Duitsland redt alsnog punt, Hongarije mag nog dromen

78 stemmen
Duitsland redt alsnog punt, Hongarije mag nog dromen

In groep A is zondagavond al de beslissing gevallen. Op de slotspeeldag heeft Duitsland op het nippertje de groepswinst kunnen veiligstellen, want pas in blessuretijd konden ze een nederlaag tegen Zwitserland vermijden. Hongarije mag ook nog dromen van de achtste finale, want het pakte in de slotseconden een zege tegen Schotland en de derde plaats.

LEES OOK: Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Zwitserland - Duitsland 1-1

Het zag er lange tijd zeer slecht uit voor Duitsland, dat nochtans zijn beste elf tussen de lijnen gebracht had. Met kwalificatie al op zak was de scherpte echter al wat weg, al leken ze net voorbij het kwartier toch op voorsprong te komen. Sommer verkeek zich volledig op een botsend schot van Andrich, maar werd nog gered door de VAR.

Een tiental minuten later was het aan de overkant wel raak. Ndoye dook goed op voor zijn tegenstander en duwde een voorzet hoog in doel. Die goal leek de Zwitsers lange tijd de groepswinst op te gaan leveren, ook omdat de Duitsers in de tweede helft alleen maar verder wegzakten. In blessuretijd redde een kopbal van Füllkrug het gastland toch nog.

Schotland - Hongarije 0-1

In Schotland-Hongarije stond de derde plaats nog op het spel, maar dat was er niet aan te zien. De twee teams legden lange tijd een archieslechte partij voetbal op de mat. Twintig minuten voor tijd werd de match opgeschrikt door een akelige botsing tussen de Schotse doelman Gunn en de Hongaarse spits Varga, waarbij die laatste buiten bewustzijn afgevoerd moest worden.

De match lag daardoor een tiental minuten stil, maar daarna was er nog wat te zien. De Schotten claimden een penalty nadat Armstrong aangelopen werd door Orban, maar de ref en de VAR gaven geen krimp. Daardoor kon de overwinning in de slotseconden nog naar de Hongaren gaan. Invaller Csoboth, die enkele minuten eerder nog de paal trof, zorgde ervoor dat Hongarije als nummer drie in de groep nog naar de achtste finales kan.

Had je meer verwacht van Duitsland?

Meest recent

'Kompany gaat voor knaltransfer bij Club Brugge'

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

7
7
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

21
21
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

36
36
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

58
58
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

95
95
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

303
303
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

109
109
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

104
104
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

162
162
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

198
198
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

205
205
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

67
67
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

163
163
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

294
294
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

393
393
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

85
85
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

541
541
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

81
81
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

460
460
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

654
654
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

258
258
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

310
310
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

104
104
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

944
944
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

501
501

Meer sportnieuws