Spits Albanië om erg opmerkelijke reden zwaar geschorst

171 stemmen
Spits Albanië om erg opmerkelijke reden zwaar geschorst

Albanië speelde 2-2 gelijk tegen Kroatië waardoor de Albanezen nog kans maken op kwalificatie voor de volgende ronde. Na de wedstrijd ging aanvaller Mirlind Daku volledig over de schreef.

Albanië maakte in de absolute slotfase alsnog gelijk tegen Kroatië en dat werd gevierd als een overwinning. Daku pakte de megafoon en schreeuwde discriminerende en kwetsende spreekkoren over Servië en Noord-Macedonië.

LEES OOK: Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

UEFA grijpt hard in

De UEFA legde Albanië én Servië al boetes op na racistische en discriminerende spreekkoren en voor Daku geldt dat ook. De Albanese voetbalbond moet 50.000 euro betalen en Daku is twee wedstrijden geschorst. Het tornooi van de spits kan er aldus al opzitten.

De Noord-Macedonische voetbalbond reageerde al onthutst op het voorval en ook de Servische bond was niet te spreken over de situatie. Het land dreigde zelfs uit het Europees Kampioenschap te stappen als er geen straffen werden uitgedeeld.

Excuses

Daku bood zijn excuses aan en legde de schuld bij emoties die hoog opliepen na de wedstrijd. De UEFA lacht er echter niet mee en schorst de targetman van het Russische Rubin Kazan voor twee speeldagen. Hij mist zo de cruciale slotspeeldag van de groepsfase tegen Spanje.

De Spanjaarden zijn met een zes op zes in Groep B al geplaatst, Italië staat tweede met drie punten en Albanië staat derde met één punt. Ook Kroatië telt één punt, maar heeft een slechter doelpuntensaldo.

Een terechte schorsing?

Meest recent

Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

2
2
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

51
51
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

50
50
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

54
54
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

410
410
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

343
343
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

195
195
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

276
276
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

54
54
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

73
73
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

148
148
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

173
173
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

88
88
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

154
154
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

71
71
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

173
173
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

169
169
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

27
27
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

203
203
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

440
440
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

291
291
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

85
85
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

937
937
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

536
536
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

607
607

Meer sportnieuws