Zitten de Rode Duivels weer met blessurezorgen?

door
Zitten de Rode Duivels weer met blessurezorgen?

Grote opluchting bij de Rode Duivels, want tegen Roemenië wisten ze een broodnodige zege te pakken. Ondanks dat ze toch opnieuw een beetje met de kansen morsten, wisten ze deze keer wel een 2-0-overwinnning uit de brand te slepen. Daarmee klaart de hemel weer op in het Belgische kamp.

Ze hebben hun lot immers weer helemaal in eigen handen met het oog op kwalificatie, want alle teams in groep E staan na twee wedstrijden op drie punten. Het enige minpunt was dat de afwerking nog niet efficiënt genoeg was, maar verder speelden de Duivels wel een betere partij.

LEES OOK: 'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

Theate vroeg zelf om zijn vervanging

Dat had ongetwijfeld ook te maken met de wijzigingen die bondscoach Domenico Tedesco doorvoerde en de terugkeer van twee sterkhouders achterin. Daar maakten Jan Vertonghen en Arthur Theate hun comeback na lang blessureleed. Ze speelden allebei ook een uitstekende wedstrijd.

Alleen eindigde die van Theate toch iets vroeger dan verhoopt, want hij ging in minuut 77 al naar de kant. Dat gebeurde bovendien nadat hij zelf om een vervanging gevraagd had. Hij maakte ook het nodige misbaar toen Tedesco zijn tijd nam om vervanger Debast nog de nodige instructies mee te geven.

Vrees voor nieuwe blessure

Theate tastte ook naar zijn been en dat doet vermoeden dat hij mogelijk weer geblesseerd geraakt is. Dat zou toch een enorme domper zijn voor de Rode Duivels en het wordt dan ook bang afwachten wat het uiteindelijke verdict is over zijn fysieke toestand. Daarover is nu nog niets duidelijk.

Anders wordt het weer puzzelen voor Tedesco op de linksachter voor de allesbepalende slotmatch tegen Oekraïne. Deze keer koos hij ervoor om Castagne op links te posteren en Debast als rechtsachter in te brengen. Maxim De Cuyper lijkt niet in zijn plannen voor te komen, terwijl het experiment met Carrasco ook niet herhaald werd.

Denk je dat Theate tegen Oekraïne zal kunnen spelen?

Meest recent

'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

2
2
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

58
58
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

36
36
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

75
75
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

39
39
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

126
126
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

205
205
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

201
201
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

123
123
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

47
47
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

436
436
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

190
190
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

533
533
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

287
287
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

265
265
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

153
153
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

249
249
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

249
249
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

123
123
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

410
410
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

407
407
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

227
227
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

177
177
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

523
523
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

100
100

Meer sportnieuws