Duivels veren recht en kloppen verdiend Roemenië

door
Duivels veren recht en kloppen verdiend Roemenië

De Rode Duivels hebben zich hersteld van de nederlaag tegen Slowakije. Tegen Roemenië leverden ze zeker voor rust een overtuigende prestatie, alleen beloonden ze zichzelf karig met enkel een vroege goal van Tielemans. In de slotfase zorgde De Bruyne toch nog voor de verlossing: 2-0. Daarmee ligt alles nog open in groep E.

De Belgen wisten wat hen te doen stond en namen ook een droomstart tegen de Roemenen. Na iets meer dan een minuut lag de bal immers al in de touwen: Lukaku hield goed bij en legde af voor Tielemans, die van net buiten de zestien doelman Nita kon vloeren.

De Roemenen antwoordden met een kopbal van Dragusin, maar Casteels had een goede redding in huis. Verder was het echter al België wat de klok sloeg voor rust. De verdiende tweede goal viel echter niet. Lukaku werd nog afgeblokt en Nita pakte uit met een uitstekende redding op een plaatsbal van Lukebakio.

LEES OOK: Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Roemenië kwam na rust beter in de match

In de tweede helft kwamen de Roemenen wat beter in de wedstrijd. Vertonghen moest de meubelen redden toen Nita plots alleen voor doel verscheen en Casteels hield de Duivels recht toen Man voor zijn neus opdook.

Maar ook de Belgen bleven hun kansen krijgen. Tussen de twee Roemeense grote kansen scoorde Lukaku zelfs, maar de VAR keurde zijn goal af omdat hij een teen buitenspel stond. Het was al zijn derde afgekeurde goal dit toernooi.

De Bruyne zorgt voor verrassing

Het was zo lange tijd bibberen, maar tien minuten voor tijd kwam alsnog de verlossing. Een verre bal van Casteels verraste iedereen behalve De Bruyne, die de bal nog in doel kon glijden. Een grote opluchting voor de Duivels, die de 2-0 over de streep konden trekken.

Daardoor ligt alles in groep E helemaal open. Alle vier de teams hebben momenteel drie punten en dus kan het op de slotspeeldag alle kanten uit. Op zaterdag spelen de Duivels hun slotmatch tegen Oekraïne.

Zal België zijn groep nog winnen?

Meest recent

WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

1
1
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

41
41
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

116
116
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

62
62
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

91
91
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

216
216
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

56
56
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

352
352
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

217
217
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

375
375
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

424
424
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

333
333
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

106
106
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

511
511
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

224
224
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

657
657
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

396
396
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

146
146
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

620
620
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

64
64
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

168
168
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

828
828
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

52
52
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

132
132
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

187
187

Meer sportnieuws