‘Vuurwerk voor Anderlecht met entertainment-transfer’

door
‘Vuurwerk voor Anderlecht met entertainment-transfer’

Anderlecht wil volgend seizoen aantrekkelijk en aanvallend voetbal brengen. Onder leiding van Brian Riemer heeft de club een solide defensieve organisatie opgebouwd, wat de coach lof opleverde, maar aanvallend bleef het spel vaak ondermaats.

Jesper Fredberg benadrukt dat de focus nu ligt op een aanvallende mindset en dominantie in korte ruimtes. Om deze stap te zetten, krijgt Riemer een extra assistent.

Een van de topkandidaten is Oliver Reiss, die onlangs zijn Pro-license behaalde en nu verschillende opties heeft. Hij kan bij Anderlecht als assistent-coach aan de slag, of hij kan kiezen voor een rol als jeugdcoach bij Manchester City of Bayern München, waar hij ook in beeld is.

LEES OOK: "Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

Anderlecht wil ‘entertaining’ voetbal brengen

Brian Riemer heeft bij Anderlecht een stevig fundament gelegd met een duidelijke structuur en organisatie. Vorig seizoen incasseerde paars-wit bijvoorbeeld slechts minder doelpunten dan landskampioen Club Brugge.

De defensieve organisatie is Riemers sterke punt, wat hem veel lof opleverde in de bestuurskamer. Toch was Anderlecht aanvallend vaak ondermaats en ontbrak het aan duidelijke offensieve patronen.

Riemer liet Sporting tactisch te rigide spelen, waardoor de ploeg vaak afhankelijk was van individuele klasseflitsen van de spelers.

Jesper Fredberg benadrukte dat Anderlecht volgend seizoen een volgende stap moet zetten, met meer focus op een aanvallende mindset en het domineren van korte ruimtes.  Anderlecht wil ‘entertaining’ voetbal op de mat brengen.

Verwachtingen zullen hoger liggen: Riemer krijgt extra assistent

Daarom zal Brian Riemer volgend seizoen ondersteund worden door een extra assistent. Volgens La Dernière Heure is het vinden van deze assistent zelfs een van de prioriteiten in de komende weken.

Riemer moet, net als zijn team, zelf ook de volgende stap zetten. “Verblind door hun honger en drang naar succes waren de fans vergevingsgezind voor het magere spel”, schrijft de krant.

“Het kennersoog van het Anderlecht-publiek wil óók wat. De verwachtingen voor volgend seizoen zullen hoger liggen.”

Anderlecht heeft al een lange lijst met interessante profielen beschikbaar. Eén van die namen is Oliver Reiss (41), die eind vorig seizoen ontslag nam als coach van de U19 van Hertha BSC. Hij weigerde assistent te worden van de nieuwe hoofdcoach Cristian Fiél, ondanks dat hij nog een contract tot 2025 had bij de Duitse club.

Oliver Reiss heeft 3 opties

Oliver Reiss behaalde vorig jaar zijn Pro-license en dat deed hij niet om voor altijd in de jeugd van Hertha BSC te werken. Hoewel hij nog geen concreet plan heeft, staat hij open voor verschillende mogelijkheden met het oog op de middellange en lange termijn.

Volgens BILD heeft Reiss drie opties om uit te kiezen. Hij kan aan de slag bij Anderlecht als assistent-coach van Brian Riemer, waar hij zijn eerste ervaring kan opdoen als coach bij de eerste ploeg.

Daarnaast heeft Reiss de interesse gewekt van Manchester City. Hij kan daar aan de slag als jeugdcoach, al spreekt de 41-jarige amper Engels.

Ook Bayern München wil Reiss naar de jeugdwerking halen. Daar wordt U19-coach René Maric gepromoveerd tot assistent-coach van Vincent Kompany, en Bayern hoopt die vacature te vullen door Reiss binnen te halen.

Zal Anderlecht volgend seizoen aanvallender spelen?

Meest recent

Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

11
11
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

23
23
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

93
93
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

219
219
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

228
228
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

113
113
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

215
215
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

260
260
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

453
453
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

437
437
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

70
70
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

343
343
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

248
248
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

298
298
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

327
327
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

246
246
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

558
558
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

680
680
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

484
484
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

266
266
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

122
122
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

663
663
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

377
377
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

407
407
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

448
448

Meer sportnieuws