Zo oordelen buitenlandse media over verrijzenis Rode Duivels

door
Zo oordelen buitenlandse media over verrijzenis Rode Duivels

De Rode Duivels waren op de eerste speeldag nog de negatieve uitschieter van EURO 2024 door te verliezen van Slowakije, maar daar hebben ze zich nu goed van hersteld. Tegen Roemenië knoopten ze immers weer met de zege aan, want dankzij goals van Tielemans en De Bruyne wonnen ze met 2-0.

Daarmee nestelen de Belgen zich voorlopig op de tweede plaats in groep E, waar alle teams wel met drie punten prijken. In het buitenland hebben ze uiteraard de prestatie van onze nationale ploeg ook nauwlettend gevolgd.

LEES OOK: Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

Rode Duivels krijgen lof in buitenlandse pers

Globaal gezien is de teneur ook zeer positief na de Belgische prestatie tegen Roemenië. "Gesteund door enkele belangrijke terugkerende spelers hebben de troepen van Domenico Tedesco toch een overtuigende prestatie neergezet", klinkt het bijvoorbeeld bij L'Equipe.

Ook La Gazzetta dello Sport is lovend. "Dit is het echte België. Sterk, snel en met zoveel kwaliteit. Ze morsten wel met de kansen, maar ze pakten uiteindelijk toch drie belangrijke punten", noteerde de Italiaanse sportkrant. "België recht de rug", was ook de conclusie van Tuttosport.

Enkel Nederlanders zijn kritisch

In Engeland waren ze ook onder de indruk van de Belgische prestatie. Bij The Guardian worden vooral Doku en Lukebakio uitgelicht als uitblinkers. "België voetbalde in de eerste helft mooi, elegant en met de nodige 'oomph'", schreven ze daar. "Er waren terechte vraagtekens na de nederlaag tegen Slowakije. Wel, die heeft België allemaal weggeveegd", klonk het dan weer bij de Daily Mail. "Vooral voor rust speelden ze oogstrelend voetbal. Houd hen toch maar in het oog op dit EK."

De enige kritische nooit komt uit Nederland. Daar neemt De Telegraaf wel nog het woord 'overtuigend' in de mond, maar bij VI stelden ze toch nog de nodige mankementen vast. "Af en toe bleef het verdedigend behoorlijk instabiel bij België, de wijzigingen van Tedesco ten spijt", vonden ze daar. "Aanvallend deden zich deels dezelfde problemen voor bij België, dat net als tegen Slowakije wel veel kansen bij elkaar voetbalde en twintig schoten produceerde, maar het vizier telkens niet op scherp had staan."

Was het een overtuigende prestatie van de Rode Duivels?

Meest recent

Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

174
174
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

14
14
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

70
70
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

39
39
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

25
25
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

121
121
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

25
25
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

173
173
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

146
146
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

24
24
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

295
295
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

106
106
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

50
50
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

85
85
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

55
55
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

264
264
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

368
368
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

80
80
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

495
495
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

141
141
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

658
658
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

247
247
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

188
188
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

667
667
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

91
91

Meer sportnieuws