‘Vuurwerk voor Anderlecht met entertainment-transfer’

door
‘Vuurwerk voor Anderlecht met entertainment-transfer’

Anderlecht wil volgend seizoen aantrekkelijk en aanvallend voetbal brengen. Onder leiding van Brian Riemer heeft de club een solide defensieve organisatie opgebouwd, wat de coach lof opleverde, maar aanvallend bleef het spel vaak ondermaats.

Jesper Fredberg benadrukt dat de focus nu ligt op een aanvallende mindset en dominantie in korte ruimtes. Om deze stap te zetten, krijgt Riemer een extra assistent.

Een van de topkandidaten is Oliver Reiss, die onlangs zijn Pro-license behaalde en nu verschillende opties heeft. Hij kan bij Anderlecht als assistent-coach aan de slag, of hij kan kiezen voor een rol als jeugdcoach bij Manchester City of Bayern München, waar hij ook in beeld is.

LEES OOK: "Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

Anderlecht wil ‘entertaining’ voetbal brengen

Brian Riemer heeft bij Anderlecht een stevig fundament gelegd met een duidelijke structuur en organisatie. Vorig seizoen incasseerde paars-wit bijvoorbeeld slechts minder doelpunten dan landskampioen Club Brugge.

De defensieve organisatie is Riemers sterke punt, wat hem veel lof opleverde in de bestuurskamer. Toch was Anderlecht aanvallend vaak ondermaats en ontbrak het aan duidelijke offensieve patronen.

Riemer liet Sporting tactisch te rigide spelen, waardoor de ploeg vaak afhankelijk was van individuele klasseflitsen van de spelers.

Jesper Fredberg benadrukte dat Anderlecht volgend seizoen een volgende stap moet zetten, met meer focus op een aanvallende mindset en het domineren van korte ruimtes.  Anderlecht wil ‘entertaining’ voetbal op de mat brengen.

Verwachtingen zullen hoger liggen: Riemer krijgt extra assistent

Daarom zal Brian Riemer volgend seizoen ondersteund worden door een extra assistent. Volgens La Dernière Heure is het vinden van deze assistent zelfs een van de prioriteiten in de komende weken.

Riemer moet, net als zijn team, zelf ook de volgende stap zetten. “Verblind door hun honger en drang naar succes waren de fans vergevingsgezind voor het magere spel”, schrijft de krant.

“Het kennersoog van het Anderlecht-publiek wil óók wat. De verwachtingen voor volgend seizoen zullen hoger liggen.”

Anderlecht heeft al een lange lijst met interessante profielen beschikbaar. Eén van die namen is Oliver Reiss (41), die eind vorig seizoen ontslag nam als coach van de U19 van Hertha BSC. Hij weigerde assistent te worden van de nieuwe hoofdcoach Cristian Fiél, ondanks dat hij nog een contract tot 2025 had bij de Duitse club.

Oliver Reiss heeft 3 opties

Oliver Reiss behaalde vorig jaar zijn Pro-license en dat deed hij niet om voor altijd in de jeugd van Hertha BSC te werken. Hoewel hij nog geen concreet plan heeft, staat hij open voor verschillende mogelijkheden met het oog op de middellange en lange termijn.

Volgens BILD heeft Reiss drie opties om uit te kiezen. Hij kan aan de slag bij Anderlecht als assistent-coach van Brian Riemer, waar hij zijn eerste ervaring kan opdoen als coach bij de eerste ploeg.

Daarnaast heeft Reiss de interesse gewekt van Manchester City. Hij kan daar aan de slag als jeugdcoach, al spreekt de 41-jarige amper Engels.

Ook Bayern München wil Reiss naar de jeugdwerking halen. Daar wordt U19-coach René Maric gepromoveerd tot assistent-coach van Vincent Kompany, en Bayern hoopt die vacature te vullen door Reiss binnen te halen.

Zal Anderlecht volgend seizoen aanvallender spelen?

Meest recent

Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

10
10
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

65
65
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

112
112
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

91
91
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

250
250
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

59
59
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

274
274
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

237
237
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

118
118
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

123
123
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

72
72
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

130
130
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

274
274
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

359
359
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

56
56
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

111
111
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

350
350
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

258
258
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

123
123
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

698
698
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

158
158
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

263
263
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

224
224
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

246
246
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

429
429

Meer sportnieuws