Duitsland redt alsnog punt, Hongarije mag nog dromen

78 stemmen
Duitsland redt alsnog punt, Hongarije mag nog dromen

In groep A is zondagavond al de beslissing gevallen. Op de slotspeeldag heeft Duitsland op het nippertje de groepswinst kunnen veiligstellen, want pas in blessuretijd konden ze een nederlaag tegen Zwitserland vermijden. Hongarije mag ook nog dromen van de achtste finale, want het pakte in de slotseconden een zege tegen Schotland en de derde plaats.

LEES OOK: Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Zwitserland - Duitsland 1-1

Het zag er lange tijd zeer slecht uit voor Duitsland, dat nochtans zijn beste elf tussen de lijnen gebracht had. Met kwalificatie al op zak was de scherpte echter al wat weg, al leken ze net voorbij het kwartier toch op voorsprong te komen. Sommer verkeek zich volledig op een botsend schot van Andrich, maar werd nog gered door de VAR.

Een tiental minuten later was het aan de overkant wel raak. Ndoye dook goed op voor zijn tegenstander en duwde een voorzet hoog in doel. Die goal leek de Zwitsers lange tijd de groepswinst op te gaan leveren, ook omdat de Duitsers in de tweede helft alleen maar verder wegzakten. In blessuretijd redde een kopbal van Füllkrug het gastland toch nog.

Schotland - Hongarije 0-1

In Schotland-Hongarije stond de derde plaats nog op het spel, maar dat was er niet aan te zien. De twee teams legden lange tijd een archieslechte partij voetbal op de mat. Twintig minuten voor tijd werd de match opgeschrikt door een akelige botsing tussen de Schotse doelman Gunn en de Hongaarse spits Varga, waarbij die laatste buiten bewustzijn afgevoerd moest worden.

De match lag daardoor een tiental minuten stil, maar daarna was er nog wat te zien. De Schotten claimden een penalty nadat Armstrong aangelopen werd door Orban, maar de ref en de VAR gaven geen krimp. Daardoor kon de overwinning in de slotseconden nog naar de Hongaren gaan. Invaller Csoboth, die enkele minuten eerder nog de paal trof, zorgde ervoor dat Hongarije als nummer drie in de groep nog naar de achtste finales kan.

Had je meer verwacht van Duitsland?

Meest recent

'Annelien Coorevits is een rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

9
9
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

21
21
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

115
115
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

97
97
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

135
135
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

243
243
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

114
114
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

96
96
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

335
335
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

127
127
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

128
128
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

492
492
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

721
721
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

76
76
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

195
195
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

227
227
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

53
53
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

576
576
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

124
124
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

191
191
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

243
243
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

191
191
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

250
250
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

79
79
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

438
438

Meer sportnieuws