, Jules Van Cleemput, Damien Marcq en Valentine Ozornwafor werden niet verlengd.

Hun vertrek wordt nu een beetje opgevangen met de komst van Massamba Sow, zo meldt La Dernière Heure. De 20-jarige Fransman met Senegalese roots komt over van FC Lorient, waar hij echter nooit voor het eerste elftal uitkwam. Hij speelde de voorbije twee seizoenen wel 31 matchen voor de B-ploeg. Daarvoor speelde hij in de jeugdploegen van Stade Reims.

Charleroi wil Dari nog houden

Sow zal dus wellicht eerder een aanwinst zijn met het oog op de toekomst en ongetwijfeld zullen er nog verdedigers neerstrijken bij Charleroi. Dat houdt immers enkel nog Stelious Andreou (21) en Mehdi Boukamir (20) over als centrale verdedigers.

Charleroi probeert wel nog om Achraf Dari aan boord te houden. De Marokkaanse international werd de voorbije zes maanden gehuurd van Stade Brest en deed het goed. Hij wil zelf ook wel blijven, maar de onderhandelingen tussen de clubs zouden moeizaam lopen.

Moet Charleroi zijn defensie nog verder versterken?

Meest recent

Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

7
7
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

60
60
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

30
30
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

248
248
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

43
43
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

157
157
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

456
456
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

157
157
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

729
729
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

428
428
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

364
364
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

531
531
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

23
23
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

64
64
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

511
511
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

386
386
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

271
271
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

319
319
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

102
102
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

727
727
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

272
272
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

536
536
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

770
770
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

219
219
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

453
453

Meer sportnieuws