Zo oordelen buitenlandse media over verrijzenis Rode Duivels

1721
Zo oordelen buitenlandse media over verrijzenis Rode Duivels

De Rode Duivels waren op de eerste speeldag nog de negatieve uitschieter van EURO 2024 door te verliezen van Slowakije, maar daar hebben ze zich nu goed van hersteld. Tegen Roemenië knoopten ze immers weer met de zege aan, want dankzij goals van Tielemans en De Bruyne wonnen ze met 2-0.

Daarmee nestelen de Belgen zich voorlopig op de tweede plaats in groep E, waar alle teams wel met drie punten prijken. In het buitenland hebben ze uiteraard de prestatie van onze nationale ploeg ook nauwlettend gevolgd.

LEES OOK: Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Rode Duivels krijgen lof in buitenlandse pers

Globaal gezien is de teneur ook zeer positief na de Belgische prestatie tegen Roemenië. "Gesteund door enkele belangrijke terugkerende spelers hebben de troepen van Domenico Tedesco toch een overtuigende prestatie neergezet", klinkt het bijvoorbeeld bij L'Equipe.

Ook La Gazzetta dello Sport is lovend. "Dit is het echte België. Sterk, snel en met zoveel kwaliteit. Ze morsten wel met de kansen, maar ze pakten uiteindelijk toch drie belangrijke punten", noteerde de Italiaanse sportkrant. "België recht de rug", was ook de conclusie van Tuttosport.

Enkel Nederlanders zijn kritisch

In Engeland waren ze ook onder de indruk van de Belgische prestatie. Bij The Guardian worden vooral Doku en Lukebakio uitgelicht als uitblinkers. "België voetbalde in de eerste helft mooi, elegant en met de nodige 'oomph'", schreven ze daar. "Er waren terechte vraagtekens na de nederlaag tegen Slowakije. Wel, die heeft België allemaal weggeveegd", klonk het dan weer bij de Daily Mail. "Vooral voor rust speelden ze oogstrelend voetbal. Houd hen toch maar in het oog op dit EK."

De enige kritische nooit komt uit Nederland. Daar neemt De Telegraaf wel nog het woord 'overtuigend' in de mond, maar bij VI stelden ze toch nog de nodige mankementen vast. "Af en toe bleef het verdedigend behoorlijk instabiel bij België, de wijzigingen van Tedesco ten spijt", vonden ze daar. "Aanvallend deden zich deels dezelfde problemen voor bij België, dat net als tegen Slowakije wel veel kansen bij elkaar voetbalde en twintig schoten produceerde, maar het vizier telkens niet op scherp had staan."

Was het een overtuigende prestatie van de Rode Duivels?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

17
17
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

33
33
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

34
34
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

102
102
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

76
76
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

43
43
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

51
51
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

217
217
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

92
92
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

107
107
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

94
94
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

344
344
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws