Duivels veren recht en kloppen verdiend Roemenië

door
Duivels veren recht en kloppen verdiend Roemenië

De Rode Duivels hebben zich hersteld van de nederlaag tegen Slowakije. Tegen Roemenië leverden ze zeker voor rust een overtuigende prestatie, alleen beloonden ze zichzelf karig met enkel een vroege goal van Tielemans. In de slotfase zorgde De Bruyne toch nog voor de verlossing: 2-0. Daarmee ligt alles nog open in groep E.

De Belgen wisten wat hen te doen stond en namen ook een droomstart tegen de Roemenen. Na iets meer dan een minuut lag de bal immers al in de touwen: Lukaku hield goed bij en legde af voor Tielemans, die van net buiten de zestien doelman Nita kon vloeren.

De Roemenen antwoordden met een kopbal van Dragusin, maar Casteels had een goede redding in huis. Verder was het echter al België wat de klok sloeg voor rust. De verdiende tweede goal viel echter niet. Lukaku werd nog afgeblokt en Nita pakte uit met een uitstekende redding op een plaatsbal van Lukebakio.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Roemenië kwam na rust beter in de match

In de tweede helft kwamen de Roemenen wat beter in de wedstrijd. Vertonghen moest de meubelen redden toen Nita plots alleen voor doel verscheen en Casteels hield de Duivels recht toen Man voor zijn neus opdook.

Maar ook de Belgen bleven hun kansen krijgen. Tussen de twee Roemeense grote kansen scoorde Lukaku zelfs, maar de VAR keurde zijn goal af omdat hij een teen buitenspel stond. Het was al zijn derde afgekeurde goal dit toernooi.

De Bruyne zorgt voor verrassing

Het was zo lange tijd bibberen, maar tien minuten voor tijd kwam alsnog de verlossing. Een verre bal van Casteels verraste iedereen behalve De Bruyne, die de bal nog in doel kon glijden. Een grote opluchting voor de Duivels, die de 2-0 over de streep konden trekken.

Daardoor ligt alles in groep E helemaal open. Alle vier de teams hebben momenteel drie punten en dus kan het op de slotspeeldag alle kanten uit. Op zaterdag spelen de Duivels hun slotmatch tegen Oekraïne.

Zal België zijn groep nog winnen?

Meest recent

Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

12
12
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

11
11
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

129
129
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

84
84
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

320
320
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

134
134
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

162
162
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

387
387
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

639
639
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

278
278
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

607
607
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

118
118
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

354
354
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

544
544
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

504
504
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

60
60
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

254
254
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

403
403
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

550
550
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

146
146
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

320
320
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

330
330
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

192
192
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

408
408

Meer sportnieuws