Duivels veren recht en kloppen verdiend Roemenië

door
Duivels veren recht en kloppen verdiend Roemenië

De Rode Duivels hebben zich hersteld van de nederlaag tegen Slowakije. Tegen Roemenië leverden ze zeker voor rust een overtuigende prestatie, alleen beloonden ze zichzelf karig met enkel een vroege goal van Tielemans. In de slotfase zorgde De Bruyne toch nog voor de verlossing: 2-0. Daarmee ligt alles nog open in groep E.

De Belgen wisten wat hen te doen stond en namen ook een droomstart tegen de Roemenen. Na iets meer dan een minuut lag de bal immers al in de touwen: Lukaku hield goed bij en legde af voor Tielemans, die van net buiten de zestien doelman Nita kon vloeren.

De Roemenen antwoordden met een kopbal van Dragusin, maar Casteels had een goede redding in huis. Verder was het echter al België wat de klok sloeg voor rust. De verdiende tweede goal viel echter niet. Lukaku werd nog afgeblokt en Nita pakte uit met een uitstekende redding op een plaatsbal van Lukebakio.

LEES OOK: Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Roemenië kwam na rust beter in de match

In de tweede helft kwamen de Roemenen wat beter in de wedstrijd. Vertonghen moest de meubelen redden toen Nita plots alleen voor doel verscheen en Casteels hield de Duivels recht toen Man voor zijn neus opdook.

Maar ook de Belgen bleven hun kansen krijgen. Tussen de twee Roemeense grote kansen scoorde Lukaku zelfs, maar de VAR keurde zijn goal af omdat hij een teen buitenspel stond. Het was al zijn derde afgekeurde goal dit toernooi.

De Bruyne zorgt voor verrassing

Het was zo lange tijd bibberen, maar tien minuten voor tijd kwam alsnog de verlossing. Een verre bal van Casteels verraste iedereen behalve De Bruyne, die de bal nog in doel kon glijden. Een grote opluchting voor de Duivels, die de 2-0 over de streep konden trekken.

Daardoor ligt alles in groep E helemaal open. Alle vier de teams hebben momenteel drie punten en dus kan het op de slotspeeldag alle kanten uit. Op zaterdag spelen de Duivels hun slotmatch tegen Oekraïne.

Zal België zijn groep nog winnen?

Meest recent

Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

84
84
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

90
90
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

116
116
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

428
428
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

196
196
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

410
410
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

481
481
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

387
387
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

385
385
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

350
350
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

115
115
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

121
121
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

68
68
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

375
375
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

211
211
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

489
489
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

41
41
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

532
532
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

225
225
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

402
402
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

138
138
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

266
266
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

149
149
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

197
197

Meer sportnieuws