‘Vuurwerk voor Anderlecht met entertainment-transfer’

door
‘Vuurwerk voor Anderlecht met entertainment-transfer’

Anderlecht wil volgend seizoen aantrekkelijk en aanvallend voetbal brengen. Onder leiding van Brian Riemer heeft de club een solide defensieve organisatie opgebouwd, wat de coach lof opleverde, maar aanvallend bleef het spel vaak ondermaats.

Jesper Fredberg benadrukt dat de focus nu ligt op een aanvallende mindset en dominantie in korte ruimtes. Om deze stap te zetten, krijgt Riemer een extra assistent.

Een van de topkandidaten is Oliver Reiss, die onlangs zijn Pro-license behaalde en nu verschillende opties heeft. Hij kan bij Anderlecht als assistent-coach aan de slag, of hij kan kiezen voor een rol als jeugdcoach bij Manchester City of Bayern München, waar hij ook in beeld is.

LEES OOK: ‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht wil ‘entertaining’ voetbal brengen

Brian Riemer heeft bij Anderlecht een stevig fundament gelegd met een duidelijke structuur en organisatie. Vorig seizoen incasseerde paars-wit bijvoorbeeld slechts minder doelpunten dan landskampioen Club Brugge.

De defensieve organisatie is Riemers sterke punt, wat hem veel lof opleverde in de bestuurskamer. Toch was Anderlecht aanvallend vaak ondermaats en ontbrak het aan duidelijke offensieve patronen.

Riemer liet Sporting tactisch te rigide spelen, waardoor de ploeg vaak afhankelijk was van individuele klasseflitsen van de spelers.

Jesper Fredberg benadrukte dat Anderlecht volgend seizoen een volgende stap moet zetten, met meer focus op een aanvallende mindset en het domineren van korte ruimtes.  Anderlecht wil ‘entertaining’ voetbal op de mat brengen.

Verwachtingen zullen hoger liggen: Riemer krijgt extra assistent

Daarom zal Brian Riemer volgend seizoen ondersteund worden door een extra assistent. Volgens La Dernière Heure is het vinden van deze assistent zelfs een van de prioriteiten in de komende weken.

Riemer moet, net als zijn team, zelf ook de volgende stap zetten. “Verblind door hun honger en drang naar succes waren de fans vergevingsgezind voor het magere spel”, schrijft de krant.

“Het kennersoog van het Anderlecht-publiek wil óók wat. De verwachtingen voor volgend seizoen zullen hoger liggen.”

Anderlecht heeft al een lange lijst met interessante profielen beschikbaar. Eén van die namen is Oliver Reiss (41), die eind vorig seizoen ontslag nam als coach van de U19 van Hertha BSC. Hij weigerde assistent te worden van de nieuwe hoofdcoach Cristian Fiél, ondanks dat hij nog een contract tot 2025 had bij de Duitse club.

Oliver Reiss heeft 3 opties

Oliver Reiss behaalde vorig jaar zijn Pro-license en dat deed hij niet om voor altijd in de jeugd van Hertha BSC te werken. Hoewel hij nog geen concreet plan heeft, staat hij open voor verschillende mogelijkheden met het oog op de middellange en lange termijn.

Volgens BILD heeft Reiss drie opties om uit te kiezen. Hij kan aan de slag bij Anderlecht als assistent-coach van Brian Riemer, waar hij zijn eerste ervaring kan opdoen als coach bij de eerste ploeg.

Daarnaast heeft Reiss de interesse gewekt van Manchester City. Hij kan daar aan de slag als jeugdcoach, al spreekt de 41-jarige amper Engels.

Ook Bayern München wil Reiss naar de jeugdwerking halen. Daar wordt U19-coach René Maric gepromoveerd tot assistent-coach van Vincent Kompany, en Bayern hoopt die vacature te vullen door Reiss binnen te halen.

Zal Anderlecht volgend seizoen aanvallender spelen?

Meest recent

Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

55
55
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

73
73
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

73
73
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

139
139
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

45
45
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

342
342
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

363
363
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

110
110
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

280
280
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

434
434
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

259
259
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

276
276
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

489
489
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

497
497
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

285
285
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

261
261
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

302
302
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

160
160
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

360
360
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

87
87
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

268
268
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

405
405
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

329
329
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

327
327

Meer sportnieuws