Duivels veren recht en kloppen verdiend Roemenië

door
Duivels veren recht en kloppen verdiend Roemenië

De Rode Duivels hebben zich hersteld van de nederlaag tegen Slowakije. Tegen Roemenië leverden ze zeker voor rust een overtuigende prestatie, alleen beloonden ze zichzelf karig met enkel een vroege goal van Tielemans. In de slotfase zorgde De Bruyne toch nog voor de verlossing: 2-0. Daarmee ligt alles nog open in groep E.

De Belgen wisten wat hen te doen stond en namen ook een droomstart tegen de Roemenen. Na iets meer dan een minuut lag de bal immers al in de touwen: Lukaku hield goed bij en legde af voor Tielemans, die van net buiten de zestien doelman Nita kon vloeren.

De Roemenen antwoordden met een kopbal van Dragusin, maar Casteels had een goede redding in huis. Verder was het echter al België wat de klok sloeg voor rust. De verdiende tweede goal viel echter niet. Lukaku werd nog afgeblokt en Nita pakte uit met een uitstekende redding op een plaatsbal van Lukebakio.

LEES OOK: Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

Roemenië kwam na rust beter in de match

In de tweede helft kwamen de Roemenen wat beter in de wedstrijd. Vertonghen moest de meubelen redden toen Nita plots alleen voor doel verscheen en Casteels hield de Duivels recht toen Man voor zijn neus opdook.

Maar ook de Belgen bleven hun kansen krijgen. Tussen de twee Roemeense grote kansen scoorde Lukaku zelfs, maar de VAR keurde zijn goal af omdat hij een teen buitenspel stond. Het was al zijn derde afgekeurde goal dit toernooi.

De Bruyne zorgt voor verrassing

Het was zo lange tijd bibberen, maar tien minuten voor tijd kwam alsnog de verlossing. Een verre bal van Casteels verraste iedereen behalve De Bruyne, die de bal nog in doel kon glijden. Een grote opluchting voor de Duivels, die de 2-0 over de streep konden trekken.

Daardoor ligt alles in groep E helemaal open. Alle vier de teams hebben momenteel drie punten en dus kan het op de slotspeeldag alle kanten uit. Op zaterdag spelen de Duivels hun slotmatch tegen Oekraïne.

Zal België zijn groep nog winnen?

Meest recent

Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

3
3
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

73
73
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

279
279
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

118
118
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

73
73
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

131
131
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

198
198
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

349
349
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

118
118
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

271
271
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

83
83
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

343
343
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

285
285
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

178
178
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

440
440
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

386
386
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

101
101
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

864
864
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

217
217
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

371
371
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1372
1372
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

425
425
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

679
679
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

421
421

Meer sportnieuws