‘Vuurwerk voor Anderlecht met entertainment-transfer’

1000 stemmen
‘Vuurwerk voor Anderlecht met entertainment-transfer’

Anderlecht wil volgend seizoen aantrekkelijk en aanvallend voetbal brengen. Onder leiding van Brian Riemer heeft de club een solide defensieve organisatie opgebouwd, wat de coach lof opleverde, maar aanvallend bleef het spel vaak ondermaats.

Jesper Fredberg benadrukt dat de focus nu ligt op een aanvallende mindset en dominantie in korte ruimtes. Om deze stap te zetten, krijgt Riemer een extra assistent.

Een van de topkandidaten is Oliver Reiss, die onlangs zijn Pro-license behaalde en nu verschillende opties heeft. Hij kan bij Anderlecht als assistent-coach aan de slag, of hij kan kiezen voor een rol als jeugdcoach bij Manchester City of Bayern München, waar hij ook in beeld is.

LEES OOK: Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

Anderlecht wil ‘entertaining’ voetbal brengen

Brian Riemer heeft bij Anderlecht een stevig fundament gelegd met een duidelijke structuur en organisatie. Vorig seizoen incasseerde paars-wit bijvoorbeeld slechts minder doelpunten dan landskampioen Club Brugge.

De defensieve organisatie is Riemers sterke punt, wat hem veel lof opleverde in de bestuurskamer. Toch was Anderlecht aanvallend vaak ondermaats en ontbrak het aan duidelijke offensieve patronen.

Riemer liet Sporting tactisch te rigide spelen, waardoor de ploeg vaak afhankelijk was van individuele klasseflitsen van de spelers.

Jesper Fredberg benadrukte dat Anderlecht volgend seizoen een volgende stap moet zetten, met meer focus op een aanvallende mindset en het domineren van korte ruimtes.  Anderlecht wil ‘entertaining’ voetbal op de mat brengen.

Verwachtingen zullen hoger liggen: Riemer krijgt extra assistent

Daarom zal Brian Riemer volgend seizoen ondersteund worden door een extra assistent. Volgens La Dernière Heure is het vinden van deze assistent zelfs een van de prioriteiten in de komende weken.

Riemer moet, net als zijn team, zelf ook de volgende stap zetten. “Verblind door hun honger en drang naar succes waren de fans vergevingsgezind voor het magere spel”, schrijft de krant.

“Het kennersoog van het Anderlecht-publiek wil óók wat. De verwachtingen voor volgend seizoen zullen hoger liggen.”

Anderlecht heeft al een lange lijst met interessante profielen beschikbaar. Eén van die namen is Oliver Reiss (41), die eind vorig seizoen ontslag nam als coach van de U19 van Hertha BSC. Hij weigerde assistent te worden van de nieuwe hoofdcoach Cristian Fiél, ondanks dat hij nog een contract tot 2025 had bij de Duitse club.

Oliver Reiss heeft 3 opties

Oliver Reiss behaalde vorig jaar zijn Pro-license en dat deed hij niet om voor altijd in de jeugd van Hertha BSC te werken. Hoewel hij nog geen concreet plan heeft, staat hij open voor verschillende mogelijkheden met het oog op de middellange en lange termijn.

Volgens BILD heeft Reiss drie opties om uit te kiezen. Hij kan aan de slag bij Anderlecht als assistent-coach van Brian Riemer, waar hij zijn eerste ervaring kan opdoen als coach bij de eerste ploeg.

Daarnaast heeft Reiss de interesse gewekt van Manchester City. Hij kan daar aan de slag als jeugdcoach, al spreekt de 41-jarige amper Engels.

Ook Bayern München wil Reiss naar de jeugdwerking halen. Daar wordt U19-coach René Maric gepromoveerd tot assistent-coach van Vincent Kompany, en Bayern hoopt die vacature te vullen door Reiss binnen te halen.

Zal Anderlecht volgend seizoen aanvallender spelen?

Meest recent

'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

21
21
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

41
41
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

63
63
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

152
152
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

194
194
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

143
143
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

130
130
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

203
203
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

188
188
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

67
67
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

48
48
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

412
412
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

206
206
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

320
320
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

160
160
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

239
239
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

112
112
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

427
427
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

187
187
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

334
334
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

242
242
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

138
138
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

160
160
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

120
120

Meer sportnieuws