Zitten de Rode Duivels weer met blessurezorgen?

218 stemmen
Zitten de Rode Duivels weer met blessurezorgen?

Grote opluchting bij de Rode Duivels, want tegen Roemenië wisten ze een broodnodige zege te pakken. Ondanks dat ze toch opnieuw een beetje met de kansen morsten, wisten ze deze keer wel een 2-0-overwinnning uit de brand te slepen. Daarmee klaart de hemel weer op in het Belgische kamp.

Ze hebben hun lot immers weer helemaal in eigen handen met het oog op kwalificatie, want alle teams in groep E staan na twee wedstrijden op drie punten. Het enige minpunt was dat de afwerking nog niet efficiënt genoeg was, maar verder speelden de Duivels wel een betere partij.

LEES OOK: Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Theate vroeg zelf om zijn vervanging

Dat had ongetwijfeld ook te maken met de wijzigingen die bondscoach Domenico Tedesco doorvoerde en de terugkeer van twee sterkhouders achterin. Daar maakten Jan Vertonghen en Arthur Theate hun comeback na lang blessureleed. Ze speelden allebei ook een uitstekende wedstrijd.

Alleen eindigde die van Theate toch iets vroeger dan verhoopt, want hij ging in minuut 77 al naar de kant. Dat gebeurde bovendien nadat hij zelf om een vervanging gevraagd had. Hij maakte ook het nodige misbaar toen Tedesco zijn tijd nam om vervanger Debast nog de nodige instructies mee te geven.

Vrees voor nieuwe blessure

Theate tastte ook naar zijn been en dat doet vermoeden dat hij mogelijk weer geblesseerd geraakt is. Dat zou toch een enorme domper zijn voor de Rode Duivels en het wordt dan ook bang afwachten wat het uiteindelijke verdict is over zijn fysieke toestand. Daarover is nu nog niets duidelijk.

Anders wordt het weer puzzelen voor Tedesco op de linksachter voor de allesbepalende slotmatch tegen Oekraïne. Deze keer koos hij ervoor om Castagne op links te posteren en Debast als rechtsachter in te brengen. Maxim De Cuyper lijkt niet in zijn plannen voor te komen, terwijl het experiment met Carrasco ook niet herhaald werd.

Denk je dat Theate tegen Oekraïne zal kunnen spelen?

Meest recent

'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

107
107
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

71
71
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

188
188
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

28
28
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

119
119
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

364
364
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

528
528
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

49
49
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

83
83
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

102
102
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

275
275
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

49
49
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

16
16
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

45
45
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

378
378
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

123
123
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

586
586
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

481
481
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

182
182
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

92
92
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

101
101
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

221
221
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

77
77
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

138
138

Meer sportnieuws