‘Vuurwerk voor Anderlecht met entertainment-transfer’

door
‘Vuurwerk voor Anderlecht met entertainment-transfer’

Anderlecht wil volgend seizoen aantrekkelijk en aanvallend voetbal brengen. Onder leiding van Brian Riemer heeft de club een solide defensieve organisatie opgebouwd, wat de coach lof opleverde, maar aanvallend bleef het spel vaak ondermaats.

Jesper Fredberg benadrukt dat de focus nu ligt op een aanvallende mindset en dominantie in korte ruimtes. Om deze stap te zetten, krijgt Riemer een extra assistent.

Een van de topkandidaten is Oliver Reiss, die onlangs zijn Pro-license behaalde en nu verschillende opties heeft. Hij kan bij Anderlecht als assistent-coach aan de slag, of hij kan kiezen voor een rol als jeugdcoach bij Manchester City of Bayern München, waar hij ook in beeld is.

LEES OOK: 'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Anderlecht wil ‘entertaining’ voetbal brengen

Brian Riemer heeft bij Anderlecht een stevig fundament gelegd met een duidelijke structuur en organisatie. Vorig seizoen incasseerde paars-wit bijvoorbeeld slechts minder doelpunten dan landskampioen Club Brugge.

De defensieve organisatie is Riemers sterke punt, wat hem veel lof opleverde in de bestuurskamer. Toch was Anderlecht aanvallend vaak ondermaats en ontbrak het aan duidelijke offensieve patronen.

Riemer liet Sporting tactisch te rigide spelen, waardoor de ploeg vaak afhankelijk was van individuele klasseflitsen van de spelers.

Jesper Fredberg benadrukte dat Anderlecht volgend seizoen een volgende stap moet zetten, met meer focus op een aanvallende mindset en het domineren van korte ruimtes.  Anderlecht wil ‘entertaining’ voetbal op de mat brengen.

Verwachtingen zullen hoger liggen: Riemer krijgt extra assistent

Daarom zal Brian Riemer volgend seizoen ondersteund worden door een extra assistent. Volgens La Dernière Heure is het vinden van deze assistent zelfs een van de prioriteiten in de komende weken.

Riemer moet, net als zijn team, zelf ook de volgende stap zetten. “Verblind door hun honger en drang naar succes waren de fans vergevingsgezind voor het magere spel”, schrijft de krant.

“Het kennersoog van het Anderlecht-publiek wil óók wat. De verwachtingen voor volgend seizoen zullen hoger liggen.”

Anderlecht heeft al een lange lijst met interessante profielen beschikbaar. Eén van die namen is Oliver Reiss (41), die eind vorig seizoen ontslag nam als coach van de U19 van Hertha BSC. Hij weigerde assistent te worden van de nieuwe hoofdcoach Cristian Fiél, ondanks dat hij nog een contract tot 2025 had bij de Duitse club.

Oliver Reiss heeft 3 opties

Oliver Reiss behaalde vorig jaar zijn Pro-license en dat deed hij niet om voor altijd in de jeugd van Hertha BSC te werken. Hoewel hij nog geen concreet plan heeft, staat hij open voor verschillende mogelijkheden met het oog op de middellange en lange termijn.

Volgens BILD heeft Reiss drie opties om uit te kiezen. Hij kan aan de slag bij Anderlecht als assistent-coach van Brian Riemer, waar hij zijn eerste ervaring kan opdoen als coach bij de eerste ploeg.

Daarnaast heeft Reiss de interesse gewekt van Manchester City. Hij kan daar aan de slag als jeugdcoach, al spreekt de 41-jarige amper Engels.

Ook Bayern München wil Reiss naar de jeugdwerking halen. Daar wordt U19-coach René Maric gepromoveerd tot assistent-coach van Vincent Kompany, en Bayern hoopt die vacature te vullen door Reiss binnen te halen.

Zal Anderlecht volgend seizoen aanvallender spelen?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

74
74
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

30
30
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

20
20
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

90
90
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

240
240
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

146
146
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

292
292
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

153
153
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

195
195
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

34
34
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

45
45
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

614
614
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

734
734
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

123
123
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

302
302
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

371
371
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

396
396
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

376
376
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

576
576
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

406
406
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

234
234
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws