Duivels veren recht en kloppen verdiend Roemenië

door
Duivels veren recht en kloppen verdiend Roemenië

De Rode Duivels hebben zich hersteld van de nederlaag tegen Slowakije. Tegen Roemenië leverden ze zeker voor rust een overtuigende prestatie, alleen beloonden ze zichzelf karig met enkel een vroege goal van Tielemans. In de slotfase zorgde De Bruyne toch nog voor de verlossing: 2-0. Daarmee ligt alles nog open in groep E.

De Belgen wisten wat hen te doen stond en namen ook een droomstart tegen de Roemenen. Na iets meer dan een minuut lag de bal immers al in de touwen: Lukaku hield goed bij en legde af voor Tielemans, die van net buiten de zestien doelman Nita kon vloeren.

De Roemenen antwoordden met een kopbal van Dragusin, maar Casteels had een goede redding in huis. Verder was het echter al België wat de klok sloeg voor rust. De verdiende tweede goal viel echter niet. Lukaku werd nog afgeblokt en Nita pakte uit met een uitstekende redding op een plaatsbal van Lukebakio.

LEES OOK: "Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Roemenië kwam na rust beter in de match

In de tweede helft kwamen de Roemenen wat beter in de wedstrijd. Vertonghen moest de meubelen redden toen Nita plots alleen voor doel verscheen en Casteels hield de Duivels recht toen Man voor zijn neus opdook.

Maar ook de Belgen bleven hun kansen krijgen. Tussen de twee Roemeense grote kansen scoorde Lukaku zelfs, maar de VAR keurde zijn goal af omdat hij een teen buitenspel stond. Het was al zijn derde afgekeurde goal dit toernooi.

De Bruyne zorgt voor verrassing

Het was zo lange tijd bibberen, maar tien minuten voor tijd kwam alsnog de verlossing. Een verre bal van Casteels verraste iedereen behalve De Bruyne, die de bal nog in doel kon glijden. Een grote opluchting voor de Duivels, die de 2-0 over de streep konden trekken.

Daardoor ligt alles in groep E helemaal open. Alle vier de teams hebben momenteel drie punten en dus kan het op de slotspeeldag alle kanten uit. Op zaterdag spelen de Duivels hun slotmatch tegen Oekraïne.

Zal België zijn groep nog winnen?

Meest recent

"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

8
8
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

18
18
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

4
4
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

65
65
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

19
19
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

83
83
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

114
114
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

104
104
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

152
152
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

101
101
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

137
137
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

198
198
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

58
58
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

625
625
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

295
295
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

81
81
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

558
558
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

324
324
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

38
38
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

194
194
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

200
200
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

259
259
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

68
68
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

445
445

Meer sportnieuws